Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Nyárigumi - Felni

2009.03.28. 16:38

Sziasztok!
Irjátok meg pozitiv-negativ tapasztalaitokat
Tavalyi évben a vason Bridgestone Potenza RE 050 A tipusu gumik voltak
elöl-245/35/19 hátul-275/30/19 asszimetrikus,melegben 15fok fölött tökéletesen müködött csendesen suhant nagy sebességnél is jo kanyartartás nagyobb fékezésnél beletapadt az utba égés és füstölés nélkül.
Na de esöben nedves uton :cry: tizes osztályzatnál négyesre vizsgázna 80-100km/ó sebességnél nagyobb gázadásnál
fel-fel villan a kipörgésgátlo lámpa,csak száraz utra alkalmas szerintem
üdv zoli

Ezt a hozzászólást a szerzőnek lepke az itt látható tagok köszönték meg: kukac62
Értékelés: 4.76%

2009.03.29. 01:12

hm. ugyan ilyenem van (ilyet is kerestem) és nekem minden ok. ..bár tény 235-ös. ..... és személy szerint meg vagyok vele elégedve!

Re: Nyárigumi - Felni

2009.03.29. 01:39

lepke írta:Sziasztok!
Irjátok meg pozitiv-negativ tapasztalaitokat
Tavalyi évben a vason Bridgestone Potenza RE 050 A tipusu gumik voltak
elöl-245/35/19 hátul-275/30/19 asszimetrikus,melegben 15fok fölött tökéletesen müködött csendesen suhant nagy sebességnél is jo kanyartartás nagyobb fékezésnél beletapadt az utba égés és füstölés nélkül.
Na de esöben nedves uton :cry: tizes osztályzatnál négyesre vizsgázna 80-100km/ó sebességnél nagyobb gázadásnál
fel-fel villan a kipörgésgátlo lámpa,csak száraz utra alkalmas szerintem
üdv zoli


Nekem dunlop sp sport 01 van nyárinak(235/45),de nálam sem ritka hogy felvillan 40-70 között(igaz tőgáznál).Mivel a tiéd 35d és bődületes a nyomatéka ez teljesen természetes szerintem, pláne ha nem jó minőségű az aszfalt és nem tud teljes felületén tapadni mindkét futófelület. :D

2009.03.29. 10:10

Labi írta:hm. ugyan ilyenem van (ilyet is kerestem) és nekem minden ok. ..bár tény 235-ös. ..... és személy szerint meg vagyok vele elégedve!

Helo Labi
A kocsidhoz képest 235 paci nem kevés a gumi :?:
üdv zoli

2009.03.29. 10:16

lepke írta:
Labi írta:hm. ugyan ilyenem van (ilyet is kerestem) és nekem minden ok. ..bár tény 235-ös. ..... és személy szerint meg vagyok vele elégedve!

Helo Labi
A kocsidhoz képest 235 paci nem kevés a gumi :?:
üdv zoli


szia Zoli! abszolúte nem. ezt is hozza a gépkönyv. ...meg nem is szeretnék szélesebbet, tökéletesen elég. :D

Re: Nyárigumi - Felni

2009.03.29. 10:19

lepke írta:Sziasztok!
Irjátok meg pozitiv-negativ tapasztalaitokat
Tavalyi évben a vason Bridgestone Potenza RE 050 A tipusu gumik voltak
elöl-245/35/19 hátul-275/30/19 asszimetrikus,melegben 15fok fölött tökéletesen müködött csendesen suhant nagy sebességnél is jo kanyartartás nagyobb fékezésnél beletapadt az utba égés és füstölés nélkül.
Na de esöben nedves uton :cry: tizes osztályzatnál négyesre vizsgázna 80-100km/ó sebességnél nagyobb gázadásnál
fel-fel villan a kipörgésgátlo lámpa,csak száraz utra alkalmas szerintem
üdv zoli


Minnél nagyobb felületű a gumi, annál jobb az úttartása, viszont esőbe annál rosszabb, ugyanis ha az aszfalton víz van és egy nagy felület rámegy, akkor a gumi széléről kinyomja a vizet a gumi alól, de a gumi közepénél, nem tudja hova tolni ki a vizet, így nagyobb a csúszás veszély.

