* *
Pontos idő: 2024.03.29. 17:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Benedeczki Bosch Diesel Center Kecel
HozzászólásElküldve: 2010.06.24. 23:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.11. 01:00
Hozzászólások: 9792
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 1677 alkalommal
Kapott köszik: 1262 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 204D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
bmw520ds-nek köszönhetően a fönt említett céggel gyarapodott a kedvezményt adó cégek száma :!:

"A mindenkori árak és a munkadíj összegét 10%-al tették kedvezményessé, ha valakinek adagoló, porlasztó, injektor, CR pumpa, problémája van és E-39 fórum tag.Mellesleg ígéretet kaptunk, regisztrálni fog a Lajos a fórumra, mert azt mondja, néha szívesen bele szólna, mikor a dízel problémákat túldramatizálják :lol: "


_________________
Kép
Kép


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Twitter Képtár Facebook  
 


 
Hozzászólás adatai
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.25. 07:07 
Offline
Guru
Guru

Csatlakozott: 2008.11.01. 01:00
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Szolnok
Adott köszi: 46 alkalommal
Kapott köszik: 18 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57 - 530d
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Ennek örülök!
Köszi srácok!

_________________
BMW - Freude am Fahren


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.25. 20:20 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.22. 01:00
Hozzászólások: 3395
Adott köszi: 524 alkalommal
Kapott köszik: 609 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 20d
Évjárata: 2000
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
touring írta:
Ennek örülök!
Köszi srácok!
Profik.Patika tisztaság, rend, fegyelem.Az irodában van egy régi BMW boxer motor és egy E-65 modell a polcon.Kint az udvaron egy E-34 tds, ami a tulajé chip tuninggal.Az alkalmazottak nagyon jó fejek,, bármilyen kérdéssel lehet bombázni őket, ami a szakmájukhoz tartozik.A gépek....Na azok némelyike, felülmúlja a leg extrásabb új Bímert árban.Próbálom idézni a Lajost:"ha idejön az ügyfél, olyan nem lehet hogy tönkre ment a pad, nem tudunk most segíteni, jöjjön vissza holnap!Van másik pad, arra feltesszük és megoldjuk.Olyan sem lehet hogy nincs megfelelő padunk amivel megoldjuk a problémát!Olyan lehet hogy nincs áram, ezért vettem egy nagy aggregátort és már ez sem fog problémát jelenteni" Azt hiszem ez elárulja a filozófiát.A Bmw-t pedig imádja.Ha valaki közülünk keresné a céget, ne sajnálja kivárni míg kijön az irodájából, mert egy igazi Bmw-s, akivel ha leálltok beszélgetni, akkor repül az idő!

_________________
"Úgy élj ahogy gondolkodsz, mert előbb-utóbb úgy fogsz gondolkodni ahogy élsz!"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.27. 21:35 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.21. 01:00
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Kecel
Adott köszi: 1
Kapott köszik: 3 alkalommal
Széria kód: F07
Motor tipusa: 535xd
Évjárata: 2012
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Hazai pálya! :)
Jó hogy benéztem, eddig ezt nem tudtam.

_________________
Hero - Horse Power
|OO\==[][]==/OO|


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.27. 21:42 
Offline
Guru
Guru

Csatlakozott: 2008.11.01. 01:00
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Szolnok
Adott köszi: 46 alkalommal
Kapott köszik: 18 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57 - 530d
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Hero írta:
Hazai pálya! :)
Jó hogy benéztem, eddig ezt nem tudtam.


El vagy veszve :D :D

_________________
BMW - Freude am Fahren


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.27. 22:12 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.21. 01:00
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Kecel
Adott köszi: 1
Kapott köszik: 3 alkalommal
Széria kód: F07
Motor tipusa: 535xd
Évjárata: 2012
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
touring írta:
Hero írta:
Hazai pálya! :)
Jó hogy benéztem, eddig ezt nem tudtam.


