Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Ablakemelő "kütyü"

2008.09.03. 20:55

Keresek egy ilyen ablakemelőhöz tartozó izét... (Jobb hátsó ajtó)
Külön sajnos nem lehet kapni, csak kompletten, csak egy kicsit drága.
Ha valakinek van, kérem jelezze..
(BMW528iA - 1998 - Sedan)

Kép

Re: Ablakemelő "kütyü"

2008.09.04. 13:27

whitehorse írta:Keresek egy ilyen ablakemelőhöz tartozó izét... (Jobb hátsó ajtó)
Külön sajnos nem lehet kapni, csak kompletten, csak egy kicsit drága.
Ha valakinek van, kérem jelezze..
(BMW528iA - 1998 - Sedan)

Kép



Csak nem a mozgató bowden kis bütyökje szakadt ki abból az alumínium öntvényből? ha gondolod én megjavítom neked...már mind a két hátsó ajtómban előfordult, megcsináltam, és azóta is hibátlanul működik.

Re: Ablakemelő "kütyü"

2008.09.04. 17:50

ZALAN írta:
whitehorse írta:Keresek egy ilyen ablakemelőhöz tartozó izét... (Jobb hátsó ajtó)
Külön sajnos nem lehet kapni, csak kompletten, csak egy kicsit drága.
Ha valakinek van, kérem jelezze..
(BMW528iA - 1998 - Sedan)

Kép



Csak nem a mozgató bowden kis bütyökje szakadt ki abból az alumínium öntvényből? ha gondolod én megjavítom neked...már mind a két hátsó ajtómban előfordult, megcsináltam, és azóta is hibátlanul működik.


Szia!

Hogyan tudod javítani? Érdekel a technika :-)

2008.09.04. 19:22

Flex, fúró, alumínium öntvény, egy csavar meg egy nagy adag türelem... tényleg nehéz lenne leírni... ki kell alakítani egy formát egy másik öntvényből és azt egy ponton hozzá lehet fogni az eredetihez és az meggátolja a kicsúszást... de inkább tényleg szívesen megcsinálom...

2008.09.04. 22:19

Hát Zalán ennek nagyon örülök! nem gondolod, hogy végre kéne találkoznunk? :lol:
az enyémet még nem csináltattam meg. ...rád vár. :lol:
na de komolyan. segítenél nekem megcsinálni? én sem hiszem, hogy javíthatatlan!! ..bár többen is ezt mondták! :?
merre vagy megtalálható?

Re: Ablakemelő "kütyü"

2008.09.04. 22:29

ZALAN írta:
whitehorse írta:Keresek egy ilyen ablakemelőhöz tartozó izét... (Jobb hátsó ajtó)
Külön sajnos nem lehet kapni, csak kompletten, csak egy kicsit drága.
Ha valakinek van, kérem jelezze..
(BMW528iA - 1998 - Sedan)

Kép



Csak nem a mozgató bowden kis bütyökje szakadt ki abból az alumínium öntvényből? ha gondolod én megjavítom neked...már mind a két hátsó ajtómban előfordult, megcsináltam, és azóta is hibátlanul működik.


Sajnos ez a probléma.
Meg az is, hogy a teljes aluminium öntvény meg van tekeredve, így surlódik a sínen.
Nem mertem nekiállni kalapáccsal megkínálni, mert féltem, hogy akkor még ennyi sem lesz.
Hogyan lehetne "visszaegyenesíteni" ?

Ha van valakinek elfekvőben egy felesleges (pl. törött ajtóból), kérem jelezze..

white_horse@freemail.hu

Re: Ablakemelő "kütyü"

2008.09.04. 23:23

whitehorse írta:
ZALAN írta:
whitehorse írta:Keresek egy ilyen ablakemelőhöz tartozó izét... (Jobb hátsó ajtó)
Külön sajnos nem lehet kapni, csak kompletten, csak egy kicsit drága.
Ha valakinek van, kérem jelezze..
(BMW528iA - 1998 - Sedan)

Kép



Csak nem a mozgató bowden kis bütyökje szakadt ki abból az alumínium öntvényből? ha gondolod én megjavítom neked...már mind a két hátsó ajtómban előfordult, megcsináltam, és azóta is hibátlanul működik.


