Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.07. 23:26

nagy.matyika írta:Valamiből kell a plusz pénz az új modellek fejlesztésére :facepalm: :D 1x lelehet nyelni egy szívósor cserét vagy dugózást azért. Sajnos ezeknél az autóknál nem ez az egyetlen komolyabb költség :cry:

Tele van tervezett meghibásodással.
Várom a CCC-t meg az egyéb marhaságokat.

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.07. 23:29

Mennyi idő (egy hozzáértőnek), és mekkora költség a ledugózás és mennyi egy újabbra cserélés? Minden hozzá kapcsolódó sallanggal együtt?

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.07. 23:40

Az új szívósor kompletten 160 ezer forint úgy tudom. A dugózás 12 ezer körül van átlagban, de ahhoz még kell a szívósor tömítés garnitúrája, ami 10 ezer forint táján van. Ha már le van véve a szívósor, akkor szerintem érdemes kicserélni az izzító gyertyákat és esetleg még a kartergázszűrőt is :wink: Ez megint csak 3-4 ezer forint/gyertya a szűrő szett meg 12 ezer környéke. Az AGR tisztításával és a szívósor tisztításával együtt szerintem lelkiismeretesen ez a művelet 3-4 órát biztosan igénybe vesz. Így már kitudod számolni a költségeket egy adott rezsióradíjjal.

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.07. 23:41

csiatt írta:Mennyi idő (egy hozzáértőnek), és mekkora költség a ledugózás és mennyi egy újabbra cserélés? Minden hozzá kapcsolódó sallanggal együtt?

M47N2-nél az új 200ezres buli. Szívósor + 4 izzítógyertya. Nagyon tökölve 2 óra a csere EGR tisztítással együtt.

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.08. 20:27

Azt értem, hogy szívósorban csak komplettet gyárt (ad el) a BMW. De ugye elég lenne csak a lapkákat cserélni. Viszont azt nem értem, ha erre ekkora igény van, akkor utángyártott cuccok miért nincsenek ilyen lapkából? Sok neves cég még ha megkérné az árát is vinnék, mint a cukrot. Nem értem a piacra miért nem reagálnak. Vagy netán lehet kapni külön lapkát?

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.08. 20:53

csiatt írta:Azt értem, hogy szívósorban csak komplettet gyárt (ad el) a BMW. De ugye elég lenne csak a lapkákat cserélni. Viszont azt nem értem, ha erre ekkora igény van, akkor utángyártott cuccok miért nincsenek ilyen lapkából? Sok neves cég még ha megkérné az árát is vinnék, mint a cukrot. Nem értem a piacra miért nem reagálnak. Vagy netán lehet kapni külön lapkát?

Sztem akkora a bizalomvesztes a lapkakkal szemben Bmw-s korokben, hogy nem lenne ra kereslet. Tul nagy kockazat, es ha mar ugyis le van veve a szivosor, akkor inkabb kiherelik. Nem sok hatranyt okoz a lapkak hianya, de sokat lehet bukni ha elfaradnak.

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.08. 21:04

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat ... aps&_rdc=1

Itt sok ilyen dugó van. Nálunk ki árul ilyeneket? Illetve melyik fajta a jobb? A fekete plastik, vagy a fényes "alu"?
És 22 vagy 33mm-es kell az 530D-be?

Re: Dizel szivósor javitás

2013.11.08. 21:49

Én alut vettem, elég jó a minősége így szemre. 30D-be 33 MM-es megy úgy tudom, de erősítsen meg valaki azért :wink: Én ebayről rendeltem! 2 hét alatt itt volt angliából :D

Re: Dizel szivósor javitás

2014.05.08. 06:25

Helló mindenki!

Két hete ki lett "herélve" a szívósorom (2002 530d) azóta csak egy pici dolog aggaszt hogy intenzív gyorsításnál "fügyül" a verda.
Más dolgot nem vettem észre.
Ha valakinek volt ilyen tapasztalata kérem jelezze!


Köszi!

Re: Dizel szivósor javitás

2014.05.08. 09:57

Alex s írta:Helló mindenki!