2009.03.29. 10:27

pont vmi ilyesmin gondolkodom, hogy a szélesebb gumi a tömeget nagyobb felületen adja le, ergo bizonyos helyzetekben kisebb a tapadás, mivel az egy négyzetcentiméterre leadott súly aránya kisebb, mint egy keskenyebb guminál. (a tűsarkú cipő nagyobb súlyt közöl a talajra, mint egy elefánt a hatalmas lábaival)
csak azért gondolom ezt, mert nekem nem szokott villogni az ASC-m. ....és azért nálam is van egy pici nyomaték! :D

..de meglehet rosszul gondolom.

2009.03.29. 10:56

Kép

Magas vízszintnél az első kerék előtt feltorlódik a víz, és ez a gumi és az útfelület közé került ékként viselkedik. Ha a víz nyomása nagyobb, mint amekkora erővel a gumi az aszfaltra nyomódik, létrejön az aquaplaning jelenség. Minnél szélesebb a gumi felülete, annál nagyobb az esélye, hogy kialakuljon, ugyanis nagy felületnél lassabban tudja kinyomni a vizet a gumi alól (mindamellett ez a lasabban is pillanatok, de az is számit az úton) Gyorsabban haladva nagy felületü guminál könnyű az esélye a megcsúszásnak, ezt még fokozhatja ha kopott a gumi.

Kép

2009.03.29. 11:00

Celtic írta:Kép

Magas vízszintnél az első kerék előtt feltorlódik a víz, és ez a gumi és az útfelület közé került ékként viselkedik. Ha a víz nyomása nagyobb, mint amekkora erővel a gumi az aszfaltra nyomódik, létrejön az aquaplaning jelenség. Minnél szélesebb a gumi felülete, annál nagyobb az esélye, hogy kialakuljon, ugyanis nagy felületnél lassabban tudja kinyomni a vizet a gumi alól (mindamellett ez a lasabban is pillanatok, de az is számit az úton) Gyorsabban haladva nagy felületü guminál könnyű az esélye a megcsúszásnak, ezt még fokozhatja ha a gumi kopott.

Kép

Hello Celtic
Köszönöm a képes illusztráciot
üdv zoli

2009.03.29. 11:02

Szerintem is a 235 a nyerő, legalábbis nekem bejött.

2009.03.29. 11:06

Celtic írta:Szerintem is a 235 a nyerő, legalábbis nekem bejött.

Hello Celtic
Ha 235ös gumit raknák fel ami nem valószinü ahoz felni is kellene
üdv zoli

2009.03.29. 11:12

lepke írta:
Celtic írta:Szerintem is a 235 a nyerő, legalábbis nekem bejött.

Hello Celtic
Ha 235ös gumit raknák fel ami nem valószinü ahoz felni is kellene
üdv zoli


Neked jó lesz az. Esőbe ne száguldozz :)

2009.03.29. 11:15

Celtic írta:
lepke írta:
Celtic írta:Szerintem is a 235 a nyerő, legalábbis nekem bejött.

Hello Celtic
Ha 235ös gumit raknák fel ami nem valószinü ahoz felni is kellene
üdv zoli


Neked jó lesz az. Esőbe ne száguldozz :)[/quote
Helo
Köszönöm a jo tanácsot :franko:
üdvözlet zoli

2009.03.29. 11:20

lepke írta:
Celtic írta:
lepke írta:
Celtic írta:Szerintem is a 235 a nyerő, legalábbis nekem bejött.

Hello Celtic
Ha 235ös gumit raknák fel ami nem valószinü ahoz felni is kellene
üdv zoli


Neked jó lesz az. Esőbe ne száguldozz :)[/quote
Helo
Köszönöm a jo tanácsot :franko:
üdvözlet zoli


Nem történt semmi. Viszont ha tényleg kell 235-245 ös, akkor elcserélhetjük ;)

2009.03.29. 11:27

Celtic írta:
lepke írta:
Celtic írta:
lepke írta:
Celtic írta:Szerintem is a 235 a nyerő, legalábbis nekem bejött.

