Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.03. 19:42

kzolee írta:
tökmöc írta:Szép napot!!!

Nos érdeklődnék kinek mi a tapasztalata vagyis ha a kipufogó leömlő megreped vagy meghibásodik milyen jelei vannak?


Ez attól függ, hány repedés van rajta, mekkorák és hol vannak. Nekem már "ciccegett" is, mikor az egyes hengernél tőben eltört. Mivel a többi repedés nagyon apró volt, még égéstermék szagot sem lehetett érezni az utastérben.

Így nézett ki nekem:

http://e39.hu/viewtopic.php?f=24&t=1121 ... 80#p278865

Szerintem egy kis tükörrel és zseblámpával meg tudod vizsgálni. Ha pedig cserélni kell, akkor szerintem csakis bontott vagy új E39 öntvényleömlőre.

A lánc miatt ne aggódj, ezek a típusok még nem szaggatják. Nyúlás sem fordult még elő, a legtöbbet futott E60 30d ami az ismeretségi körben van, az is túl van már 600 ezren, de ezzel még nincs baja. :wink:


Akkor ha jól értem ha csak kicsit van megrepedve azt nem nagyon fogom észre venni csak akkor ha már eléggé oda van és akkor jönnek a szagok és a cincogás hang. Ahogy látom elég friss élményed van és ha kérdezhetem milyen áron mozognak ezek? Lehet veszek a biztonság kedvéért.

A lánc csak azért érdekel mert elég sokan mondták figyeljek rá de azt nem, hogy milyen jelei vannak ha már nem jó! :facepalm:

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.03. 19:45

muhaati írta:
tökmöc írta:

Oké, nem aggódom de mégis hol van az a REAL? :roll:


Írd már meg a VIN kódját a masinának!


CS24707

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.03. 19:48

muhaati írta:
tökmöc írta:

Oké, nem aggódom de mégis hol van az a REAL? :roll:


Írd már meg a VIN kódját a masinának!



Amúgy olyat kerestem mint a tied de nagyon ritka. :facepalm: Mindegy egyenlőre ez van és nagyon szeretjük pedig már 3-4000 km mentünk azóta. Valahogy jobban pörög ebben a kilométer mint a másikakban! :D

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.03. 19:48

rockerekhu írta:
tökmöc írta:
rockerekhu írta:
tökmöc írta:Szép napot!!!

Nos érdeklődnék kinek mi a tapasztalata vagyis ha a kipufogó leömlő megreped vagy meghibásodik milyen jelei vannak? Esetleg ha lánc megvan nyúlva milyen tünetei vannak? Minden tünet és probléma érdekel " Kzolee tőled is de csak ha nem szidod az autóm :nyelves: :facepalm: " . Az autó eddig tökéletes semmit nem veszek észre csak annyit, hogy sokkal de sokkal csendesebb mint a kis 120d és ez elég furcsa de örülök! :D

Nagyon kérek mindenkit minden előjeleket hangokat amikre érdemes oda figyelni írjátok le hagy legyen egy jó E61 itt a fórumon és hagy bizonyítsam már be a kedves " Kzolee-nak" nem egy beteg ágy ez az autó!

A másik a hidegen való indítás nem okoz kék füstöt de mikor hideg és terhelés alatt van kékes-szürke füst jön és ez körülbelül ebben a nagy melegben pár méteren csinálja. Tapasztalt valaki hasonló dolgokat?

Válaszotokat előre is köszönöm!

További szép napsütéses napot és hétvégét!

A leomlo miatt szerintem nem kell aggodj mert az mar ontveny szerintem es nem lemez de azt a realban meg tudod nezni,


Sent from my iPhone using Tapatalk



Oké, nem aggódom de mégis hol van az a REAL? :roll:

http://bmwfans.info/parts-catalog ahogy nezem a 2006 tol mar ontveny a leomlo az meg nem szokot repedni.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Ohhhh, köszönöm szépen!!! :franko:

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.03. 19:57

tökmöc írta:
muhaati írta:
tökmöc írta:

Oké, nem aggódom de mégis hol van az a REAL? :roll:


Írd már meg a VIN kódját a masinának!



Amúgy olyat kerestem mint a tied de nagyon ritka. :facepalm: Mindegy egyenlőre ez van és nagyon szeretjük pedig már 3-4000 km mentünk azóta. Valahogy jobban pörög ebben a kilométer mint a másikakban! :D


BMW 530xd E61 Touring Europe M57N2
Left-hand drive, Transmission: Neutral, Production date: February 2006

Itt már nincs probléma a kip. csonkkal.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek muhaati az itt látható tagok köszönték meg: tökmöc
Értékelés: 4.76%

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.03. 21:08

muhaati írta:
tökmöc írta:
muhaati írta:
tökmöc írta:

Oké, nem aggódom de mégis hol van az a REAL? :roll:


Írd már meg a VIN kódját a masinának!



Amúgy olyat kerestem mint a tied de nagyon ritka. :facepalm: Mindegy egyenlőre ez van és nagyon szeretjük pedig már 3-4000 km mentünk azóta. Valahogy jobban pörög ebben a kilométer mint a másikakban! :D


BMW 530xd E61 Touring Europe M57N2
Left-hand drive, Transmission: Neutral, Production date: February 2006

Itt már nincs probléma a kip. csonkkal.



