Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 12:36

Na leírom milyen kis ügyes voltam a héten. Vízhőfokom 10-15 km után megakad 65 foknál. Kimatekoltam, hogy egr termosztát csere lesz, az 70 foknál nyit.
Barátomnál gyors meg is rendeltük, olasz cucc, 10000Ft unixos kedvezménnyel. (19 lenne boltban) Megjött bontom ki a csomagot, hát naná, hogy a nagytermosztátot
küldték. Elklikkoltuk. :facepalm: Na hát ha már megküldték, kicseréltük hátha mégis az lesz, de sajnos nem. Ugyanúgy 65 fok. Kicsit 70.
De ami szöget ütött a fejembe és ezt szeretném is kérdezni, hogy a viszkó hűtőt hogy lehet ellenőrizni, hogy jó-e? Lehet, hogy nagyon pörög és azért nem megy fel a víz?
Persze egr termosztát csere is lesz, de csak jövőre. 18 rugó kedvezménnyel. :cry:

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 12:39

NagySándor írta:Na leírom milyen kis ügyes voltam a héten. Vízhőfokom 10-15 km után megakad 65 foknál. Kimatekoltam, hogy egr termosztát csere lesz, az 70 foknál nyit.
Barátomnál gyors meg is rendeltük, olasz cucc, 10000Ft unixos kedvezménnyel. (19 lenne boltban) Megjött bontom ki a csomagot, hát naná, hogy a nagytermosztátot
küldték. Elklikkoltuk. :facepalm: Na hát már megküldték, kicseréltük hátha mégis az lesz, de sajnos nem. Ugyanúgy 65 fok. Kicsit 70.
De ami szöget ütött a fejembe és ezt szeretném is kérdezni, hogy a viszkó hűtőt hogy lehet ellenőrizni, hogy jó-e? Lehet, hogy nagyon pörög és azért nem megy fel a víz?
Persze egr termosztát csere is lesz, de csak jövőre. 18 rugó kedvezménnyel. :cry:


Van egy diesel BMW-d és a 18 ezer forintos termosztáton fő a fejed, amikor a két termosztátból eleve csak gyárit érdemes betenni, mivel az után gyártottak általában 1-12 hónapot bírnak? Lesznek itt még bajok úgy érzem. :)

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 13:20

NagySándor írta:Na leírom milyen kis ügyes voltam a héten. Vízhőfokom 10-15 km után megakad 65 foknál. Kimatekoltam, hogy egr termosztát csere lesz, az 70 foknál nyit.
Barátomnál gyors meg is rendeltük, olasz cucc, 10000Ft unixos kedvezménnyel. (19 lenne boltban) Megjött bontom ki a csomagot, hát naná, hogy a nagytermosztátot
küldték. Elklikkoltuk. :facepalm: Na hát ha már megküldték, kicseréltük hátha mégis az lesz, de sajnos nem. Ugyanúgy 65 fok. Kicsit 70.
De ami szöget ütött a fejembe és ezt szeretném is kérdezni, hogy a viszkó hűtőt hogy lehet ellenőrizni, hogy jó-e? Lehet, hogy nagyon pörög és azért nem megy fel a víz?
Persze egr termosztát csere is lesz, de csak jövőre. 18 rugó kedvezménnyel. :cry:

Jó drágán vásárolsz, ráadásul rosszul is. Fórumos alkatrészeseknél a kettő együtt nem kerül ennyibe. Mindamellett nem árt a kettőt egyszerre cserélni.
Bendegúznak szerintem bejglimérgezése lehet, hogy még nem írt Pü-t. :mrgreen: :nyelves: De ha a http://www.kekfeher.hu -ra ránézel, ott is láthatsz csodát az unixon túl.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: NagySándor
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 13:22

