Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.10.30. 10:50

csikes77 írta:
Bandi1978 írta:
csikes77 írta:Sziasztok. Srácok tudja valaki,hogy mekkora Torx kell a kettőstömegű lendkerék leszedéséhez?

Ha arra gondolsz, amelyikből 8 darab tartja a lendkereket, az T60.

Arra igen. Köszönöm a választ. Még szerintem szükségem lesz kuplung központosítóra is, nem tudod véletlen melyik a jó szett ami elfogadható árban van? Vagy felesleges? Mert régebben dornival állítottam be,vagy imbusszal, erről láttam videót is. :D Csak nem tudom,hogy ennél a típusnál működik e ez a megoldás , mert konkrétan e60as videót nem találtam.

Szerintem a legolcsóbb műanyag is megteszi, van amikor adnak is a kuplung készlethez, annyira banális célszerszám.

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.08. 13:26

Sziasztok! A hosszbordás szíjam (generátor oldali) elkezdett nyöszörögni, mióta egy javítás közben pár csepp fagyálló ráfolyt. Nem csúszik, csak van egy "csüszögő" hangja, ha értitek mire gondolok. Van valami módszer az tisztítására/elhallgattatására, vagy simán cseréljem le? Amit már próbáltam: ha ékszíj-sprayvel lefújom, akkor addig néma csendben fut, míg a spray szóródik rá. Ha már nem nyomom az anyagot, pár másodperc múlva kezdi újra. Köszi a véleményeket.

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.08. 14:21

Zsolt írta:Sziasztok! A hosszbordás szíjam (generátor oldali) elkezdett nyöszörögni, mióta egy javítás közben pár csepp fagyálló ráfolyt. Nem csúszik, csak van egy "csüszögő" hangja, ha értitek mire gondolok. Van valami módszer az tisztítására/elhallgattatására, vagy simán cseréljem le? Amit már próbáltam: ha ékszíj-sprayvel lefújom, akkor addig néma csendben fut, míg a spray szóródik rá. Ha már nem nyomom az anyagot, pár másodperc múlva kezdi újra. Köszi a véleményeket.


Helló!
Én inkább azért cserélném le, mert ha a fagyálló esetleg megeszi az anyagot és a semmi kellős közepén elszakad, akkor annak valszeg nem fogsz örülni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek leslie az itt látható tagok köszönték meg: Zsolt
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.08. 15:11

leslie írta:
Zsolt írta:Sziasztok! A hosszbordás szíjam (generátor oldali) elkezdett nyöszörögni, mióta egy javítás közben pár csepp fagyálló ráfolyt. Nem csúszik, csak van egy "csüszögő" hangja, ha értitek mire gondolok. Van valami módszer az tisztítására/elhallgattatására, vagy simán cseréljem le? Amit már próbáltam: ha ékszíj-sprayvel lefújom, akkor addig néma csendben fut, míg a spray szóródik rá. Ha már nem nyomom az anyagot, pár másodperc múlva kezdi újra. Köszi a véleményeket.
Helló! Én inkább azért cserélném le, mert ha a fagyálló esetleg megeszi az anyagot és a semmi kellős közepén elszakad, akkor annak valszeg nem fogsz örülni.
Jogos, felesleges kockáztatni. Viszont akkor már illene a két fordító-görgőt, és a feszítőt is ledobni... :roll:

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.08. 23:41

Zsolt írta:
leslie írta:
Zsolt írta:Sziasztok! A hosszbordás szíjam (generátor oldali) elkezdett nyöszörögni, mióta egy javítás közben pár csepp fagyálló ráfolyt. Nem csúszik, csak van egy "csüszögő" hangja, ha értitek mire gondolok. Van valami módszer az tisztítására/elhallgattatására, vagy simán cseréljem le? Amit már próbáltam: ha ékszíj-sprayvel lefújom, akkor addig néma csendben fut, míg a spray szóródik rá. Ha már nem nyomom az anyagot, pár másodperc múlva kezdi újra. Köszi a véleményeket.
Helló! Én inkább azért cserélném le, mert ha a fagyálló esetleg megeszi az anyagot és a semmi kellős közepén elszakad, akkor annak valszeg nem fogsz örülni.
Jogos, felesleges kockáztatni. Viszont akkor már illene a két fordító-görgőt, és a feszítőt is ledobni... :roll:


Feszítőt le ne cseréld. Én is lecseréltem preventív jelleggel Febire, azóta minden indításnál megcsúszik a szíj egy pillanatra.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: Zsolt
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.09. 19:12

