* *
Pontos idő: 2024.03.29. 16:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Jogi ismeret emberi nyelven :)
HozzászólásElküldve: 2013.03.23. 10:05 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.28. 14:49
Hozzászólások: 2433
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 259 alkalommal
Kapott köszik: 358 alkalommal
Széria kód: F01
Motor tipusa: 40D
Évjárata: 2010
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
bmw520ds írta:
Talán ide való a hitel kavalkád! :roll:

Ma elutaztunk Szegedre, mivel 200 km választott el a megvilágosodástól, áthidaltuk.

Egyszerű a képlet: Fosnak hogy a kocsi értéke nem képvisel fedezetet az árfolyam változás, kamatok, és nevetséges tőketartozásom miatt.
Először szigorú tekintet és múmia kinézet próbált ránk hatni, fizetni kell...
Mikor háromszor elmondtuk hogy fizetünk rendesen, élő szerződés köt bennünket, akkor elmondta a néha már mosolygó múmiából kibontakozó női arc hogy jogában áll az intézménynek a szabályzat szerint módosítani.
Megint elmondtuk, fizetjük amit meghatároztak, de többet nem tudunk.
Eljutottunk arra a szintre, amikor a hölgyből előbújt a jó és segítő szándék és minden aprólékos lehetőséggel kiszámoltuk, van egy járható út!
Marad kb. 2000Ft többlettel terhelt fél éves futamidő hosszabbítás, amit fizetünk.

Tehát: Ha hitelt vesz fel az ember, érdemes a jövőbe látni, mert akkor elkerülhet árfolyam különbözeteket, illetve, még egy fontos dolog amit én magam hibának könyvelhetek el: Amikor rákérdeztünk a Forint vs. deviza alapú finanszírozás értelméről, kinevettek, hiszen minden nagyvállalat, egyéni vállalkozó, új autó vásárló, mezőgazdasági eszköz vásárló ezt a formát választja a Forinttal szemben. Nem lehetséges hogy bármi rendellenesség legyen, mert abba az állam be fog avatkozni, hiszen gondoljak csak bele! mi történik itt ha esetleg nem tudnak a hitelesek fizetni, még a bankok is becsukhatnak, lazítsak és számoljak! :wink:
Persze, a hitelt intéző lány sürgölődése és az autó állapotát fényképező testtartása miatt a nadrágja a punciját kirajzolta én meg elvesztem, ahelyett, hogy az apró betűk értelmét fejtegettem volna, mert ugye ha baj van, egyből érthető a bonyolult szövege!
Ügyeltem, feleségem észre ne vegye mennyire izgat az autóvásárlás!

Komolyra fordítva a szót, köszönöm a reakciókat, a segítő szándékot, a hozzáállásotokat, azt kell jelezzem, jól esett a törődés!

Még egyszer szeretném kijelenteni, van az a határ, amikor az ember számol és érti hogy mindenképp rosszul jár, de amikor egy önálló ötletet ami rám nézve nem jó elfogadok, honnét tudhatom hogy egy hónap után nem állnak-e még rosszabb ötletekkel elő, ami kötelező érvényű, én meg asszisztálok hozzá bólogatós kutya formájában!?

A végén szívélyes mosolyt is kaptunk, sőt, nevetett mikor kezemet a számhoz emelve arról érdeklődtem, hol a legközelebbi lazán őrzött bank és kellene egy pisztoly is akkor rendeznénk a dolgot még ma?

Köszönöm a véleményeteket, a smsket, a hívásokat, a segítő baráti szándékot, igyekszem viszonozni!


Örülök, hogy sikerült megoldani :franko:

_________________
Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól oda b*..ol az ásóval, aztán haladsz tovább.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek leslie az itt látható tagok köszönték meg: bmw520ds
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére
 Profil  
 


 
Hozzászólás adatai
 Hozzászólás témája: Re: Jogi ismeret emberi nyelven :)
HozzászólásElküldve: 2013.03.23. 10:44 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.22. 01:00
Hozzászólások: 3395
Adott köszi: 524 alkalommal
Kapott köszik: 609 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 20d
Évjárata: 2000
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
LeviM5 írta:
bmw520ds írta:
Talán ide való a hitel kavalkád! :roll:

Én annak örülök, hogy a törlesztőbe lapátolt pénz, és a tuningolásra, szépítésre költött zseton nem veszett kárba :!:

