Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.12. 22:21

Atommano írta:Először is sziasztok! (Én sem ma jártam erre... :oops: )

Adott egy 2007.01-es még pont facelift előtti tehát nagyon az utolsók közül való 525d manuál M packett... kemény 60.000.- km van benne... Családi story...
Most esedékes amúgy is pár dolog, tehát megyek majd valahova, (lehet meglátogatom Muha Attit). A kérdés, hogy tudja esetleg valaki, hogy a pillangószelepeket mikortól javították? Lehet nekem már pl az új féle-fajta van benne? :?


Hatvanezerrel még nem kell aggódni, 120 körül van a csereperiódus. Amúgy sanszos, hogy az már a javított verzió.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kzolee az itt látható tagok köszönték meg: Atommano
Értékelés: 4.76%

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.13. 10:17

kzolee írta:
Atommano írta:Először is sziasztok! (Én sem ma jártam erre... :oops: )

Adott egy 2007.01-es még pont facelift előtti tehát nagyon az utolsók közül való 525d manuál M packett... kemény 60.000.- km van benne... Családi story...
Most esedékes amúgy is pár dolog, tehát megyek majd valahova, (lehet meglátogatom Muha Attit). A kérdés, hogy tudja esetleg valaki, hogy a pillangószelepeket mikortól javították? Lehet nekem már pl az új féle-fajta van benne? :?


Hatvanezerrel még nem kell aggódni, 120 körül van a csereperiódus. Amúgy sanszos, hogy az már a javított verzió.



Köszi! Szemmel láthatóan van valami különbség a már javított és a bepotyogós között? Jó lenne azért tutira tudni, különben hogy lesz az unokámnak 50 éves 100.000 km-t futott origi E60-ja??, :roll: :D :D :facepalm:

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.13. 11:29

Atommano írta:
Köszi! Szemmel láthatóan van valami különbség a már javított és a bepotyogós között?


A faceliftesekben már egyáltalán nincs pillangószelep.Ez biztos,saját tapasztalat.
Hallottam olyat hogy a 25d-kben egyikben sincs.
Viszont ha megnézed az ETK-t,akkor a 2007/01 egész más cikkszámmal rendelkezik mint a mondjuk 2008/01.
A tiédnek M57N a motorkódja a faceliftnek M57N2.

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.13. 21:10

Padre540 írta:
Atommano írta:
Köszi! Szemmel láthatóan van valami különbség a már javított és a bepotyogós között?


A faceliftesekben már egyáltalán nincs pillangószelep.Ez biztos,saját tapasztalat.
Hallottam olyat hogy a 25d-kben egyikben sincs.
Viszont ha megnézed az ETK-t,akkor a 2007/01 egész más cikkszámmal rendelkezik mint a mondjuk 2008/01.
A tiédnek M57N a motorkódja a faceliftnek M57N2.


A 25d-kben van. Az enyémben is volt. :wink:

AlpinaFan-nak van tuti gyári megoldása, egy olyan szívósorcsere, ami megoldja a problémát.

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.13. 21:50

kzolee írta:
Padre540 írta:
Atommano írta:
Köszi! Szemmel láthatóan van valami különbség a már javított és a bepotyogós között?


A faceliftesekben már egyáltalán nincs pillangószelep.Ez biztos,saját tapasztalat.
Hallottam olyat hogy a 25d-kben egyikben sincs.
Viszont ha megnézed az ETK-t,akkor a 2007/01 egész más cikkszámmal rendelkezik mint a mondjuk 2008/01.
A tiédnek M57N a motorkódja a faceliftnek M57N2.


A 25d-kben van. Az enyémben is volt. :wink:

AlpinaFan-nak van tuti gyári megoldása, egy olyan szívósorcsere, ami megoldja a problémát.


Akkor gondolom ezért más a cikkszám.

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.13. 21:58

Padre540 írta:
kzolee írta:
Padre540 írta:
Atommano írta:
Köszi! Szemmel láthatóan van valami különbség a már javított és a bepotyogós között?