El vagy veszve :D :D


Csak egy kicsit, de a gép még megvan! ;)

_________________
Hero - Horse Power
|OO\==[][]==/OO|


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29. 15:15 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2007.05.20. 00:00
Hozzászólások: 6590
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 115 alkalommal
Kapott köszik: 285 alkalommal
Széria kód: F07
Motor tipusa: 35i
Évjárata: 2010
Kivitele: Compact
Blog: Blog megtekintése (1)
bmw520ds írta:
touring írta:
Ennek örülök!
Köszi srácok!
Profik.Patika tisztaság, rend, fegyelem.Az irodában van egy régi BMW boxer motor és egy E-65 modell a polcon.Kint az udvaron egy E-34 tds, ami a tulajé chip tuninggal.Az alkalmazottak nagyon jó fejek,, bármilyen kérdéssel lehet bombázni őket, ami a szakmájukhoz tartozik.A gépek....Na azok némelyike, felülmúlja a leg extrásabb új Bímert árban.Próbálom idézni a Lajost:"ha idejön az ügyfél, olyan nem lehet hogy tönkre ment a pad, nem tudunk most segíteni, jöjjön vissza holnap!Van másik pad, arra feltesszük és megoldjuk.Olyan sem lehet hogy nincs megfelelő padunk amivel megoldjuk a problémát!Olyan lehet hogy nincs áram, ezért vettem egy nagy aggregátort és már ez sem fog problémát jelenteni" Azt hiszem ez elárulja a filozófiát.A Bmw-t pedig imádja.Ha valaki közülünk keresné a céget, ne sajnálja kivárni míg kijön az irodájából, mert egy igazi Bmw-s, akivel ha leálltok beszélgetni, akkor repül az idő!


Tényleg jó lenne, ha Lajos bekapcsolódna néha, mert tényleg nagyon le van gyalázva a dízel technika! ...bevallom férfiasan, én is rettegek már megvenni, az objektívnak épp nem nevezhető leírások és vélemények miatt egy dízelt :!:

_________________
:mrgreen: Romanes eunt domus :mrgreen:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.12.29. 16:14 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.22. 01:00
Hozzászólások: 3395
Adott köszi: 524 alkalommal
Kapott köszik: 609 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 20d
Évjárata: 2000
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Labi írta:
bmw520ds írta:
touring írta:
Ennek örülök!
Köszi srácok!
Profik.Patika tisztaság, rend, fegyelem.Az irodában van egy régi BMW boxer motor és egy E-65 modell a polcon.Kint az udvaron egy E-34 tds, ami a tulajé chip tuninggal.Az alkalmazottak nagyon jó fejek,, bármilyen kérdéssel lehet bombázni őket, ami a szakmájukhoz tartozik.A gépek....Na azok némelyike, felülmúlja a leg extrásabb új Bímert árban.Próbálom idézni a Lajost:"ha idejön az ügyfél, olyan nem lehet hogy tönkre ment a pad, nem tudunk most segíteni, jöjjön vissza holnap!Van másik pad, arra feltesszük és megoldjuk.Olyan sem lehet hogy nincs megfelelő padunk amivel megoldjuk a problémát!Olyan lehet hogy nincs áram, ezért vettem egy nagy aggregátort és már ez sem fog problémát jelenteni" Azt hiszem ez elárulja a filozófiát.A Bmw-t pedig imádja.Ha valaki közülünk keresné a céget, ne sajnálja kivárni míg kijön az irodájából, mert egy igazi Bmw-s, akivel ha leálltok beszélgetni, akkor repül az idő!


Tényleg jó lenne, ha Lajos bekapcsolódna néha, mert tényleg nagyon le van gyalázva a dízel technika! ...bevallom férfiasan, én is rettegek már megvenni, az objektívnak épp nem nevezhető leírások és vélemények miatt egy dízelt :!:
Akkor jövő évben megszerzem a privát számát és finoman megkérdezem, miért nem regisztrált még? Sokat agyal a vállalkozáson, de ha BMW és dízel kérdés van én már munka közben is előkerestettem! Átvette a telót és mindjárt egy órát dumáltunk...Mikor a regisztrációról érdeklődtem, emlékezett rá, sajnálta és jó vállalkozóhoz méltóan megint megígérte, ha ráér és nem felejti el, megoldja :lol: Na most vagy jól megy a vállalkozás és nem ér rá, vagy csak Ő is elfelejti! Utána járok.

