Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.15. 23:59

NagyMatyas írta:
Gallaca írta:Dieselekben alapból van KIEGÉSZÍTŐ fűtés. Ez a motor gyorsabb bemelegedését hivatott segíteni, ez 6-8 fok alatt kapcsol be automatikusan 72 fok alatti motorhőmérsékletnél. Extraként kérhető ÁLLÓFŰTÉS! Itt van a rendszerben T elágazó, visszacsapó szelep, a webasto meleg vize kizárólag az utasteret fűti előre programozhatóan, vagy direkt indítva. Éss van az utólagos megoldás, mikor fel van programozva a kiegészítő fűtés állófűtésnek utólag, a webasto meleg vize mindenhová megy, mindenhogy.


Hogy néz ki ez a kiegészítő fűtés? :D
Igy:Kép

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.16. 17:17

morv írta:
NagyMatyas írta:
Gallaca írta:Dieselekben alapból van KIEGÉSZÍTŐ fűtés. Ez a motor gyorsabb bemelegedését hivatott segíteni, ez 6-8 fok alatt kapcsol be automatikusan 72 fok alatti motorhőmérsékletnél. Extraként kérhető ÁLLÓFŰTÉS! Itt van a rendszerben T elágazó, visszacsapó szelep, a webasto meleg vize kizárólag az utasteret fűti előre programozhatóan, vagy direkt indítva. Éss van az utólagos megoldás, mikor fel van programozva a kiegészítő fűtés állófűtésnek utólag, a webasto meleg vize mindenhová megy, mindenhogy.


Hogy néz ki ez a kiegészítő fűtés? :D
Igy:Kép

Ha már így belemerültetek melyik oldalon és hol keressem. Köszike látjátok van itt más is aki kicsit hülye.

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.16. 18:38

stupeki69 írta:
morv írta:
NagyMatyas írta:
Gallaca írta:Dieselekben alapból van KIEGÉSZÍTŐ fűtés. Ez a motor gyorsabb bemelegedését hivatott segíteni, ez 6-8 fok alatt kapcsol be automatikusan 72 fok alatti motorhőmérsékletnél. Extraként kérhető ÁLLÓFŰTÉS! Itt van a rendszerben T elágazó, visszacsapó szelep, a webasto meleg vize kizárólag az utasteret fűti előre programozhatóan, vagy direkt indítva. Éss van az utólagos megoldás, mikor fel van programozva a kiegészítő fűtés állófűtésnek utólag, a webasto meleg vize mindenhová megy, mindenhogy.


Hogy néz ki ez a kiegészítő fűtés? :D
Igy:Kép

Ha már így belemerültetek melyik oldalon és hol keressem. Köszike látjátok van itt más is aki kicsit hülye.


Bal kerék mögötti ívnél vagyis az ajtó felől " https://www.youtube.com/watch?v=aJf3XSjSQ9k " !!!!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek tökmöc az itt látható tagok köszönték meg: stupeki69
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 01:02

tökmöc írta:
stupeki69 írta:
morv írta:
NagyMatyas írta:
Gallaca írta:Dieselekben alapból van KIEGÉSZÍTŐ fűtés. Ez a motor gyorsabb bemelegedését hivatott segíteni, ez 6-8 fok alatt kapcsol be automatikusan 72 fok alatti motorhőmérsékletnél. Extraként kérhető ÁLLÓFŰTÉS! Itt van a rendszerben T elágazó, visszacsapó szelep, a webasto meleg vize kizárólag az utasteret fűti előre programozhatóan, vagy direkt indítva. Éss van az utólagos megoldás, mikor fel van programozva a kiegészítő fűtés állófűtésnek utólag, a webasto meleg vize mindenhová megy, mindenhogy.


Hogy néz ki ez a kiegészítő fűtés? :D
Igy:Kép

Ha már így belemerültetek melyik oldalon és hol keressem. Köszike látjátok van itt más is aki kicsit hülye.


Bal kerék mögötti ívnél vagyis az ajtó felől " https://www.youtube.com/watch?v=aJf3XSjSQ9k " !!!!


Ez nem az állófűtés? Ez a motortól függetlenül felfűti az utasteret, kis távirányító van hozzá. A kiegészítő fűtés, az a fűtési körben elhelyezett elektromos fűtőtest, és a motorindítást követően lép működésbe. Van tipus ahol az utasterben a bejövő külső levegő szepontjából a fűtőradiátor előtt helyezkedik el, így elősegítve mind az utastér, mind a motor gyorsabb felmelegédését.
Legalábbis szerintem, de a tévedés jogát fenntartom!

