Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.21. 09:11

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Teljesen megbolondult az esőérzékelős ablatörlőm. Szakaszosan nem, vagy csak nagyon ritkán töröl.
Pénteken indulok Debrecenbe és az időjárást tekintve jó lenne ha rendesen működne.

Ahogy olvastam, úgy is orvosolható a probléma, hogy újra kell tanítani. (mitől felejtheti el???)
Tud ebben valaki nekem Ma (esetleg holnap) segíteni? Természetesen nem ingyen várom el.

Köszönöm.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.22. 19:10

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni h LCM világítás vezérlő helyett berakhatok LCM 2-est vagy 3-as? mi a különbség?
köszi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.22. 21:57

mohos88 írta:Sziasztok,

azt szeretném kérdezni h LCM világítás vezérlő helyett berakhatok LCM 2-est vagy 3-as? mi a különbség?
köszi

A tudás. Beteheted, fel kell programozni. Inkább hármast.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.23. 09:22

Gallaca írta:
mohos88 írta:Sziasztok,

azt szeretném kérdezni h LCM világítás vezérlő helyett berakhatok LCM 2-est vagy 3-as? mi a különbség?
köszi

A tudás. Beteheted, fel kell programozni. Inkább hármast.


Ez engem is igencsak érdekel!
Hogyan is megy ez bővebben?
Miről ismerszik meg a három különböző vezérlő?
Simán kompatibilis a csatlakozás?
(Itt még nem járok az ismerkedéssel, a futómű nagyon lelassított.)

Nálam még a "hidegteszt" kikapcsolhatóság csak részleges, nem tudom melyik széria lehet benne. :shock:
A rendszámvilágításról, tolatólámpáról (led lehetne) mai napig nem tudtam leszedni a villogást és más csatlakozási pontról sem.
Ezért csak beltérben mennek a ledek. :oops:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.25. 14:10

Kérlek segítsetek.

Tetőablakhoz kédert kell vennem és két fajtát hoz az ETK. Két fajta tetőablakhoz hoz az egyik "only applies to
Surface coated with gliding lacquer " a másik pedig " only applies to Surface flock-finished " néven fut. Melyikre van szükségem ?

Nekem üveg tetőablakom van, több paraméterét nem ismerem, mert szombat óta vagyok tetőablakos autó tulaja. :facepalm: :D :D

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Afterdark az itt látható tagok köszönték meg: hamoriarpi
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.25. 15:07

Afterdark írta:Kérlek segítsetek.

Tetőablakhoz kédert kell vennem és két fajtát hoz az ETK. Két fajta tetőablakhoz hoz az egyik "only applies to
Surface coated with gliding lacquer " a másik pedig " only applies to Surface flock-finished " néven fut. Melyikre van szükségem ?

Nekem üveg tetőablakom van, több paraméterét nem ismerem, mert szombat óta vagyok tetőablakos autó tulaja. :facepalm: :D :D

Legjobb lenne megkérdezni a vin kódot, amihez a tetőablak tartozott. :mrgreen: Hátha segít.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.25. 15:17

Sziasztok!
2001-es sedan E39-be egy pár kalaptartóba elhelyezhető hangszórót szeretnék venni. A kérdésem az lenne hogy minden sedan E39-be egységes hangszóró méret van?
A neten találtam egy pár gyárit. Szerintetek az alábbi linkeken lévő hangszóró pár jo lenne a kocsimba? :roll:

https://kephost.com/image/BIAW
https://kephost.com/image/BIA4

Előre is köszönöm!

üdv.: Tom

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.25. 15:36

superbutt írta:Sziasztok!
2001-es sedan E39-be egy pár kalaptartóba elhelyezhető hangszórót szeretnék venni. A kérdésem az lenne hogy minden sedan E39-be egységes hangszóró méret van?
A neten találtam egy pár gyárit. Szerintetek az alábbi linkeken lévő hangszóró pár jo lenne a kocsimba? :roll:

https://kephost.com/image/BIAW
https://kephost.com/image/BIA4

Előre is köszönöm!

üdv.: Tom

Mindben egyforma van. De ha rám hallgatsz valami jobb minőséget tegyél be.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.25. 15:38

Gallaca írta:
superbutt írta:Sziasztok!
2001-es sedan E39-be egy pár kalaptartóba elhelyezhető hangszórót szeretnék venni. A kérdésem az lenne hogy minden sedan E39-be egységes hangszóró méret van?
A neten találtam egy pár gyárit. Szerintetek az alábbi linkeken lévő hangszóró pár jo lenne a kocsimba? :roll:

https://kephost.com/image/BIAW
https://kephost.com/image/BIA4

Előre is köszönöm!