_________________
"Úgy élj ahogy gondolkodsz, mert előbb-utóbb úgy fogsz gondolkodni ahogy élsz!"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ........
HozzászólásElküldve: 2010.12.29. 16:18 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.09. 00:00
Hozzászólások: 890
Tartózkodási hely: Baja
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 16 alkalommal
Széria kód: E53
Motor tipusa: 306D2
Évjárata: 2004
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Labi írta:
bmw520ds írta:
touring írta:
Ennek örülök!
Köszi srácok!
Profik.Patika tisztaság, rend, fegyelem.Az irodában van egy régi BMW boxer motor és egy E-65 modell a polcon.Kint az udvaron egy E-34 tds, ami a tulajé chip tuninggal.Az alkalmazottak nagyon jó fejek,, bármilyen kérdéssel lehet bombázni őket, ami a szakmájukhoz tartozik.A gépek....Na azok némelyike, felülmúlja a leg extrásabb új Bímert árban.Próbálom idézni a Lajost:"ha idejön az ügyfél, olyan nem lehet hogy tönkre ment a pad, nem tudunk most segíteni, jöjjön vissza holnap!Van másik pad, arra feltesszük és megoldjuk.Olyan sem lehet hogy nincs megfelelő padunk amivel megoldjuk a problémát!Olyan lehet hogy nincs áram, ezért vettem egy nagy aggregátort és már ez sem fog problémát jelenteni" Azt hiszem ez elárulja a filozófiát.A Bmw-t pedig imádja.Ha valaki közülünk keresné a céget, ne sajnálja kivárni míg kijön az irodájából, mert egy igazi Bmw-s, akivel ha leálltok beszélgetni, akkor repül az idő!


Tényleg jó lenne, ha Lajos bekapcsolódna néha, mert tényleg nagyon le van gyalázva a dízel technika! ...bevallom férfiasan, én is rettegek már megvenni, az objektívnak épp nem nevezhető leírások és vélemények miatt egy dízelt :!:


azért akik szokták szídni, 0 ráköltéssel akarnak egy kisfogyasztású, nagyteljesítményű , tökéletes 14 éves autót. 8)

_________________
Két dolgot lehet tövig nyomni, ......a másik a gázpedál!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ........
HozzászólásElküldve: 2010.12.29. 22:27 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.17. 00:00
Hozzászólások: 12126
Tartózkodási hely: Velden am Wörther See
Adott köszi: 349 alkalommal
Kapott köszik: 400 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M51
Évjárata: 1997
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
pistino1 írta:
azért akik szokták szídni,

...azok semmiféle tapasztalattal nem rendelkeznek diesel-fronton!
(mint például a Labi) :o

_________________
Simi
Kép
Az Audi egy olyan Volkswagen, ami BMW akar lenni!:-)))))"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ........
HozzászólásElküldve: 2010.12.29. 22:47 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2007.05.20. 00:00
Hozzászólások: 6590
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 115 alkalommal
Kapott köszik: 285 alkalommal
Széria kód: F07
Motor tipusa: 35i
Évjárata: 2010
Kivitele: Compact
Blog: Blog megtekintése (1)
simi64 írta:
pistino1 írta:
azért akik szokták szídni,

...azok semmiféle tapasztalattal nem rendelkeznek diesel-fronton!
(mint például a Labi) :o


Simi! 3 dízel autóm van. :wink: (persze mind munkagép. Pregio, Transporter 2db) ...szóval van róla néminemű fogalmam, de ez nem BMW technológia.....


és nem baszogatásképp írtam a fentieket, mivel nem emlékszem, hogy bármikor is szidtam volna a dízelt! :o

_________________
:mrgreen: Romanes eunt domus :mrgreen:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ........
HozzászólásElküldve: 2010.12.29. 23:49 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.17. 00:00
Hozzászólások: 12126
Tartózkodási hely: Velden am Wörther See
Adott köszi: 349 alkalommal
Kapott köszik: 400 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M51
Évjárata: 1997
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Labi írta:
simi64 írta:
pistino1 írta:
azért akik szokták szídni,

...azok semmiféle tapasztalattal nem rendelkeznek diesel-fronton!
(mint például a Labi) :o


Simi! 3 dízel autóm van. :wink: (persze mind munkagép. Pregio, Transporter 2db) ...szóval van róla néminemű fogalmam, de ez nem BMW technológia.....


