Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2011.04.10. 16:44

Sziasztok

2004-es E61 525D erdekes dolgot kezdett el csinalni. Neha gazadaskor, mikozben felfele megy a fordulatszam, furccsa nyikorgo/sipolo hangot ad ki az auto. Nem mindig csinalja, de 70%-ban igen.
A hang akkor is hallatszodik amikor a fordulat lefele esik. Az auto automata, ezert vezetes kozben inkabb csak elindulasnal vagy hirtelen gazadasnal hallani. Ha megallok, uresben nyomkodom a gazt akkor konnyebb eloidezni. A hang 1800-2500 RPM kozott hallatszodik. Erdekes hogy allando 2000-es fordulaton eddig csak 1x hallottam. Tehat akkor is szolt ha nem valtozott a fordulat.

Azt hittem csuszik ekszij, mert nagyon hasonlo a hang, de ez kb csak fele olyan hangos. Felhuzott ablaknal epphogy hallani. Ha kinyitom a gephaztetot es valaki nyomkodja a gazt akkor a fordulat emelkedese kozben, illetve csokkenese kozben hallani csak a hangot a turbotol. Nem ekszij, nem gorgocsapagy. A generatortol is messze van a hang :) A turbo kornyekerol jon szerintem. Fogyasztas 7-10L kozott mozog, attol fug varos/autopalya. Elegge toljuk is neki, minden OK.

A menetteljesitmeny nagyon jo, az auto rendesen huz, nem fustol egyaltalan, nincs semmi hang, es hibauzenet sem. Megprobalom majd felvenni nektek a hangot. A brit/usa oldalakon tobbeknek is elojott a dolog, es "wastegate" + "wastegate actuator" csere lett belole. De nekik leginkabb kereplo, zorgo hang volt, es nem sipolas.
Sok turbos autom volt mar, tudom milyen ha kifuj a turbo, volt mar hozza szerencsem, de az kozeltsem ilyen hangos.
Ha valakinek lenne otlete, szivesen varom. Jovo heten elviszem szervizbe megnezetni. Itt Angliaban sajnos a "szerviz" majdnem mindenre motorcsret, illetve "minden" cseret javasol, ami a hiba korul lehet, mert aranyarban van a munkadij. Olcsobb mindent kicsereltetni, mint 5x visszamenni, nezegetni.
Ma/holnap csinalok egy videot, is, es kerem irjatok segitsetek, mert itt Angliaban senkiben sem bizom.
UPDATE:
Itt a video a kocsirol hanggal.. :(
http://www.youtube.com/watch?v=SGEUkQlAWyo
Udv, Tamas

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2011.04.10. 23:07

Ha barkinek barmi otlete van, kerem irjatok.
-Ekszijak ok
-Huz az auto rendesen
-Semmi extra fust nem jon hatul a kipufogobol
-Az auto hangja normalis, kiveve a sipolast, ami a videon hallatszik
-Az alapjarat neha picit ingadozik, de max 50 rpm-et, es csak naponta 1x talan, amikor epp rajon. De ez lehet belefer a"normalis"- ba
-160.000 km van a kocsiban (100.000 merfold)
-Vezetett BMW szervizkonyves, leellenoriztem, nem volt elvileg visszatekerve az ora 1x sem
-Fordulatszam zuhanasa kozben egy kis kar megmozdul a turbonal, nem konnyu kivenni a videon, de latni. Angulul azt hiszem az a "wastegate regulator" kar. Ezt hogy hivjak magyarul? Nem talalom a realoem-en sem.
Az autom 2004.07. 525DA SE E61 jobbkormanyos :) Sajnos.

Ha volt mar valakinek ilyen hang a turbo korul, kerem irjon.
Itt a linkem ujra, 1 oraja videoztam :) :


Elore is koszi a valaszokat
:franko:
Tamas

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2011.04.10. 23:14

tomi1000 írta:Ha barkinek barmi otlete van, kerem irjatok.
-Ekszijak ok
-Huz az auto rendesen
-Semmi extra fust nem jon hatul a kipufogobol
-Az auto hangja normalis, kiveve a sipolast, ami a videon hallatszik
-Az alapjarat neha picit ingadozik, de max 50 rpm-et, es csak naponta 1x talan, amikor epp rajon. De ez lehet belefer a"normalis"- ba
-160.000 km van a kocsiban (100.000 merfold)
-Vezetett BMW szervizkonyves, leellenoriztem, nem volt elvileg visszatekerve az ora 1x sem
-Fordulatszam zuhanasa kozben egy kis kar megmozdul a turbonal, nem konnyu kivenni a videon, de latni. Angulul azt hiszem az a "wastegate regulator" kar. Ezt hogy hivjak magyarul? Nem talalom a realoem-en sem.
Az autom 2004.07. 525DA SE E61 jobbkormanyos :) Sajnos.

Ha volt mar valakinek ilyen hang a turbo korul, kerem irjon.
Itt a linkem ujra, 1 oraja videoztam :) :


Elore is koszi a valaszokat
:franko:
Tamas

Helo
Majd holnap meghallgatom a másik gépen mert nálam csak (( monó )) van
"wastegate regulator" === lefúvatószelep szabályozó

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2011.04.10. 23:42

Én ezt valami fémes hangnak hallom. Nem a turbora gondolnék első körben. Talán valami csapágy. Az szokott "sírni" így.
Az a baj, hogy nem behatárolható, hogy honnan jön.