Nagyon szépen köszönöm. :franko: Esetleg azt tudod majd mkre figyeljek? :roll:

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.04. 11:20

tökmöc írta:
muhaati írta:
tökmöc írta:
muhaati írta:
tökmöc írta:

Oké, nem aggódom de mégis hol van az a REAL? :roll:


Írd már meg a VIN kódját a masinának!



Amúgy olyat kerestem mint a tied de nagyon ritka. :facepalm: Mindegy egyenlőre ez van és nagyon szeretjük pedig már 3-4000 km mentünk azóta. Valahogy jobban pörög ebben a kilométer mint a másikakban! :D


BMW 530xd E61 Touring Europe M57N2
Left-hand drive, Transmission: Neutral, Production date: February 2006

Itt már nincs probléma a kip. csonkkal.



Nagyon szépen köszönöm. :franko: Esetleg azt tudod majd mkre figyeljek? :roll:

A tesóm autójánál az ékszíjtárcsát javasolta Steef, 200 k körül tönkre szokott menni.

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.04. 12:44

Odus

Köszi szépen!!! Elméletileg cserélve volt csak a szíj nem tetszik a gyártmánya mégpedig " MICRO-V HORIZON 4PK830SF" mintha ez lenne ráírva!!! :D

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.04. 15:28

tökmöc írta:Odus

Köszi szépen!!! Elméletileg cserélve volt csak a szíj nem tetszik a gyártmánya mégpedig " MICRO-V HORIZON 4PK830SF" mintha ez lenne ráírva!!! :D


Egy-két vessző segítene ... :mrgreen:
Gates szíj lesz , nem a legrosszabb, de nem is a legjobb , én Contit ajánlok vagy gyárit ( az is Conti ) ...

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.04. 15:40

jlaci74 írta:
tökmöc írta:Odus

Köszi szépen!!! Elméletileg cserélve volt csak a szíj nem tetszik a gyártmánya mégpedig " MICRO-V HORIZON 4PK830SF" mintha ez lenne ráírva!!! :D


Egy-két vessző segítene ... :mrgreen:
Gates szíj lesz , nem a legrosszabb, de nem is a legjobb , én Contit ajánlok vagy gyárit ( az is Conti ) ...



Igen az is rá van írva "Gates" csak gondoltam nem írom le! :lol: Hát majd lehet azt is lecserélem! Esetleg a légrugó az jó ha sziszeg mikor ki szálunk belőle? Cserés volt számlát mutatót és meg is néztük eléggé újnak néztük a szerelő haverommal!

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.05. 11:38

tökmöc írta:
jlaci74 írta:
tökmöc írta:Odus

Köszi szépen!!! Elméletileg cserélve volt csak a szíj nem tetszik a gyártmánya mégpedig " MICRO-V HORIZON 4PK830SF" mintha ez lenne ráírva!!! :D


Egy-két vessző segítene ... :mrgreen:
Gates szíj lesz , nem a legrosszabb, de nem is a legjobb , én Contit ajánlok vagy gyárit ( az is Conti ) ...



Igen az is rá van írva "Gates" csak gondoltam nem írom le! :lol: Hát majd lehet azt is lecserélem! Esetleg a légrugó az jó ha sziszeg mikor ki szálunk belőle? Cserés volt számlát mutatót és meg is néztük eléggé újnak néztük a szerelő haverommal!


Sziszegni az enyém nem szokott, maximum a kompresszor kapcsol be egy piilanatra néha. Ha a hátulja nem lóg, és nem kapcsolgat sokat a kompresszor, akkor valszeg jó az.
A panorámatető javításáról azt hallottam, hogy elég húzós, ha nem műxik. 150-et mondott egy potenciális jelölt 530d tulaja. Persze, nem tudjuk pontosan mi és hol a hiba.

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.05. 14:53

Rjani530d írta:
tökmöc írta:
jlaci74 írta:
tökmöc írta:Odus

Köszi szépen!!! Elméletileg cserélve volt csak a szíj nem tetszik a gyártmánya mégpedig " MICRO-V HORIZON 4PK830SF" mintha ez lenne ráírva!!! :D


Egy-két vessző segítene ... :mrgreen:
Gates szíj lesz , nem a legrosszabb, de nem is a legjobb , én Contit ajánlok vagy gyárit ( az is Conti ) ...



Igen az is rá van írva "Gates" csak gondoltam nem írom le! :lol: Hát majd lehet azt is lecserélem! Esetleg a légrugó az jó ha sziszeg mikor ki szálunk belőle? Cserés volt számlát mutatót és meg is néztük eléggé újnak néztük a szerelő haverommal!


Sziszegni az enyém nem szokott, maximum a kompresszor kapcsol be egy piilanatra néha. Ha a hátulja nem lóg, és nem kapcsolgat sokat a kompresszor, akkor valszeg jó az.
A panorámatető javításáról azt hallottam, hogy elég húzós, ha nem műxik. 150-et mondott egy potenciális jelölt 530d tulaja. Persze, nem tudjuk pontosan mi és hol a hiba.


