Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.01. 02:00

Minden Kedves Klubtársnak Boldog Új Évet Kívánok!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek SvidronyA az itt látható tagok köszönték meg: 6 Bandi1978, eddy, Gallaca, jimbi525d, lacir1, tökmöc
Értékelés: 28.57%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.01. 06:46

B.U.É.K. Mindenkinek!

Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI Y550-L01-el

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jimbi525d az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bandi1978, eddy
Értékelés: 9.52%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.01. 12:55

Boldog Új Évet Bajtársak! :franko:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagySándor az itt látható tagok köszönték meg: 2 eddy, jimbi525d
Értékelés: 9.52%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.01. 14:54

Boldog Új Évet Mindenkinek !



Tapatalkkal küldve az én LEAGOO M8 eszközömről

Ezt a hozzászólást a szerzőnek eddy az itt látható tagok köszönték meg: 2 jimbi525d, SvidronyA
Értékelés: 9.52%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.01. 16:37

Boldog Új Évet!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek ST1 az itt látható tagok köszönték meg: 2 eddy, jimbi525d
Értékelés: 9.52%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.02. 01:02

Szép estét mindenkinek!

Eléggé elgondolkodtam egy ilyen tipusú autón " https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... n-11250479 " és érdeklődnék kinek mi a tapasztalata? Érdemes vagy szálljak vissza a földre és babusgassam az E61-emet?

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.03. 22:51

Srácok!
Volna egy kérdésem, amit sok fórumozással és guglizással se tudtam megfejteni...
Tegyük fel, átfestettem az autómat. Ugye ezt át kell iratni, első a kpm-nél a műszaki szemle. Viszont, ha más szín szerepel a forgalmiba mint az autón, akkor azt mondták, a rendőr elveheti a forgalmid, engedély nélküli átalakításért.
Voltam okmányirodában útvonalengedélyért, csak akkor adhatnak, ha lejárt a műszakid.
Kérdeztem hogy ilyenkor mi a teendő, a három hölgy egyike sem tudott értelmes választ adni.
Az lenne a kérdésem, ilyenkor mit lehet tenni? Kezd tele lenni a tököm, a végén berizikózom az utat, cirka 40 km...

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.03. 23:21

tomi520 írta:Srácok!
Volna egy kérdésem, amit sok fórumozással és guglizással se tudtam megfejteni...
Tegyük fel, átfestettem az autómat. Ugye ezt át kell iratni, első a kpm-nél a műszaki szemle. Viszont, ha más szín szerepel a forgalmiba mint az autón, akkor azt mondták, a rendőr elveheti a forgalmid, engedély nélküli átalakításért.
Voltam okmányirodában útvonalengedélyért, csak akkor adhatnak, ha lejárt a műszakid.
Kérdeztem hogy ilyenkor mi a teendő, a három hölgy egyike sem tudott értelmes választ adni.
Az lenne a kérdésem, ilyenkor mit lehet tenni? Kezd tele lenni a tököm, a végén berizikózom az utat, cirka 40 km...


Kpm műszaki szemle színmódosításnál nekem cirka 2-3 perc volt, bejelentkezés nélkül.
Amúgy meg 9 hónapig jártam úgy hogy forgalmiba ezüst volt, lebegtettem a szemle lapot a jardnak mikor megállított. Festőtől útközben intézd a szemlét. Pont.

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.05. 10:20

Köszönet Muha Mesternek a telefonos segítségért, illetve távgyógyításért.
Köszönet kis Gallaca-nak a jó ötletért és köszönet Schnitzer Szabinak, hogy gyorsan és jó áron megérkezett az alkatrész.

Örülök, hogy ilyen segítőkész a kemény mag :!: Respect.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek leslie az itt látható tagok köszönték meg: 2 muhaati, Schnitzer
Értékelés: 9.52%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.05. 21:47

leslie írta:Köszönet kis Gallaca-nak

:hehe

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.06. 15:12

:welcom

Ez baromi jó: SzereldMagad
Most találtam itt böngészés közepette.
Azt tudtam, hogy jó néhány országban ez régóta van, de most látom, hogy ide is elérkezett nemrég.
Tök jó.
Kár, hogy csak Budapesté a megtiszteltetés. Persze nappal majd 3 milliós város lévén érthető.
Alapvetően a lényeg benne a csápos emelő, meg akinek nincs, annak a szerszámok is.