üdv.: Tom

Mindben egyforma van. De ha rám hallgatsz valami jobb minőséget tegyél be.



Várom az ötleteket. Mindenre nyitott vagyok :) Természetesen az észszerűség határain belül... :D

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.25. 16:57

Hali!
Két rövid videóval fordulnék hozzátok. Tessék hallgatózni :)
1. videó Mi ez a plusz reszelős hang aminek nem kéne lennie? A generátor csapágyait a gyanúsítjuk, de attól is félek, hogy hátha lánchang. Szerintetek?
2. videó Egyenetlen, felgyűrt útburkolaton jön ez a hang a könyöklő alól. Van, hogy motor leállításakor, indításakor is koppan egyet. Özönvíz-szerű esőben rosszabb. Ha sokan ülünk benne szinte egyáltalán nincs is (talán mert kevésbé pattog az autó?) Kardánfüggesztő csapágy, vagy kipufogó a tippünk. Nektek?
Köszi, Üdv :wink:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.26. 10:41

Sziasztok, ha netan rossz helyre irtam elnezest kerek.
Van egy 2002-es e39 520d autom aminek ha olyan kedve van melegen nehezen indul el. Nem mondhatnam, hogy rendszeres a problema.
Mivel lehet a gond? Ja es meg olyat is szokott csinalni, hogy nem reagal ha megnyomom a kinyitas gombot a taviranyiton csak ha kinyitom manualisan aztan megint mukodik.
Valaszaitokat elore is koszonom es mindenkinek egy szep napot kivanok.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.26. 12:38

Gallaca írta:
superbutt írta:Sziasztok!
2001-es sedan E39-be egy pár kalaptartóba elhelyezhető hangszórót szeretnék venni. A kérdésem az lenne hogy minden sedan E39-be egységes hangszóró méret van?
A neten találtam egy pár gyárit. Szerintetek az alábbi linkeken lévő hangszóró pár jo lenne a kocsimba? :roll:

https://kephost.com/image/BIAW
https://kephost.com/image/BIA4

Előre is köszönöm!

üdv.: Tom

Mindben egyforma van. De ha rám hallgatsz valami jobb minőséget tegyél be.


Igen, ez a gyári darab, ez jó bele.
De, ez ugyanúgy fog szólni, mint ami eddig benne volt.
Bár nem írtad, hogy rossz, szakadt vagy egyéb gond miatt cserélnéd.
Ha hangminőség javítása a cél, akkor áll fenn a lehetőség, amire Gallaca is gondolt, hogy egyéb gyártótól tehetsz bele valamit.
Nem tudom szerelted-e ki már a kalaptartót, de ezek a hangszórók egy speciális műanyag dobozba vannak beépítve, nem csak magában áll a kasztnihoz csavarozva, mint sok autóban.
Egyébként egyszerű a cseréje magának a hangszórónak, csak egy ugyanilyen méretezésű darabot kell szerezni, aminek a csavarfuratai ugyanott vannak mint ebben. Általában a 13cm-es darabok jók, ha felfekszik rendesen a dobozra.

Hátsó ülés kiszerelése

Kalaptartó kiszerelése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.26. 15:31

Bandi1978 írta:
Gallaca írta:
superbutt írta:Sziasztok!
2001-es sedan E39-be egy pár kalaptartóba elhelyezhető hangszórót szeretnék venni. A kérdésem az lenne hogy minden sedan E39-be egységes hangszóró méret van?
A neten találtam egy pár gyárit. Szerintetek az alábbi linkeken lévő hangszóró pár jo lenne a kocsimba? :roll:

https://kephost.com/image/BIAW
https://kephost.com/image/BIA4

Előre is köszönöm!

üdv.: Tom

Mindben egyforma van. De ha rám hallgatsz valami jobb minőséget tegyél be.


Igen, ez a gyári darab, ez jó bele.
De, ez ugyanúgy fog szólni, mint ami eddig benne volt.
Bár nem írtad, hogy rossz, szakadt vagy egyéb gond miatt cserélnéd.
Ha hangminőség javítása a cél, akkor áll fenn a lehetőség, amire Gallaca is gondolt, hogy egyéb gyártótól tehetsz bele valamit.
Nem tudom szerelted-e ki már a kalaptartót, de ezek a hangszórók egy speciális műanyag dobozba vannak beépítve, nem csak magában áll a kasztnihoz csavarozva, mint sok autóban.
Egyébként egyszerű a cseréje magának a hangszórónak, csak egy ugyanilyen méretezésű darabot kell szerezni, aminek a csavarfuratai ugyanott vannak mint ebben. Általában a 13cm-es darabok jók, ha felfekszik rendesen a dobozra.

