Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Légzsák elektronika

2007.02.09. 16:21

Meg van az első pórbléma az autóval. :cry:

Frissen vásárolt autóim első utjai közé tartozik a kóózsmetika, elvittem Pécsett a Szigeti útra.
Az előző tulaj ki tudja miért gépi mosóban mosatta :evil: valszeg egy párszor, és ez meg is látszott a fényezésen... Kértem tehát egy teljes polírozást, kárpít tisztitást, bőrápolást alufelnik rendbetétlét, stb stb.

Ma mentem érte, ott aludt az autó hogy rendessen kiszáradjon. Kicsöngettem a 36 ezer Ft-ot. Már amikor elinditottam gyanus vólt hogy a müszerfal mint karácsonyfa... :?
Azt irja a compóter hogy hiba van a légzsák elektronikában, és a biztonsági öv feszitőben, ja meg hogy forduljak az utamba eső BMW szervíz felé.

Az E39-el jártam így többször, ott az ülésfoglaltság jelző csatija volt kontakt hibás. :idea:

Van valakinek ilyen tapasztalata? :?:

Most pihen a garázsban, hétfőig még száritom, aztán meg megyek hibát töröltettni. Remélem engedi majd...

mosás

2007.02.09. 19:07

Szia, én is igy jártam az elsö problémám ez volt ugyan ugy pécsen belsö takaritás utána egy honap pihenés volt az autonak nekem egy satelit egységet áztatak be olyan 200000-volt kb a kis auto takaritás.Remélem nem igy jártál!!

2007.02.09. 19:16

UHA ezek tuán meggondolandó ez a teljes körű takaritgatás ha ennyir nem figyelnek oda a dolgokra:\

2007.02.09. 20:02

...drágáim úgy adták rá a gyújtás (v. indították el), hogy nem volt bent az egyik ülés, vagy mindkettő. Ilyenkor aztán világít a légzsáklámpa, mint a karácsonyfa (csati lehúzva, így se a patront, se az ülést nem érzékeli) ..... Aki tényleg profin takarít ilyen hibát nem követ el, a computerre tétel számláját pedig fizettesd ki velük (és imátkozzanak, hogy mást nem ba..ak-e el, ne te fizesd!!!!!!!! ez az ő saruk)

2007.02.09. 21:39

Sziasztok.

festo

Csak nem a Te történeteddel rémisztgetett a Somogyi? Mi volt a pontos hibajelenség, pontossan mit írt ki?

petike

nem vették ki az ülést megkérdeztem, de ez lenne a kissebbik baj mert csati széthúzás-összedugás után simán nullázható... Ha tényleg vmi érzékelőt beáztattak, akkor az szopás... :?

2007.02.09. 22:04

...szorítok apafej, szorítok, hogy a csati legyen a hibás, de a dolog anyagi részét NEM neked kell állni. Ha segítség kell szólj, van itt egy pár elvetemült klubtárs, sőt nekem még kutyám is van (szálkás szőrű törpe tacsi abból is kaninchen -ultra törpe-, de vezényszóra öl :lol: )

Petike

va

2007.02.09. 22:57

Az lehet ,1-2 hétig csak keresgélték a hibát teljesen szétszedték az egész belét de meg lett, alkatrész rendelés még egy hét az nem lett jó még egy hét,de mitt irt ki már nem tudom! Szerencsére azota nem irt ki semmit!

2007.02.09. 23:03

petike írta:...szorítok apafej, szorítok, hogy a csati legyen a hibás, de a dolog anyagi részét NEM neked kell állni. Ha segítség kell szólj, van itt egy pár elvetemült klubtárs, sőt nekem még kutyám is van (szálkás szőrű törpe tacsi abból is kaninchen -ultra törpe-, de vezényszóra öl :lol: )

Petike


Kösz Petike a biztatást! :) Azé' azt a zseboroszlánt megnézném. :lol:

Re: va

2007.02.10. 09:26

festo írta:Az lehet ,1-2 hétig csak keresgélték a hibát teljesen szétszedték az egész belét de meg lett, alkatrész rendelés még egy hét az nem lett jó még egy hét,de mitt irt ki már nem tudom! Szerencsére azota nem irt ki semmit!


Kinél csináltattad, és hogy rendezted a mosóval az anyagiakat?

mosás

2007.02.10. 20:26

Pécsen a Schneidernél volt az auto!

