Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kipufogórendszer

2014.08.24. 11:07

Tomi.i írta:
Gallaca írta:Igen megvan, de nem igazán tetszik a dupla s kanyaros kacska gyári vég. Eléggé béna szerintem. Legszívesebben eltüntetném a diffúzorról a kivágást is, hogy ne látsszon!



Ezt mobilról nyomtam.


Aahha.Akkor nem a gyári a cél hanem az izlésednek megfelelő kialakitás.Hhmm....akkor marad a savállóvég felhegesztése.
beszerkesztettem a mostani, és az elérhető gyári állapotot, az előző hsz-ba!



Ezt mobilról nyomtam.

Re: Kipufogórendszer

2014.08.24. 11:12

Gallaca írta:
Tomi.i írta:
Gallaca írta:Igen megvan, de nem igazán tetszik a dupla s kanyaros kacska gyári vég. Eléggé béna szerintem. Legszívesebben eltüntetném a diffúzorról a kivágást is, hogy ne látsszon!



Ezt mobilról nyomtam.


Aahha.Akkor nem a gyári a cél hanem az izlésednek megfelelő kialakitás.Hhmm....akkor marad a savállóvég felhegesztése.
beszerkesztettem a mostani, és az elérhető gyári állapotot, az előző hsz-ba!



Ezt mobilról nyomtam.


Már látom.A dizel k.dob felfüggesztése nem a legjobb helyen van a savállóvég felhelyezése szempontjából.....Nekem a gyári "kacska" vég is bejönne.

Re: Kipufogórendszer

2014.08.24. 11:22

Tomi.i írta:
Gallaca írta:
Tomi.i írta:
Gallaca írta:Igen megvan, de nem igazán tetszik a dupla s kanyaros kacska gyári vég. Eléggé béna szerintem. Legszívesebben eltüntetném a diffúzorról a kivágást is, hogy ne látsszon!



Ezt mobilról nyomtam.


Aahha.Akkor nem a gyári a cél hanem az izlésednek megfelelő kialakitás.Hhmm....akkor marad a savállóvég felhegesztése.
beszerkesztettem a mostani, és az elérhető gyári állapotot, az előző hsz-ba!



Ezt mobilról nyomtam.


Már látom.A dizel k.dob felfüggesztése nem a legjobb helyen van a savállóvég felhelyezése szempontjából.....Nekem a gyári "kacska" vég is bejönne.

Hát nem. Az tartja az egész kipurendszert. Következő tartó az utasülés alatt van kb. Meglátom, hátha megbarátkozom vele. Jobban tetszett a szérialökinél, hogy nem látszott a vég.

Re: Kipufogórendszer

2014.08.24. 11:37

Gallaca írta:
Tomi.i írta:
Gallaca írta:
Tomi.i írta:
Gallaca írta:Igen megvan, de nem igazán tetszik a dupla s kanyaros kacska gyári vég. Eléggé béna szerintem. Legszívesebben eltüntetném a diffúzorról a kivágást is, hogy ne látsszon!



Ezt mobilról nyomtam.


Aahha.Akkor nem a gyári a cél hanem az izlésednek megfelelő kialakitás.Hhmm....akkor marad a savállóvég felhegesztése.
beszerkesztettem a mostani, és az elérhető gyári állapotot, az előző hsz-ba!



Ezt mobilról nyomtam.


Már látom.A dizel k.dob felfüggesztése nem a legjobb helyen van a savállóvég felhelyezése szempontjából.....Nekem a gyári "kacska" vég is bejönne.

Hát nem. Az tartja az egész kipurendszert. Következő tartó az utasülés alatt van kb. Meglátom, hátha megbarátkozom vele. Jobban tetszett a szérialökinél, hogy nem látszott a vég.

Ha M-esitel akkor kompromisszumot kel hogy köss.Ha elindulsz a "lejtőn" már nincs visszaút.....! :D

Re: Kipufogórendszer

2014.08.24. 12:04

Tomi.i írta:Ha M-esitel akkor kompromisszumot kel hogy köss.Ha elindulsz a "lejtőn" már nincs visszaút.....!

Bizony nincs! Főleg, hogy már eladtam az eredeti lökiket! Így nincs más hátra, mint előre! :D

Re: Kipufogórendszer

2014.08.24. 13:34

Gallaca írta:
Tomi.i írta:Ha M-esitel akkor kompromisszumot kel hogy köss.Ha elindulsz a "lejtőn" már nincs visszaút.....!

Bizony nincs! Főleg, hogy már eladtam az eredeti lökiket! Így nincs más hátra, mint előre! :D

En a vonoszem takarot falaztatnam be...dupla anyaggal...

Re: Kipufogórendszer

2014.08.25. 06:36

Jól értem, hogy a síma és az M-eas dob teljesen ugyanaz, csak gyárilag más a ráheggesztett csővég? (M-esnél S alakó, gyárinál símán lehajlik?)

