* *
Pontos idő: 2024.03.29. 16:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 22:24 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.09. 00:00
Hozzászólások: 2458
Adott köszi: 69 alkalommal
Kapott köszik: 109 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525iA
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Na, becuppant ma az SSD. Beszarás. Minden azonnal történik! Az alaplap boot ellenőrzése után 25 másodperccel más nyitva a Firefox, 10 mentett lappal. Az Office 2007, a Skype, minden egyéb alkalmazás, ami eddig winchester darálás mellett kínos másodpercek alatt nyílt meg, azonnal használható. A netezés is gyorsabb!

És csendben teszi mindezt, nem kerreg és búg a winchester. SSD-t minden gépbe!:)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 


 
Hozzászólás adatai
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 10:41 
Offline
Moderátor
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.10. 01:00
Hozzászólások: 8953
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 16 alkalommal
Kapott köszik: 93 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 540iA
Évjárata: 1999
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
tibi666 írta:
Na, becuppant ma az SSD. Beszarás. Minden azonnal történik! Az alaplap boot ellenőrzése után 25 másodperccel más nyitva a Firefox, 10 mentett lappal. Az Office 2007, a Skype, minden egyéb alkalmazás, ami eddig winchester darálás mellett kínos másodpercek alatt nyílt meg, azonnal használható. A netezés is gyorsabb!

És csendben teszi mindezt, nem kerreg és búg a winchester. SSD-t minden gépbe!:)


Majd megnézem ezt a lelkendezést amikor 3-5 éven belül egyszer csak összeomlott a rendszer és SSD üres akkor milyen lelkes lesz a kollega.
Az SSD "flash memória" alapú. Ez mezei felhasználóknak azt jelenti, hogy cirka max. 50.000 írás műveletet bír ki. Ez nagyon gyorsan elfogy mondjuk swap terület esetén.
A komolyabb cuccok (drágább SSD-t gyártók) csináltak olyan taktikát, hogy figyelik melyik memória blokk mennyire fáradt már el. Ha már sokat volt használva akkor (a háttérben mivel gyors várakozó gép alatt) lecserélni egy ritkán módosított fájlra és ennek a fájlnak a helyére rakja a sűrűn mozgatottat.

Csodák nincsenek ez egy új technológia aminek komoly ára van. Ha olcsót veszel korán megfog halni nem kell még a 3 évet se megvárni. Erre nagyon rá tud segíteni a hülyén megtervezett lemez felosztás, temp és swap területek nem mindegy merre vannak stb. Automata defragmentálást azonnal kikapcsolni mert megöli az SSD-t helyette évente max.1-szer kézi defrag a meghajtón.
Az SSD alapból csak olvasásra gyors. Ha írási sebességeket is nézzük akkor már lassú akár egy sima WD Velociraptor 10.000rpm-es merevlemezhez képest. Tehát ez nem jó intenzív írás művetekre.
Ha meg nagyon gyors írásra képes SSD veszel pl. OCZ Vertex2 akkor meg nagyon drága (na ja a gyors kocsi is sokba kerül).
Tehát alaposan gondold meg mit hova raksz és az SSD meghajtókról legyen sűrűn (legalább havonta) mentés. Mert akkor nem szívod meg.

Jackson, aki dettó fog pakolni SSD-t de csak korlátozott használatban nem a teljes gép átpakolására (csak most eltapsoltuk a pénz nyaralásra)

_________________
Mi az? Nagy, fekete és piszok gyors= 540i Touring :lol:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 10:48 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.09. 00:00
Hozzászólások: 2458
Adott köszi: 69 alkalommal
Kapott köszik: 109 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525iA
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
jackson írta:
tibi666 írta:
Na, becuppant ma az SSD. Beszarás. Minden azonnal történik! Az alaplap boot ellenőrzése után 25 másodperccel más nyitva a Firefox, 10 mentett lappal. Az Office 2007, a Skype, minden egyéb alkalmazás, ami eddig winchester darálás mellett kínos másodpercek alatt nyílt meg, azonnal használható. A netezés is gyorsabb!

