Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Futómű

2017.10.17. 14:50

Köszi a gyors válaszokat! :franko:

Szabitól van a csonkállvány ("természetesen" :D), ebben nem szürke csatis volt valamint elfekvőben sem volt neki.

A stiftkiütőre nem lesz szükség mert a régi csonkállvány kuka.

Re: Futómű

2017.10.17. 17:13

attila94 írta:Csonkállványt kell cserélnem mert az elöző GL-szemet egy fakezű barbár bekalapálta. :facepalm:

GL-szem megvan, bontott csonkállvány megvan.

Muhaati átnézte, mindent át tudunk rakni az új csonkállványra...kivéve az ABS jeladót.

Az ABS jeladóra azt mondta vigyek bontottat/újat mert beletörik. Tuti beletörik? Néztem képek közt, ez egy műanyag jeladó mi törik el rajta? Belerohadni nem tud elvileg.

Fölöslegesen nem akarok vinni másikat... Ha beletörik, akkor a helyét gondolom illene betakarni mert ott van az impulzuskerék.

Csak gyárit szabad venni, vagy szabad utángyártottat is? Bontottan nem találok sehol, mert ez a régebbi fajta "szürke csatlakozós".

Köszi. :D

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy beletörHET. Tényleg rendesen össze tud érni az évek során. Ha csak a vezeték felőli végéről próbáljátok kiszedni, akkor hiába a WD40-es áztatás és egyéb sámánságok, jó eséllyel részletekben fog kijönni. Viszont ha hozzáférsz az "impulzuskerék" felőli végéhez, akkor alapos WD40-ezés után meg lehet indítani egy csavarhúzóval. Így marad egy halvány esély, hogy ne porladjon szét kiszedés közben.
A többi jogos; csak gyárit a helyére!

Re: Futómű

2017.10.18. 17:16

bendegúz írta:
morv írta:Ti melyik markat valasztanatok? Lemforder vagy meyle hd? Tudvan azt, hogy a meyle kb negyed arban van. Elso futomu cuccok, meyylebol talan minden beleferne a keretbe egy menetben, lemforderbol csak a legszuksegesebbek.
Mod: esetleg polibush, de az a gombfejeken nem segit.

Szia! Én nem látok ekkora különbséget.
Írd le légy szíves miket cserélnél, akár privátban.

:franko:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bendegúz 2017.10.18. 17:40-kor.

Re: Futómű

2017.10.18. 17:33

bendegúz írta:
bendegúz írta:
morv írta:Ti melyik markat valasztanatok? Lemforder vagy meyle hd? Tudvan azt, hogy a meyle kb negyed arban van. Elso futomu cuccok, meyylebol talan minden beleferne a keretbe egy menetben, lemforderbol csak a legszuksegesebbek.
Mod: esetleg polibush, de az a gombfejeken nem segit.

Szia! Én nem látok ekkora különbséget.
Írd le légy szíves miket cserélnél, akár privátban.

Legalább egy valamilyen választ vártam volna! :roll: :oops:

Tegnap válaszolt...

Re: Futómű

2017.10.18. 17:40

AlpinaFan írta:
bendegúz írta:
bendegúz írta:
morv írta:Ti melyik markat valasztanatok? Lemforder vagy meyle hd? Tudvan azt, hogy a meyle kb negyed arban van. Elso futomu cuccok, meyylebol talan minden beleferne a keretbe egy menetben, lemforderbol csak a legszuksegesebbek.
Mod: esetleg polibush, de az a gombfejeken nem segit.

Szia! Én nem látok ekkora különbséget.
Írd le légy szíves miket cserélnél, akár privátban.

Legalább egy valamilyen választ vártam volna! :roll: :oops:

Tegnap válaszolt...

Igaz! Bocsi! :oops:

Re: Futómű

2017.10.19. 16:58

Sziasztok
Hogyan tudhatom meg milyen M-es futómű van a kocsi alatt? Mert eldurrant az első lengéscsillapító és rendelnem kéne!