NagySándor írta:Na leírom milyen kis ügyes voltam a héten. Vízhőfokom 10-15 km után megakad 65 foknál. Kimatekoltam, hogy egr termosztát csere lesz, az 70 foknál nyit.
Barátomnál gyors meg is rendeltük, olasz cucc, 10000Ft unixos kedvezménnyel. (19 lenne boltban) Megjött bontom ki a csomagot, hát naná, hogy a nagytermosztátot
küldték. Elklikkoltuk. :facepalm: Na hát ha már megküldték, kicseréltük hátha mégis az lesz, de sajnos nem. Ugyanúgy 65 fok. Kicsit 70.
De ami szöget ütött a fejembe és ezt szeretném is kérdezni, hogy a viszkó hűtőt hogy lehet ellenőrizni, hogy jó-e? Lehet, hogy nagyon pörög és azért nem megy fel a víz?
Persze egr termosztát csere is lesz, de csak jövőre. 18 rugó kedvezménnyel. :cry:

Cseréld le a unixot erre:

https://alkatreszek.hu/autotipus/bmw/5/ ... termek/-_1

Vagy kérdezd Bendegúz klubtársat, Ő van amikor még jobb árakat tud

Tapatalk

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: NagySándor
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 14:34

NagyMatyas írta:
NagySándor írta:Na leírom milyen kis ügyes voltam a héten. Vízhőfokom 10-15 km után megakad 65 foknál. Kimatekoltam, hogy egr termosztát csere lesz, az 70 foknál nyit.
Barátomnál gyors meg is rendeltük, olasz cucc, 10000Ft unixos kedvezménnyel. (19 lenne boltban) Megjött bontom ki a csomagot, hát naná, hogy a nagytermosztátot
küldték. Elklikkoltuk. :facepalm: Na hát már megküldték, kicseréltük hátha mégis az lesz, de sajnos nem. Ugyanúgy 65 fok. Kicsit 70.
De ami szöget ütött a fejembe és ezt szeretném is kérdezni, hogy a viszkó hűtőt hogy lehet ellenőrizni, hogy jó-e? Lehet, hogy nagyon pörög és azért nem megy fel a víz?
Persze egr termosztát csere is lesz, de csak jövőre. 18 rugó kedvezménnyel. :cry:


Van egy diesel BMW-d és a 18 ezer forintos termosztáton fő a fejed, amikor a két termosztátból eleve csak gyárit érdemes betenni, mivel az után gyártottak általában 1-12 hónapot bírnak? Lesznek itt még bajok úgy érzem. :)


Nem fő a fejem 18 ezer forinton :lol: de év végén, főleg, hogy holnap már péntek, ki áll már velem szóba? A segítőkész klubbtársakat leszámítva persze. :roll:
Ha főne a fejem, visszaküldtem volna a nagy termosztátot és nem cseréltem volna ki tudván, hogy nem is az a rossz. :wink:

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 14:38

Köszi az alkatrész tippeket, szétnézek. Szerencsére ezek nem olyan drága alkatrészek, de hát pár ezer forint is számít nemde? :franko:

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 18:58

NagySándor írta:Köszi az alkatrész tippeket, szétnézek. Szerencsére ezek nem olyan drága alkatrészek, de hát pár ezer forint is számít nemde? :franko:

Írtam privát üzenetet! :facepalm:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: 2 Gallaca, NagySándor
Értékelés: 9.52%

Re: Hűtőviz

2016.12.29. 20:03

bendegúz írta:
NagySándor írta:Köszi az alkatrész tippeket, szétnézek. Szerencsére ezek nem olyan drága alkatrészek, de hát pár ezer forint is számít nemde? :franko:

Írtam privát üzenetet! :facepalm:

:hehe

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 2 bendegúz, NagyMatyas
Értékelés: 9.52%

Re: Hűtőviz

2017.01.06. 22:21

Sziasztok!Remélem jó helyre írom...Segítsetek lszi!Elvittem az autóm szervízbe.Cseréltünk kis és nagy termosztátot, valamint kartergáz szűrőt és akksit is.Összerakás után a vízhőfokmérő fekve maradt. A műszer jó, futtatunk egy tesztet, a titkosmenüben is írja a hőfokot de a mutató még sem mozdul, csak 1mm -t amikor ráadom a gyújtást.Tudna valaki segíteni hol lehet a hiba?2003/ 525d
Előre is köszönöm!
Gábor