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 03:11

reiterpr írta:Ez nem az állófűtés? Ez a motortól függetlenül felfűti az utasteret, kis távirányító van hozzá. A kiegészítő fűtés, az a fűtési körben elhelyezett elektromos fűtőtest, és a motorindítást követően lép működésbe. Van tipus ahol az utasterben a bejövő külső levegő szepontjából a fűtőradiátor előtt helyezkedik el, így elősegítve mind az utastér, mind a motor gyorsabb felmelegédését.
Legalábbis szerintem, de a tévedés jogát fenntartom!

Kicsit előrébb leírtam, hogy ki kivel van, távirányítás pedig opcionális, külön modul, kályha alapból nem tudja.
E46-ban így van, ott elektronyos a kieg fűtés. http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=64_1090
De E60-ban nem találtam ilyet, ott webasto az aux heating: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=64_1327
Igazad van, megtaláltam végül az elektromos kiegészítő fűtést a radiátorra applikálva. Kicsit katyvasz az egész, aux heating-nak van írva a webasto is, pedig az auxiliary a kiegészítő, ezért lehet a kavarodás.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gallaca 2019.01.21. 03:25-kor.

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 11:13

Gallaca írta:
E46-ban így van, ott elektronyos a kieg fűtés. http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=64_1090

Ennek csak áramot kell adni és működik magától? pl e39-be vagy akár off-ba is beépíthető?
tudni valamit a teljesítményéről?

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 14:36

ST1 írta:
Gallaca írta:
E46-ban így van, ott elektronyos a kieg fűtés. http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=64_1090

Ennek csak áramot kell adni és működik magától? pl e39-be vagy akár off-ba is beépíthető?
tudni valamit a teljesítményéről?
Megy ra fix aram es az ECU vezerli ha jol tudom negyszogjellel, hasonloan, mint pl a hutoventillatort.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek morv az itt látható tagok köszönték meg: ST1
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 23:24

Na megoldódott a fűtés problémám. Vettem ma egy F01-es 740xd-t. Van benne álló fűtés, várom a holnap reggelt.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek reiterpr az itt látható tagok köszönték meg: dreizwanzig
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 23:25

reiterpr írta:Na megoldódott a fűtés problémám. Vettem ma egy F01-es 740xd-t. Van benne álló fűtés, várom a holnap reggelt.
nem szaroztal :D


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 23:39

dreizwanzig írta:
reiterpr írta:Na megoldódott a fűtés problémám. Vettem ma egy F01-es 740xd-t. Van benne álló fűtés, várom a holnap reggelt.
nem szaroztal :D


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Azért már nézegetem őket hónapok óta, de talán az újboli termosztátcsere adta meg a végső lökést. Hát el vagyok bűvölve ez tény...

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.17. 23:48

morv írta:
NagyMatyas írta:
Gallaca írta:Dieselekben alapból van KIEGÉSZÍTŐ fűtés. Ez a motor gyorsabb bemelegedését hivatott segíteni, ez 6-8 fok alatt kapcsol be automatikusan 72 fok alatti motorhőmérsékletnél. Extraként kérhető ÁLLÓFŰTÉS! Itt van a rendszerben T elágazó, visszacsapó szelep, a webasto meleg vize kizárólag az utasteret fűti előre programozhatóan, vagy direkt indítva. Éss van az utólagos megoldás, mikor fel van programozva a kiegészítő fűtés állófűtésnek utólag, a webasto meleg vize mindenhová megy, mindenhogy.


Hogy néz ki ez a kiegészítő fűtés? :D
Igy:


Ezt gondoltam, de soha nem hallottam, hogy menne a 35d-ben, illetve előző tulaj se említette, hogy lenne a kocsiban. :D

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.18. 00:16

NagyMatyas írta:
morv írta:
NagyMatyas írta:
Gallaca írta:Dieselekben alapból van KIEGÉSZÍTŐ fűtés. Ez a motor gyorsabb bemelegedését hivatott segíteni, ez 6-8 fok alatt kapcsol be automatikusan 72 fok alatti motorhőmérsékletnél. Extraként kérhető ÁLLÓFŰTÉS! Itt van a rendszerben T elágazó, visszacsapó szelep, a webasto meleg vize kizárólag az utasteret fűti előre programozhatóan, vagy direkt indítva. Éss van az utólagos megoldás, mikor fel van programozva a kiegészítő fűtés állófűtésnek utólag, a webasto meleg vize mindenhová megy, mindenhogy.