Re: Kipufogórendszer

2014.08.25. 08:31

csiatt írta:Jól értem, hogy a síma és az M-eas dob teljesen ugyanaz, csak gyárilag más a ráheggesztett csővég? (M-esnél S alakó, gyárinál símán lehajlik?)


Igen, mivel a gyári vég az M lökös difúzorában hülyén áll, ezért tettek bele egy kis kanyart, hogy a kivágás közepén legyen a pipacső.... szimpla kinézet, semmi extra....

Re: Kipufogórendszer

2014.09.05. 14:27

Egy jó 530D mennyire kormolja össze a hátulját, ha nem lefelé kanyarított cső van hátul, hanem egyenes, mint a benzineseken?

Re: Kipufogórendszer

2014.09.05. 15:02

csiatt írta:Egy jó 530D mennyire kormolja össze a hátulját, ha nem lefelé kanyarított cső van hátul, hanem egyenes, mint a benzineseken?

E61 egyenes nekem es amelet Ezüst szin es azon semmi nem latszik.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Kipufogórendszer

2014.09.05. 15:31

rockerekhu írta:
csiatt írta:Egy jó 530D mennyire kormolja össze a hátulját, ha nem lefelé kanyarított cső van hátul, hanem egyenes, mint a benzineseken?

E61 egyenes nekem es amelet Ezüst szin es azon semmi nem latszik.


Sent from my iPhone using Tapatalk


E60/61 ha egyenes a kipufogó vég akkor DPF-es, ha nincs benne DPF ( 2004 előtti, EU3-as ) akkor lefelé fordul a kipufogó vég...
E39 nél ha jók az injektorok és nincs csipsztuning által meglocsolva nyakig gázolajjal akkor talán nem kellene kormolni a hátulját...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jlaci74 az itt látható tagok köszönték meg: rockerekhu
Értékelés: 4.76%

Re: Kipufogórendszer

2014.09.05. 17:21

rockerekhu írta:
csiatt írta:Egy jó 530D mennyire kormolja össze a hátulját, ha nem lefelé kanyarított cső van hátul, hanem egyenes, mint a benzineseken?

E61 egyenes nekem es amelet Ezüst szin es azon semmi nem latszik.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DPF-fel erdekes lenne ha bekormolna. Szerintem ha jo a 30d, minden jol van beallitva, nincs huzva, tuti injektorok stb. akkor DPF nelkul sem kormolhat szamotyevoen.

Re: Kipufogórendszer

2014.09.05. 18:33

morv írta:
rockerekhu írta:
csiatt írta:Egy jó 530D mennyire kormolja össze a hátulját, ha nem lefelé kanyarított cső van hátul, hanem egyenes, mint a benzineseken?

E61 egyenes nekem es amelet Ezüst szin es azon semmi nem latszik.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DPF-fel erdekes lenne ha bekormolna. Szerintem ha jo a 30d, minden jol van beallitva, nincs huzva, tuti injektorok stb. akkor DPF nelkul sem kormolhat szamotyevoen.


+ nem levakolt EGR... :wink:

Re: Kipufogórendszer

2014.11.04. 20:43

Tudna valaki nekem képet adni a tényleges 530i és 540i hátsó dobról, kipufogóvégről M-Packetes kivitelben? (Mert ugye az M-Packet-es dobok végcsövei máshova esnek) Különösen az kipufogó végek és ívei érdekelnének.
Sok kép van ezekeről a neten, de nem tudom melyik dob az eredeti :)

Re: Kipufogórendszer

2014.11.05. 21:43

csiatt írta:Tudna valaki nekem képet adni a tényleges 530i és 540i hátsó dobról, kipufogóvégről M-Packetes kivitelben? (Mert ugye az M-Packet-es dobok végcsövei máshova esnek) Különösen az kipufogó végek és ívei érdekelnének.
Sok kép van ezekeről a neten, de nem tudom melyik dob az eredeti :)

Face elott tudtommal dupla kocsogos volt mind...photo by Tomi.i
Kép

30i laposa...ha minden igaz ez a dupla vanos 28i es utana ez maradt...
Kép

Ha pontosan ertesulve vagyok...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bummer az itt látható tagok köszönték meg: csiatt
Értékelés: 4.76%

Re: Kipufogórendszer

2014.11.06. 19:05

Bummer írta:
csiatt írta:Tudna valaki nekem képet adni a tényleges 530i és 540i hátsó dobról, kipufogóvégről M-Packetes kivitelben? (Mert ugye az M-Packet-es dobok végcsövei máshova esnek) Különösen az kipufogó végek és ívei érdekelnének.
Sok kép van ezekeről a neten, de nem tudom melyik dob az eredeti :)

Face elott tudtommal dupla kocsogos volt mind...photo by Tomi.i
Kép

30i laposa...ha minden igaz ez a dupla vanos 28i es utana ez maradt...
Kép

Ha pontosan ertesulve vagyok...


Gondolom a 40i is ugyanez a lapos lehet. De akkor az mind utángyártott tuning kipuff, ahol két vékonyabb cső végződés van?