Sajnos ez a probléma.
Meg az is, hogy a teljes aluminium öntvény meg van tekeredve, így surlódik a sínen.
Nem mertem nekiállni kalapáccsal megkínálni, mert féltem, hogy akkor még ennyi sem lesz.
Hogyan lehetne "visszaegyenesíteni" ?

Ha van valakinek elfekvőben egy felesleges (pl. törött ajtóból), kérem jelezze..

white_horse@freemail.hu


Mondtam, hogy szívesen megcsinálom,mert elmondani nehezebb... nem is kell kalapálni, mert az öntvény alunak tuti törés lesz a vége. ha suról akkor inkább ccsiszolj belőle. A szerkezet felé meg egy kis ütközőt kell gyártani,de tényleg nem tudom leírni...

Re: Ablakemelő "kütyü"

2008.09.10. 18:47

ZALAN írta:
whitehorse írta:
ZALAN írta:
whitehorse írta:Keresek egy ilyen ablakemelőhöz tartozó izét... (Jobb hátsó ajtó)
Külön sajnos nem lehet kapni, csak kompletten, csak egy kicsit drága.
Ha valakinek van, kérem jelezze..
(BMW528iA - 1998 - Sedan)


Csak nem a mozgató bowden kis bütyökje szakadt ki abból az alumínium öntvényből? ha gondolod én megjavítom neked...már mind a két hátsó ajtómban előfordult, megcsináltam, és azóta is hibátlanul működik.


Sajnos ez a probléma.
Meg az is, hogy a teljes aluminium öntvény meg van tekeredve, így surlódik a sínen.
Nem mertem nekiállni kalapáccsal megkínálni, mert féltem, hogy akkor még ennyi sem lesz.
Hogyan lehetne "visszaegyenesíteni" ?

Ha van valakinek elfekvőben egy felesleges (pl. törött ajtóból), kérem jelezze..

white_horse@freemail.hu


Mondtam, hogy szívesen megcsinálom,mert elmondani nehezebb... nem is kell kalapálni, mert az öntvény alunak tuti törés lesz a vége. ha suról akkor inkább ccsiszolj belőle. A szerkezet felé meg egy kis ütközőt kell gyártani,de tényleg nem tudom leírni...



Légyszi küldj egy elérhetőséget.
Kellene a segítséged...

2008.09.11. 16:42

Szia!

Esetleg van képed a javítottról is?

Üdv.

2008.09.19. 17:44

Qwerti írta:Szia!

Esetleg van képed a javítottról is?

Üdv.


A Labinak megmutogattam nagyjából a dolgokat, szóval Ő a tanúm, hogy ezt tényleg nem nagyon lehet se lefényképezni, se elmesélni... Szívesen megosztanám veletek, de... nem a legeggyszerűbb!

2008.09.19. 20:48

ZALAN írta:
Qwerti írta:Szia!

Esetleg van képed a javítottról is?

Üdv.


A Labinak megmutogattam nagyjából a dolgokat, szóval Ő a tanúm, hogy ezt tényleg nem nagyon lehet se lefényképezni, se elmesélni... Szívesen megosztanám veletek, de... nem a legeggyszerűbb!


így van, nem egyszerű! köszi még egyszer így előre! :D

2009.05.06. 19:12

Helló Urak!

Szükségem lenne egy jobbhátsó lemezsínre faceliftes autóból ami megvezeti az üveget. Sajna az ajtóval együtt elment az is :S
THX.