és nem baszogatásképp írtam a fentieket, mivel nem emlékszem, hogy bármikor is szidtam volna a dízelt! :o

És ki az, aki legyalázza a diesel-technológiát?
Mert én ezt nem tapasztaltam. A fenti is csak vicc, mint ahogy a többi benyás beszólása is az szokott lenni :wink:

_________________
Simi
Kép
Az Audi egy olyan Volkswagen, ami BMW akar lenni!:-)))))"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benedeczki Bosch Diesel Center Kecel
HozzászólásElküldve: 2014.03.07. 22:44 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.22. 01:00
Hozzászólások: 3395
Adott köszi: 524 alkalommal
Kapott köszik: 609 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 20d
Évjárata: 2000
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Most tőlem szokatlan véleményt fogok írni.
Nem célom a vállalkozás malmát hajtani, mert megy az magától is.
Nem célom hogy pozitív fényben csillogtassam a vállalkozót és magát a vállalkozást, mindenki más ember, más értékrend.

Simán, csak a hétköznapi ember gondolkodását adom át, amit átéltem mikor hirtelen halál szerűen megállt a gépem.

Munkából mentem volna haza. A kocsi semmi rendellenességet nem produkált. Megszokott mozdulatsor, annyival tarkítva hogy indítás után azonnal telefonálni szerettem volna és tolatás közben a fülemen volt a készülék. Első fokozatba kapcsoltam és hanyagul lefulladtam. Van ez így...Aztán ahogy indítózok, nem indul. Sokszor próbálom, akkor sem indul. Egyből elő a másik kulcs, szervizkulcs, nem indul. Ellenőrzöm a gázolajszűrő tetején lévő légtelenítő csavar kitekerése után a tank szivattyút, szállít ahogy kell. Pánik indul, mi a fészkes fene történt? Ilyet még nem csinált soha. Végső reményem, bár tudtam hogy felesleges, leszedtem a negatív sarut az akkumulátorról, semmi.

Akiket hívtam, egyből adagolót mondanak hibaforrásnak.

Persze, a munkám és a szerelő elfoglaltsága miatt, félre lett tolva a kocsi, de már egy idő után terhessé vált a munkába járás vs haza jutás kérdése, illetve szétvetett a kíváncsiság...

Persze, ezzel feküdtem, ezzel keltem, mi a jó anyja miatt állt meg, mi a jó anyja miatt nem indul, hiába próbáltuk meg féktisztítóval beindítani. Diagot neki, hallom a fejemben zakatolni, de minek? Hiszen az adagolóm egyértelmű elektromos hibáját fejezte ki, de azért álmodozom, biztos egy 17Ft-os biztosíték valahol...

Olvasgatok: VP-44 Elektronika cseréje, gyorsan, pontosan, ötvenezerért.

Ha az elektronika tönkre megy annak az az oka, hogy valami mechanikai szorulás, ragadás, vagy nem is tudom mi baja van...
Amennyiben megveszem, mi a biztosíték számomra, hogy nem megy tönkre ez egy napon, egy héten, egy hónapon, egy éven belül??? Semmi.

Hagyom a dolgot.

Találok olyat, hogy elektronika, illetve előtöltés szabályzó rész felújítása kettőszáz negyvenezer Forint. Ebbe, nem tartozik bele a ház felújítása, mert az csak szétszedéskor derül ki, ami öt munkanapot vesz igénybe, plusz Posta ideje...

Jól hangzik, de van egy száraz tény, miszerint ebbe a VP-be van 460000 megtett km, a helyben pöfögésről nem is beszélve. Valószínűnek tartom, hogy ha már mechanikai elhasználódásról beszélünk, akkor az mindenhol megmutatkozik, hiszen sokan szidják ezeket az adagolókat...

Akkor ez is bőven négyszáz körül lesz a végén...

Unix oldalán, sajnos nincs az én autómra való Bosch cikkszámos adagoló felújítottként, csak új, az meg... Az autó értékét üti. Egymillió kettőszáz ötven ezer Forint, ami megfelelő helyen is bőven a nem normális kategóriát súrolja.

Vegyek bontottat? Elsőre igen. Sokadjára, kinek van kedve szopni, hiszen mi a biztosíték...

Kecelen tett látogatásomra gondoltam. Meg arra, hogy itt is írtam róla. Fellapoztam, már négy éve! Múlik az idő.