2007.02.12. 22:35

Fúúúúú!

Megúsztam nullázással! :mrgreen: Ugyan arra a satelit egységre panaszkodott, mint amiröl festo klubtársunk írt.

Re: Légzsák elektronika

2009.05.11. 10:46

geisz írta:Meg van az első pórbléma az autóval. :cry:

Frissen vásárolt autóim első utjai közé tartozik a kóózsmetika, elvittem Pécsett a Szigeti útra.
Az előző tulaj ki tudja miért gépi mosóban mosatta :evil: valszeg egy párszor, és ez meg is látszott a fényezésen... Kértem tehát egy teljes polírozást, kárpít tisztitást, bőrápolást alufelnik rendbetétlét, stb stb.

Ma mentem érte, ott aludt az autó hogy rendessen kiszáradjon. Kicsöngettem a 36 ezer Ft-ot. Már amikor elinditottam gyanus vólt hogy a müszerfal mint karácsonyfa... :?
Azt irja a compóter hogy hiba van a légzsák elektronikában, és a biztonsági öv feszitőben, ja meg hogy forduljak az utamba eső BMW szervíz felé.

Az E39-el jártam így többször, ott az ülésfoglaltság jelző csatija volt kontakt hibás. :idea:

Van valakinek ilyen tapasztalata? :?:


Most pihen a garázsban, hétfőig még száritom, aztán meg megyek hibát töröltettni. Remélem engedi majd...


Üdv mindenkinek!

E60 535D februárban vásároltam.
Kb egy hónapja hosszabb, határozott fékezést követően írta ki hogy légzsák, övfeszítő, stb. rendszer nem működik helyesen, de azért csatoljam be az övet.
Még "leokézni" sem tudtam, mert néhány percenként újra kiírta.
Feleségem fülbevalója korábban becsúszott a sportülés kihúzott térdtámasza és az üléslap közötti résbe, csak úgy tudtam előbányászni, hogy lecsavaroztam a térdtámaszt a sínről. Én is azt hittem, hogy biztos csináltam valami kontakthibát (volt ott valamilyen elektromos kábel).
Szóval egy órán belül fogadtak a szervízbe, számítógép szerint nem itt van a hiba, hanem a balesetkor az akkumulátor pozitív pólusát lekapcsoló szerkezetnél.
Hibát gyorsan törölték, ennyire futotta, javasolták szóljak ha ismét előjön.

Néhány nap múlva ismét nagyobb fékezésre került sor
(ezek a BMW-k már csak ilyenek, időnként határozott fékezésre is szükség van) kezdi előlről a hibaüzengetést.
Szervíz, hibatároló, hibaüzenet ugyanaz.
Az akkumulátort takaró kárpit kibontását követően kiderült, hogy két liter vízben áll az akksi,
erős fékezéskor a víz annyira kibillent a teknő aljából, hogy különféle zárlatokat okozott.
Jó hogy ennyivel megúsztam...

A teknő alján levő gumidugót kijukasztották, de kérték, hogy néha ellenőrizzem, nem ázik -e be a csomagtartó jobb hátulja.
Ezt azóta egyszer volt érkezésem megtenni, akkor mosás után teljesen száraz volt minden.
Amúgy 9 hónapot használták előttem az autót, sérülésről nem tudok, átnéztem a környéken az összes látható tömítést, semmin se láttam sérülést, javítást.

Estoril

Re: Légzsák elektronika

2009.05.11. 12:04

Estoril írta:
geisz írta:Meg van az első pórbléma az autóval. :cry:

Frissen vásárolt autóim első utjai közé tartozik a kóózsmetika, elvittem Pécsett a Szigeti útra.
Az előző tulaj ki tudja miért gépi mosóban mosatta :evil: valszeg egy párszor, és ez meg is látszott a fényezésen... Kértem tehát egy teljes polírozást, kárpít tisztitást, bőrápolást alufelnik rendbetétlét, stb stb.

Ma mentem érte, ott aludt az autó hogy rendessen kiszáradjon. Kicsöngettem a 36 ezer Ft-ot. Már amikor elinditottam gyanus vólt hogy a müszerfal mint karácsonyfa... :?
Azt irja a compóter hogy hiba van a légzsák elektronikában, és a biztonsági öv feszitőben, ja meg hogy forduljak az utamba eső BMW szervíz felé.