Mikor hitelből kell autót venni, tanulság, hogy már az elején erre kell gondolni, és minden új felnit, M kököst, stb amit vásárol rá az ember, lehet, hogy bukni fogja, sokszor nem a maga hibájából. És amikor beszopatnak válaszút elé állsz, hagyom a francba, vagy ingem-gatyám rámegy. Ezt megjártam én is. ha vígasztal. Jóval a válság elött 2004-ben vettünk a volt párommal egy Citroen C2 VTR típusú gépkocsit, amit láttál már, 3,5 MFt, hitel 20%. Osztogatták a hitelt, miért ne. Dettó: svájci franc alapon. Nekünk ugyanezt mondták, ez a legjobb, no para, forintos nem éri meg... 40eFt törlesztőből a válság volt hogy 80-at csinált. Közben az évek alatt a szokásos, sportfutómű, 17es felnik, zene, stb. lett rá költve. 3x akarták elvinni, futamidőhosszabbítás, tavaly lett kifizetve. 6 évből 8 lett.
Lehet hagyni kellett volna veszni, de kellett munkához, a befizetett/ráköltött pénzt is bukjuk. És a hitel vége felé egyre agresszívebb lett a bank (CIB, az egyik leggecibb szerintem) mikor már alig volt tőke. Úgy látom veletek is ezt csinálják. :twisted: Addig próbálnak csontozni ameddig bírod, mert tudják kiszolgáltatott vagy, vagy rá vagy szorulva az autódra.


Szia Levi!

Persze hogy ez van! Elég kimenni vele a többi autó közé, máris adod a lehetőséget egy esetleges baleset miatt, vagy meteor becsapódás miatt, leírod nullára a kocsid, de a tartozás marad.

Én azért gondolom másképp állok hozzá, mert folyamatosan, csendben törlesztgetem amit bevállaltam.
Van a másik kategória, aki leszarja, meg sem próbálja megoldani.

A kettő között illene különbséget tenni a hitelezőnek, mégpedig a cselekmény sorozatot összehasonlítva a valósággal!
Tehát: Fizetett x 60 hónap, az egyenlő= Megbízható és pontos, bízhatunk benne, találjuk ki hogy segítsünk neki.
Fizetett x 45 hónap, nem fizetett 25 hónap= minden kötéllel ragaszkodunk hozzá hogy egybe fizesse ki a tartozást.

Szerintem ez lenne lojális.

Addig sosincs baj, amíg valamerre elmozdulhatsz! Ezért gondoltam hogy kiszállok a kocsiból, se pénz-se posztó alapon, mert nem én vagyok a kocsiért, hanem fordítva! Ha az ember utána számol, semmi nem éri meg az életben. Ha kajálsz jóízűen, lemegy a retyón, drága a szippantózás, drága a csatorna díj. Ha drága alkoholra költöd, kihányod, vagy kipisálod. Ha cigarettázol, füst formájában távozik a pénzed és sorolhatom reggelig!

Ha semmire nem költesz, akkor lesz belőle bőven! Nem jársz találkozókra, nem ismersz meg olyan embereket akik Szombathelytől-Nyíregyházán át, Ukrajnáig ténykednek, vagy Dunakeszitől-Makóig, ( már látom Kzolee írását :facepalm: tehát minden megyében van aki a BMW-nek köszönhetően lett ismerősöm, barátom, haverom ) ha ez nincs, kevesebb vagy ettől, arról meg nem is merek írni, milyen élményekben részesültem mióta ez az autó nekem illetve a családnak van! Pénzben nem is mérhető!!!

Mikor dolgozni kezdtem anyám megtanított: Mindig a csekk legyen az első a hűtő tetején ami befizetésre kerül, mert az csak több lesz, kevesebb sosem! A bank a nyerő. A medve nem játék. Az érzést meg kell fizetni. Ilyen ez a popszakma. Vagy csak simán, nesze hülye gyerek, kellett ez neked!?

Van a végére egy okos meglátása a népnek: Ha tudod hogy el fogsz esni, előtte leülsz. Az esésig mindenki önfeledten rohangál és nem arra gondol, mikor fog elesni.

_________________
"Úgy élj ahogy gondolkodsz, mert előbb-utóbb úgy fogsz gondolkodni ahogy élsz!"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogi ismeret emberi nyelven :)
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 18:26 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.01. 00:00
Hozzászólások: 3638
Tartózkodási hely: BUDAPEST Pestlőrinc
Adott köszi: 728 alkalommal
Kapott köszik: 799 alkalommal
Széria kód: F11
Motor tipusa: 530xd
Évjárata: 2011
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (1)
Ámberek!!!!

Változott a súlyadó (teljesítményadó) fizetésének a rendszere???? Eddig úgy tudtam, hogy akinek a nevén van az autó JANUÁR 1-én, annak kell fizetnie az egész évet, ha eladja , akkor is.
Tavaly , 2014.11.06.-án vett a gyerek egy kocsit, most jött egy önkormányzati ajánlott levél, hogy fizessen be 843.ft-ot 2014-re.

_________________
http://www.muha.hu
Nyitva: H-P 8-tól 17-ig Sz.,V, Zárva.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Képtár Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogi ismeret emberi nyelven :)
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 18:59 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2010.06.09. 00:00
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Győr
Adott köszi: 101 alkalommal
Kapott köszik: 80 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 2.5d
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
muhaati írta:
Ámberek!!!!