Tatinak megvan Lajos száma. Kérdezi, hívjam fel? Persze. Mit veszíthetünk?
Vigyük le, megnézik, 100% hogy az elektronika feladta, de azért illik megnézni, aztán abból az eredményből lehet csemegézni a továbbiakban!

Hát, gondoltam itt a vég, az a hely nem a magam fajtáknak való, itt a választási kampány, mindenhol azt olvasni, mindenki csak saját érdekeit nézi, mindenki, mindent bevet a hatalom és a pénz érdekébe, ami az én agyamba is egy kételyt mozgatott.

Tati E30i cabriójával mentünk. Mindenki tudja rólam, hogy csak a dízel, mert más. De, olyan jól éreztem magam, mert röhöghettem a kanyarokban, miszerint a cabrio konstrukció tekeredik, nehéz, nem merev...Hát a f.szom! Mint egy gokart!
A 30i motor úgy viszi, mint egy falevelet a kóbor szellő! Lehet vele rajzolni az aszfaltra, egy nagyszerűen összerakott autó, amiért büszke vagyok Tatira, mert megvalósította az álmát! Most kompresszort szeretne. Úgy ismerem, ez már elhatározás...

Kecelre érve, az adagolót elvették tőlem és mint egy kiskutyát, olyan mozdulatokkal mozgatta a hölgy, aki egyből egy A4 lapra írta a tüneteket, telefonszámot, címet, közben villog a vaku, mindenről fényképet készítenek! Ez kicsit furcsa, de gondolom pár ember bepróbálkozott már náluk, ezért dokumentálnak mindent!
A hölgy cipelte a VP kutyát és kérte, fáradjunk vele!
A négy éve ottjártamhoz képest, teljesen átalakult az elrendezés, nagyjából egy légtérben folyik a porlasztók próbapados és az üzemanyag pumpák próbapados vizsgálata, illetve szerelése is. Vonalak mutatják hogy hol közlekedhetünk, ami arra vall, betartják a munkavédelmi szabályokat.
A munkatárs akihez érkeztünk, gyorsan, nyugodtan, rutinosan tette a dolgát egy Fendt traktor adagolóján, ami mellett egy idős és egy középkorú tulajdonos álldogált és nézett olyan képpel, ahogy én éreztem magam.
A hölgy elmondta mi járatban vagyunk, és letette egy fém tálcára a kutyát és mint a kórházban a nővérek, mosolyogva, de semmitmondó tekintettel elsietett vissza a dolgára.
A szerelő halkan jegyzi meg a traktorosoknak, ez egy BMW adagoló. Legalább ennek örülni tudok, mert tudja mit csinál!
Azt mondja, délutánra konkrétumot mond, addigra szétszedi, összerakja, lepadozza és mehetünk haza, hónunk alatt az adagolóval! Persze, akkor még nem tudtam hogy ott fog maradni.
Egy darabig még nézegettük egyik lábunkról a másikra állva a traki adagolót szerelő embert és a halálfélelemmel néző másik kettő ábrázatát, de hála égnek Tati Soltvadkertre akart menni, mert szerinte nem úgy megy a szekér, ahogy kellene!
Persze, ráérünk, szóltunk hogy majd jövünk...

Fél délre értünk vissza, mikor is alig csuktam be az ajtót, a hölgy szólít: BMW-sek! Jöjjenek csak velem! Na ez faxa! Biztos valami hatalmas baj van! Kullogok utána és szívem a torkomban dobog, hiszen öt fölötti számjegy és jópár nulla pörög a szemem előtt! Messziről látom, a szerelő ugyan abban a pozícióban van, csak az eszelős tekintetű traktorosok nincsenek ott! Biztosan infarktust kaptak a munkadíjtól és elvitték őket a mentők!
Nézem, az a mi adagolónk! Az ember kurkássza és mikor odaérünk, a hangokra felnéz, leesik neki hogy itt vagyunk! Egyből megtörli a kezét és már mondja is, szétszedte, de az előtöltés szabályzó dugattyúja nem igazán hátrafésül, bedezodorozott, csajokkal karonfogott állapotban néz a jövőbe, hanem amennyiben a pad beigazolja hogy halott az elektronika, megfontolás tárgyát képzi hogy érdemes e vele felújítás nélkül nekivágni a nagyvilágnak, de ha már itt tartunk, a kis gyűrű is félbe van törve, amit természetesen orvosolok, de a házban is látszik, pillanat, mindjárt mutatom, aztán a gépen lévő képeket mutatja, majd, egyszerűbb ez így és már tekeri is fordítva a csavarokat, egy rugó egy dugó és nézzem csak meg! Látni apró karcokat a házban, ami egy teljes felújításra ad szerinte okot annak érdekében, hogy nyugodtan nézzünk a jövőbe!