Két hete ki lett "herélve" a szívósorom (2002 530d) azóta csak egy pici dolog aggaszt hogy intenzív gyorsításnál "fügyül" a verda.
Más dolgot nem vettem észre.
Ha valakinek volt ilyen tapasztalata kérem jelezze!


Köszi!

Tömítetlenség van. Vagy a dugózásnál, vagy a szívócsövek gumitömítéseinél. Ezek lettek cserélve? Ahol fütyül, ott fals, szűretlen levegőt szív...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: Alex s
Értékelés: 4.76%

Re: Dizel szivósor javitás

2014.05.08. 12:31

A tömítések zsír újak akkor talán a dugózás lehet a hibás?
Hogyan tudom a legkönnyebben kideríteni hogy pontosan hol a hiba?
Mert akkor már fogok is hozzá!
Köszi Árpinak a segítséget :franko:

Igen ezek lettek cserélve.
Bocsi ez kimaradt.
Igazából két autón lett egyszerre javítva a barátomén (2001.530d A ) és az enyémen .
Mindkettő fütyül..

Re: Dizel szivósor javitás

2014.05.29. 11:39

Sziasztok!

Szeretném megnézetni, kitisztíttatni ezt a kényes alkatrészt (szívósor), esetleg felújítani ha szükséges, mielőtt a megjósolt baj bekövetkezik.
Ehhez kéne nekem egy kis segítség, hova vigyem? Megbízható szakembert tudtok-e ajánlani ebben a témában, ledugóztatni nem szeretném... Az autó 530dA!

Előre is köszönöm!

Re: Dizel szivósor javitás

2014.05.29. 11:50

Felújíttatni nem lehet, csak újra cserélni, vagy ledugózni. Ha semennyire se akarsz dugóztatni, akkor 160-200 között van az új szívósor. Ha már annyira le van bontva az autó, akkor érdemes kipucoltatni az AGR szelepet, valamint kicserélni az izzítógyertyákat.

Lelkiismeretes szerelőt tudunk ajánlani Muha Attila személyében. Itt keresd a fórumon! Habár nekem még nem volt dolgom vele, de mindenki csak a legekben beszél róla :wink:

A dugózás mellett: az autó nem lett gyengébb, nem kormól jobban, nem eszik többet és gyári értékekkel ment át a műszaki vizsgán :roker:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: 4 Bummer, muhaati, Ralphus, Smith81
Értékelés: 19.05%

Re: Dizel szivósor javitás

2014.05.29. 12:30

Ralphus írta:Sziasztok!

Szeretném megnézetni, kitisztíttatni ezt a kényes alkatrészt (szívósor), esetleg felújítani ha szükséges, mielőtt a megjósolt baj bekövetkezik.
Ehhez kéne nekem egy kis segítség, hova vigyem? Megbízható szakembert tudtok-e ajánlani ebben a témában, ledugóztatni nem szeretném... Az autó 530dA!

Előre is köszönöm!

Muha Ati Pesten.
De tudok adni gyári lapka mentes szivósort, és nem kell kilodani utána már vele.....

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Schnitzer az itt látható tagok köszönték meg: 2 muhaati, Ralphus
Értékelés: 9.52%

Re: Dizel szivósor javitás

2014.06.16. 18:20

nagy.matyika írta:Felújíttatni nem lehet, csak újra cserélni, vagy ledugózni. Ha semennyire se akarsz dugóztatni, akkor 160-200 között van az új szívósor. Ha már annyira le van bontva az autó, akkor érdemes kipucoltatni az AGR szelepet, valamint kicserélni az izzítógyertyákat.

Lelkiismeretes szerelőt tudunk ajánlani Muha Attila személyében. Itt keresd a fórumon! Habár nekem még nem volt dolgom vele, de mindenki csak a legekben beszél róla :wink:

A dugózás mellett: az autó nem lett gyengébb, nem kormól jobban, nem eszik többet és gyári értékekkel ment át a műszaki vizsgán :roker:



Sziasztok!