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2011.04.10. 23:56

simi64 írta:Én ezt valami fémes hangnak hallom. Nem a turbora gondolnék első körben. Talán valami csapágy. Az szokott "sírni" így.
Az a baj, hogy nem behatárolható, hogy honnan jön.


Nagyon fuleltem, es a turbo kornyekerol jon a hang. Igaz, valoban inkabb erosebb nyekergo hang, mint sipolas..
Turbocsapagy gondolom nem lehet, mert akkor okadna a kocsi az olajat, es fustolne + nem menne. Ilyen gondok nincsenek. Generatorcsapagyra is gondoltam, de oszinten meg sem talaltam a generatort mert mar sotet volt. A video egy parkolohazban keszult.
Udv, Tamas

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2011.04.10. 23:57

lepke írta:
tomi1000 írta:Ha barkinek barmi otlete van, kerem irjatok.
-Ekszijak ok
-Huz az auto rendesen
-Semmi extra fust nem jon hatul a kipufogobol
-Az auto hangja normalis, kiveve a sipolast, ami a videon hallatszik
-Az alapjarat neha picit ingadozik, de max 50 rpm-et, es csak naponta 1x talan, amikor epp rajon. De ez lehet belefer a"normalis"- ba
-160.000 km van a kocsiban (100.000 merfold)
-Vezetett BMW szervizkonyves, leellenoriztem, nem volt elvileg visszatekerve az ora 1x sem
-Fordulatszam zuhanasa kozben egy kis kar megmozdul a turbonal, nem konnyu kivenni a videon, de latni. Angulul azt hiszem az a "wastegate regulator" kar. Ezt hogy hivjak magyarul? Nem talalom a realoem-en sem.
Az autom 2004.07. 525DA SE E61 jobbkormanyos :) Sajnos.

Ha volt mar valakinek ilyen hang a turbo korul, kerem irjon.
Itt a linkem ujra, 1 oraja videoztam :) :


Elore is koszi a valaszokat
:franko:
Tamas

Helo
Majd holnap meghallgatom a másik gépen mert nálam csak (( monó )) van
"wastegate regulator" === lefúvatószelep szabályozó


Koszi:)
Az normalis hogy a lefuvoszelepbol nyitaskor jon egy kis fust?

Bar gondolom annak sok koze nincs ehhez a hanghoz.

Udv, Tamas

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2011.04.11. 11:26

tomi1000 írta:
lepke írta:
tomi1000 írta:Ha barkinek barmi otlete van, kerem irjatok.
-Ekszijak ok
-Huz az auto rendesen
-Semmi extra fust nem jon hatul a kipufogobol
-Az auto hangja normalis, kiveve a sipolast, ami a videon hallatszik
-Az alapjarat neha picit ingadozik, de max 50 rpm-et, es csak naponta 1x talan, amikor epp rajon. De ez lehet belefer a"normalis"- ba
-160.000 km van a kocsiban (100.000 merfold)
-Vezetett BMW szervizkonyves, leellenoriztem, nem volt elvileg visszatekerve az ora 1x sem
-Fordulatszam zuhanasa kozben egy kis kar megmozdul a turbonal, nem konnyu kivenni a videon, de latni. Angulul azt hiszem az a "wastegate regulator" kar. Ezt hogy hivjak magyarul? Nem talalom a realoem-en sem.
Az autom 2004.07. 525DA SE E61 jobbkormanyos :) Sajnos.

Ha volt mar valakinek ilyen hang a turbo korul, kerem irjon.
Itt a linkem ujra, 1 oraja videoztam :) :


Elore is koszi a valaszokat
:franko:
Tamas

Helo
Majd holnap meghallgatom a másik gépen mert nálam csak (( monó )) van
"wastegate regulator" === lefúvatószelep szabályozó


Koszi:)
Az normalis hogy a lefuvoszelepbol nyitaskor jon egy kis fust?

Bar gondolom annak sok koze nincs ehhez a hanghoz.

Udv, Tamas

Kaptam 1-2 valaszt a helyi forumon is: nezzetek meg ha erdekel valakit :)
http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f15/2004-e61-525d-squeaky-noise-from-turbo-t79268/

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2016.01.15. 00:03

Meglett a hiba oka.
A kipufogo lemomlo volt megrepedve. Ki kellett cserelni.
Most vettem csak eszre hogy nem irtam ide fel.
Hatha egyszer valakinek segit. Az 530D es az 525D -nel is allitolag eleg gyakori sajnos. Hegeszteni nem igen lehet mert az anyag tul vekony es allitolag ujra elreped hamar.

Re: 2004 525D E61 Sípoló hang gázadáskor / gáz elvételekor

2016.01.15. 10:48

tomi1000 írta:Meglett a hiba oka.
A kipufogo lemomlo volt megrepedve. Ki kellett cserelni.
Most vettem csak eszre hogy nem irtam ide fel.
Hatha egyszer valakinek segit. Az 530D es az 525D -nel is allitolag eleg gyakori sajnos. Hegeszteni nem igen lehet mert az anyag tul vekony es allitolag ujra elreped hamar.

Hát 4 évre reagálni mi volt a hiba :D ezt már minden e60/61 klubtárs tudja :D anyira nem 2006 utániakat már orvosolták ott már öntvény van és a e39 leömlö kompátibilis a e60/61 hez
Hozzászólás küldése

VigLink badge