És csendben teszi mindezt, nem kerreg és búg a winchester. SSD-t minden gépbe!:)


Majd megnézem ezt a lelkendezést amikor 3-5 éven belül egyszer csak összeomlott a rendszer és SSD üres akkor milyen lelkes lesz a kollega.
Az SSD "flash memória" alapú. Ez mezei felhasználóknak azt jelenti, hogy cirka max. 50.000 írás műveletet bír ki. Ez nagyon gyorsan elfogy mondjuk swap terület esetén.
A komolyabb cuccok (drágább SSD-t gyártók) csináltak olyan taktikát, hogy figyelik melyik memória blokk mennyire fáradt már el. Ha már sokat volt használva akkor (a háttérben mivel gyors várakozó gép alatt) lecserélni egy ritkán módosított fájlra és ennek a fájlnak a helyére rakja a sűrűn mozgatottat.

Csodák nincsenek ez egy új technológia aminek komoly ára van. Ha olcsót veszel korán megfog halni nem kell még a 3 évet se megvárni. Erre nagyon rá tud segíteni a hülyén megtervezett lemez felosztás, temp és swap területek nem mindegy merre vannak stb.
Az SSD alapból csak olvasásra gyors. Ha írási sebességeket is nézzük akkor már lassú akár egy sima WD Velociraptor 10.000rpm-es merevlemezhez képest.
Ha meg nagyon gyors írásra képes SSD veszel pl. OCZ Vertex2 akkor meg nagyon drága (na ja a gyors kocsi is sokba kerül).
Tehát alaposan gondold meg mit hova raksz és az SSD meghajtókról legyen sűrűn (legalább havonta) mentés. Mert akkor nem szívod meg.

Jackson, aki dettó fog pakolni SSD-t de csak korlátozott használatban nem a teljes gép átpakolására (csak most eltapsoltuk a pénz nyaralásra)


A winchester is ugyanúgy bedöglik, nálam kettő halt meg két különböző gépben idén. Nyilván nem torrent meghajtónak kell venni, hanem rendszernek, programoknak alá.
A 10 ezres velociraptor hangja meg egy repülőgépével versenyzik.

Egy átlag SSD kibír mondjuk 10 ezer írást. Nekem napi 20 gigányit ír kb. rá a gépem. TRIM természetesen bekapcsolva, töredezettségmentesítés pedig kikapcsolva. 80 gigás Intel SSD lett végül, nem OCZ Vertex. Ez azt jelenti, hogy 4 naponta írom tele. Tehát, ha 40 ezer napig minden nap írok rá 20 gigát, akkor megdöglik. De lehet, hogy csak 5 ezer írást bír ki, akkor 20 ezer nap alatt hal meg. Mennyi az? 6 év? Vagy előbbi esetben 12 év? Hol lesznek már akkor ezek a meghajtók?

Intel SSD-t kell venni, ezek a legmegbízhatóbbak. Lehet figyelni az állapotukat, nem egyik napról a másikra halnak meg a technológiából adódóan (hiszen el kell használódniuk). A hirtelen halál meg ugyanúgy megtörténhet, mint a winchester esetében. Egyik napról a másikra szállt el egy 320-asom.

Eleinte OCZ Vertex2-t akartam venni, de azok közül elég sok elromlott, azt olvastam. Így lett egy Intel a kiválasztott.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tibi666 2011.05.21. 10:58-kor.

Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 10:52 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.09. 00:00
Hozzászólások: 2458
Adott köszi: 69 alkalommal
Kapott köszik: 109 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525iA
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Kép

Ezt tudja a "lassú" Intel 80 gigás SSD. Egy fos AMD 780G-s alaplap van mellé, meg egy Phenom II X4 840.
Az új, Sandforce chipes, SATA3-as SSD-k bőven 4-500 MB/sec-et olvasnak, és írnak is hasonló tempóval.

Az áruk sem vészes, de nekem csak rendszer alá kellett, és az Intel megbízhatósága fontosabb volt, mint hogy mennyivel ír. Nem szoktam ide-oda másolgatni, nekem az elérési idők, az olvasás számít.