Nem mondom hogy egy világ dőlt össze, hiszen azon csodálkozom, hogy ennyi kaland után egyáltalán még felújítás lehetősége is fennáll, nem kell eldobni, vihetem haza majd. De, mindenképp rakjuk csak gépre, aztán utána!

Már alig vártam! Mi van ha a gépen jól muzsikál? Akkor lesz egy felújítás és nem kell elektronika, juhé! De akkor miért nem indul? Már fájt a fejem saját magam miatt! Nem könnyű mellettem és velem élni, mert még magamat is zaklatom ilyen esetekben.

Padra került, ahol pár perc bonyodalom támadt, hiszen ez csak egy négy hengeres és nem a VP padon vizsgálják. Na a lényeg, 100 n/min fordulat és semmi. Mondja az ember, majd mindjárt 400 n/min következik amit a gép automatikusan végrehajt, olyankor már zajok jönnek a VP elejéből, amennyiben az elektronikája jó! Persze hogy nem jöttek. De 2000 n/min fordulaton sem. Kuka.

Szárazon és ridegen ennyi.

Most jönnek a lehetőségek. Fáradjunk vele. Lajost látom, itt igazgat, ott igazgat. Már beszélgettünk vele, de elnézést kért a sok teendő miatt, majd még beszélünk.
Egyszer végre jön! Mondja hogy sajnos rossz hírei vannak! A szám kiszáradt. Ez akkor egy hatalmas vagyon lesz. A feleségem kidob. Örökre el fogok adósodni.
Azt mondja szó szerint: " A baráti kapcsolatunkra való tekintettel és mert segíteni szeretne, nekem a kocsi fontos, neki pedig itt áll a polcán nagyon-nagyon régóta ez, és a felújítás is többe kerülne, ez meg egy új adagoló, garanciával, ugyanazzal a Bosch cikkszámmal mint amit odavittem, természetesen a régi beszámításra került. Három harminc.

Azt hittem a kész átverés van a háttérben!
Értem én hogy BMW, értem hogy jó vele beszélgetni, de ennyiért?

Igen, ha nekem megfelel, mert látja hogy szeretném, azt is hogy sokba kerül.

Ha nem szégyenlem magam, sírva öleltem volna meg, mert annyira jó érzés volt attól a hatalmas testű, de még nagyobb lelkű embertől jó és segítő szándékot kapni, hogy nem érdekek, hanem emberi jó szándék vezérli és itt már fájt hogy miken morfondíroztam mire rájuk nyitottam az ajtót! Van hogy az ember téved és én bizony hatalmasat tévedtem velük szemben!

Utána még két órát maradtunk, Tati autóját szinte kivétel nélkül megbámulták a szerelők, Lajos meg köztük, majd az Ő 740d-je következett. Elmondta hogy mitől megy tönkre az elektronika. Elmondta hogy hogy mi a szemfényvesztés az ötven ezres elektronika résszel kapcsolatban, elmondta hogy a Bosch 2003 után módosította az elektronikát, mert ugye alkatrésznek még gyártották az E39 után az adagolót, elmondta hogy miért fontos kb. negyed tank üzemanyagszintnél rátankolni a szintre, elmondta hogy annak örül hogy segíteni tudtak az ügyünkben!

Nem mondom hogy csak oda kell menni.
Nem mondom hogy a világ hetedik csodája.
Nem mondom hogy csodát tesznek.

Azt szerettem volna elmesélni, mennyi nehézséggel, kétkedéssel kell szembesülni, (mikor szegény pára még arra is figyelt, nehogy valahol két település között a halál farkától nagyon messze szembesüljek ezzel a hibával) ha a kocsi úgy áll meg, mit ha villám csapott volna az agyába!

