Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2012.06.09. 00:23

Helo
A bmw csak az -M5-ös modelleknél használ lyuggatott tárcsákat
ettöl eltérő lyuggatott tárcsák és betétek ((gagyik ))

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2012.06.09. 03:36

lepke írta:Helo
A bmw csak az -M5-ös modelleknél használ lyuggatott tárcsákat
ettöl eltérő lyuggatott tárcsák és betétek ((gagyik ))


Performance fék (az nagyon gyári, nem emöt és vannak rajta lyukak) nagyon sok típushoz rendelhető, ezt ne felejtsük el. 8)

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2012.11.07. 21:50

Helo
Nagyon nagyon gyorsan ideérkeztek a fékbetétek
Köszönöm Jani

Kép

http://www.ap-trade.eu

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2012.11.09. 21:09

Helo
Ahogyan már leírtam régebben is az E6X modelleknél hiába a kopásjelző még 2-3 ezer megtehető kilómétert bír
Az még nem biztos hogy mind a KÉT keréken egyformán kopik a betét
Hogyha vissza olvasgattok ebben a topikban akkor már bebizonyosodott hogy valóban nem egyformán használódik az egy tengelyen lévő betétek
A jobb oldali sokkal hamarabb megeszi a betéteket
Egy kicsit becsapós a dolog mert az első tengelyen a bal oldalon van a kopásjelző

Kép

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2012.11.09. 23:07

lepke írta:Helo
Ahogyan már leírtam régebben is az E6X modelleknél hiába a kopásjelző még 2-3 ezer megtehető kilómétert bír
Az még nem biztos hogy mind a KÉT keréken egyformán kopik a betét
Hogyha vissza olvasgattok ebben a topikban akkor már bebizonyosodott hogy valóban nem egyformán használódik az egy tengelyen lévő betétek
A jobb oldali sokkal hamarabb megeszi a betéteket
Egy kicsit becsapós a dolog mert az első tengelyen a bal oldalon van a kopásjelző

Kép

Bizonyám! És ezért van az leírva, hogy amikor 3 mm a betét vastagsága, akkor már cserére szorul, mert nem biztonságos. Nagyjából ekkor jelez a kopásjelző, így nincs abban már megtehető km mikortól világít a piktogram. Ezt kb. olyan komolyan kellene venni, mint a téli gumi mimimum lamellamagasságát. Ekkor már nagyon vékony a súrlódó anyag vastagsága, könnyen megég leválik a fémről. Főleg Lepke használati körülményei esetén. Egyes típusokon fémig kopott betét esetén, a fémlap lecsúszhat a fékállvány és a tárcsa közé, ahol beszorul. Kollégám járt így, ott egyik(kopásjelzős) oldalt 5mm volt a vastagság, a másik oldalon fémig kopott. Fémlap lecsúszott, meg ő is majdnem az útról. Tréler lett a vége.

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.02.03. 12:44

Üdv mindenki.


Valaki nem tudná megmondani a fékkopásjelzőnek mekkora az ellenállása?Míg nem lesz csere,addig se csipogjon nekem minden indításkor.Ki szeretném váltani egy ellenállással ideiglenesen.

Köszi.

Szerk:Nem kell skacok ,megtaláltam:

Kép

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.02.25. 13:24

Norbert27 írta:Üdv mindenki.


Valaki nem tudná megmondani a fékkopásjelzőnek mekkora az ellenállása?Míg nem lesz csere,addig se csipogjon nekem minden indításkor.Ki szeretném váltani egy ellenállással ideiglenesen.

Köszi.

Szerk:Nem kell skacok ,megtaláltam:

Kép


Attól kezdve mikor először bejelez még van kb 1-1,5 mm, mondjuk utána már csak egy utat szabad megjárni, a szervízig!

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.18. 15:52

lepke írta:Helo
Nagyon nagyon gyorsan ideérkeztek a fékbetétek
Köszönöm Jani

Kép

http://www.ap-trade.eu


Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül egy ilyen gyári fékbetét garnitúra? Elképzelhető, hogy a e60 535d esetén kétféle fékméret van? Az én autóm elvileg teljes M csomagos. ( Utcán néztem már pár 535d-t de azokon sokkal kisebb fék volt elől hátul, mint az én kocsimon) A fékekből, akkor ugyan az jó, mint az M5-be? Után gyártott tárcsával és betéttel érdemes szórakozni, vagy sokkal jobb a gyári? Száguldozni nem szoktunk, ebből kifolyólag érdekelne, hogy normál körülmények között mit bír egy után gyártott garnitúra.

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.18. 16:07

nagy.matyika írta:Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül egy ilyen gyári fékbetét garnitúra?


viewtopic.php?f=24&t=1434

Az M5-ön tök más a fék, az M pakettől még nem lesz M5 egy 35d.