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Hűtőviz

2017.01.06. 22:41

nyergesvontato írta:Sziasztok!Remélem jó helyre írom...Segítsetek lszi!Elvittem az autóm szervízbe.Cseréltünk kis és nagy termosztátot, valamint kartergáz szűrőt és akksit is.Összerakás után a vízhőfokmérő fekve maradt. A műszer jó, futtatunk egy tesztet, a titkosmenüben is írja a hőfokot de a mutató még sem mozdul, csak 1mm -t amikor ráadom a gyújtást.Tudna valaki segíteni hol lehet a hiba?2003/ 525d
Előre is köszönöm!
Gábor


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Mivel semmi máshoz nem köthető, így én az aksit kötném le egy fél órácskára. Utána szerintem nem lesz gond :)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: nyergesvontato
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.07. 11:07

NagyMatyas írta:
nyergesvontato írta:Sziasztok!Remélem jó helyre írom...Segítsetek lszi!Elvittem az autóm szervízbe.Cseréltünk kis és nagy termosztátot, valamint kartergáz szűrőt és akksit is.Összerakás után a vízhőfokmérő fekve maradt. A műszer jó, futtatunk egy tesztet, a titkosmenüben is írja a hőfokot de a mutató még sem mozdul, csak 1mm -t amikor ráadom a gyújtást.Tudna valaki segíteni hol lehet a hiba?2003/ 525d
Előre is köszönöm!
Gábor


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Mivel semmi máshoz nem köthető, így én az aksit kötném le egy fél órácskára. Utána szerintem nem lesz gond :)

Remek ötlet volt, lehúztuk az akkut 30 percre és láss csodát!Megjavult! Nagyon köszönom a szakértelmet!!!

Re: Hűtőviz

2017.01.07. 18:35

nyergesvontato írta:
NagyMatyas írta:
nyergesvontato írta:Sziasztok!Remélem jó helyre írom...Segítsetek lszi!Elvittem az autóm szervízbe.Cseréltünk kis és nagy termosztátot, valamint kartergáz szűrőt és akksit is.Összerakás után a vízhőfokmérő fekve maradt. A műszer jó, futtatunk egy tesztet, a titkosmenüben is írja a hőfokot de a mutató még sem mozdul, csak 1mm -t amikor ráadom a gyújtást.Tudna valaki segíteni hol lehet a hiba?2003/ 525d
Előre is köszönöm!
Gábor


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Mivel semmi máshoz nem köthető, így én az aksit kötném le egy fél órácskára. Utána szerintem nem lesz gond :)

Remek ötlet volt, lehúztuk az akkut 30 percre és láss csodát!Megjavult! Nagyon köszönom a szakértelmet!!!


Szívesen, örülök, hogy megoldódott :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: nyergesvontato
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.12. 17:29

Hali!

Remelem jo helyre irom:)
Az a kerdesem, hogy ha kint all az auto - ebben a hidegben, ami volt az elmult idoben - majdnem egy hetet, akkor mennyi a javasolt melegites, ami utan mar lehet tolni neki ? (nem boyracerkedes a cel, hanem hogy nyugodt szivvel feljebb porgethessem, mint 3500rpm.)

remlik nem egy helyrol, hogy nem eleg, ha a vizhofok mero beall kozepre. ilyenkor amugy mi miatt kell tovabb melegiteni a homero kozepallas utan is ? olajhomerseklet, vagy valami mas ?

a melegites alatt nem alapjaraton kinzast ertettem, hanem finom autozgatast 2-3k rpm kozott. azt olvastam, hogy benzinesnek ez a jo, beinditas utan kb fel perc alapjarat, es utana a fenti modon autozas.

Koszi!
Andras

Re: Hűtőviz

2017.01.12. 19:13

spnq írta:Hali!