Az új adagolóval való menetteljesítmény pedig hatalmasat nőt, amit nem értek, mert eddig is szerették azok akik beleültek, de most nagyon kíváncsian várom az őszinte véleményeket amikor megyünk majd egyet ilyen állapotban is végre!

Azt mondom: Hála Isten hogy így alakult, mert sok emberi élménnyel gazdagodtam és beigazolódott, nem minden a pénz!

_________________
"Úgy élj ahogy gondolkodsz, mert előbb-utóbb úgy fogsz gondolkodni ahogy élsz!"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bmw520ds az itt látható tagok köszönték meg: 2 barbrady, Haminda
Értékelés: 9.52%
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benedeczki Bosch Diesel Center Kecel
HozzászólásElküldve: 2014.03.08. 09:59 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.28. 00:00
Hozzászólások: 5155
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszi: 391 alkalommal
Kapott köszik: 934 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 204D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
bmw520ds írta:
elmondta hogy miért fontos kb. negyed tank üzemanyagszintnél rátankolni a szintre

Miért?


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benedeczki Bosch Diesel Center Kecel
HozzászólásElküldve: 2014.03.08. 10:54 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.27. 00:00
Hozzászólások: 2350
Tartózkodási hely: Swindon(UK)
Adott köszi: 157 alkalommal
Kapott köszik: 312 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57
Évjárata: 2001
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
barbrady írta:
bmw520ds írta:
elmondta hogy miért fontos kb. negyed tank üzemanyagszintnél rátankolni a szintre

Miért?

Hutes miatt szerintem.

_________________
Sting like a Beemer!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek morv az itt látható tagok köszönték meg: bmw520ds
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Benedeczki Bosch Diesel Center Kecel
HozzászólásElküldve: 2014.03.09. 11:26 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.22. 01:00
Hozzászólások: 3395
Adott köszi: 524 alkalommal
Kapott köszik: 609 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 20d
Évjárata: 2000
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
barbrady írta:
bmw520ds írta:
elmondta hogy miért fontos kb. negyed tank üzemanyagszintnél rátankolni a szintre

Miért?

Mert belülről az üzemanyag is hűti. Nagy melegben, kevés folyadékmennyiség, nem tudja a hőt megfelelően átvenni, ezért a nagy hűtőbordák ellenére, nem történik kellő hőleadás. Az apró forrasztásoknak és alkatrészeknek mindig egy felesleges stressz.

Ezeknek a hűtőbordáknak a külső taréjait az olcsó megoldást kínáló ember nemes egyszerűséggel leköszörülte, nem bírt a felújítás egy évet sem, ezért tudta megmutatni hogy miről is beszél. Persze, mindenkinek szíve joga hogy hogy oldja meg a saját dolgait.
http://www.kephost.com/view3.php?filena ... u0rkdb.jpg
Itt a próbapadra van csatlakoztatva. A dokumentációról azért nem csináltam képet, mert csak a gép menüje alapján futott, egy csepp gázolaj nem jött ki az öregből sajnos!
http://www.kephost.com/view3.php?filena ... mcol12.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... tzbj2p.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... psnova.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... yw04lc.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... uft90v.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... zdqa5u.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... ky837n.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... h0wldj.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... wnd9zy.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... 2zxyoj.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... fbo86b.jpg

BMW Dixi motor és váltó!!!

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... 2o12v6.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... h5inse.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... t6ujtb.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... 1a5r0g.jpg

_________________
"Úgy élj ahogy gondolkodsz, mert előbb-utóbb úgy fogsz gondolkodni ahogy élsz!"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bmw520ds az itt látható tagok köszönték meg: barbrady
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Booking.com

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

Az E39.hu egy privát rajongói oldal ami nincs semilyen kapcsolatba a BMW AG-val és leányvállalataival. A BMW név, jelzés, M csíkos logó és a kerek logó mind az X3, X5 és X6 megjelölés amit a honlapon használunk a BMW AG tulajdona.

© 2009 E39.hu. All rights reserved. E39.HU is a private enthusiast site not associated with BMW AG. The BMW name, marks, M stripe logo, and Roundel logo as well as X3, X5 and X6 designations used in the pages of this Web Site are the property of BMW AG. This web site is not sponsored or affiliated in any way with BMW AG or any of its subsidiaries.

Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek. A hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 2006-2014 E39 Klub.




VigLink badge
Free xml sitemap generator