Változott a súlyadó (teljesítményadó) fizetésének a rendszere???? Eddig úgy tudtam, hogy akinek a nevén van az autó JANUÁR 1-én, annak kell fizetnie az egész évet, ha eladja , akkor is.
Tavaly , 2014.11.06.-án vett a gyerek egy kocsit, most jött egy önkormányzati ajánlott levél, hogy fizessen be 843.ft-ot 2014-re.


Szerintem ki volt vonva a forgalomból egy időre a tavalyi évben.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogi ismeret emberi nyelven :)
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 19:20 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.30. 00:00
Hozzászólások: 1408
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 133 alkalommal
Kapott köszik: 408 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M54B25
Évjárata: 2001
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (1)
Rjani530d írta:
muhaati írta:
Ámberek!!!!

Változott a súlyadó (teljesítményadó) fizetésének a rendszere???? Eddig úgy tudtam, hogy akinek a nevén van az autó JANUÁR 1-én, annak kell fizetnie az egész évet, ha eladja , akkor is.
Tavaly , 2014.11.06.-án vett a gyerek egy kocsit, most jött egy önkormányzati ajánlott levél, hogy fizessen be 843.ft-ot 2014-re.


Szerintem ki volt vonva a forgalomból egy időre a tavalyi évben.

Így van, ha ki van vonva a forgalomból ideiglenesen, akkor az újbóli forgalombahelyezéstől az aktuális boldog tulajdonosra száll az adó megfizetésének nemes terhe. Ha kereskedőtől vettétek, akkor jó eséllyel ez a helyzet áll fenn.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: muhaati
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogi ismeret emberi nyelven :)
HozzászólásElküldve: 2015.01.08. 19:27 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.01. 00:00
Hozzászólások: 3638
Tartózkodási hely: BUDAPEST Pestlőrinc
Adott köszi: 728 alkalommal
Kapott köszik: 799 alkalommal
Széria kód: F11
Motor tipusa: 530xd
Évjárata: 2011
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (1)
PeterE39 írta:
Rjani530d írta:
muhaati írta:
Ámberek!!!!

Változott a súlyadó (teljesítményadó) fizetésének a rendszere???? Eddig úgy tudtam, hogy akinek a nevén van az autó JANUÁR 1-én, annak kell fizetnie az egész évet, ha eladja , akkor is.
Tavaly , 2014.11.06.-án vett a gyerek egy kocsit, most jött egy önkormányzati ajánlott levél, hogy fizessen be 843.ft-ot 2014-re.


Szerintem ki volt vonva a forgalomból egy időre a tavalyi évben.

Így van, ha ki van vonva a forgalomból ideiglenesen, akkor az újbóli forgalombahelyezéstől az aktuális boldog tulajdonosra száll az adó megfizetésének nemes terhe. Ha kereskedőtől vettétek, akkor jó eséllyel ez a helyzet áll fenn.


:facepalm: Magyarország így szeretlek!

_________________
http://www.muha.hu
Nyitva: H-P 8-tól 17-ig Sz.,V, Zárva.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Képtár Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Jogi ismeret emberi nyelven :)
HozzászólásElküldve: 2015.01.09. 15:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.11. 01:00
Hozzászólások: 9792
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 1677 alkalommal
Kapott köszik: 1262 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 204D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
muhaati írta:
PeterE39 írta:
Rjani530d írta:
muhaati írta:
Ámberek!!!!

Változott a súlyadó (teljesítményadó) fizetésének a rendszere???? Eddig úgy tudtam, hogy akinek a nevén van az autó JANUÁR 1-én, annak kell fizetnie az egész évet, ha eladja , akkor is.
Tavaly , 2014.11.06.-án vett a gyerek egy kocsit, most jött egy önkormányzati ajánlott levél, hogy fizessen be 843.ft-ot 2014-re.


Szerintem ki volt vonva a forgalomból egy időre a tavalyi évben.

Így van, ha ki van vonva a forgalomból ideiglenesen, akkor az újbóli forgalombahelyezéstől az aktuális boldog tulajdonosra száll az adó megfizetésének nemes terhe. Ha kereskedőtől vettétek, akkor jó eséllyel ez a helyzet áll fenn.


:facepalm: Magyarország így szeretlek!

De ha kintről van akkor is ez a helyzet.

_________________
Kép
Kép


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Twitter Képtár Facebook  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Booking.com

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

Az E39.hu egy privát rajongói oldal ami nincs semilyen kapcsolatba a BMW AG-val és leányvállalataival. A BMW név, jelzés, M csíkos logó és a kerek logó mind az X3, X5 és X6 megjelölés amit a honlapon használunk a BMW AG tulajdona.

© 2009 E39.hu. All rights reserved. E39.HU is a private enthusiast site not associated with BMW AG. The BMW name, marks, M stripe logo, and Roundel logo as well as X3, X5 and X6 designations used in the pages of this Web Site are the property of BMW AG. This web site is not sponsored or affiliated in any way with BMW AG or any of its subsidiaries.

Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek. A hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 2006-2014 E39 Klub.




VigLink badge
Free xml sitemap generator