Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.02.17. 18:59

Sziasztok!
Valaki tudja, hogyan lehet utólag fütött ülést beszerelni az e39-be, ha nincs benne gyárilag?
Miket kell cserélni, alakítani, modosítani hogy működjön is? :)

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.02.18. 10:54

Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok!
Valaki tudja, hogyan lehet utólag fütött ülést beszerelni az e39-be, ha nincs benne gyárilag?
Miket kell cserélni, alakítani, modosítani hogy működjön is? :)


Szia,

Kell egy kapcsolósor a középkonzolra, amin van gomb az ülésfűtéshez, kell két fűthető ülés, be kell kötni a 32-es és a 45-ös biztosítékot, és célszerűen egy donor autóból származó köteg, amiből a szükséges vezetékeket ki tudod fűzni (eltérnek a vezetékek vastagságai). Két-két szál kell a középkonzol és az ülések közé, komolyabb belsőtér-bontás nélkül is kivitelezhető a dolog.

Van egy ezzel foglalkozó topic is, ami a "A nagy e38 e39 közös-ülés topic" névre hallgat, elképzelhető, hogy ott is találsz némi hasznos infót, de a lényeget fent leírtam.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.03.02. 02:27

Sziasztok Márkatársaim!
Problemaval kuszkodok Németorszag autopalyan!
Jelenség: 150km/h óránál 2-3 at torpan az auto,majd par km er megtetele utan mintha nem lenne uzemanyag lassul automata valtogat vissza,nyomom a gazt nem reagal semmire,aztan helyre jon! 3×or eljatszota ezt! Majd legkozelebbi parkolo leallit,beinditom es alapjarat ingadozik majd szinten beall, 3 masodperc es leall az auto!
Ujrainditas, teker,teker nem indul! Fel ora allas beindul de kehesen jar, jar az alapjarat! Nekem elsore mintha nem kapna benzint! ÜzemanyagSzivatyut nem hallom zugni,pici kattogas van talan! S.o.S hatha valaki tudna segiteni!
Elore is koszonom es bocs a ekezetnelkuli es helyesirasi hibakert,de stresz van rendesen!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.03.02. 22:41

szasza0226 írta:Sziasztok Márkatársaim!
Problemaval kuszkodok Németorszag autopalyan!
Jelenség: 150km/h óránál 2-3 at torpan az auto,majd par km er megtetele utan mintha nem lenne uzemanyag lassul automata valtogat vissza,nyomom a gazt nem reagal semmire,aztan helyre jon! 3×or eljatszota ezt! Majd legkozelebbi parkolo leallit,beinditom es alapjarat ingadozik majd szinten beall, 3 masodperc es leall az auto!
Ujrainditas, teker,teker nem indul! Fel ora allas beindul de kehesen jar, jar az alapjarat! Nekem elsore mintha nem kapna benzint! ÜzemanyagSzivatyut nem hallom zugni,pici kattogas van talan! S.o.S hatha valaki tudna segiteni!
Elore is koszonom es bocs a ekezetnelkuli es helyesirasi hibakert,de stresz van rendesen!


Szűrő?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.05.17. 11:04

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy a E39 tds-be esetletleg jó lehet az omega kettőstömegűje? :doglotlo: :hangos:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.05.19. 16:50

Sziasztok! M-es első lökhárítót keresek, mert kedves szomszédomnak sikerült lezúznia, és sajnos menthetetlen. Öröm az ürömben, hogy csak a lökönek lett baja. Tudom, gyárit szinte lehetetlen találni, ezért inkább az a kérdés, hogy melyik utángyártott verziót ajánlanátok. Elég sok félét találtam,de nem tudom a képek alapján eldönteni melyik lenne a legjobb. Segítséget előre is köszönöm.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.05.21. 09:43

Marcello írta:Sziasztok! M-es első lökhárítót keresek, mert kedves szomszédomnak sikerült lezúznia, és sajnos menthetetlen. Öröm az ürömben, hogy csak a lökönek lett baja. Tudom, gyárit szinte lehetetlen találni, ezért inkább az a kérdés, hogy melyik utángyártott verziót ajánlanátok. Elég sok félét találtam,de nem tudom a képek alapján eldönteni melyik lenne a legjobb. Segítséget előre is köszönöm.


Szia,

Szerintem rendszeresen lehet találni gyári bontottat 100e ft környékén, érdemes a Facebook adok-veszek csoportjaiban érdeklődni.

Re: Kérdések-válaszok E46 M52B20

2020.05.27. 15:47

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy adott egy M52B20 motoros autóm.Cseréltem benne motort és most olyan hibám van hogy terhelés alatt makszimális fordulaton lelövi a hatos hengert de azonnal leállítom és vissza be minden jó lesz próbáltam már másik trafókat nem jó innyektort megcseréltem az se és már tehetetlen vagyok.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Re: Kérdések-válaszok E46 M52B20

2020.05.28. 08:07

viktor0201 írta:Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy adott egy M52B20 motoros autóm.Cseréltem benne motort és most olyan hibám van hogy terhelés alatt makszimális fordulaton lelövi a hatos hengert de azonnal leállítom és vissza be minden jó lesz próbáltam már másik trafókat nem jó innyektort megcseréltem az se és már tehetetlen vagyok.
Válaszotokat előre is köszönöm.