Hátsó ülés kiszerelése

Kalaptartó kiszerelése


Szia!
köszönöm a válaszod. Cserélni szeretném mert az egyik hangszóró rossz benne. Említetted ezt a "dobozt", ezt is cserélni kell a hangszóró cserélésekor? ha igen hol lehet olyat kapni? Esetleg van valami márka amit ajánlanál? Jobb minőségű legyen mint a gyári, ha már cserélem kell de azert ne legyen horror ára. :)

Előre is köszi.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.26. 23:22

superbutt írta:Szia!
köszönöm a válaszod. Cserélni szeretném mert az egyik hangszóró rossz benne. Említetted ezt a "dobozt", ezt is cserélni kell a hangszóró cserélésekor? ha igen hol lehet olyat kapni? Esetleg van valami márka amit ajánlanál? Jobb minőségű legyen mint a gyári, ha már cserélem kell de azert ne legyen horror ára. :)

Előre is köszi.


A doboz egy időtálló műanyag ketyere, azt nem kell cserélni, legfeljebb a hangszórót.
Ezek nagyjából szabvány méretűek, ami azt jelenti, hogy valószínűleg bármilyen 13cm-es darab berakható a gyári helyére, de a furatok pontos méretezését szem előtt érdemes tartani, hogy ne kelljen furkálni új helyet a dobozba.
Az, hogy mit választasz, a Te döntésed kell legyen. A kínálat óriási, az egyszerűbb SAL dupla kónuszostól (4600.-/pár), egészen a jóféle Pioneer, Alpine, Hertz, többutas változatokig (12-18000.-/pár).

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.27. 06:10

Bandi1978 írta:
superbutt írta:Szia!
köszönöm a válaszod. Cserélni szeretném mert az egyik hangszóró rossz benne. Említetted ezt a "dobozt", ezt is cserélni kell a hangszóró cserélésekor? ha igen hol lehet olyat kapni? Esetleg van valami márka amit ajánlanál? Jobb minőségű legyen mint a gyári, ha már cserélem kell de azert ne legyen horror ára. :)

Előre is köszi.


A doboz egy időtálló műanyag ketyere, azt nem kell cserélni, legfeljebb a hangszórót.
Ezek nagyjából szabvány méretűek, ami azt jelenti, hogy valószínűleg bármilyen 13cm-es darab berakható a gyári helyére, de a furatok pontos méretezését szem előtt érdemes tartani, hogy ne kelljen furkálni új helyet a dobozba.
Az, hogy mit választasz, a Te döntésed kell legyen. A kínálat óriási, az egyszerűbb SAL dupla kónuszostól (4600.-/pár), egészen a jóféle Pioneer, Alpine, Hertz, többutas változatokig (12-18000.-/pár).


Érdemes visszagörgetni az E39 Hi-Fi topikot, alaposan ki lett vesézve.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.27. 16:49

Sziasztok a hardi tárcsa cserénél nem kell lebontani semmit (kardántengely?) csak a 6 db csavar és kijön?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.27. 17:57

stupeki69 írta:Sziasztok a hardi tárcsa cserénél nem kell lebontani semmit (kardántengely?) csak a 6 db csavar és kijön?

De, mert a menesztőcsapot ki kell húzni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: stupeki69
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.29. 21:34

Sziasztok!
Segítségre szorulok. e39 530D-ben hány szenzor van, ami a kormányszöget érzékeli? Ezekből több típus is készült?
Műszer szerint megadta magát, ezért nincs kipörésgátlóm.
Hol lehet ilyet szerezni? Gyári bontottat javasoltok, vagy inkább utángyártottat?

Köszönöm előre is. :wink:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.30. 08:19

PYKI írta:Sziasztok!
Segítségre szorulok. e39 530D-ben hány szenzor van, ami a kormányszöget érzékeli? Ezekből több típus is készült?
Műszer szerint megadta magát, ezért nincs kipörésgátlóm.
Hol lehet ilyet szerezni? Gyári bontottat javasoltok, vagy inkább utángyártottat?

Köszönöm előre is. :wink:

Szia
Nekem van hibátlan,bontott gyárim eladó :roll:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.30. 19:50

PYKI írta:Sziasztok!
Segítségre szorulok. e39 530D-ben hány szenzor van, ami a kormányszöget érzékeli? Ezekből több típus is készült?
Műszer szerint megadta magát, ezért nincs kipörésgátlóm.
Hol lehet ilyet szerezni? Gyári bontottat javasoltok, vagy inkább utángyártottat?

Köszönöm előre is. :wink:


Offtopic :
Csak a "zinterneten" olvastam, de elvileg a kormányszögjeladó balhézhat amiatt is ha nem tették futóműbeállításnál tökéletesen középre, vagy elment maga a beállítás...
Hozzászólás küldése

VigLink badge