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.18. 18:44

Értem én, hogy nem lesz tőle M5, de miért vannak két féle fékkel szerelve az autók? Úgy tudom, hogy van az a féle M csomag, amikor csak a lökhárító, esetleg a felnik M-esek és van amikor "full" M-es az autó (lökösök, felnik, kormány, küszöb díszléc, sportfutómű, ?nagy fékek?) Bocsássatok meg, ha hülyeséggel traktállak titeket, de tanulni járok ide :D

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.18. 20:01

nagy.matyika írta:Értem én, hogy nem lesz tőle M5, de miért vannak két féle fékkel szerelve az autók? Úgy tudom, hogy van az a féle M csomag, amikor csak a lökhárító, esetleg a felnik M-esek és van amikor "full" M-es az autó (lökösök, felnik, kormány, küszöb díszléc, sportfutómű, ?nagy fékek?) Bocsássatok meg, ha hülyeséggel traktállak titeket, de tanulni járok ide :D


M packet gyárilag csak egyféle volt.

Ez tartalmazta az aerodinamikai csomagot, az M sportkormányt, a sportüléseket és a sport futóművet.

A fékek egyformák.

Amelyik autón csak a műanyaghéj "M"-es, az utólagos.

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.18. 20:21

Akkor elég sok autón utólagos :shock: Köszönöm a tájékoztatást :D

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 08:36

Családban van e60 m5 és e61 35d m paket és koppra ugyanaz a fék rajta mint az M5ön. A futóműve is ugyanaz. Gyakorlatilag szerintem a motoron kívül minden ugyanaz.

Tapatalk 2 with Galaxy Note

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 09:15

renaissance írta:Családban van e60 m5 és e61 35d m paket és koppra ugyanaz a fék rajta mint az M5ön. A futóműve is ugyanaz. Gyakorlatilag szerintem a motoron kívül minden ugyanaz.

Tapatalk 2 with Galaxy Note


Ha egyformák a fékek a 2 autón, akkor valamelyiken nem a gyári van, mert:

pl az első fékek:

535d első féktárcsa mérete 348x36 és nem lyuggatott
http://bmwfans.info/parts/catalog/E61/T ... rake_disc/

m5 első féktárcsa átmérője 374x36 és lyuggatott
http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/S ... erforated/

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 09:33

Oroszlan írta:
renaissance írta:Családban van e60 m5 és e61 35d m paket és koppra ugyanaz a fék rajta mint az M5ön. A futóműve is ugyanaz. Gyakorlatilag szerintem a motoron kívül minden ugyanaz.

Tapatalk 2 with Galaxy Note


Ha egyformák a fékek a 2 autón, akkor valamelyiken nem a gyári van, mert:

pl az első fékek:

535d első féktárcsa mérete 348x36 és nem lyuggatott
http://bmwfans.info/parts/catalog/E61/T ... rake_disc/

m5 első féktárcsa átmérője 374x36 és lyuggatott
http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/S ... erforated/

Na majd ha hazaértem rávizsgálok 8)

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 12:13

renaissance írta:Családban van e60 m5 és e61 35d m paket és koppra ugyanaz a fék rajta mint az M5ön. A futóműve is ugyanaz. Gyakorlatilag szerintem a motoron kívül minden ugyanaz.

Tapatalk 2 with Galaxy Note


:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Melyik családban? Valószínű valaki más családjában, amit írtál a szerint csak a kerítés mögül kukkolod őket... :D

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 12:39

Nem Performance fék van a 35d-n?

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 13:52

renaissance írta:Családban van e60 m5 és e61 35d m paket és koppra ugyanaz a fék rajta mint az M5ön. A futóműve is ugyanaz. Gyakorlatilag szerintem a motoron kívül minden ugyanaz.

Tapatalk 2 with Galaxy Note

Gyakorlatilag szerintem meg nem ugyanaz. Alaposan vedd szemügyre őket, ha már van a családban...
Érdemes megnézni a tárcsán kívül a többi fék alkatrészt is, első-hátsó nyerget. A hajtáslánc, a futómű sem egyezik meg az M pakettal. Hátul nézz be az M5 alá, és a 35d alá. Na meg és más a karosszéria. Ez nagyon szembetűnő, mégis sokan M5-nek néznek egy M-paketest, holott teljesen más az első-hátsó lökhárító, más a csomagtérfedél, más a tükör, és még több apróság.

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 13:58

Ha már fel lett dobva a topik a főoldalra, megkérdezném:

Megoldódott a lyuggatott tárcsa ügye? Lehet kapni?

És a másik: Lehet nagy tárcsát tenni a 30d-re? vagy csak egy méret van?

kösz! :mrgreen:

Re: Féktárcsa-Fékbetét

2013.07.20. 20:23

kzolee írta:
renaissance írta:Családban van e60 m5 és e61 35d m paket és koppra ugyanaz a fék rajta mint az M5ön. A futóműve is ugyanaz. Gyakorlatilag szerintem a motoron kívül minden ugyanaz.

Tapatalk 2 with Galaxy Note


:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Melyik családban? Valószínű valaki más családjában, amit írtál a szerint csak a kerítés mögül kukkolod őket... :D


Család alatt a nővéremet értem....meg a férjét :)
A tükör az valóban más. A többiről majd teszek képet és kielemezzük, könnyen lehet hogy tényleg hülyeségeket beszélek :eek:
Hozzászólás küldése

VigLink badge