Re: Futómű

2017.10.19. 20:25

Szilar6d írta:Sziasztok
Hogyan tudhatom meg milyen M-es futómű van a kocsi alatt? Mert eldurrant az első lengéscsillapító és rendelnem kéne!

VIN kódból.

Re: Futómű

2017.10.20. 11:53

Gallaca írta:
Szilar6d írta:Sziasztok
Hogyan tudhatom meg milyen M-es futómű van a kocsi alatt? Mert eldurrant az első lengéscsillapító és rendelnem kéne!

VIN kódból.

gm86422 én nem tudtam eldönteni! remélem neked sikerül

Re: Futómű

2017.10.20. 13:12

Szilar6d írta:
Gallaca írta:
Szilar6d írta:Sziasztok
Hogyan tudhatom meg milyen M-es futómű van a kocsi alatt? Mert eldurrant az első lengéscsillapító és rendelnem kéne!

VIN kódból.

gm86422 én nem tudtam eldönteni! remélem neked sikerül


Neked az M-sport I fog kelleni, a cikkszám pedig 31311096857 lesz a legjobb tudomásom szerint.

Re: Futómű

2017.10.20. 13:26

Afterdark írta:
Szilar6d írta:
Gallaca írta:
Szilar6d írta:Sziasztok
Hogyan tudhatom meg milyen M-es futómű van a kocsi alatt? Mert eldurrant az első lengéscsillapító és rendelnem kéne!

VIN kódból.

gm86422 én nem tudtam eldönteni! remélem neked sikerül


Neked az M-sport I fog kelleni, a cikkszám pedig 31311096857 lesz a legjobb tudomásom szerint.

Oké köszönöm, és tudtok benne segíteni milyet, honnan, netalán van valakinek eladó stb, stb?

Re: Futómű

2017.10.20. 13:27

Szilar6d írta:
Afterdark írta:
Szilar6d írta:
Gallaca írta:
Szilar6d írta:Sziasztok
Hogyan tudhatom meg milyen M-es futómű van a kocsi alatt? Mert eldurrant az első lengéscsillapító és rendelnem kéne!

VIN kódból.

gm86422 én nem tudtam eldönteni! remélem neked sikerül


Neked az M-sport I fog kelleni, a cikkszám pedig 31311096857 lesz a legjobb tudomásom szerint.

Oké köszönöm, és tudtok benne segíteni milyet, honnan, netalán van valakinek eladó stb, stb?


Én Sachs-ot javaslok és keresd Bendegúz fórumtársat ezügyben.

Re: Futómű

2017.10.20. 17:41

Köszi Jani, de el vagyok havazva. :facepalm: De Gallacát is keresheti a kolléga! :wink:

Re: Futómű

2017.10.20. 19:38

bendegúz írta:Köszi Jani, de el vagyok havazva. :facepalm: De Gallacát is keresheti a kolléga! :wink:

Köszi!

Te mit csinálsz, havat lapátolsz? :mrgreen:

Re: Futómű

2017.10.20. 19:40

Gallaca írta:
bendegúz írta:Köszi Jani, de el vagyok havazva. :facepalm: De Gallacát is keresheti a kolléga! :wink:

Köszi!

Te mit csinálsz, havat lapátolsz? :mrgreen:

Ja! De nem tudok belőle kikeveredni! :facepalm: :D

Re: Futómű

2017.10.21. 00:50

Szilar6d írta:
Afterdark írta:
Szilar6d írta:
Gallaca írta:
Szilar6d írta:Sziasztok
Hogyan tudhatom meg milyen M-es futómű van a kocsi alatt? Mert eldurrant az első lengéscsillapító és rendelnem kéne!

VIN kódból.

gm86422 én nem tudtam eldönteni! remélem neked sikerül


Neked az M-sport I fog kelleni, a cikkszám pedig 31311096857 lesz a legjobb tudomásom szerint.

Oké köszönöm, és tudtok benne segíteni milyet, honnan, netalán van valakinek eladó stb, stb?

Szia!
A javasolt cikkszám kell neked, már csak azt kell eldöntened, hogy gyárit, vagy utángyárit szeretnél. Tudunk mindegyiket.