2009.06.03. 16:56

Sziasztok! Tud nekem valaki szerezni, egy ilyen ablakemelő alkatrészt? A bowden nem érdekes, csak ez a műanyag a fontos, hogy egyben legyen!
Kép

2009.06.03. 17:54

bakulalaci írta:Sziasztok! Tud nekem valaki szerezni, egy ilyen ablakemelő alkatrészt? A bowden nem érdekes, csak ez a műanyag a fontos, hogy egyben legyen!
Kép


szia

ez a motoron belüli csiga, igaz? külön nem hiszem, találsz, de ha valakinek van egy amúgy rossz emelő szerkezete, akkor abból ki tudod szedni. Labinak volt cserélve, de nem tudom, hogy mit csinált a rosszal...kérdezd meg tőle, vagy keres egy hibásat bontóban!

2009.06.03. 20:03

ZALAN írta:
bakulalaci írta:Sziasztok! Tud nekem valaki szerezni, egy ilyen ablakemelő alkatrészt? A bowden nem érdekes, csak ez a műanyag a fontos, hogy egyben legyen!
Kép


szia

ez a motoron belüli csiga, igaz? külön nem hiszem, találsz, de ha valakinek van egy amúgy rossz emelő szerkezete, akkor abból ki tudod szedni. Labinak volt cserélve, de nem tudom, hogy mit csinált a rosszal...kérdezd meg tőle, vagy keres egy hibásat bontóban!


Igen, jól látod ez a motorban van! Arra számítok hogy lesz valakinek egy szerkezete, amiben ez épen maradt!

2009.08.22. 23:00

Nincs valakinek hibás hátsó elektromos ablakemelő szerkezete?

2009.08.23. 01:28

bakulalaci írta:
ZALAN írta:
bakulalaci írta:Sziasztok! Tud nekem valaki szerezni, egy ilyen ablakemelő alkatrészt? A bowden nem érdekes, csak ez a műanyag a fontos, hogy egyben legyen!
Kép


szia

ez a motoron belüli csiga, igaz? külön nem hiszem, találsz, de ha valakinek van egy amúgy rossz emelő szerkezete, akkor abból ki tudod szedni. Labinak volt cserélve, de nem tudom, hogy mit csinált a rosszal...kérdezd meg tőle, vagy keres egy hibásat bontóban!


Igen, jól látod ez a motorban van! Arra számítok hogy lesz valakinek egy szerkezete, amiben ez épen maradt!



Sajna az enyémben is ez a két alkatrész ment szét...na meg a bowden, viszont van egy tökéletesen működő motorom, ha valakit érdekel.

Üdv!

Sziasztok!

2011.03.29. 22:29

1998-as 528i gépszerkezetemhez lenne szükségem jobb hátsó elektromos ablakemelő mechanikára. A motor okés, de a bovden kiakad a helyéről, mert a rajta lévő dió felfele nem akad be a helyére. A kis kapaszkodó karom elhasználódott. Előre is köszönöm a segítséget!

Re: Sziasztok!

2011.03.30. 00:15

gytom80 írta:1998-as 528i gépszerkezetemhez lenne szükségem jobb hátsó elektromos ablakemelő mechanikára. A motor okés, de a bovden kiakad a helyéről, mert a rajta lévő dió felfele nem akad be a helyére. A kis kapaszkodó karom elhasználódott. Előre is köszönöm a segítséget!


Ugyanilyen problemam van, csak a bal hatsoval. Szoval en is beallnek a sorba!

Re: Sziasztok!

2011.03.30. 06:50

Marco85 írta:
gytom80 írta:1998-as 528i gépszerkezetemhez lenne szükségem jobb hátsó elektromos ablakemelő mechanikára. A motor okés, de a bovden kiakad a helyéről, mert a rajta lévő dió felfele nem akad be a helyére. A kis kapaszkodó karom elhasználódott. Előre is köszönöm a segítséget!


Ugyanilyen problemam van, csak a bal hatsoval. Szoval en is beallnek a sorba!

Másik topicban már válaszoltam:
Egy használt szerkezet ára, motorral: 10.000 magyar forint
Hozzászólás küldése

VigLink badge