A faceliftesekben már egyáltalán nincs pillangószelep.Ez biztos,saját tapasztalat.
Hallottam olyat hogy a 25d-kben egyikben sincs.
Viszont ha megnézed az ETK-t,akkor a 2007/01 egész más cikkszámmal rendelkezik mint a mondjuk 2008/01.
A tiédnek M57N a motorkódja a faceliftnek M57N2.


A 25d-kben van. Az enyémben is volt. :wink:

AlpinaFan-nak van tuti gyári megoldása, egy olyan szívósorcsere, ami megoldja a problémát.


Akkor gondolom ezért más a cikkszám.


Meg azért is, mert facelift előtt a 25dezső 2500 köbcentis volt, utána meg 3000.

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.13. 22:00

kzolee írta:
Meg azért is, mert facelift előtt a 25dezső 2500 köbcentis volt, utána meg 3000.


Ott a pont,ezt el is felejtettem. :franko: :franko:

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.14. 20:27

Köszi srácok! Valószínűleg így is lesz... :wink:

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.14. 22:42

Atommano írta:Köszi srácok! Valószínűleg így is lesz... :wink:

Kicserélhetnéd az avatarod valami hátsókerekes vesésre :!:
A mostani nem tetszik nekünk! :doglotlo:

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.15. 09:38

simi64 írta:
Atommano írta:Köszi srácok! Valószínűleg így is lesz... :wink:

Kicserélhetnéd az avatarod valami hátsókerekes vesésre :!:
A mostani nem tetszik nekünk! :doglotlo:


Nekem tetszik ... :mrgreen:
( akkor nekem is cserélni kell ? )

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.15. 11:04

jlaci74 írta:
simi64 írta:
Atommano írta:Köszi srácok! Valószínűleg így is lesz... :wink:

Kicserélhetnéd az avatarod valami hátsókerekes vesésre :!:
A mostani nem tetszik nekünk! :doglotlo:


Nekem tetszik ... :mrgreen:
( akkor nekem is cserélni kell ? )

Dehát ez hátsókerekes...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek simi64 az itt látható tagok köszönték meg: jlaci74
Értékelés: 4.76%

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.15. 18:02

simi64 írta:
Atommano írta:Köszi srácok! Valószínűleg így is lesz... :wink:

Kicserélhetnéd az avatarod valami hátsókerekes vesésre :!:
A mostani nem tetszik nekünk! :doglotlo:


kb 3 hét múlva lesz nálam a "Hátsókerekes"... addig még maradna ez... ha nagyon szúrja a szemeteket, ragasszátok le a monitort... :lol: :lol:

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.15. 19:12

Atommano írta:
simi64 írta:
Atommano írta:Köszi srácok! Valószínűleg így is lesz... :wink:

Kicserélhetnéd az avatarod valami hátsókerekes vesésre :!:
A mostani nem tetszik nekünk! :doglotlo:


kb 3 hét múlva lesz nálam a "Hátsókerekes"... addig még maradna ez... ha nagyon szúrja a szemeteket, ragasszátok le a monitort... :lol: :lol:

Simi azt hiszi nincs más jó autó a BMW-n kívül. Tegyél fel neki Audit, azt érdemli! :lol:

Re: E60-as pillangószelep

2012.08.19. 07:18

Atommano írta:Először is sziasztok! (Én sem ma jártam erre... :oops: )

Adott egy 2007.01-es még pont facelift előtti tehát nagyon az utolsók közül való 525d manuál M packett... kemény 60.000.- km van benne... Családi story...
Most esedékes amúgy is pár dolog, tehát megyek majd valahova, (lehet meglátogatom Muha Attit). A kérdés, hogy tudja esetleg valaki, hogy a pillangószelepeket mikortól javították? Lehet nekem már pl az új féle-fajta van benne? :?

Helo
2006-közepe táján már megoldották a pillangó szelep hibáját az E60-as autóknál, 120-150-ezer kilométer között valóban cserére szorul mert a tömitések megkeményednek és az olajt keményen fogja ezen a helyen nyomni
Ráadásul pontosan az önindítóra és még egy pár olyan alkatrészre aminek ez nem használ
Nekem is ezért lett önindító CSERE

Re: E60-as pillangószelep

2012.10.14. 17:08

Ezek a pillangószelepek a benzinesbe nincsenek ugye?Én a 2004-es 525i-be nem látom hogy lenne.Aztán lehet nem látni a burkolatoktól a mozgató tengelyt....