Re: Futómű

2017.10.21. 20:09

Gallaca írta:Szia!
A javasolt cikkszám kell neked, már csak azt kell eldöntened, hogy gyárit, vagy utángyárit szeretnél. Tudunk mindegyiket.


Szia, utángyárit szeretnék! Van több lehetőség?

Re: Futómű

2017.10.24. 18:14

Szép napot mindenkinek! :?:

Szeretném kérdezni, hogy valakinek van-e tapasztalata a féltengely kerék felőli végének megbontásában, újrazsírozásában?
Mivel nem látom a megbontási pontot.
Pedig valahogy újra kell zsíroznom, mert nagyon gáz ahogy kinéz belül.
Ami érdekes, hogy az ezen oldali gumiharang mellé adnak zsírt, viszont a fém palást nem jár hozzá.
Érthetetlen ez számomra. :shock:
Sőt, külön cikkszám sincs erre gyárilag.

A diffi felől egyértelmű minden, zégergyűrű le..., azokhoz a harangokhoz jár a palást és a zárófedél is, tömítővel, zsírral, bilincsekkel.
De a kerék felőli most ismét leckéztet. :x
Konkrétan nem tudom, hogy ez a Rzeppa csukló vagy golyós csukló (kinek hogy tetszik) milyen módon rögzül. A végén van a záró zégergyűrű, vagy beütős gyűrű rögzíti? :roll:

Köszi!

Re: Futómű

2017.11.01. 23:21

morv írta:Koszi a hozzaszolasokat! Maradok a lemfordernel, hosszu tavra tervezek a kocsival, maximum nem egyszerre lesz cserelve minden. Nemreg csereltunk kormanyosszekotot, abbol is lemforder kerult bele. A meylerol vegyes tapasztalatokat olvastam, azert is kerdeztem.
Ma vegeztem vele, minden cserelve lett lemforder es trw alkatreszekre. Holnap futomu beallitas aztan remelhetoleg par evre le van a gond az elso futomurol. Most mar kicsit vissza kell fogjam magam, mostanaban tul sok ra lett licsolva a kocsira.

Re: Futómű

2017.11.02. 08:44

morv írta:
morv írta:Koszi a hozzaszolasokat! Maradok a lemfordernel, hosszu tavra tervezek a kocsival, maximum nem egyszerre lesz cserelve minden. Nemreg csereltunk kormanyosszekotot, abbol is lemforder kerult bele. A meylerol vegyes tapasztalatokat olvastam, azert is kerdeztem.
Ma vegeztem vele, minden cserelve lett lemforder es trw alkatreszekre. Holnap futomu beallitas aztan remelhetoleg par evre le van a gond az elso futomurol. Most mar kicsit vissza kell fogjam magam, mostanaban tul sok ra lett licsolva a kocsira.


Én is mindig azt hiszem, hogy egy nagyobb ráköltés után egy ideig hátradőlhetek, de viszonylag ritkán alakul így. :D Hamar találok valamit mindig. :roll:

Re: Futómű

2017.11.02. 09:35

bzsoltie írta:
morv írta:
morv írta:Koszi a hozzaszolasokat! Maradok a lemfordernel, hosszu tavra tervezek a kocsival, maximum nem egyszerre lesz cserelve minden. Nemreg csereltunk kormanyosszekotot, abbol is lemforder kerult bele. A meylerol vegyes tapasztalatokat olvastam, azert is kerdeztem.
Ma vegeztem vele, minden cserelve lett lemforder es trw alkatreszekre. Holnap futomu beallitas aztan remelhetoleg par evre le van a gond az elso futomurol. Most mar kicsit vissza kell fogjam magam, mostanaban tul sok ra lett licsolva a kocsira.


Én is mindig azt hiszem, hogy egy nagyobb ráköltés után egy ideig hátradőlhetek, de viszonylag ritkán alakul így. :D Hamar találok valamit mindig. :roll:
Mint irtam is, en is csak az elso futomu viszonylagos koltsegmentessegeben bizok. Mar csak a csapagyak eredetiek benne a mozgo alkatreszek kozul.
Hozzászólás küldése

VigLink badge