Diag! Menet közben kell nézni az értékeket és abból már ki lehet indulni. "Csak" értő kell hozzá!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.05.28. 09:22

kőszi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.06.14. 10:55

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni, hogy milyen márkájú vízpumpát ajánlott az autóba építeni. Az én autómban szeretnék cserélni.

Üdv Attila

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.06.14. 15:55

atesz25 írta:Sziasztok.

Szeretném megkérdezni, hogy milyen márkájú vízpumpát ajánlott az autóba építeni. Az én autómban szeretnék cserélni.

Üdv Attila

szevasz! nálam dolz van,már nem is tudom milyen régen lett cserélve,6-8éve?.ára se vészes,ha van kedvezményed.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek atti523i az itt látható tagok köszönték meg: atesz25
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.06.27. 07:43

atesz25 írta:Sziasztok.

Szeretném megkérdezni, hogy milyen márkájú vízpumpát ajánlott az autóba építeni. Az én autómban szeretnék cserélni.

Üdv Attila


szia, én is dolz-ot tettem bele, fémlapátos.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.06.28. 22:15

atti523i írta:
atesz25 írta:Sziasztok.

Szeretném megkérdezni, hogy milyen márkájú vízpumpát ajánlott az autóba építeni. Az én autómban szeretnék cserélni.

Üdv Attila

szevasz! nálam dolz van,már nem is tudom milyen régen lett cserélve,6-8éve?.ára se vészes,ha van kedvezményed.


Miért olyan drága a gyári BMW pumpa? Na persze nem a Wallisnál vásárolva.

Jackson, aki inkább gyárit rakna bele egy ilyen fontos alkatrészből

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.08.01. 20:19

Üdv emberek!

Kühlwasser hibát dobott ki a kijelzőn, az biztos, hogy nem prüfen, de nem tudom elolvasni, mert pixelhibás a kijelzőm.. Mit dobhat még hibára az ellenőrztésen kivül? Hőmérséklet jó, szint jó. Köszönöm szépen a segitséget!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.08.08. 07:02

Genesis írta:Üdv emberek!

Kühlwasser hibát dobott ki a kijelzőn, az biztos, hogy nem prüfen, de nem tudom elolvasni, mert pixelhibás a kijelzőm.. Mit dobhat még hibára az ellenőrztésen kivül? Hőmérséklet jó, szint jó. Köszönöm szépen a segitséget!

Akkor tönkre ment a szintjelző, azért írja. Nálam ugyanez volt annó.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.08.17. 23:28

Sziasztok!

Szeretnék egy kis műszaki segítséget kérni.
Sajnos egy hatalmas esőzés alkalmával kicsit magasabb, kerék közepéig érő vizben kellett közlekednem. Azonban a biztosnságot jelentő magasabb udvar előtt 5M-rel az autó leállt. (talán az elhaladó busz vagy más autók olyan nagas hullámokat csaptak fel) Egyszer próbáltam ráindítani, majd miután nem csinált semmit, nem mertem tovább próbálkozni. Az udvarba bevontatás után levettem a légszűrőházat és sajnos vízben állt a fojtószelep. :(
A kérdésem az lenne hogy ilyenkor egyértelmű hogy a motor kuka vagy esetleg van ezekben az autókban valami biztonsági rendszer ami letilt ilyen esetben? A motor egy M54B25-ös példány.
Érdemes lenne a gyertyák kiszerelése után indítózni és utána összerakva, az olajcsere után próbálkozni vele?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

Tamás

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.08.18. 06:32

cseptomi1211 írta:Sziasztok!

Szeretnék egy kis műszaki segítséget kérni.
Sajnos egy hatalmas esőzés alkalmával kicsit magasabb, kerék közepéig érő vizben kellett közlekednem...

Az M52 egy igazi túlélő motor.
Én leszedném a szívósort és kitisztítanám, kiszárítanám.
Ha nagyon sok vizet szívott, extrém esetben károsodhat a hajtókar, esetleg más elem ott, mert megakad a begyülemlett sok folyadéktól (vízütés).
Remélhetőleg nem történt ilyen és a szelepek nem zártak tökéletesen, így talán megúszta.
Száradjon ki a gép, elsőként ez a lényeg.
Utána szerszámkulccsal érdemes lenne átforgatni a motort, hogy nem akad-e.
Ha nem akad, akkor szerintem nagy gond nem történt.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: cseptomi1211
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.11.03. 08:53

tudja valaki, hogy milyen foglalatú/típusú izzó kell a műszerfal háttérvilágításába, ami a folyadékkristályos kijelző mögött van?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2020.11.08. 00:01

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy van egy e39 525d-m chiptuningal ellátva így 200ps a gyári 163ps helyett és 450nm a gyári 350nm helyett és szeretném még kicsit vadítani egy 530d turbóval és az lenne a kérdésem hogy ez mennyit dobna a teljesítményén meg miket kéne még le cseréljek a turbóval együtt
Hozzászólás küldése

VigLink badge