NagyMatyas írta:
Zsolt írta:
leslie írta:
Zsolt írta:Sziasztok! A hosszbordás szíjam (generátor oldali) elkezdett nyöszörögni, mióta egy javítás közben pár csepp fagyálló ráfolyt. Nem csúszik, csak van egy "csüszögő" hangja, ha értitek mire gondolok. Van valami módszer az tisztítására/elhallgattatására, vagy simán cseréljem le? Amit már próbáltam: ha ékszíj-sprayvel lefújom, akkor addig néma csendben fut, míg a spray szóródik rá. Ha már nem nyomom az anyagot, pár másodperc múlva kezdi újra. Köszi a véleményeket.
Helló! Én inkább azért cserélném le, mert ha a fagyálló esetleg megeszi az anyagot és a semmi kellős közepén elszakad, akkor annak valszeg nem fogsz örülni.
Jogos, felesleges kockáztatni. Viszont akkor már illene a két fordító-görgőt, és a feszítőt is ledobni... :roll:
Feszítőt le ne cseréld. Én is lecseréltem preventív jelleggel Febire, azóta minden indításnál megcsúszik a szíj egy pillanatra.
Lehetséges, hogy a feszítő cseréjéhez le kell venni a generátort? (sajnos a feszítő-görgőnek van hangja, cserélni kell) Vagy ki tudom cserélni a tengelye végén csak a görgőt is?

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.09. 21:40

Zsolt írta:
NagyMatyas írta:
Zsolt írta:
leslie írta:
Zsolt írta:Sziasztok! A hosszbordás szíjam (generátor oldali) elkezdett nyöszörögni, mióta egy javítás közben pár csepp fagyálló ráfolyt. Nem csúszik, csak van egy "csüszögő" hangja, ha értitek mire gondolok. Van valami módszer az tisztítására/elhallgattatására, vagy simán cseréljem le? Amit már próbáltam: ha ékszíj-sprayvel lefújom, akkor addig néma csendben fut, míg a spray szóródik rá. Ha már nem nyomom az anyagot, pár másodperc múlva kezdi újra. Köszi a véleményeket.
Helló! Én inkább azért cserélném le, mert ha a fagyálló esetleg megeszi az anyagot és a semmi kellős közepén elszakad, akkor annak valszeg nem fogsz örülni.
Jogos, felesleges kockáztatni. Viszont akkor már illene a két fordító-görgőt, és a feszítőt is ledobni... :roll:
Feszítőt le ne cseréld. Én is lecseréltem preventív jelleggel Febire, azóta minden indításnál megcsúszik a szíj egy pillanatra.
Lehetséges, hogy a feszítő cseréjéhez le kell venni a generátort? (sajnos a feszítő-görgőnek van hangja, cserélni kell) Vagy ki tudom cserélni a tengelye végén csak a görgőt is?


Ki tudod generátor levétel nélkül cserélni!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: Zsolt
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.11. 21:55

Sziasztok.
Valaki cserélt már antenna erősítőt e61-ben?
Igazából kicserélni ki tudom, csak mi van utána? A kulcsot tanítani kell? Vagy hogyan fog működni utána?

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.15. 11:13

Rjani530d írta:Sziasztok.
Valaki cserélt már antenna erősítőt e61-ben?
Igazából kicserélni ki tudom, csak mi van utána? A kulcsot tanítani kell? Vagy hogyan fog működni utána?


hali!
nálam múlthónapban cseréltek, nem kellett tanitani a kulcsot :franko:

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.15. 22:45

Köszi.
Holnap kiderül.

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.17. 09:45

dreizwanzig írta:
Zsolt írta:Sziasztok!
Diag szerint elhalálozott a hátsó középső bal PDC-szenzorom (sedan az autó). Honnan tudnék beszerezni szín-azonos cseredarabot? TITANGRAU II METALLIC (A36)
Köszi.

Bontó, vagy ebay. En ebayen talaltam csak szinazonosat sajna. De a titangrau asszem eleg gyakori szin, szoval jo esellyel lelsz otthon is.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Én vettem feketét. aztán festettem. Működött, ami fontos hogy hajszálvékony festékréteget vigyél fel, mert nem lát ki alóla különben a szenzor :) Én kevertettem aerosolos, fújós verziót, és jó messziről, csak ködölve fújtam. Működött.... Ugyanez a Ttangrau volt nekem is, sztem viszonylag ritka, bár szerintem a legjobb szín :)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek csrobcsi az itt látható tagok köszönték meg: Zsolt
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.19. 20:08

csrobcsi írta:
dreizwanzig írta:
Zsolt írta:Sziasztok!
Diag szerint elhalálozott a hátsó középső bal PDC-szenzorom (sedan az autó). Honnan tudnék beszerezni szín-azonos cseredarabot? TITANGRAU II METALLIC (A36)
Köszi.

Bontó, vagy ebay. En ebayen talaltam csak szinazonosat sajna. De a titangrau asszem eleg gyakori szin, szoval jo esellyel lelsz otthon is.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Én vettem feketét. aztán festettem. Működött, ami fontos hogy hajszálvékony festékréteget vigyél fel, mert nem lát ki alóla különben a szenzor :) Én kevertettem aerosolos, fújós verziót, és jó messziről, csak ködölve fújtam. Működött.... Ugyanez a Ttangrau volt nekem is, sztem viszonylag ritka, bár szerintem a legjobb szín :)
Köszi a tanácsot, megpróbáljuk... :)

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.21. 22:48

Fűtés gond: a középső hátsó légbefúvó bárhova állítva csak hideget fúj. Az ülések alól, illetve az összes első szellőzőrostélyból meleg jön. Az iDrive-on természetesen téli üzemmód van beállítva. Van valakinek ötlete?