Én kb 5 hónapja szedtem szét takarítottam ki és dugóztam le a szívósort. Azóta kb 10e km-t mentem vele s nem vettem észre különösebb különbséget, megy működik ;)

Üdv!

Re: Dizel szivósor javitás

2014.06.16. 21:34

Schnitzer írta:
Ralphus írta:Sziasztok!

Szeretném megnézetni, kitisztíttatni ezt a kényes alkatrészt (szívósor), esetleg felújítani ha szükséges, mielőtt a megjósolt baj bekövetkezik.
Ehhez kéne nekem egy kis segítség, hova vigyem? Megbízható szakembert tudtok-e ajánlani ebben a témában, ledugóztatni nem szeretném... Az autó 530dA!

Előre is köszönöm!

Muha Ati Pesten.
De tudok adni gyári lapka mentes szivósort, és nem kell kilodani utána már vele.....


Gyáriban is volt lapkamentes szívósor? Vagy ezt hogyan értetted? A 25D és a 30D egyforma?

Re: Dizel szivósor javitás

2014.06.16. 21:52

csiatt írta:
Schnitzer írta:
Ralphus írta:Sziasztok!

Szeretném megnézetni, kitisztíttatni ezt a kényes alkatrészt (szívósor), esetleg felújítani ha szükséges, mielőtt a megjósolt baj bekövetkezik.
Ehhez kéne nekem egy kis segítség, hova vigyem? Megbízható szakembert tudtok-e ajánlani ebben a témában, ledugóztatni nem szeretném... Az autó 530dA!

Előre is köszönöm!

Muha Ati Pesten.
De tudok adni gyári lapka mentes szivósort, és nem kell kilodani utána már vele.....


Gyáriban is volt lapkamentes szívósor? Vagy ezt hogyan értetted? A 25D és a 30D egyforma?

1,igen
2,igen egyforma

Re: Dizel szivósor javitás

2014.06.17. 09:13

csiatt írta:
Schnitzer írta:
Ralphus írta:Sziasztok!

Szeretném megnézetni, kitisztíttatni ezt a kényes alkatrészt (szívósor), esetleg felújítani ha szükséges, mielőtt a megjósolt baj bekövetkezik.
Ehhez kéne nekem egy kis segítség, hova vigyem? Megbízható szakembert tudtok-e ajánlani ebben a témában, ledugóztatni nem szeretném... Az autó 530dA!

Előre is köszönöm!

Muha Ati Pesten.
De tudok adni gyári lapka mentes szivósort, és nem kell kilodani utána már vele.....


Gyáriban is volt lapkamentes szívósor? Vagy ezt hogyan értetted? A 25D és a 30D egyforma?


A manuál váltósban nincs lapka.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jlaci74 az itt látható tagok köszönték meg: csiatt
Értékelés: 4.76%

Re: Dizel szivósor javitás

2014.06.17. 13:20

jlaci74 írta:
csiatt írta:
Schnitzer írta:
Ralphus írta:Sziasztok!

Szeretném megnézetni, kitisztíttatni ezt a kényes alkatrészt (szívósor), esetleg felújítani ha szükséges, mielőtt a megjósolt baj bekövetkezik.
Ehhez kéne nekem egy kis segítség, hova vigyem? Megbízható szakembert tudtok-e ajánlani ebben a témában, ledugóztatni nem szeretném... Az autó 530dA!

Előre is köszönöm!

Muha Ati Pesten.
De tudok adni gyári lapka mentes szivósort, és nem kell kilodani utána már vele.....


Gyáriban is volt lapkamentes szívósor? Vagy ezt hogyan értetted? A 25D és a 30D egyforma?


A manuál váltósban nincs lapka.

sőt még a face előtti autómata váltósban sincs......

Re: Dizel szivósor javitás

2015.03.28. 17:48

Sziasztok!
Azt szeretnem megtudni, hogy 2002-es 530da szivosoraba melyik meretu dugo kell? Ket felet lehet venni, 22 es 33 mm-eset, ha jol emlekszem.
Hozzászólás küldése

VigLink badge