Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.10.17. 17:38

Sziasztok az lenne a gondom bajom hogy inditózás után lemerul az aksi 12.6 ra feltöltöttem utánna csak azt a kattogó hangot hallatja inditozas közbe, rámérek multival az inditozas utan es es 9.5 10 voltokat mérek .Lehet hogy az aksi fáradt meg vagy más részen keresgéljek? Előre is köszönöm a válaszokat .Az alany egy 1998 as 535i lenne

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.10.17. 18:01

Petikrém írta:Sziasztok az lenne a gondom bajom hogy inditózás után lemerul az aksi 12.6 ra feltöltöttem utánna csak azt a kattogó hangot hallatja inditozas közbe, rámérek multival az inditozas utan es es 9.5 10 voltokat mérek .Lehet hogy az aksi fáradt meg vagy más részen keresgéljek? Előre is köszönöm a válaszokat .Az alany egy 1998 as 535i lenne


Mit jelent hogy feltöltötted 12.6V-ra? Milyen töltővel? Üresjáratban 12.6V vagy gyútáson is? Eddig jó volt? Ha beindul, a töltés jó?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.10.18. 09:15

Petikrém írta:Sziasztok az lenne a gondom bajom hogy inditózás után lemerul az aksi 12.6 ra feltöltöttem utánna csak azt a kattogó hangot hallatja inditozas közbe, rámérek multival az inditozas utan es es 9.5 10 voltokat mérek .Lehet hogy az aksi fáradt meg vagy más részen keresgéljek? Előre is köszönöm a válaszokat .Az alany egy 1998 as 535i lenne


Helló.
Próba másik akksival. Ha ugyanez a tünet, akkor valszeg az önindító halt be.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 21:29

Üdv!
Remélem valaki tudd segíteni rajtam.
Adott egy e39 25d touring 2003
Körülbelül 6 hete cseréltem első ajtókat. Az eredeti ajtókból átszereltem mindent. Egy hete beszart az első ajtóknak a zárja vagy nem tudom mi. Lényeg, hogy az első két ajtót sehogyan se lehet kinyitni. Belülről a kilincset húzva feljön a pöcök de ha elengedem vissza is megy. Kivűl a kulcsot nem tudom elfordítani. Kulcs gombjairól tudom nyitni a hátsó ajtókat és a csomagtartót. Grundmodulra gondoltam, de kicseréltem és kulcsról semmi se nyílik. Nyílván tanítani kéne. De a kocsiban lévő központizár gombról ugyan azt tudom előidézni, hogy a hátsók nyílnak az elsők nem. Mellesleg a vezetőajtón lévő konzolról csak a bal oldali visszapillantó tükröt tudom állítani a jobbot nem. Az ablakokat csak "első" kapcsolású fázisban tudom lehúzni, tehát magától nem megy le folyamatosan nyomni kell (tetőablakot is). Egy adott ablakot csak a saját ajtójáról tudom mozgatni fel le. Tehát a vezető ajtón lévő vezérlő konzolon nem tudom a jobb oldali tükrött állítani és a többi ablakot nem tudom fel le mozgatni.
Kérdésem lenne még, hogy az első ajtókról valahogyan le lehet varázsolni a kárpitott zárt ajtónál (remény)?
Segítségeteket köszönöm.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 21:37

Hu...Ajto csere elött minden normalisan muködöt? Semilyen furcsasagok? En nem tudom ha E39-re jelemzö de az meg törtent mar nem egyszerse (ez nem BMW re szol hanem minden markara kocsira) hogy a zsinorok ahol mennek att kaszni-tol az ajtoba "meg törnek es levalik roluk a szigeteles es igy minden fajta lehetetlen hiba lehet...Mas szoval azal kezdenem (najo neked ez nehez mivel nem tudod kinyitni az ajtot) hogy a gumi-vedö reszt az ajto-kaszni között vissza anyira leszednem hogy lathatni lehessen ha van-e talan serult veztetek. Az ajtot med ugy probalnam kivulröl nyitni (akumlatort kapcsold ki) hogy felig felemelnem a kilincset es kulcsot forditanam, azt gondolom valahogy az ajtok "Deadlock" ba mentek (ha ez a funkcio van E39, de E34 be van. Ha "deadlock" aktivalt akkor se kivuröl se beluröl lehet kinyitni...)

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 21:40

Igen elötte működött. Egyik napról a másikra történt. 5 hete cserélhettem az ajtókat.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 21:46

Probald ugy nyitni az ajtot hogy akumlator nincs bekapcsolva, felig felemelve a kilincs. Több elenalas lesz mivel "deadlockba" van a zar, de azert ne atom erövel forditsd a kulcsot mer akkor bele tör. De azt is mondom nem vagyok 100% ha ez a "deadlock" van e az E39 be...

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 21:47

Holnap megpróbálom.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 22:24

Van deadlock E39-ben.