Valaki járt már itt közülünk?
:taps:

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.07. 00:40

Bandi1978 írta::welcom

Ez baromi jó: SzereldMagad
Most találtam itt böngészés közepette.
Azt tudtam, hogy jó néhány országban ez régóta van, de most látom, hogy ide is elérkezett nemrég.
Tök jó.
Kár, hogy csak Budapesté a megtiszteltetés. Persze nappal majd 3 milliós város lévén érthető.
Alapvetően a lényeg benne a csápos emelő, meg akinek nincs, annak a szerszámok is.

Valaki járt már itt közülünk?
:taps:

A Totalcar-nak van egy Szerelj Szabadon! rovata, amihez a Szereld Magad szolgáltatását használják /promózzák. Majd egy éve fut. Van már pár videó.
Totalcar - Szerelj Szabadon!

Személyes tapasztalatom nincs.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.09. 09:44

Üdv Urak!

Tudja valaki esetleg, hogy mit jelent ez a BMW kód:S915A
Dummy SALAPA?
Googleban sokan keresik, talàn olyasmi, hogy szállítàs közbeni vèdőcsomagolàs....
Tehat míg a gyárból eljut a kereskedőig, addig vmi spèci borítást kap esetleg a kasztni pl. fólia
Előre is köszi, ha valaki tud segìteni
Szabi

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.09. 11:09

Szabi8 írta:Üdv Urak!

Tudja valaki esetleg, hogy mit jelent ez a BMW kód:S915A
Dummy SALAPA?
Googleban sokan keresik, talàn olyasmi, hogy szállítàs közbeni vèdőcsomagolàs....
Tehat míg a gyárból eljut a kereskedőig, addig vmi spèci borítást kap esetleg a kasztni pl. fólia
Előre is köszi, ha valaki tud segìteni
Szabi


Kereső szerint a szállítás során felvitt védő bevonat (wax), eltávolítását jelenti.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: Szabi8
Értékelés: 4.76%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.09. 11:31

NagyMatyas írta:
Szabi8 írta:Üdv Urak!

Tudja valaki esetleg, hogy mit jelent ez a BMW kód:S915A
Dummy SALAPA?
Googleban sokan keresik, talàn olyasmi, hogy szállítàs közbeni vèdőcsomagolàs....
Tehat míg a gyárból eljut a kereskedőig, addig vmi spèci borítást kap esetleg a kasztni pl. fólia
Előre is köszi, ha valaki tud segìteni
Szabi


Kereső szerint a szállítás során felvitt védő bevonat (wax), eltávolítását jelenti.


Amerikai és német fórumok szerint:
Fényezett felületről szól és hétköznapi szóhasználattal annyit tesz, hogy nem kapott lakkréteget.
Mivel állítólag nem minden festéktípus igényel ilyet és választható lehetett a felület fényessége szempontjából.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: Szabi8
Értékelés: 4.76%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.09. 12:14

Bandi1978 írta:
NagyMatyas írta:
Szabi8 írta:Üdv Urak!

Tudja valaki esetleg, hogy mit jelent ez a BMW kód:S915A
Dummy SALAPA?
Googleban sokan keresik, talàn olyasmi, hogy szállítàs közbeni vèdőcsomagolàs....
Tehat míg a gyárból eljut a kereskedőig, addig vmi spèci borítást kap esetleg a kasztni pl. fólia
Előre is köszi, ha valaki tud segìteni
Szabi


Kereső szerint a szállítás során felvitt védő bevonat (wax), eltávolítását jelenti.


Amerikai és német fórumok szerint:
Fényezett felületről szól és hétköznapi szóhasználattal annyit tesz, hogy nem kapott lakkréteget.
Mivel állítólag nem minden festéktípus igényel ilyet és választható lehetett a felület fényessége szempontjából.