Re: Kipufogórendszer

2014.11.06. 19:13

csiatt írta:
Bummer írta:
csiatt írta:Tudna valaki nekem képet adni a tényleges 530i és 540i hátsó dobról, kipufogóvégről M-Packetes kivitelben? (Mert ugye az M-Packet-es dobok végcsövei máshova esnek) Különösen az kipufogó végek és ívei érdekelnének.
Sok kép van ezekeről a neten, de nem tudom melyik dob az eredeti :)

Face elott tudtommal dupla kocsogos volt mind...photo by Tomi.i
Kép

30i laposa...ha minden igaz ez a dupla vanos 28i es utana ez maradt...
Kép

Ha pontosan ertesulve vagyok...


Gondolom a 40i is ugyanez a lapos lehet. De akkor az mind utángyártott tuning kipuff, ahol két vékonyabb cső végződés van?

Ooooo...E39-nel tudtamal nem volt dupla...kiveve az Alpina ami tutti...imigyen-e...
Kép

Kép

De itt minden kocsogbol jon 1-1 szepen kozepre huzva...nem 1-bol 2...de azt nem tudom, h a faces milyen volt...maradt-e vegig a duplakocsog vagy atvettek es ketcsovesitettek az ovalt...

Re: Kipufogórendszer

2014.11.06. 19:35

Bummer írta:
csiatt írta:
Bummer írta:
csiatt írta:Tudna valaki nekem képet adni a tényleges 530i és 540i hátsó dobról, kipufogóvégről M-Packetes kivitelben? (Mert ugye az M-Packet-es dobok végcsövei máshova esnek) Különösen az kipufogó végek és ívei érdekelnének.
Sok kép van ezekeről a neten, de nem tudom melyik dob az eredeti :)

Face elott tudtommal dupla kocsogos volt mind...photo by Tomi.i
Kép

30i laposa...ha minden igaz ez a dupla vanos 28i es utana ez maradt...
Kép

Ha pontosan ertesulve vagyok...


Gondolom a 40i is ugyanez a lapos lehet. De akkor az mind utángyártott tuning kipuff, ahol két vékonyabb cső végződés van?

Ooooo...E39-nel tudtamal nem volt dupla...kiveve az Alpina ami tutti...imigyen-e...
Kép

Kép

De itt minden kocsogbol jon 1-1 szepen kozepre huzva...nem 1-bol 2...de azt nem tudom, h a faces milyen volt...maradt-e vegig a duplakocsog vagy atvettek es ketcsovesitettek az ovalt...


Igen de ez nem M-es lököshöz való. Annak máshol van a kivágás. Amit linkeltél 530i-t az M-eshez való, mert van benne egy S kanyar a végen. Szerintem a nem M-es az megint más (egyenes). Így dupla véggel az M-es lenne még érdekes.

Re: Kipufogórendszer

2014.11.06. 20:51

csiatt írta:
Igen de ez nem M-es lököshöz való. Annak máshol van a kivágás. Amit linkeltél 530i-t az M-eshez való, mert van benne egy S kanyar a végen. Szerintem a nem M-es az megint más (egyenes). Így dupla véggel az M-es lenne még érdekes.


Kb azzal jarnal a legjobban, ha dupla veg kell, h a jelenlegi gyari veget levagjak es egy "y" duplat ravarrnak....ami szepen illeszkedik a lokihez...en a kipu rendszert nem vagnam meg egy dob miatt...a veg meg belefer...komplett rendszer meg...hmmm...ritkaaaaa....

Ha jutsz valamire a kesobbiekben ne tartsd magadba...

Aztan lehet jon egy pro es megmondja a tuttit...en csak szakbarbarkodom

Re: Kipufogórendszer

2014.11.06. 23:38

Bummer írta:
csiatt írta:
Igen de ez nem M-es lököshöz való. Annak máshol van a kivágás. Amit linkeltél 530i-t az M-eshez való, mert van benne egy S kanyar a végen. Szerintem a nem M-es az megint más (egyenes). Így dupla véggel az M-es lenne még érdekes.


Kb azzal jarnal a legjobban, ha dupla veg kell, h a jelenlegi gyari veget levagjak es egy "y" duplat ravarrnak....ami szepen illeszkedik a lokihez...en a kipu rendszert nem vagnam meg egy dob miatt...a veg meg belefer...komplett rendszer meg...hmmm...ritkaaaaa....

Ha jutsz valamire a kesobbiekben ne tartsd magadba...

Aztan lehet jon egy pro es megmondja a tuttit...en csak szakbarbarkodom


Igen csak a diffuzornak máshol van a kivágása mint ahol a dobból kijön a cső, ezért van a gyári végben kanyar. A kanyar miatt meg nincs hely Y elágazásra. Ezért vagyok tanácstalan. Kipufogósok ezt a megoldást nem vállalták.
Ja nekem diesel van :)
Hozzászólás küldése

VigLink badge