Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

bmw scanner 1.36

2010.01.05. 18:52

Hello.
Rendeltem Kínából egy bmw scanner 1.36-ost de a cd ami benne volt törötten érkezett.Jeleztem az eladónak de még nem reagált rá.Nincs valakinek ehez az interfachez cd-je amin rajta vannak a driverek meg a program?

Re: bmw scanner 1.36

2010.01.05. 19:03

imici85 írta:Hello.
Rendeltem Kínából egy bmw scanner 1.36-ost de a cd ami benne volt törötten érkezett.Jeleztem az eladónak de még nem reagált rá.Nincs valakinek ehez az interfachez cd-je amin rajta vannak a driverek meg a program?


Nekem meg az admin-nak van a kérdés a te kábeleddel is működik-e. Az admin-é ugyancsak kinai hátha az jobb.

Jackson, aki válaszol

2010.01.05. 19:11

Még nem bírtam rádugni pc-re mert vennem kell egy Rs 232 portot a laptopomba.

2010.01.05. 20:00

És nincs véletlenül hozzá driverek és programok??

2010.01.05. 20:28

imici85 írta:És nincs véletlenül hozzá driverek és programok??


De csak a sima bmwscanner1.3.6.exe meg pár fájl. A kérdés a tiéddel megy-e. Ha jól emlékszel még akár az is lehet, hogy a admin-ét másoltam le annó.
Mert most csak a kábelt vettem meg hozzá.
Az eljuttatást hogyan gondolod? E-mail stb. mivel 1,5Mbyte nyersen doksival. Ha dobnál egy Privát Üzenetet (PÜ gomb) akkor gondolom már megoldódott volna a gondod.

Jackson, akinek van

Re: bmw scanner 1.36

2010.01.05. 22:39

imici85 írta:Hello.
Rendeltem Kínából egy bmw scanner 1.36-ost de a cd ami benne volt törötten érkezett.Jeleztem az eladónak de még nem reagált rá.Nincs valakinek ehez az interfachez cd-je amin rajta vannak a driverek meg a program?

Egy csomó helyen fent van freeware-ként, vagy akármelyik torrent oldalon, de itt egy link: BMW Scanner

Re: bmw scanner 1.36

2010.01.05. 22:49

Illes írta:
imici85 írta:Hello.
Rendeltem Kínából egy bmw scanner 1.36-ost de a cd ami benne volt törötten érkezett.Jeleztem az eladónak de még nem reagált rá.Nincs valakinek ehez az interfachez cd-je amin rajta vannak a driverek meg a program?

Egy csomó helyen fent van freeware-ként, vagy akármelyik torrent oldalon, de itt egy link: BMW Scanner

Vagy itt az 1.40: BMW Scanner 1.40

2010.01.05. 23:03

Az 1.40 is támogatja az 1.3.6.-os interface?Használsz te is ilyent?Mennyire használható ez a program.Mondjuknekem csak programozásra kell.Hibakódokra én a dis-t használom inkább.

Re: bmw scanner 1.36

2010.01.05. 23:07

Illes írta:
Illes írta:
imici85 írta:Hello.
Rendeltem Kínából egy bmw scanner 1.36-ost de a cd ami benne volt törötten érkezett.Jeleztem az eladónak de még nem reagált rá.Nincs valakinek ehez az interfachez cd-je amin rajta vannak a driverek meg a program?

Egy csomó helyen fent van freeware-ként, vagy akármelyik torrent oldalon, de itt egy link: BMW Scanner

Vagy itt az 1.40: BMW Scanner 1.40
Csak az nem fog menni az 1.36 interfésszel :oops:

2010.01.06. 00:18

jackson írta:Csinálok egy BMW Scanner topikot és átmásolom az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat (az utolsó két oldalról).
Pontosabban megpróbálom mivel moderátorként talán először próbálom ezt. :wink:

Jackson, aki felgyűri az ing újját és neki fog

Úgysincs TV-d, csak a kocsiban! :lol:

BMW Scanner

2010.01.06. 00:22

Sziasztok!

Nyitok egy külön topikot a BMW Scanner témának.
Igaz az úttörő admin mivel neki volt az első (kinai bmwscanner 1.3.6).

Nekem fulldiagos van:
imici:85 most szerzet és küldtem a programot neki mint látható megsérült a kinai lemeze.http://www.fulldiag.fw.hu/

Jackson, aki mindjárt folytatja

2010.01.06. 12:47

Hello.
Próbált már valaki usb-rs232 átalakítóval ilyen interfacet?Sajnos még nem sikerült rendes expres card-os átalakitót vennem.Működik usbs átalakítóval is?

2010.01.07. 01:07

imici85 írta:Hello.
Próbált már valaki usb-rs232 átalakítóval ilyen interfacet?Sajnos még nem sikerült rendes expres card-os átalakitót vennem.Működik usbs átalakítóval is?
Felejtős :!: Ebay on biztos van én 3500Ft vetem igaz pcmcia vagy mi a rák.

2010.01.07. 09:15

Igen a full diagos mesélte, hogy ő is nagyon sokat szenvedett a USB-kel mert nem mennek.
A PCMCIA kártyák jobbak. Mondjuk meg rendelni kinából aztán nem megy az ciki.