Nem fogjátok tudni megfejteni, az én autómban is van jelölve ilyen: S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT ----- Dummy-SALAPA láttam már olyan listát is, amiben 2 is volt.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: Szabi8
Értékelés: 4.76%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.09. 12:31

Gallaca írta:Nem fogjátok tudni megfejteni, az én autómban is van jelölve ilyen: S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT


Szerintem ebbe több üzemanyagot tettek a gyárban.

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.09. 17:30

bzsoltie írta:
Gallaca írta:Nem fogjátok tudni megfejteni, az én autómban is van jelölve ilyen: S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT

Szerintem ebbe több üzemanyagot tettek a gyárban.

Igen, nyers fordítással valóban ezt jelenti.

Érdekes, hogy vannak ilyen kis apró trükkök, titkok az autógyártásban.
Amit én hiányolok a külföldi fórumokról is, hogy hol vannak az autógyárakban dolgozó mérnökök, szerelők, raktári személyzet?
Ha lennének ezeken a felületeken, akkor ezek a kis belső kiegészítő információk hamar választ kapnának, de van amikor egyes dolgok megoldás hiányában abbamaradnak.
Ez nem azt jelenti, hogy ugyan mi az, hogy nincs itt senki a gyárból és kikérem a dolgot...
Csak észrevétel, ha nincs, nincs.
De lehet, hogy valami titoktartási kötelezi őket az ilyesmiben.
:oops:
Na, ez most egy féleszű hozzászólás volt részemről...

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.09. 19:27

Bandi1978 írta:
bzsoltie írta:
Gallaca írta:Nem fogjátok tudni megfejteni, az én autómban is van jelölve ilyen: S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT

Szerintem ebbe több üzemanyagot tettek a gyárban.

Igen, nyers fordítással valóban ezt jelenti.

Érdekes, hogy vannak ilyen kis apró trükkök, titkok az autógyártásban.
Amit én hiányolok a külföldi fórumokról is, hogy hol vannak az autógyárakban dolgozó mérnökök, szerelők, raktári személyzet?
Ha lennének ezeken a felületeken, akkor ezek a kis belső kiegészítő információk hamar választ kapnának, de van amikor egyes dolgok megoldás hiányában abbamaradnak.
Ez nem azt jelenti, hogy ugyan mi az, hogy nincs itt senki a gyárból és kikérem a dolgot...
Csak észrevétel, ha nincs, nincs.
De lehet, hogy valami titoktartási kötelezi őket az ilyesmiben.
:oops:
Na, ez most egy féleszű hozzászólás volt részemről...


Az export autókat javarészt hajón szállítják, így egy csomó kilómétert mennek velük, mire a trailer a kikötőből elviszi a szalonba.

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.01.10. 10:12

Bandi1978 írta:
bzsoltie írta:
Gallaca írta:Nem fogjátok tudni megfejteni, az én autómban is van jelölve ilyen: S850A ZUSAETZL. TANKFUELLUNG EXPORT

Szerintem ebbe több üzemanyagot tettek a gyárban.

Igen, nyers fordítással valóban ezt jelenti.

Érdekes, hogy vannak ilyen kis apró trükkök, titkok az autógyártásban.
Amit én hiányolok a külföldi fórumokról is, hogy hol vannak az autógyárakban dolgozó mérnökök, szerelők, raktári személyzet?
Ha lennének ezeken a felületeken, akkor ezek a kis belső kiegészítő információk hamar választ kapnának, de van amikor egyes dolgok megoldás hiányában abbamaradnak.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ha itt a "tűz közeli" mérnökök, stb. elmondanák, hogy mi-hogy megy, akkor senki nem venne BMW-t, se Audit, Toyota-t, stb.
(haverom anno a Toyota-nál volt munka felvevő, járt oktatásokra, stb. Sokat mesélt nekem arról, hogy a Toyota-nál hogy mennek a dolgok, pl. úgy jön ki a gyárból az új Toyota, hogy tudják melyik alkatrész-mikor fog meghibásodni, mégis szalagra küldik a kocsit. Még lehetne sokáig
mesélni a hasonló sztorikat. 2 éve átigazolt a BMW-hez, most is mesél nekem, hogy milyen sztorik vannak ott).
Hozzászólás küldése

VigLink badge