Az E39-el jártam így többször, ott az ülésfoglaltság jelző csatija volt kontakt hibás. :idea:

Van valakinek ilyen tapasztalata? :?:


Most pihen a garázsban, hétfőig még száritom, aztán meg megyek hibát töröltettni. Remélem engedi majd...


Üdv mindenkinek!

E60 535D februárban vásároltam.
Kb egy hónapja hosszabb, határozott fékezést követően írta ki hogy légzsák, övfeszítő, stb. rendszer nem működik helyesen, de azért csatoljam be az övet.
Még "leokézni" sem tudtam, mert néhány percenként újra kiírta.
Feleségem fülbevalója korábban becsúszott a sportülés kihúzott térdtámasza és az üléslap közötti résbe, csak úgy tudtam előbányászni, hogy lecsavaroztam a térdtámaszt a sínről. Én is azt hittem, hogy biztos csináltam valami kontakthibát (volt ott valamilyen elektromos kábel).
Szóval egy órán belül fogadtak a szervízbe, számítógép szerint nem itt van a hiba, hanem a balesetkor az akkumulátor pozitív pólusát lekapcsoló szerkezetnél.
Hibát gyorsan törölték, ennyire futotta, javasolták szóljak ha ismét előjön.

Néhány nap múlva ismét nagyobb fékezésre került sor
(ezek a BMW-k már csak ilyenek, időnként határozott fékezésre is szükség van) kezdi előlről a hibaüzengetést.
Szervíz, hibatároló, hibaüzenet ugyanaz.
Az akkumulátort takaró kárpit kibontását követően kiderült, hogy két liter vízben áll az akksi,
erős fékezéskor a víz annyira kibillent a teknő aljából, hogy különféle zárlatokat okozott.
Jó hogy ennyivel megúsztam...

A teknő alján levő gumidugót kijukasztották, de kérték, hogy néha ellenőrizzem, nem ázik -e be a csomagtartó jobb hátulja.
Ezt azóta egyszer volt érkezésem megtenni, akkor mosás után teljesen száraz volt minden.
Amúgy 9 hónapot használták előttem az autót, sérülésről nem tudok, átnéztem a környéken az összes látható tömítést, semmin se láttam sérülést, javítást.

Estoril

Azért ez már sok nekem!
Ezt kéne megmutatni azoknak a híres "ŰBERMENSCH"-eknek!
Tessék! Most nézzetek nagyokat! Nekem is volt olyan autóm, ami beázott:
A legelső: Dacia 1300
Ez lenne a XXI. század csúcstechnológiája? Szégyen!
Valamit elQrtak Jürgenék, de alaposan!
Én kérek elnézést! 2 liter? :cry:
Hihetetlen!

Re: Légzsák elektronika

2009.05.11. 12:28

Estoril írta:
geisz írta:Meg van az első pórbléma az autóval. :cry:

Frissen vásárolt autóim első utjai közé tartozik a kóózsmetika, elvittem Pécsett a Szigeti útra.
Az előző tulaj ki tudja miért gépi mosóban mosatta :evil: valszeg egy párszor, és ez meg is látszott a fényezésen... Kértem tehát egy teljes polírozást, kárpít tisztitást, bőrápolást alufelnik rendbetétlét, stb stb.

Ma mentem érte, ott aludt az autó hogy rendessen kiszáradjon. Kicsöngettem a 36 ezer Ft-ot. Már amikor elinditottam gyanus vólt hogy a müszerfal mint karácsonyfa... :?
Azt irja a compóter hogy hiba van a légzsák elektronikában, és a biztonsági öv feszitőben, ja meg hogy forduljak az utamba eső BMW szervíz felé.

Az E39-el jártam így többször, ott az ülésfoglaltság jelző csatija volt kontakt hibás. :idea:

Van valakinek ilyen tapasztalata? :?:


Most pihen a garázsban, hétfőig még száritom, aztán meg megyek hibát töröltettni. Remélem engedi majd...


Üdv mindenkinek!