Akkor már inkább vennék egyet drágábban a Fulldiagostól mert az ki lehet elötte próbálni ha megy csak akkor meg venni.

Jackson, akinek mákja van mert megy neki a laptop soros portjával

2010.01.07. 13:53

Vettem hozzá egy usb-s átalakítót és simán ment vele.Az átalakító 2600 ft volt és a scanner meg csak 36 euró szállításal eggyütt.Csak jó lenne megfejteni a hexxa kódokat mert ez kiolvasott 5 hibát a dis meg 2 darebot.

2010.01.07. 16:53

imici85 írta:Vettem hozzá egy usb-s átalakítót és simán ment vele.Az átalakító 2600 ft volt és a scanner meg csak 36 euró szállításal eggyütt.Csak jó lenne megfejteni a hexxa kódokat mert ez kiolvasott 5 hibát a dis meg 2 darebot.


Melyik verziójú DIS? És hol talált 5 hibát egy vezérlőben az összeset vagy mindegyiket máshol? A DIS és scanner egymás után lett fel rakva?
Azért kérdem ennyire mivel nem rég csináltam egy összehasonlító tesztet:
DIS/GT1v55-INPA5.02-Scanner1.3.6-Műszerfal hexa kód.

És ott a DIS látott többet.

Jackson, aki kiváncsi az eredményre.

2010.01.08. 00:03

jackson írta:
imici85 írta:Vettem hozzá egy usb-s átalakítót és simán ment vele.Az átalakító 2600 ft volt és a scanner meg csak 36 euró szállításal eggyütt.Csak jó lenne megfejteni a hexxa kódokat mert ez kiolvasott 5 hibát a dis meg 2 darebot.


Melyik verziójú DIS? És hol talált 5 hibát egy vezérlőben az összeset vagy mindegyiket máshol? A DIS és scanner egymás után lett fel rakva?
Azért kérdem ennyire mivel nem rég csináltam egy összehasonlító tesztet:
DIS/GT1v55-INPA5.02-Scanner1.3.6-Műszerfal hexa kód.

És ott a DIS látott többet.

Jackson, aki kiváncsi az eredményre.


Próbáltam DIS v53 és v57 is.Ez nekem mindegyik 2 hibát dobott ki.Eggyet navirechnerbe a másodikat meg az izzító vezérlőbe.
A scanner meg ezeket találta.

Errors details (dec)
----------------------------
EWS -> 15/48

LEW -> 9/141 16/131

A/C -> 32/2

BMBT -> 19/33
Na ez nekem magas hibakeresésre.
A Dis meg már fent van több hónapja csak a scanner lett most felrakva.

2010.01.08. 16:49

imici85 írta:
jackson írta:
imici85 írta:Vettem hozzá egy usb-s átalakítót és simán ment vele.Az átalakító 2600 ft volt és a scanner meg csak 36 euró szállításal eggyütt.Csak jó lenne megfejteni a hexxa kódokat mert ez kiolvasott 5 hibát a dis meg 2 darebot.


Melyik verziójú DIS? És hol talált 5 hibát egy vezérlőben az összeset vagy mindegyiket máshol? A DIS és scanner egymás után lett fel rakva?
Azért kérdem ennyire mivel nem rég csináltam egy összehasonlító tesztet:
DIS/GT1v55-INPA5.02-Scanner1.3.6-Műszerfal hexa kód.

És ott a DIS látott többet.

Jackson, aki kiváncsi az eredményre.


Próbáltam DIS v53 és v57 is.Ez nekem mindegyik 2 hibát dobott ki.Eggyet navirechnerbe a másodikat meg az izzító vezérlőbe.
A scanner meg ezeket találta.

Errors details (dec)
----------------------------
EWS -> 15/48

LEW -> 9/141 16/131

A/C -> 32/2

BMBT -> 19/33
Na ez nekem magas hibakeresésre.
A Dis meg már fent van több hónapja csak a scanner lett most felrakva.


Akkor meg van a bibi miért nem látod a DIS-ben talán mivel a LEW CAN-buszon kommunikál. Valószinűleg nem CAN-buszos a kábeled. A Full-diagos srác honlapján két féle kábelt lehet venni. Az Apa8-nak például pont ilyen CAN-buszos kábele van.
Meg amúgy a LEW identification, diagnosis request (milyen fokban áll a kormány tekergetés közben) működik?

Mi mondjuk V55-ös diagot használunk ami össze van házasítva a V44-es Code-ingal. Tehát még lehet itt is eltérés.
Ezt mondjuk egy kereszt ellenörzéssel tudnánk kideríteni: megnézni a kocsidat a V55-ös DIS-emel.
A BMW Scanner kódokat még nyomozom lehet-e valami használható fordítást elérni (mint a műszerfalas topikban emlegetett hex át alakítással).

Jackson, aki eddig minden hibát látott a DIS-ben és a BMW Scanner mutatott kevesebbet

2010.01.08. 21:52

Az enyém is fulldiagos kábel.És én can busost rendeltem.Akkor lehet,hogy nem olyan kábelt kaptam?

2010.01.08. 21:56

Most jut eszembe.Az inpa-val néztem már,hogy milyen szögben ál a kormányom.Akkor elvileg látja a can-bust.
Hozzászólás küldése

VigLink badge