Ez pedig egy Velociraptor 600GB sebessége, ami a leggyorsabb winchesterek egyike, ára is ehhez mért - írásban jobb, de kihangsúlyozom, az enyém írásban a gyenge SSD-k között van. Az új, Sandforce chipesek simán 3-4-szeres sebességet hoznak ehhez a velociraptorhoz képest.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tibi666 2011.05.21. 11:08-kor.

Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 11:05 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.09. 00:00
Hozzászólások: 2458
Adott köszi: 69 alkalommal
Kapott köszik: 109 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525iA
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Még egy dolog. Szerintem ez az SSD megbízhatóság téma túl van lihegve. Igen, a technológia működési elvéből adódóan valóban elhasználódik, de a megfelelő firmware (ez a gyártó feladata), és néhány intézkedés elvégzésével jóval hamarabb avulnak el a meghajtók, minthogy elhasználódjanak.

Ami egy kicsit visszás, az az, hogy most, ha szó nélkül meghal egyik napról a másikra egy SSD, akkor azt úgy állítják be, hogy az SSD milyen gagyi, megbízhatatlan technika. Pedig nem, egyik napról a másikra elromolhat egy winchester is, mint ahogy nálam is tette kettő is. És egyik sem volt idősebb, mint 3 év.

Ráadásul az SSD keveset fogyaszt, nincs mozgó alkatrésze, tehát csendes, a környezeti hatásoknak (leejtés, hőmérséklet, stb) jobban ellenáll. A mai erős számítógépekben pedig egyértelműen a merevlemez a szűk keresztmetszet. Mikor 8 giga ramot, és 4-6 magos processzorokat bagóért dobálnak utánad, akkor az winchester már lassú. Jó nyilván, egy raid-be kötött WD Raptor azért elég gyors, de marhára melegszenek is, és hangosak. És azok sem tudják felvenni a versenyt egy új SATA3-as SSD-vel.

Én hamarosan a laptopba is beteszek egyet, pedig abban nincsen winchester a képek, videók számára, mint az asztaliban. Itt közvetlenül az SSD-re fog lejönni egy sorozatrész, vagy egy film torrentről. De nem félek tőle, engem ki kell tartson. :)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 12:18 
Offline
Moderátor
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.10. 01:00
Hozzászólások: 8953
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 16 alkalommal
Kapott köszik: 93 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 540iA
Évjárata: 1999
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
tibi666 írta:
A winchester is ugyanúgy bedöglik, nálam kettő halt meg két különböző gépben idén. Nyilván nem torrent meghajtónak kell venni, hanem rendszernek, programoknak alá.
A 10 ezres velociraptor hangja meg egy repülőgépével versenyzik.

Egy átlag SSD kibír mondjuk 10 ezer írást. Nekem napi 20 gigányit ír kb. rá a gépem. TRIM természetesen bekapcsolva, töredezettségmentesítés pedig kikapcsolva. 80 gigás Intel SSD lett végül, nem OCZ Vertex. Ez azt jelenti, hogy 4 naponta írom tele. Tehát, ha 40 ezer napig minden nap írok rá 20 gigát, akkor megdöglik. De lehet, hogy csak 5 ezer írást bír ki, akkor 20 ezer nap alatt hal meg. Mennyi az? 6 év? Vagy előbbi esetben 12 év? Hol lesznek már akkor ezek a meghajtók?

Intel SSD-t kell venni, ezek a legmegbízhatóbbak. Lehet figyelni az állapotukat, nem egyik napról a másikra halnak meg a technológiából adódóan (hiszen el kell használódniuk). A hirtelen halál meg ugyanúgy megtörténhet, mint a winchester esetében. Egyik napról a másikra szállt el egy 320-asom.

Eleinte OCZ Vertex2-t akartam venni, de azok közül elég sok elromlott, azt olvastam. Így lett egy Intel a kiválasztott.


