Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Fényezés

2009.04.01. 00:31

Sziasztok.

Ebben a topikban a fényezést veséznénk ki.
Többen mondják hogy a Gyári fényezés ami jó. Szerintem pedig ha valaki újrafényezi, mert mégse olyan új az autó és az a fényezés nem kókány munka, lehet nagyon szép sőt..

Fel is teszem az első kérdésem. Mindig is rajongtam a Matt fényezésért (A Tökéletes matt fényezést értem ezalatt, nem a szakmunkásképző matt fényezőket) Gyönyörű fényezések vannak fent a netten. Mi a hátulütője egy Matt fényezésnek szerintetek?
Régebben valaki belinkelt egy oldalt egy M5 -ről íme:

Kép

Kép

Kép

2009.04.01. 11:01

Szia! Ez qrva jól néz ki - korábban nem láttam még!!! Nekem lassan aktuális lesz, ha bárkinek van jó tippje a fényezésre Budapesten, vagy környékén, megköszönném.

Geri

2009.04.01. 11:03

Meg tudnám szokni az autót is... :P de a matt fekete nagyon adja... :wink:

2009.04.01. 15:02

gerie39 írta:Szia! Ez qrva jól néz ki - korábban nem láttam még!!! Nekem lassan aktuális lesz, ha bárkinek van jó tippje a fényezésre Budapesten, vagy környékén, megköszönném.

Geri


Engem is érdekelne egy profi fényező Bp. környékén. Nekem a kulcsos móka (így vettem) miatt kell 5-6 elemet fényezni. Első körben nem az ára hanem a minősége érdekelne. Az NT-által ajánlottról annyit hogy ő csinálta az előző tulaj motorház tetejét és ledobta a festéket elöl (minden féle koccanás nélkül) a gép. Szóval nem egy évre fényeztetnék hanem 10-re :wink:

Jackson, a válogatós

2009.04.01. 15:31

Ha már szóba került,elmesélném gyorsan én is a tapasztalataimat.

2005-ben úgy vettem,hogy a csomagtértető volt egyedül sérülve az autón,az első és hátsó lökösön a körömhegynyi sérülések nem izgattak akkor.A csomagteret itthon fényezték,képeken megmutatták milyen volt az eredeti állapot,hogy tényleg nem kamuznak.
Csak az volt a baj,hogy 2 foltban elkezdte ledobni magáról a lakkot potom egy év alatt.
Nem gond,mondtam magamnak,legalább megcsináltatom,mert az kókány munka volt,és akkor a lökhárítókat is megcsináltatom,akkor legyen hibátlan.A fényező ismerősöm nyugodtan mondhatom 15 éve hozzá hordja a család az autókat bármi van,mindig hibátlan munkát végzett.Na akkor egyszer nem:a lökösök szépek lettek,de a csomitartó teteje tiszta felhős lett.Megkértem hogy csinálja meg újra mert az így szar.Gondolhatjátok...3x volt fényezve az az elem nem ütött el végülis a szín,meg nem is volt többé felhős,de a felülete kicsit hullámos.Na mind1 meglett az egész 75-ből.
Rá 3 hónapra a győri BMW A1-nél megnyomták az első lökösömet.És kb 7 hónapra rá reggelre valaki poénból/irigységből/ rábaszott valahonnan egy tojást a csomagtérre,és lett rajta egy érdekes lenyomat,nyomokban lehozta a felső lakk réteget.
Az első lökös pedig nem bírja a folyamatos autópályás és hosszútávos igénybevételt,a kavics nyomai szépen látszanak rajta.

Jól gondoljátok meg ,mennyiért,hol,miért, csináltatjátok meg! :)

2009.04.01. 15:58

Janika_86 írta:Ha már szóba került,elmesélném gyorsan én is a tapasztalataimat.