Remelem jo helyre irom:)
Az a kerdesem, hogy ha kint all az auto - ebben a hidegben, ami volt az elmult idoben - majdnem egy hetet, akkor mennyi a javasolt melegites, ami utan mar lehet tolni neki ? (nem boyracerkedes a cel, hanem hogy nyugodt szivvel feljebb porgethessem, mint 3500rpm.)

remlik nem egy helyrol, hogy nem eleg, ha a vizhofok mero beall kozepre. ilyenkor amugy mi miatt kell tovabb melegiteni a homero kozepallas utan is ? olajhomerseklet, vagy valami mas ?

a melegites alatt nem alapjaraton kinzast ertettem, hanem finom autozgatast 2-3k rpm kozott. azt olvastam, hogy benzinesnek ez a jo, beinditas utan kb fel perc alapjarat, es utana a fenti modon autozas.

Koszi!
Andras


Ha jó a termosztát és beáll középre a hőfok,utána kb. 10-15 perc múlva az olaj is bemelegedett.Addig normális tempóval közlekedj. :franko:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Padre540 az itt látható tagok köszönték meg: spnq
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.12. 19:29

Padre540 írta:
spnq írta:Hali!

Remelem jo helyre irom:)
Az a kerdesem, hogy ha kint all az auto - ebben a hidegben, ami volt az elmult idoben - majdnem egy hetet, akkor mennyi a javasolt melegites, ami utan mar lehet tolni neki ? (nem boyracerkedes a cel, hanem hogy nyugodt szivvel feljebb porgethessem, mint 3500rpm.)

remlik nem egy helyrol, hogy nem eleg, ha a vizhofok mero beall kozepre. ilyenkor amugy mi miatt kell tovabb melegiteni a homero kozepallas utan is ? olajhomerseklet, vagy valami mas ?

a melegites alatt nem alapjaraton kinzast ertettem, hanem finom autozgatast 2-3k rpm kozott. azt olvastam, hogy benzinesnek ez a jo, beinditas utan kb fel perc alapjarat, es utana a fenti modon autozas.

Koszi!
Andras


Ha jó a termosztát és beáll középre a hőfok,utána kb. 10-15 perc múlva az olaj is bemelegedett.Addig normális tempóval közlekedj. :franko:


koszi!
a homero amugy miota megvettem azota par mm el feljebb mutat a kozepnel. kerdeztem errol par embert, nem mondtak, hogy para lenne, bar a korabbi automon(e34 520i 1995) csontra kozepen allt mindig, es ha picit is feljebb kerult, akkor rovid idon belul(kb azonnal) be is ment a pirosba, es termosztat csere kellett - ketszer fordult elo ez.
a mostanin viszont bemelegitve tizedfokra mindig ugyanugy all picit a kozepertek folott.

Re: Hűtőviz

2017.01.12. 19:33

spnq írta:

koszi!
a homero amugy miota megvettem azota par mm el feljebb mutat a kozepnel. kerdeztem errol par embert, nem mondtak, hogy para lenne, bar a korabbi automon(e34 520i 1995) csontra kozepen allt mindig, es ha picit is feljebb kerult, akkor rovid idon belul(kb azonnal) be is ment a pirosba, es termosztat csere kellett - ketszer fordult elo ez.
a mostanin viszont bemelegitve tizedfokra mindig ugyanugy all picit a kozepertek folott.


Nézd meg a titkosban:
http://bmw.e39.hu/titkosmenu.htm

Egyébként 75-114-ig középen áll.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Padre540 az itt látható tagok köszönték meg: spnq
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.13. 19:58

hali!

felforrt a hutoviz :(

mentem ma bo 40km-t dugoban, 4 megallassal, de egyszer sem allitottam le az autot, (hogy ne fazzon a gyerek), es hazaeres elott egyket erosebb driftelest csinaltam, utana volt meg 1 stop, akkor sem allitottam le az autot, aztan hazaereskor kapunyitas, visszaultem, es lattam hogy a homero a piros aljahoz kozel van... elotte par perccel ereztem is "hutoviz szagot", de akkor meg nem mutatott problemat a vizhofok mero.
bealltam az udvarba es lattam hogy gozolog is picit a motor a hutonel, ha szembeallok az autoval, akkor a huto jobb oldalanal jon fel a goz - a betolto nyilas a bal oldalon van. mondjuk az is lehet hogy felverte alulrol a vizet es az gozolgott..