HDD halál téma: a faterom jó minőségű (vigyázat vol szar sorozat is) Seagate HDD-je cirka 10-10 év után kezd megbicsaklani az amúgy már tartalék gépnek át soroltban. De semmi gond mivel a Raid-1-ben ez csak apró üzemzavar és nem adat vesztés. Tessék nem bíztam akkor a jó HDD-ben és erre nem stabil volt a cucc 10 évig. Egyéb iránt a HDD-t is 5 évre tervezik. Az SSD meg vagy 2-re.

"Ez azt jelenti, hogy 4 naponta írom tele" ezt nem értem. Most akkor 4 naponta felmásolsz rá fájlokat és letörlöd? Mert ha az operendszered is ott fut az más téma.
A program avagy bináris fájlok nem változnak (max updatekor) de a configurációs fájlok meg a temporary fájlok kegyetlenül sokszor változnak. No itt az érdekes pont. Ha nagy memória lenne 64bit op.rendszer és 8-12GB RAM akkor lehetnek ezeket RAM-ba rakni és nem kiírni a háttértárolóra max.a leállás utáni config mentéseket kéne kiírni.

Az OCX Vertex2-nek volt kiadáskor egy hibája amit új szoftver verzióval javítottak én ezt találtam róla a OCZ fórumát végig rágva. Ő a leggyorsabb SSD.

Jackson, aki a 60GB Vertex2-t szemelte ki op.rendszer meghajtónak

_________________
Mi az? Nagy, fekete és piszok gyors= 540i Touring :lol:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 12:41 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.09. 00:00
Hozzászólások: 2458
Adott köszi: 69 alkalommal
Kapott köszik: 109 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525iA
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
jackson írta:
tibi666 írta:
A winchester is ugyanúgy bedöglik, nálam kettő halt meg két különböző gépben idén. Nyilván nem torrent meghajtónak kell venni, hanem rendszernek, programoknak alá.
A 10 ezres velociraptor hangja meg egy repülőgépével versenyzik.

Egy átlag SSD kibír mondjuk 10 ezer írást. Nekem napi 20 gigányit ír kb. rá a gépem. TRIM természetesen bekapcsolva, töredezettségmentesítés pedig kikapcsolva. 80 gigás Intel SSD lett végül, nem OCZ Vertex. Ez azt jelenti, hogy 4 naponta írom tele. Tehát, ha 40 ezer napig minden nap írok rá 20 gigát, akkor megdöglik. De lehet, hogy csak 5 ezer írást bír ki, akkor 20 ezer nap alatt hal meg. Mennyi az? 6 év? Vagy előbbi esetben 12 év? Hol lesznek már akkor ezek a meghajtók?

Intel SSD-t kell venni, ezek a legmegbízhatóbbak. Lehet figyelni az állapotukat, nem egyik napról a másikra halnak meg a technológiából adódóan (hiszen el kell használódniuk). A hirtelen halál meg ugyanúgy megtörténhet, mint a winchester esetében. Egyik napról a másikra szállt el egy 320-asom.

Eleinte OCZ Vertex2-t akartam venni, de azok közül elég sok elromlott, azt olvastam. Így lett egy Intel a kiválasztott.


HDD halál téma: a faterom jó minőségű (vigyázat vol szar sorozat is) Seagate HDD-je cirka 10-10 év után kezd megbicsaklani az amúgy már tartalék gépnek át soroltban. De semmi gond mivel a Raid-1-ben ez csak apró üzemzavar és nem adat vesztés. Tessék nem bíztam akkor a jó HDD-ben és erre nem stabil volt a cucc 10 évig. Egyéb iránt a HDD-t is 5 évre tervezik. Az SSD meg vagy 2-re.

"Ez azt jelenti, hogy 4 naponta írom tele" ezt nem értem. Most akkor 4 naponta felmásolsz rá fájlokat és letörlöd? Mert ha az operendszered is ott fut az más téma.
A program avagy bináris fájlok nem változnak (max updatekor) de a configurációs fájlok meg a temporary fájlok kegyetlenül sokszor változnak. No itt az érdekes pont. Ha nagy memória lenne 64bit op.rendszer és 8-12GB RAM akkor lehetnek ezeket RAM-ba rakni és nem kiírni a háttértárolóra max.a leállás utáni config mentéseket kéne kiírni.

