Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 14:04

buscsaba írta:Helló. Van egy olyan problémám hogy tegnap óta semmilyen levegőt sem fúj be. Klíma se, semmi sem. Mi lehet a gondja? Köszönöm a segítséget előre is.


Ventillátor, ventillátor előtét-ellenállás :?:

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 14:05

buscsaba írta:
Imco írta:
buscsaba írta:Helló. Van egy olyan problémám hogy tegnap óta semmilyen levegőt sem fúj be. Klíma se, semmi sem. Mi lehet a gondja? Köszönöm a segítséget előre is.

Sün -i.


Tuti hogy az lehet a gond?


Süni, biztosíték, fűtőmotor. Legfeljebb vezérlőpanel, de annak pici az esélye .

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 22:02

dirtydog87 írta:Tisztelt Márkatársak!

A visszaolvasások kapcsán süni problémára gyanakszom, azonban szeretnék egy kis megerősítést/útmutatást kérni tőletek. A középső szellőző hideg tartományba történő tekerése esetén nagyon jól érzékelhetően áramlik a hideg levegő, a meleg tartományba tekerve viszont szinte elenyésző az a meleg, amit az utastérbe fúj. Valóban süni problémáról lenne szó?

Másik kérdés, hogy a motor tartós járás esetén sem éri el az üzemi hőfokot, hanem a középső állás helyett a negatív tartományban marad. Termosztát csere lenne? Ha igen vki tudna némi instrukciót adni, hogy lehet hozzáférni a termosztáthoz M47D20 motor esetén? Találtam youtube videókat, de az mind 6 hengeres motorhoz van és más az elrendezés/hozzáférhetőség.

Előre is kösz!

A süninek a befújt levegő hőmérsékletéhez sohasem volt köze, csak a mennyiségéhez. A rossz termosztátodnak viszont erősen köze van.
Kb. ugyanaz az elrendezés, és ugyanott találod a termosztátot, mint a 6 hengeres 25-30d-n. A hűtő alsó csövét követve megbízhatóan eljutsz a termosztátig. Leveszed a viscot és az EGR hűtőt, akkor megtalálod.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: dirtydog87
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 22:45

buscsaba írta:
Imco írta:
buscsaba írta:Helló. Van egy olyan problémám hogy tegnap óta semmilyen levegőt sem fúj be. Klíma se, semmi sem. Mi lehet a gondja? Köszönöm a segítséget előre is.

Sün -i.


Tuti hogy az lehet a gond?

Ne viccelj már! Tuti? Persze, még garit is adok rá! :facepalm: :lol:

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.11. 21:11

Sziasztok,
Segitseget szeretnek kerni, hatha mar talalkozott mas is ezzel a problemaval:
Menet kozben gazt adok es az auto kb egy olyan par masodperces gondolkodas utan kezd el reagalni, ez mitol lehet?
E39 2002 520d

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.11. 21:17

Frankeee írta:Sziasztok,
Segitseget szeretnek kerni, hatha mar talalkozott mas is ezzel a problemaval:
Menet kozben gazt adok es az auto kb egy olyan par masodperces gondolkodas utan kezd el reagalni, ez mitol lehet?
E39 2002 520d

Nekem az EGR szarakodásakor csinált ilyet.
Vez. szelep csere, és jó.
Ezen kívül más is lehet,majd mindjárt írják. Figyelj! :shock: :lol:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: Frankeee
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.11. 21:24

bendegúz írta:
Frankeee írta:Sziasztok,
Segitseget szeretnek kerni, hatha mar talalkozott mas is ezzel a problemaval:
Menet kozben gazt adok es az auto kb egy olyan par masodperces gondolkodas utan kezd el reagalni, ez mitol lehet?
E39 2002 520d

Nekem az EGR szarakodásakor csinált ilyet.
Vez. szelep csere, és jó.
Ezen kívül más is lehet,majd mindjárt írják. Figyelj! :shock:

Csak a szokasos: diag
DIS-ben eressz ra egy MAF, EGR es turbo tesztet es vard a tobbieket a haszbalhatobb tanacsokkal.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.12. 10:34

Imco írta:
buscsaba írta:
Imco írta:
buscsaba írta:Helló. Van egy olyan problémám hogy tegnap óta semmilyen levegőt sem fúj be. Klíma se, semmi sem. Mi lehet a gondja? Köszönöm a segítséget előre is.