Diaggal próbálkoznék látja-e az ajtó modulokat, esetleg tesztet futtatni de elképzelhető hogy a diag tudja a zárakat is aktiválni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek attila94 az itt látható tagok köszönték meg: dawwe
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 22:25

Bulldoggydog írta:Üdv!
Remélem valaki tudd segíteni rajtam.
Adott egy e39 25d touring 2003
Körülbelül 6 hete cseréltem első ajtókat. Az eredeti ajtókból átszereltem mindent. Egy hete beszart az első ajtóknak a zárja vagy nem tudom mi. Lényeg, hogy az első két ajtót sehogyan se lehet kinyitni. Belülről a kilincset húzva feljön a pöcök de ha elengedem vissza is megy. Kivűl a kulcsot nem tudom elfordítani. Kulcs gombjairól tudom nyitni a hátsó ajtókat és a csomagtartót. Grundmodulra gondoltam, de kicseréltem és kulcsról semmi se nyílik. Nyílván tanítani kéne. De a kocsiban lévő központizár gombról ugyan azt tudom előidézni, hogy a hátsók nyílnak az elsők nem. Mellesleg a vezetőajtón lévő konzolról csak a bal oldali visszapillantó tükröt tudom állítani a jobbot nem. Az ablakokat csak "első" kapcsolású fázisban tudom lehúzni, tehát magától nem megy le folyamatosan nyomni kell (tetőablakot is). Egy adott ablakot csak a saját ajtójáról tudom mozgatni fel le. Tehát a vezető ajtón lévő vezérlő konzolon nem tudom a jobb oldali tükrött állítani és a többi ablakot nem tudom fel le mozgatni.
Kérdésem lenne még, hogy az első ajtókról valahogyan le lehet varázsolni a kárpitott zárt ajtónál (remény)?
Segítségeteket köszönöm.

Lepattintod a belső küszöbtakarót, akkor körbe le tudod tépni az ajtókédert. Ha az lent van, le tudod szedni az ajtókárpitot.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2018.11.04. 22:27

Diaggal már próbáltuk kinyitni. Csak hátul nyitott zárt.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.11. 14:48

Sziasztok!
Olyan problémám adodott, hogy a cd-rádió (business+mid) kontakt lekapcsolása után nem áll le, a hang megy tovább, viszont a kijelző elsötétül.
Valaki járt már igy, esetleg tipp hogy mi lehet?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.18. 20:01

Sziasztok!
sajna elnémult a rádióm egyik pillanatról a másikra./Szerintem megsértődött,hogy el akarom adni/ Ez egy navis készülék. De csak a rádió.A computer. az megy rendesen. Hol keressem a biztosítékokat? Csak a kesztyűtartó mögött van? És,ha nem biztosíték ? Mennyire hajlamosak ezek a rádiók tönkremenni?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.18. 20:19

akela írta:Sziasztok!
sajna elnémult a rádióm egyik pillanatról a másikra./Szerintem megsértődött,hogy el akarom adni/ Ez egy navis készülék. De csak a rádió.A computer. az megy rendesen. Hol keressem a biztosítékokat? Csak a kesztyűtartó mögött van? És,ha nem biztosíték ? Mennyire hajlamosak ezek a rádiók tönkremenni?


BM54?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.26. 19:18

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni.Ennek az ecu-nak keresem a kapcsolási rajzát.Pontosabban a lábkiosztást.Mi hova megy.Ha van valakinek azt nagyon megköszönném.Bosch DME 7 501 290
Ez rgy 35i V8 vezérlője.Kép
Köszönöm


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.27. 22:23

RB Roli írta:Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni.Ennek az ecu-nak keresem a kapcsolási rajzát.Pontosabban a lábkiosztást.Mi hova megy.Ha van valakinek azt nagyon megköszönném.Bosch DME 7 501 290
Ez rgy 35i V8 vezérlője.
Köszönöm


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

WDS-nek hívják amit keresel.
Keresd meg privátban Qwertit, jó eséllyel tud EWS-t faragni a motorvezérlőhöz. Ha nem tévedek ehhez a motorvezérlőhöz keresett valaki mert csak a motor van meg hozzá, se EWS se kulcs. (ha nem így van, kérlek hagyd figyelmen kívül ezt a bekezdést :D )
Addig itt van ez, mazsolázz: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e39- ... ntrolms42/

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.28. 03:26

Gallaca írta:
RB Roli írta:Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni.Ennek az ecu-nak keresem a kapcsolási rajzát.Pontosabban a lábkiosztást.Mi hova megy.Ha van valakinek azt nagyon megköszönném.Bosch DME 7 501 290
Ez rgy 35i V8 vezérlője.
Köszönöm


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

WDS-nek hívják amit keresel.
Keresd meg privátban Qwertit, jó eséllyel tud EWS-t faragni a motorvezérlőhöz. Ha nem tévedek ehhez a motorvezérlőhöz keresett valaki mert csak a motor van meg hozzá, se EWS se kulcs. (ha nem így van, kérlek hagyd figyelmen kívül ezt a bekezdést :D )
Addig itt van ez, mazsolázz: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e39- ... ntrolms42/

Köszönöm.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.29. 13:18

Halihó

Lehet már volt másnak is ilyen gondja,az ablaktörlő lapátokról lenne szó,csak az egyik működik a vezetőoldali,mitől lehetséges ez?

Köszönöm előre is!!!

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.29. 13:31

fecó001 írta:Halihó

Lehet már volt másnak is ilyen gondja,az ablaktörlő lapátokról lenne szó,csak az egyik működik a vezetőoldali,mitől lehetséges ez?

Köszönöm előre is!!!
Valoszinuleg eltort a mechanika.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2019.04.29. 20:14

ÉS orvosolható valahogy,vagy venni kell kompletten?
Hozzászólás küldése

VigLink badge