Akkor szokott szisszenni ha a párom kiszáll vagy ha valami terhelés éri olyan mint mikor a buszok légtartálya megtelik és elengedi a felesleget! Amúgy stabil az autó csak érdekel ez normális-e, mert az X5 is levegős volt de az egyszer sem adott ki ilyen hangot! :D

Az üvegtető hát amit írtam, ki akarom nyitni de nem nyílik ki csak felmegy egy picit aztán nem akar bezárni csak hosszabb próbálkozás után és a sötétítőt sem tudom elhúzni ezért lehet az a szélzaj de akkor majd jól utána nézek!

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.06. 06:49

tökmöc írta:Az üvegtető hát amit írtam, ki akarom nyitni de nem nyílik ki csak felmegy egy picit aztán nem akar bezárni csak hosszabb próbálkozás után és a sötétítőt sem tudom elhúzni ezért lehet az a szélzaj de akkor majd jól utána nézek!


Próbáld meg a tekerővel, ami a szerszámosban van bezárni. A szélzaj ettől van.

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.06. 14:30

kzolee írta:
tökmöc írta:Az üvegtető hát amit írtam, ki akarom nyitni de nem nyílik ki csak felmegy egy picit aztán nem akar bezárni csak hosszabb próbálkozás után és a sötétítőt sem tudom elhúzni ezért lehet az a szélzaj de akkor majd jól utána nézek!


Próbáld meg a tekerővel, ami a szerszámosban van bezárni. A szélzaj ettől van.



Hát most ne haragudj de a szerszámos az a kis fekete csomag? Hol tudom én kézzel bezárni rendesen? Esetleg képet vagy valami pontosabb tájékoztatást tudnál adni " ilyenről még nem hallottam" ? :roll:

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.06. 21:26

tökmöc írta:
kzolee írta:
tökmöc írta:Az üvegtető hát amit írtam, ki akarom nyitni de nem nyílik ki csak felmegy egy picit aztán nem akar bezárni csak hosszabb próbálkozás után és a sötétítőt sem tudom elhúzni ezért lehet az a szélzaj de akkor majd jól utána nézek!


Próbáld meg a tekerővel, ami a szerszámosban van bezárni. A szélzaj ettől van.



Hát most ne haragudj de a szerszámos az a kis fekete csomag? Hol tudom én kézzel bezárni rendesen? Esetleg képet vagy valami pontosabb tájékoztatást tudnál adni " ilyenről még nem hallottam" ? :roll:


Kép

Benne van a kézikönyvben is, 36. oldal körül.

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2015.07.06. 23:04

kzolee írta:
tökmöc írta:
kzolee írta:
tökmöc írta:Az üvegtető hát amit írtam, ki akarom nyitni de nem nyílik ki csak felmegy egy picit aztán nem akar bezárni csak hosszabb próbálkozás után és a sötétítőt sem tudom elhúzni ezért lehet az a szélzaj de akkor majd jól utána nézek!


Próbáld meg a tekerővel, ami a szerszámosban van bezárni. A szélzaj ettől van.



Hát most ne haragudj de a szerszámos az a kis fekete csomag? Hol tudom én kézzel bezárni rendesen? Esetleg képet vagy valami pontosabb tájékoztatást tudnál adni " ilyenről még nem hallottam" ? :roll:


Kép

Benne van a kézikönyvben is, 36. oldal körül.


Köszi majd elolvasgatom! :franko:

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2016.03.20. 12:37

Sziasztok véleményt kérnék a vasról...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/530 ... to-9929506

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2016.03.20. 12:52

pozsonyi2 írta:Sziasztok véleményt kérnék a vasról...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/530 ... to-9929506


Szép, talán el lehet hinni az óra állást. El kell venni alaposan átnézetni és akkor tudod, hogy hogyan tovább :wink:

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2016.03.20. 15:02

nagy.matyika írta:
pozsonyi2 írta:Sziasztok véleményt kérnék a vasról...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/530 ... to-9929506


Szép, talán el lehet hinni az óra állást. El kell venni alaposan átnézetni és akkor tudod, hogy hogyan tovább :wink:

"Házon belül" nagyobb lenne a bizodalmam: ITT találsz egy friss darabot, ami ugyan merőben eltér a topic címétől, meg az általad linkelttől :oops: . Elnézést érte!

Re: e60 530d (a 218LE) tapasztalatok?

2016.03.20. 21:22

SvidronyA írta:
nagy.matyika írta:
pozsonyi2 írta:Sziasztok véleményt kérnék a vasról...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/530 ... to-9929506


Szép, talán el lehet hinni az óra állást. El kell venni alaposan átnézetni és akkor tudod, hogy hogyan tovább :wink:

"Házon belül" nagyobb lenne a bizodalmam: ITT találsz egy friss darabot, ami ugyan merőben eltér a topic címétől, meg az általad linkelttől :oops: . Elnézést érte!

Nekem egy "kicsit" sok a szilikon, de jól néz ki!
Hozzászólás küldése

VigLink badge