Sün -i.


Tuti hogy az lehet a gond?

Ne viccelj már! Tuti? Persze, még garit is adok rá! :facepalm: :lol:

Ha nem jó a tipped Imi, akkor én kifizettetném veled a feleslegesen megvett alkatrészt!
Ez így korrekt...szerintem.
:twisted:

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.12. 18:56

Bajordi írta:
Imco írta:
Bajordi írta:Kérdésem: lehet minden előjel nélkül így meghaljon a motor? Este működik, de reggel már nem? Ha a süni lenne rossz, max állásban tényleg mennie kéne a ventillátornak? Megőrülök, egy hogy hideg van, kettő, hogy a venti és a szerelés egy vagyon lesz.

Köszi,
Ádám

Lehet! Lehet! Nem!

Venti csere = műszerfal ki!

Admin képei között van 1-2 inspiráló fotó! :D


Ne is mondd, botrányos nagy meló, és gyanítom szívesen megcsinálja egy lehúzós szerviz, csak hogy klasszul megcsapoljon. :evil:
Jövő hétre bejelentkeztem Muha úrhoz, rábízom a verdám inkább..


Na ugye hogy jó lett????? És nem is egy vagyon.!!!!

Re: MEGOLDOTT---- HIBÁK!! (E39)

2015.03.14. 22:52

Jerry írta:
polizei írta:Szép napot!
Pici hiba, de érdekelne a megoldása...
1996. 528i sedan, csomagtartó sem a belső nyitóval, sem a kulcson lévő gombbal nem nyílik...kattanások hallatszanak a kesztyűtartó alól, de nem történik semmi, csak kulccsal kívülről tudok "behatolni"
Amire én gondolok, komfort elektronika dobozba vmi bekakilt (motorvezérlő melletti fekete modul)
Jó a tippem vagy esetleg máshol leledzik a hiba? :?:

Rossz helyre írtad, mert abban a topikban neked kellett volna szolgálnod a megoldással is rögtön.
Itt viszont várhatjuk a tippeket nyugodtan.
Én inkább a hátsó zárad motorjára gyanakodnék. Vezetéktörés esetleg az ajtópántnál?


Szóval akkor átnéztem a vezetéket az ajtópántnál, rendben, átnéztem a biztosítéktáblát, rendben, a GM modulban valami viszont kattog amikor nyitnám a csomagtartót....esetleg foglalkozik valaki ground modul javítással?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.14. 22:55

polizei írta:
Jerry írta:
polizei írta:Szép napot!
Pici hiba, de érdekelne a megoldása...
1996. 528i sedan, csomagtartó sem a belső nyitóval, sem a kulcson lévő gombbal nem nyílik...kattanások hallatszanak a kesztyűtartó alól, de nem történik semmi, csak kulccsal kívülről tudok "behatolni"
Amire én gondolok, komfort elektronika dobozba vmi bekakilt (motorvezérlő melletti fekete modul)
Jó a tippem vagy esetleg máshol leledzik a hiba? :?:

Rossz helyre írtad, mert abban a topikban neked kellett volna szolgálnod a megoldással is rögtön.
Itt viszont várhatjuk a tippeket nyugodtan.
Én inkább a hátsó zárad motorjára gyanakodnék. Vezetéktörés esetleg az ajtópántnál?


Szóval akkor átnéztem a vezetéket az ajtópántnál, rendben, átnéztem a biztosítéktáblát, rendben, a GM modulban valami viszont kattog amikor nyitnám a csomagtartót....esetleg foglalkozik valaki ground modul javítással?

Nyitáskor nem mértélrá a motora hogy megkapja a 12voltot? Lehet a motor szartbe.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.14. 23:28

Sziasztok!
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a hátsó roló fel tökéletesen megy... vissza meg csak rásegítéssel wd40-nel befújtam a síneket akkor egy darabig jó volt de nem az igazi, úgy is hangfalakat cseréltem hátul akkor ránézek erre is szétszed oda is befúj és vissza a probléma megmaradt plusz nem áll le a motor mikor már lehúzta a rolót, mi lehet rá a megoldás. előre is köszi!