Az OCX Vertex2-nek volt kiadáskor egy hibája amit új szoftver verzióval javítottak én ezt találtam róla a OCZ fórumát végig rágva. Ő a leggyorsabb SSD.

Jackson, aki a 60GB Vertex2-t szemelte ki op.rendszer meghajtónak


A teleírást úgy értelmezd, hogy pl. HDSentinellel megnézed, hogy mennyi írás történik az adott lemezre. Ez lehet az ideiglenes interfájl, temp, letöltött adat, munka során mozgatott fájlok, stb... Gyakorlatilag az üres hely nem csökken, csak mindig más kerül rá. A TRIM miatt ezt mindig megpróbálja más "helyre" írni, ezért egy teljes teleírási ciklus 20 gigabájtos napi írás feltételezve négy nap nálam. Tehát, ha az SSD-t 10 ezer teleírási ciklusra tervezték, akkor 10 ezer*4nap, azaz 40 ezer nap kell ráírnom 20 gigát, hogy eljusson a tervezett élettartamának a végéhez.

Egyébként az asztali gépen valószínűleg nálam ennél jóval kevesebb írás történik rá, ez a 20gb/nap-os érték a laptopomé, amin megy torrent, és napi 12-14 órát van bekapcsolva.

A Vertex2-nek valóban folyamatosan jönnek a firmware frissítései, de még így is több, mint 3%-os hibarátája van. Ezzel szemben az Intel SSD-k 0.3%-osak. Egyébként van már Vertex 3 is, az még sokkal gyorsabb a Vertex2-nél is, de most ami nagyon menő az Crucial M4, meg a Corsair valamelyik SSD-je, ennek a száma nem jut eszembe. Persze ezekhez kell a SATA3-as lap, mert a SATA2 már kevés nekik.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 16:43 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.09. 00:00
Hozzászólások: 2458
Adott köszi: 69 alkalommal
Kapott köszik: 109 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525iA
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Készítettem egy kis bemutató videót az SSD rendszerről. Kicsit lámpalázas voltam, sosem csináltam még ilyen videoblogot, de igyekeztem leplezni. :) Lehet nézni 720p-ben is.



Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 19:22 
Offline
Moderátor
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.11.11. 01:00
Hozzászólások: 4234
Tartózkodási hely: Brisbane, QLD, AU
Adott köszi: 542 alkalommal
Kapott köszik: 774 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 525i
Évjárata: 2001
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Micsoda kis kedvcsináló játékot kreáltak a Duke Nukem Forever-hez!
Próbáljátok ki, érdemes!
Lehet bámulni a csajokat, ha ügyesek vagytok!
Játék 18+

 ! jackson írta:
A képet a Girls topikba kérnénk. Köszi


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 20:01 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.03. 00:00
Hozzászólások: 2913
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Adott köszi: 58 alkalommal
Kapott köszik: 49 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 528i
Évjárata: 1997
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Jerry írta:
Micsoda kis kedvcsináló játékot kreáltak a Duke Nukem Forever-hez!
Próbáljátok ki, érdemes!
Lehet bámulni a csajokat, ha ügyesek vagytok!
Játék 18+



Helo
Melyikkel lő?

_________________
www.fuxtec.hu

Kép


???(?_?)???


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 20:08 
Offline
Moderátor
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.11.11. 01:00
Hozzászólások: 4234
Tartózkodási hely: Brisbane, QLD, AU
Adott köszi: 542 alkalommal
Kapott köszik: 774 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 525i
Évjárata: 2001
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
szekeres írta:
Jerry írta:
Micsoda kis kedvcsináló játékot kreáltak a Duke Nukem Forever-hez!
Próbáljátok ki, érdemes!
Lehet bámulni a csajokat, ha ügyesek vagytok!
Játék 18+



Helo
Melyikkel lő?