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.22. 19:07

Sziasztok!

Ezt a hibát most miért kaptam meg? " Bmw sos call system failure! " Észrevételem alapján minden jó működik " telefon, rádió, bluetooth és stb... " . Az aksi 2 éves feltanítva! Egyedül ami rossz még mindig az állófűtésem de szerintem azért nem hisztizik! :lol:

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.22. 19:17

kzolee írta:Fűtés gond: a középső hátsó légbefúvó bárhova állítva csak hideget fúj. Az ülések alól, illetve az összes első szellőzőrostélyból meleg jön. Az iDrive-on természetesen téli üzemmód van beállítva. Van valakinek ötlete?


http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=64_1341

Nézegettem én is már, mert nálam is hol jó, hol nem, de egyenlőre az elérhető ábrák alapján nem tudtam teljesen összerakni a dolgot. Nekem az a gyanúm, hogy az idevágó actuatorod nem működik, megszorult hideg levegő állásban. ISTA-val tudod tesztelni, hogy állítja-e.

Nekem is volt rá példa, de lekopogom azóta jó, viszont a szélvédőre évek óta meleg levegőt akar fújni. Most olvastam, hogy annak a körnek elvileg külön fűtéscsapja van. Ezt meg tudod erősíteni?

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.22. 21:24

NagyMatyas írta:
kzolee írta:Fűtés gond: a középső hátsó légbefúvó bárhova állítva csak hideget fúj. Az ülések alól, illetve az összes első szellőzőrostélyból meleg jön. Az iDrive-on természetesen téli üzemmód van beállítva. Van valakinek ötlete?


http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=64_1341

Nézegettem én is már, mert nálam is hol jó, hol nem, de egyenlőre az elérhető ábrák alapján nem tudtam teljesen összerakni a dolgot. Nekem az a gyanúm, hogy az idevágó actuatorod nem működik, megszorult hideg levegő állásban. ISTA-val tudod tesztelni, hogy állítja-e.

Nekem is volt rá példa, de lekopogom azóta jó, viszont a szélvédőre évek óta meleg levegőt akar fújni. Most olvastam, hogy annak a körnek elvileg külön fűtéscsapja van. Ezt meg tudod erősíteni?


Nekem akkor volt ilyen problémám (nyáron) amikor az elpárologtatót kellett cserélni...

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.23. 00:07

kzolee írta:
NagyMatyas írta:
kzolee írta:Fűtés gond: a középső hátsó légbefúvó bárhova állítva csak hideget fúj. Az ülések alól, illetve az összes első szellőzőrostélyból meleg jön. Az iDrive-on természetesen téli üzemmód van beállítva. Van valakinek ötlete?


http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=64_1341

Nézegettem én is már, mert nálam is hol jó, hol nem, de egyenlőre az elérhető ábrák alapján nem tudtam teljesen összerakni a dolgot. Nekem az a gyanúm, hogy az idevágó actuatorod nem működik, megszorult hideg levegő állásban. ISTA-val tudod tesztelni, hogy állítja-e.

Nekem is volt rá példa, de lekopogom azóta jó, viszont a szélvédőre évek óta meleg levegőt akar fújni. Most olvastam, hogy annak a körnek elvileg külön fűtéscsapja van. Ezt meg tudod erősíteni?


Nekem akkor volt ilyen problémám (nyáron) amikor az elpárologtatót kellett cserélni...


Volt klímásnál az autó, ők arra nem panaszkodtak, ez persze nem jelenti azt, hogy igazuk van. :)

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.23. 09:11

tökmöc írta:Sziasztok!

Ezt a hibát most miért kaptam meg? " Bmw sos call system failure! " Észrevételem alapján minden jó működik " telefon, rádió, bluetooth és stb... " . Az aksi 2 éves feltanítva! Egyedül ami rossz még mindig az állófűtésem de szerintem azért nem hisztizik! :lol:


Öcsémnek az E91-én volt ilyen, az SOS gomb, illetve rendszer halt le nála! :roll:

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.23. 09:17

kzolee írta:Fűtés gond: a középső hátsó légbefúvó bárhova állítva csak hideget fúj. Az ülések alól, illetve az összes első szellőzőrostélyból meleg jön. Az iDrive-on természetesen téli üzemmód van beállítva. Van valakinek ötlete?
hol kell teli uzemmodot beallitani??? :O


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: Kérdések-válaszok E60

2018.11.24. 08:35

dreizwanzig írta:
kzolee írta:Fűtés gond: a középső hátsó légbefúvó bárhova állítva csak hideget fúj. Az ülések alól, illetve az összes első szellőzőrostélyból meleg jön. Az iDrive-on természetesen téli üzemmód van beállítva. Van valakinek ötlete?
hol kell teli uzemmodot beallitani??? :O

Gesendet von iPhone mit Tapatalk


A klímabeállításokban, ahol a levegő mennyiségét állítod, van egy kékre vagy pirosra állítható rész.
Hozzászólás küldése

VigLink badge