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.16. 02:54

Sziasztok!

Pár napja arra lettem figyelmes, hogy amikor leállítom a motort (M57D30), lehet hallani egy kis szíjnyikorgást, lehetséges hogy a főtengelyszíjtárcsa a ludas? Előre is köszönöm a segítséget.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.16. 06:50

vetrexo írta:Sziasztok!

Pár napja arra lettem figyelmes, hogy amikor leállítom a motort (M57D30), lehet hallani egy kis szíjnyikorgást, lehetséges hogy a főtengelyszíjtárcsa a ludas? Előre is köszönöm a segítséget.

Cseréld le a generator szijat jó minösegűre, nem gates-re, hanem conti szijra és megszűnik. Üdv

Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI Y550-L01-el

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jimbi525d az itt látható tagok köszönték meg: vetrexo
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.16. 16:51

Szép Napot mindenkinek
E39 520 D TULAJ 2002 AZ ÁLLÓFÜTÉSEM NEM DOLGOZIK NAGY RITKÁN BEKAPCSOL DE TÖBBET NEM MINT IGEN (PERSZE TUDOM H +5 FOK FELETT NEM IS KELL H INDULJON) ,DE DIAGNOSZTIKÁN DEPHI: 1B-PÓTFÜTŐ S 75-TERHELÉSJEL A GENERÁTOR EZT A HIBAKÓDOT DOBJA .VALAKI TUD E MEGOLDÁST VAGY VOLT E HASONLÓ PROBLÉMÁJA?
UI: AZ ÁRAMERÖSSÉGET LEMÉRTEM A JÁRÓ MOTORNÁL VILÁGITÁS MELLET 14,1V

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.16. 17:10

krissz7575 írta:Szép Napot mindenkinek
E39 520 D TULAJ 2002 AZ ÁLLÓFÜTÉSEM NEM DOLGOZIK NAGY RITKÁN BEKAPCSOL DE TÖBBET NEM MINT IGEN (PERSZE TUDOM H +5 FOK FELETT NEM IS KELL H INDULJON) ,DE DIAGNOSZTIKÁN DEPHI: 1B-PÓTFÜTŐ S 75-TERHELÉSJEL A GENERÁTOR EZT A HIBAKÓDOT DOBJA .VALAKI TUD E MEGOLDÁST VAGY VOLT E HASONLÓ PROBLÉMÁJA?
UI: AZ ÁRAMERÖSSÉGET LEMÉRTEM A JÁRÓ MOTORNÁL VILÁGITÁS MELLET 14,1V



Itt olvass!

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.16. 21:09

Nem találok rá megoldást


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.16. 22:01

Pedig már a CapsLock is ki van kapcsolva...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kzolee az itt látható tagok köszönték meg: hamoriarpi
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.22. 21:22

Sziasztok,

ma nem tudtam felnyitni a motorház-tetőt.
A biztonsági kar kijön a jobb veséből, de utána hiáha húzom felfelé (másik kézzel a tetőt), érhezhetően fogja a bal vesénél valami.
Próbáltam rákeresni de ilyen problémát nem találtam (vagy csak bénázom).
Mi lehet a megoldás ?

Kösz előre is !

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.22. 21:38

TomFox írta:Sziasztok,

ma nem tudtam felnyitni a motorház-tetőt.
A biztonsági kar kijön a jobb veséből, de utána hiáha húzom felfelé (másik kézzel a tetőt), érhezhetően fogja a bal vesénél valami.
Próbáltam rákeresni de ilyen problémát nem találtam (vagy csak bénázom).
Mi lehet a megoldás ?

Kösz előre is !

Ez bovden szakadásnak tűnik. Viszont nem értem hogy miért nyitja a jobb felét.
A baloldalit ki lehet nyitni kívülről. A veséd bánja /99 %/rossz esetben.
Nőgyógyász kéz és kitartás szükséges hozzá.
Nézz meg egy másikat is és/vagy beszélgess egy kasznissal.
Hozzászólás küldése

VigLink badge