A kis kék(eszöld) célkereszt a tiéd és simán az egér bal gombjával tudsz lőni.
Esetleg felrakhatnánk mindegyik csajról a képeket... :roll: :roll:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.21. 20:23 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.03. 00:00
Hozzászólások: 2913
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Adott köszi: 58 alkalommal
Kapott köszik: 49 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 528i
Évjárata: 1997
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Jerry írta:
szekeres írta:
Jerry írta:
Micsoda kis kedvcsináló játékot kreáltak a Duke Nukem Forever-hez!
Próbáljátok ki, érdemes!
Lehet bámulni a csajokat, ha ügyesek vagytok!
Játék 18+



Helo
Melyikkel lő?

A kis kék(eszöld) célkereszt a tiéd és simán az egér bal gombjával tudsz lőni.
Esetleg felrakhatnánk mindegyik csajról a képeket... :roll: :roll:


Na megnézem, nem lőtt az előbb... :)

_________________
www.fuxtec.hu

Kép


???(?_?)???


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.07.24. 20:49 
Egy fogásból végigvinni.... nekem nem sikerült. Csak erős idegzetűeknek!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
  
 
HozzászólásElküldve: 2011.08.22. 11:21 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.15. 00:00
Hozzászólások: 2704
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület.
Adott köszi: 461 alkalommal
Kapott köszik: 514 alkalommal
Széria kód: E46
Motor tipusa: 204D4
Évjárata: 2003
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Aki szereti az FPS-t annak ezek csemegék,nekem is:)

http://www.youtube.com/watch?v=2x-kZma5n94

http://www.youtube.com/watch?v=jNjCv9OIF-M


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
HozzászólásElküldve: 2011.09.10. 13:58 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.09. 01:00
Hozzászólások: 2867
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Adott köszi: 46 alkalommal
Kapott köszik: 72 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 1.4-es
Évjárata: 1996
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Padre540 írta:


Bizony nem sokára jönnek az új jobbnál jobb game-ek...:)

_________________
Ha a cápa a tenyeredből eszik... akkor az a lábadból is fog..:)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.09.12. 16:06 
Offline
Moderátor
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.10. 01:00
Hozzászólások: 8953
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 16 alkalommal
Kapott köszik: 93 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 540iA
Évjárata: 1999
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Üdv:
Na vége a szabinak és a közbe betervezett gép fejlesztésnek is (cirka 2 hétnyi meló + elötte meg 1-2hónap tervezés nyomozás teszt elemzés ki mit tud róla stb.) Aki ezt nem értené egy komolyan felpakolt gépet amin cirka 1000 alkalmazás van össze lőve azt nem lehet pik-pak fél óra alatt felrakni (ez hónapokat jelent meló mellett). Amikor elkezdtem hányingerem volt az elvégzendő feladat menyiségtől (komoly check lista stb).
Még nem mertem összeszámolni mennyi pénz ment el rá, de valahol +3-400eFt környékén lehet. De legalább egy ideig nem kell hozzányúlni (min. 5-6év ami nagy szám IT világban).

Most aztán jöhetnek a giga mega vadbarom erős játékok amiket simán le kezel A gép. Annyi már feltűnt hogy ha rohadtul megterhelem akkor még simán marad erőforrása minden másra. Pedig Jackson őstehetség olyan feladatok adásában ami több napig fut a gépen.

Pl. FSX tipikusan erőforrás zabáló állat. Most a 16GB RAM mellett nem tűnik annyira fel hogy megy full texturák mellett. Majd ha felpakolom a REX és egyéb valós textúra rendszereket meglátjuk belassul-e.