Hogy néz ki ez a kiegészítő fűtés? :D
Igy:


Ezt gondoltam, de soha nem hallottam, hogy menne a 35d-ben, illetve előző tulaj se említette, hogy lenne a kocsiban. :D

Biztos TDS-ed van csak nem vetted észre, abba nem kell, az hamar melegszik. :mrgreen: :nyelves:

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.18. 05:24

reiterpr írta:Na megoldódott a fűtés problémám. Vettem ma egy F01-es 740xd-t. Van benne álló fűtés, várom a holnap reggelt.

Ha nem is a legolcsóbb, de az egyik legelegánsabb módja a termosztát cserének.
Széles utat az új paripádhoz.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek AlpinaFan az itt látható tagok köszönték meg: dreizwanzig
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.18. 09:42

reiterpr írta:Na megoldódott a fűtés problémám. Vettem ma egy F01-es 740xd-t. Van benne álló fűtés, várom a holnap reggelt.


Üdv a klubban! :D :roker: (a klubbon belül :facepalm: ) Van F01 topik is :wink:

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.18. 16:33

Par napja kiirta a szintezes hibat a verda, menet kozben, orszaguton. Amikor leallitottam es akkor hallottam, hogy szintezett. Se elotte se azota nem volt ilyen gond. Jol all a kocsi, reggelre sincs leeresztve. Kezdjek aggodni, vagy lehet, hogy csak valami pillanatnyi agymenese volt?

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.18. 16:46

dreizwanzig írta:Par napja kiirta a szintezes hibat a verda, menet kozben, orszaguton. Amikor leallitottam es akkor hallottam, hogy szintezett. Se elotte se azota nem volt ilyen gond. Jol all a kocsi, reggelre sincs leeresztve. Kezdjek aggodni, vagy lehet, hogy csak valami pillanatnyi agymenese volt?


Lehet pillanatnyi agymenés, valamint még nagy hidegben szoktak vacakolni a légrugók. Pl. hibát írnak ki, úgy hogy semmi bajuk.
Szóval, ne aggódj.

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.18. 18:31

leslie írta:
dreizwanzig írta:Par napja kiirta a szintezes hibat a verda, menet kozben, orszaguton. Amikor leallitottam es akkor hallottam, hogy szintezett. Se elotte se azota nem volt ilyen gond. Jol all a kocsi, reggelre sincs leeresztve. Kezdjek aggodni, vagy lehet, hogy csak valami pillanatnyi agymenese volt?


Lehet pillanatnyi agymenés, valamint még nagy hidegben szoktak vacakolni a légrugók. Pl. hibát írnak ki, úgy hogy semmi bajuk.
Szóval, ne aggódj.

Vezérlő relét pár évente jó kicserélni sőt ha pl felújítják a kompresszort csak úgy adnak garanciát ha azt is kicseréled.

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.20. 01:21

Sziasztok!

Az utóbbi hetekben észrevettem, hogy a kipufogógáz nagyon büdös. Nem igazán tudom leírni a szagot. Mi lehet a gond, vagy hogyan lehetne utánajárni? Diag nem ír hibát.

Illetve tudja valaki az ablaktörlő lapát gumik cikkszámát? Csak a gumi érdekelne. Kerestem a realoemen de sehol nem találom.

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.20. 21:52

dreizwanzig írta:Sziasztok!

Az utóbbi hetekben észrevettem, hogy a kipufogógáz nagyon büdös. Nem igazán tudom leírni a szagot. Mi lehet a gond, vagy hogyan lehetne utánajárni? Diag nem ír hibát.

Illetve tudja valaki az ablaktörlő lapát gumik cikkszámát? Csak a gumi érdekelne. Kerestem a realoemen de sehol nem találom.


Az abl.törlő gumi cikkszámát nem tudom, de a Homasitában tudsz venni csak gumit, aztán méretre tudod vágni magadnak.

Re: Kérdések-válaszok E60

2019.01.21. 14:21

dreizwanzig írta:Sziasztok!

Az utóbbi hetekben észrevettem, hogy a kipufogógáz nagyon büdös. Nem igazán tudom leírni a szagot. Mi lehet a gond, vagy hogyan lehetne utánajárni? Diag nem ír hibát.

Illetve tudja valaki az ablaktörlő lapát gumik cikkszámát? Csak a gumi érdekelne. Kerestem a realoemen de sehol nem találom.


Szerintem ráférne egy regenerálás az autódra. Nálad a DPF és a katalizátor már nem külön, hanem közös egységet alkot. Rövid utak esetén jelentősen romlik a hatásfoka. :franko:
Hozzászólás küldése

VigLink badge