Re: E60-as pillangószelep

2012.10.14. 17:15

Norbert27 írta:Ezek a pillangószelepek a benzinesbe nincsenek ugye?Én a 2004-es 525i-be nem látom hogy lenne.Aztán lehet nem látni a burkolatoktól a mozgató tengelyt....


" Azok " nincsenek, egy van csak belőle, de az azért szokott becsinálni. Egyszerű az ellenőrzése.

A 7-es alkatrész.

Kép

Re: E60-as pillangószelep

2013.03.03. 20:17

Kérdésem az volna ezzel kapcsolatban, hogy a 35D-re is vonatkozik e ez a hiba? Ha igen, akkor kb. mikortól építették bele a javított verziót. Ismerősök körében is sokat hallottam erről, tulajdonképpen ez volt az egyik dolog, ami távol tartott a diesel-től. Nem elfogadható, ha az autó saját magát nyírja ki.
Továbbá itt kint a 35D-k egységesen 100-130k mérföldet futottak, tehát egyszer már biztosan volt cserélve a szívósor. Kérdés, hogy ilyenkor automatán a javított verzió ment bele, vagy szintén kétesélyes?

Re: E60-as pillangószelep

2013.03.03. 21:58

Szia!

Szerintem ez a szívósor dolog nagyon túl van dramatizálva. Ha kell, ki kell cserélni. A gyári szívósor, plusz a 6db izzítógyertya (mert ilyenkor azért érdemes kicserélni, azt mondják a nagyok) szerelve valami 160.000.- Ft körül van. ...szóval nem egy összeg és 150.000km-ig megint gond nélkül megy.

ha valaki nem akart dízelt, az én voltam. ...lassan 5 hónapja megvan, mentünk vele kb 4 - 5.000km-t és semmi baja. (mondjuk csúnya is lenne ennyi km után) ...és nagyon meg vagyunk vele elégedve!! Nagyon jól viszi a kasznit ez a motor!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Labi az itt látható tagok köszönték meg: 2 kzolee, simi64
Értékelés: 9.52%

Re: E60-as pillangószelep

2013.03.03. 22:03

Labi írta:Szia!

Szerintem ez a szívósor dolog nagyon túl van dramatizálva. Ha kell, ki kell cserélni. A gyári szívósor, plusz a 6db izzítógyertya (mert ilyenkor azért érdemes kicserélni, azt mondják a nagyok) szerelve valami 160.000.- Ft körül van. ...szóval nem egy összeg és 150.000km-ig megint gond nélkül megy.

ha valaki nem akart dízelt, az én voltam. ...lassan 5 hónapja megvan, mentünk vele kb 4 - 5.000km-t és semmi baja. (mondjuk csúnya is lenne ennyi km után) ...és nagyon meg vagyunk vele elégedve!! Nagyon jól viszi a kasznit ez a motor!

Szép lassan mindenki megtér :mrgreen: :nyelves:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: Labi
Értékelés: 4.76%

Re: E60-as pillangószelep

2013.03.03. 22:11

barbrady írta:
Labi írta:Szia!

Szerintem ez a szívósor dolog nagyon túl van dramatizálva. Ha kell, ki kell cserélni. A gyári szívósor, plusz a 6db izzítógyertya (mert ilyenkor azért érdemes kicserélni, azt mondják a nagyok) szerelve valami 160.000.- Ft körül van. ...szóval nem egy összeg és 150.000km-ig megint gond nélkül megy.

ha valaki nem akart dízelt, az én voltam. ...lassan 5 hónapja megvan, mentünk vele kb 4 - 5.000km-t és semmi baja. (mondjuk csúnya is lenne ennyi km után) ...és nagyon meg vagyunk vele elégedve!! Nagyon jól viszi a kasznit ez a motor!

Szép lassan mindenki megtér :mrgreen: :nyelves:

:franko:
Hozzászólás küldése

VigLink badge