Némi nyál csorgatás:
- i7 2600K proci overclock cirka 4,3Ghz csont nélkül vitte turbó módban (4mag+4hyper thread na ja ez azért rendesen terhelhető).
- 16GM RAM Corsair 1600Mhz CL9-en még gyári XMS-el. Nem elírás igen 16giga mert tele a tököm a kevés memóriás bajokból. 8 gigás modult még nem lehet kapni mert akkor 32GB lett volna.
- ASUS P8Z68-V PRO alaplap (nehéz döntés volt túl sok szempont szenvedtem mire meglett ki lesz Z68 chipset mellett maradtam)
- win7 x64 Prof (legális ha nem gondoltátok volna, Ultimate is lehetett volna de minek mert nem akarok menetközben nyelvet váltani)
- vmware 7.1 legálisan ez is. itt fut alatta a régi XP-s gép mire mindent ki migrálok. Tessék ez amikor kalózpéldányból vevő lesz az ember.
- 120GB SSD OCV Vertex3 bittang gyors és szépen hozzáigazítva minden ami csak kell.
- 2TB HDD Seagate Constellation ES 6GB SATA interfészes na ja ha ezt nem találod akkor nem a home és nem a bussiness hanem a enterprise kategória alatt kell keresni mit tud.
- videó kártya na az csak gagyibb lett ASUS Nvidia 560Ti de legalább a TOP-os tunningolt model
őőő a többi maradt mert azok már akkor is jó cuccok voltak.
- és még ami nem egyszerű benne a régi cuccok is: 4 COM port, IDE csatikon a gyári plextor meghajtók és spéci szoftvereik hibátlanul futnak.

A win7 x64 amúgy nem olyan rossz (ezt nálam nem könnyű elérni a gyártónak) azért gondok és bajok vannak. Pl. szenvedek játékok átpakolásával, érdekes a fontos programok jobban mentek (pl. egy-két ügyfél szolgálat izzad amikor letámadtam mi van a win7 x64-el).
Pl. Apaaa játszunk kamionosat. Aha apa meg izzad vmware alatt szarakodik az egér a win7 alatt nem megy most jön a MS Virtual PC ala XP mode hátha oda felrakható rendesen. Ő csak beszól én meg 1 napot küzdök.

Jackson, aki paksi atomerőmű számitási kapacitását építi a gépbe otthon

_________________
Mi az? Nagy, fekete és piszok gyors= 540i Touring :lol:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.10.26. 21:05 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.15. 00:00
Hozzászólások: 2704
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület.
Adott köszi: 461 alkalommal
Kapott köszik: 514 alkalommal
Széria kód: E46
Motor tipusa: 204D4
Évjárata: 2003
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
http://www.youtube.com/watch?v=v6KWdvs290s


http://www.youtube.com/watch?v=YQiVNE7TMK4


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
HozzászólásElküldve: 2011.10.26. 21:35 
Offline
Moderátor
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.11.11. 01:00
Hozzászólások: 4234
Tartózkodási hely: Brisbane, QLD, AU
Adott köszi: 542 alkalommal
Kapott köszik: 774 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 525i
Évjárata: 2001
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Laptop esetleg érdekel valakit?
Újszerű, modern gépezet jóárasítva. Ha igen, pü.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.10.29. 17:37 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.09. 01:00
Hozzászólások: 2867
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Adott köszi: 46 alkalommal
Kapott köszik: 72 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 1.4-es
Évjárata: 1996
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Új megjelenések!!!

Battlefiled 3 /Xbox 360,Ps3/ +Pc

Uncharted 3 /Ps3/

Call Of Dutty Modern Warfare 3 /Xbox 360,Ps3/ +Pc

Ezekből az első 2 már meg is jelent ezen a héten!!!

_________________
Ha a cápa a tenyeredből eszik... akkor az a lábadból is fog..:)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.11.06. 12:16 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.09. 01:00
Hozzászólások: 2867
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Adott köszi: 46 alkalommal
Kapott köszik: 72 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 1.4-es
Évjárata: 1996
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)

_________________
Ha a cápa a tenyeredből eszik... akkor az a lábadból is fog..:)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Booking.com

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

Az E39.hu egy privát rajongói oldal ami nincs semilyen kapcsolatba a BMW AG-val és leányvállalataival. A BMW név, jelzés, M csíkos logó és a kerek logó mind az X3, X5 és X6 megjelölés amit a honlapon használunk a BMW AG tulajdona.

© 2009 E39.hu. All rights reserved. E39.HU is a private enthusiast site not associated with BMW AG. The BMW name, marks, M stripe logo, and Roundel logo as well as X3, X5 and X6 designations used in the pages of this Web Site are the property of BMW AG. This web site is not sponsored or affiliated in any way with BMW AG or any of its subsidiaries.

Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek. A hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 2006-2014 E39 Klub.




VigLink badge
Free xml sitemap generator