Hello Celtic
Ha 235ös gumit raknák fel ami nem valószinü ahoz felni is kellene
üdv zoli


Neked jó lesz az. Esőbe ne száguldozz :)[/quote
Helo
Köszönöm a jo tanácsot :franko:
üdvözlet zoli


Nem történt semmi. Viszont ha tényleg kell 235-245 ös, akkor elcserélhetjük ;)

Hello Celtic
A vasat a vasér bmwdance
üdv zoli

2009.03.29. 19:10

szia lepke küldtem pü-t az alvázszámmal kapcsolatosan .

Re: Nyárigumi - Felni

2009.03.29. 19:22

Celtic írta:
lepke írta:Sziasztok!
Irjátok meg pozitiv-negativ tapasztalaitokat
Tavalyi évben a vason Bridgestone Potenza RE 050 A tipusu gumik voltak
elöl-245/35/19 hátul-275/30/19 asszimetrikus,melegben 15fok fölött tökéletesen müködött csendesen suhant nagy sebességnél is jo kanyartartás nagyobb fékezésnél beletapadt az utba égés és füstölés nélkül.
Na de esöben nedves uton :cry: tizes osztályzatnál négyesre vizsgázna 80-100km/ó sebességnél nagyobb gázadásnál
fel-fel villan a kipörgésgátlo lámpa,csak száraz utra alkalmas szerintem
üdv zoli


Minnél nagyobb felületű a gumi, annál jobb az úttartása, viszont esőbe annál rosszabb, ugyanis ha az aszfalton víz van és egy nagy felület rámegy, akkor a gumi széléről kinyomja a vizet a gumi alól, de a gumi közepénél, nem tudja hova tolni ki a vizet, így nagyobb a csúszás veszély.


Nálam is Bridgestone Potenza 245 elöl 275 hátul. Én is ilyet kerestem, dunlop hamar lekopott, de ez nagyon jól bírja a strapát, lassan kopik, elégedett vagyok! Szárazon brutál tapadás, vizesen kevésbé, de mint olvasom ez a széles gumi miatt is lehet.

2009.03.29. 19:35

pappkari írta:szia lepke küldtem pü-t az alvázszámmal kapcsolatosan .

Hello pappkari
Megkaptam pü-ben ez a 525d vagy az 530 dizel :?:
üdv zoli

2009.03.29. 19:38

530d

Re: Nyárigumi - Felni

2009.03.29. 19:49

LeviM5 írta:
Celtic írta:
lepke írta:Sziasztok!
Irjátok meg pozitiv-negativ tapasztalaitokat
Tavalyi évben a vason Bridgestone Potenza RE 050 A tipusu gumik voltak
elöl-245/35/19 hátul-275/30/19 asszimetrikus,melegben 15fok fölött tökéletesen müködött csendesen suhant nagy sebességnél is jo kanyartartás nagyobb fékezésnél beletapadt az utba égés és füstölés nélkül.
Na de esöben nedves uton :cry: tizes osztályzatnál négyesre vizsgázna 80-100km/ó sebességnél nagyobb gázadásnál
fel-fel villan a kipörgésgátlo lámpa,csak száraz utra alkalmas szerintem
üdv zoli


Minnél nagyobb felületű a gumi, annál jobb az úttartása, viszont esőbe annál rosszabb, ugyanis ha az aszfalton víz van és egy nagy felület rámegy, akkor a gumi széléről kinyomja a vizet a gumi alól, de a gumi közepénél, nem tudja hova tolni ki a vizet, így nagyobb a csúszás veszély.


Nálam is Bridgestone Potenza 245 elöl 275 hátul. Én is ilyet kerestem, dunlop hamar lekopott, de ez nagyon jól bírja a strapát, lassan kopik, elégedett vagyok! Szárazon brutál tapadás, vizesen kevésbé, de mint olvasom ez a széles gumi miatt is lehet.

Hello LeviM5
A kocsit Pirelli Run Flat (defekttürő) gumival vásároltam két hónap után lecseréltem mert szinte agyrázkodást kaptál mikor utaztál,
üdv Zoli
Hozzászólás küldése

VigLink badge