E60 535D februárban vásároltam.
Kb egy hónapja hosszabb, határozott fékezést követően írta ki hogy légzsák, övfeszítő, stb. rendszer nem működik helyesen, de azért csatoljam be az övet.
Még "leokézni" sem tudtam, mert néhány percenként újra kiírta.
Feleségem fülbevalója korábban becsúszott a sportülés kihúzott térdtámasza és az üléslap közötti résbe, csak úgy tudtam előbányászni, hogy lecsavaroztam a térdtámaszt a sínről. Én is azt hittem, hogy biztos csináltam valami kontakthibát (volt ott valamilyen elektromos kábel).
Szóval egy órán belül fogadtak a szervízbe, számítógép szerint nem itt van a hiba, hanem a balesetkor az akkumulátor pozitív pólusát lekapcsoló szerkezetnél.
Hibát gyorsan törölték, ennyire futotta, javasolták szóljak ha ismét előjön.

Néhány nap múlva ismét nagyobb fékezésre került sor
(ezek a BMW-k már csak ilyenek, időnként határozott fékezésre is szükség van) kezdi előlről a hibaüzengetést.
Szervíz, hibatároló, hibaüzenet ugyanaz.
Az akkumulátort takaró kárpit kibontását követően kiderült, hogy két liter vízben áll az akksi,
erős fékezéskor a víz annyira kibillent a teknő aljából, hogy különféle zárlatokat okozott.
Jó hogy ennyivel megúsztam...

A teknő alján levő gumidugót kijukasztották, de kérték, hogy néha ellenőrizzem, nem ázik -e be a csomagtartó jobb hátulja.
Ezt azóta egyszer volt érkezésem megtenni, akkor mosás után teljesen száraz volt minden.
Amúgy 9 hónapot használták előttem az autót, sérülésről nem tudok, átnéztem a környéken az összes látható tömítést, semmin se láttam sérülést, javítást.

Estoril

Helo
Ez nagyon durva errül a problémárol még nem is hallotam, de hol folyhat be annyi viz :?: a csomagtartónál ott biztos nem mert pereme van,a kerékjárati ivnél lehet valami gond az veri be a vizet valahol amit érdemes megkeresni
üdv zoli

kormánylégzsák

2011.03.05. 16:39

Valaki tudna segíteni?
A kormánylégzsák leszereléséről volna szó.
http://www.autoalkatresz.hu/galeria/6247-244453-63-0

Re: kormánylégzsák

2011.03.05. 17:04

Pofa írta:Valaki tudna segíteni?
A kormánylégzsák leszereléséről volna szó.
http://www.autoalkatresz.hu/galeria/6247-244453-63-0


Helló,

Ha nem találsz torx csavart a lyukaknál, akkor próbáld meg úgy mint a linken van: -----KATT-----

A nyíláson át két oldalról egyszerre kell megnyomni a rugót, miközben be van nyomva a rugó, ki kell pattintani a légzsákot.
Két emberes meló.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv:atiotezer

Re: kormánylégzsák

2011.03.05. 17:31

atiotezer írta:
Pofa írta:Valaki tudna segíteni?
A kormánylégzsák leszereléséről volna szó.
http://www.autoalkatresz.hu/galeria/6247-244453-63-0


Helló,

Ha nem találsz torx csavart a lyukaknál, akkor próbáld meg úgy mint a linken van: -----KATT-----

A nyíláson át két oldalról egyszerre kell megnyomni a rugót, miközben be van nyomva a rugó, ki kell pattintani a légzsákot.
Két emberes meló.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv:atiotezer


Szia!
Köszi a segítséget. Ezen a kormányon csak egy kis nyílás van az egyik küllő hátuljánál.
Lehet, hogy tényleg két emberes, mert ezen a nyíláson keresztül kell nyomnom a rugót míg a másik kipattintja.
http://www.autoalkatresz.hu/galeria/6247-244453-63-2

2011.03.05. 18:22

Hátha segít Airbag remove

üdv:atiotezer

kormánylégzsák

2011.03.05. 20:41

atiotezer írta:Hátha segít Airbag remove

üdv:atiotezer



Köszönöm a segítséget!

Re: Légzsák elektronika

2015.09.12. 17:00

Sziasztok én is vettem egy e60-nat nálam is vilagit az öv feszítő és a légzsak, futtattam itt egy tesztet egy szerelönél és a szatelitet dobta ki, a tető ablak az bevolt ázva szemmel áthatolag, de a potkerék alatt nincs vizz, aggodok mert egy ijen mutatvány igen huzos!!!
Valami segitség esetleg?
Hozzászólás küldése

VigLink badge