most kb 1,5 oraja all, mindjart kimegyek megnezni hogy mi a szitu

kerdeseim:

- hogy kell megallapitani, hogy a termosztat romlott e el ? lattam szerelonel meg a korabbi e34 el, hogy a csoveket fogdossa, hogy meleg, vagy hideg. csak nemtudom melyiket kell, illetve hogy ennel is meg lehet e igy nezni, hogy a termosztat romlott e el, vagy valami mas. ha valami mas, akkor micsoda ?:)

- nem lehet, hogy a sok hosszu alapjaraton allastol hulyult meg valami ?

- egyeb jotanacs, hogy ilyenkor mit celszeru tenni/megnezni, hogy kozelebb keruljek hozza, hogy mi romlott el ?

epp mentem volna vissza a bosnyakhoz driftelni, erre beut ez.. murphy

nincsen valaki tapasztalt itt a bosnyak kozeleben aki ratudna nezni, es megmondani, hogy mi a baj, illetve hogy egyaltalan el merjek e vele indulni labon a szerelohoz ? nyilvan nem autoznek piros homerotartomanyban, arra iranyul a kerdes, hogy ha "neadjisten" kozepen all, de elotte a fenti tortent, akkor nem kur0dhat e el valami, ha megyek vele.

koszi!
Andras

Re: Hűtőviz

2017.01.13. 21:46

Nézd meg a hűtőfolyadék szintet,biztos hogy rá kell most már tölteni.
Ha úgy rossz a termosztát hogy felforr,azaz nem nyit ki,akkor az alsó hűtőcső hideg.
Fentebb írtam,nézd meg a titkosban a hőfokot.
Én sem vagyok távgyógyász,de a tippem az,hogy valahol engedi a hűtőfolyadékot.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Padre540 az itt látható tagok köszönték meg: spnq
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.13. 21:54

Padre540 írta:Nézd meg a hűtőfolyadék szintet,biztos hogy rá kell most már tölteni.
Ha úgy rossz a termosztát hogy felforr,azaz nem nyit ki,akkor az alsó hűtőcső hideg.
Fentebb írtam,nézd meg a titkosban a hőfokot.
Én sem vagyok távgyógyász,de a tippem az,hogy valahol engedi a hűtőfolyadékot.

koszi! kutig ekmenjek vele igy, vagy inkabb ne? 500m kb

Sent from my HT6 using Tapatalk

Re: Hűtőviz

2017.01.14. 00:15

na az van hogy elfolyik a hutoviz. az lehetett, hogy nem volt benne eleg, es nem tudtam rola, es a delutani dugoban araszolas meg havoncsuszkalas soran nem tudta mar elege forgatni, es felforrt, es vagy a hutot nyomta szet, vagy valamit tomitest, vagy ilyesmit (abszolut nem ertek hozza).

de beletoltottem 3 liter fagyallot meg 2 liter vizet, de meg mindig irja hogy check coolant level, es a hutol oldalan, az autoval szemben allva uobb oldalon felul/oldalt, a huto burkolat lamellain all a hutoviz, de nem latom honnan folyik oda.

itt egy kep, amit sajnos nem forgattam el, de jol latszik, hogy a bal lampa feloli oldalon a lamellakon all a sargas hutoviz.

van barmi tulnyomas szelep/dugo/stb vagy csatlakozo amit szetnyomhat ha felforr, vagy mindenkepp egesz hutoegyseg cserere szamitsak ?

Kép

https://drive.google.com/file/d/0B2nTy4 ... p=drivesdk

(ugynezki nem lehet beagyazni gdrive kepet, szal ideteszem a linket is ala)

off picit: ha mar nyitva volt a kapu, kimentem az asszony swiftjevel a bosnyakra csuszkalni, erre pont tolta ott valaki egy masik e39-el, ugyhogy el is ment a kedvem az offal szorakozastol es hazajottem a pics@ba..:(((((
Hozzászólás küldése

VigLink badge