2005-ben úgy vettem,hogy a csomagtértető volt egyedül sérülve az autón,az első és hátsó lökösön a körömhegynyi sérülések nem izgattak akkor.A csomagteret itthon fényezték,képeken megmutatták milyen volt az eredeti állapot,hogy tényleg nem kamuznak.
Csak az volt a baj,hogy 2 foltban elkezdte ledobni magáról a lakkot potom egy év alatt.
Nem gond,mondtam magamnak,legalább megcsináltatom,mert az kókány munka volt,és akkor a lökhárítókat is megcsináltatom,akkor legyen hibátlan.A fényező ismerősöm nyugodtan mondhatom 15 éve hozzá hordja a család az autókat bármi van,mindig hibátlan munkát végzett.Na akkor egyszer nem:a lökösök szépek lettek,de a csomitartó teteje tiszta felhős lett.Megkértem hogy csinálja meg újra mert az így szar.Gondolhatjátok...3x volt fényezve az az elem nem ütött el végülis a szín,meg nem is volt többé felhős,de a felülete kicsit hullámos.Na mind1 meglett az egész 75-ből.
Rá 3 hónapra a győri BMW A1-nél megnyomták az első lökösömet.És kb 7 hónapra rá reggelre valaki poénból/irigységből/ rábaszott valahonnan egy tojást a csomagtérre,és lett rajta egy érdekes lenyomat,nyomokban lehozta a felső lakk réteget.
Az első lökös pedig nem bírja a folyamatos autópályás és hosszútávos igénybevételt,a kavics nyomai szépen látszanak rajta.

Jól gondoljátok meg ,mennyiért,hol,miért, csináltatjátok meg! :)


Most akkor ha jól értem nem érdemes drágán mert úgy is gajra megy?
Nem érdemes vacakul mert 1 hónap alatt kijön?

Jackson, aki ezt érti a javasolatodból

2009.04.01. 16:20

Fenti képek:
Az Ótó (a rendszámából ítélve) valami Angliában élő muzulmán terrorista vasa lehet, akit már korábban elkapott Dubai-ban a homokvihar :lol: :lol: :lol:
Ezt az is alátámasztja, hogy ott jól süt a Nap, ezért vannak tükrösre sötétítve az üvegei.
Igen tetszik, már bele is szerettem! Sajnos nem az én zsebemre méretezték ezt a festést, azt hiszem!
Van még ilyen, Főnök?
Kérünk linkeket, vagy fotókat!
Ha Mo-on csinálnak ilyet, esetleg árakat is :o

2009.04.01. 16:49

Kép

Kép

Kép

2009.04.01. 20:54

Sziasztok. Mindig ezek a fényezési problémák?? Az első kérdésre válaszolván a matt fényezésnek semmi hátulütője nincs, a festékbe kevernek egy spéci mattítóanyagot amitől megváltozik a struktúrája, sőt lehet cifrázni a selyemfénytől egészen a teljesen mattig, keverési arány kérdése. A lakk lehámlás a mocitetőről valószínűleg a festék vagy a lakk hibája, de lehet, hogy a fényező aki csinálta túl sok időt várt a bázis és a lakk fújása között és emiatt nincs meg a megfelelő tapadás a 2 réteg között.

Re: Fényezés

2009.04.01. 21:39

Celtic írta:Sziasztok.

Ebben a topikban a fényezést veséznénk ki.
Többen mondják hogy a Gyári fényezés ami jó. Szerintem pedig ha valaki újrafényezi, mert mégse olyan új az autó és az a fényezés nem kókány munka, lehet nagyon szép sőt..

Fel is teszem az első kérdésem. Mindig is rajongtam a Matt fényezésért (A Tökéletes matt fényezést értem ezalatt, nem a szakmunkásképző matt fényezőket) Gyönyörű fényezések vannak fent a netten. Mi a hátulütője egy Matt fényezésnek szerintetek?
Régebben valaki belinkelt egy oldalt egy M5 -ről íme:

Kép

Kép

Kép

Egy ilyen matt fekete E60 volt a Soproni talin is.

2009.04.08. 19:23

Nincs esetleg valakinek olyan ismerőse, akinek az autója Selyem Matt fényezéssel bír?

Re: Fényezés

2009.04.08. 19:27

admin írta:
Celtic írta:Sziasztok.

Ebben a topikban a fényezést veséznénk ki.
Többen mondják hogy a Gyári fényezés ami jó. Szerintem pedig ha valaki újrafényezi, mert mégse olyan új az autó és az a fényezés nem kókány munka, lehet nagyon szép sőt..

Fel is teszem az első kérdésem. Mindig is rajongtam a Matt fényezésért (A Tökéletes matt fényezést értem ezalatt, nem a szakmunkásképző matt fényezőket) Gyönyörű fényezések vannak fent a netten. Mi a hátulütője egy Matt fényezésnek szerintetek?
Régebben valaki belinkelt egy oldalt egy M5 -ről íme:

Kép

Kép

Kép

Egy ilyen matt fekete E60 volt a Soproni talin is.

Igen, touring, akarommondani touring volt!

2009.04.08. 19:30

Ha ismered a srácot, szóljál! Előbb-Utóbb az enyim is ilyen lesz.

2009.04.08. 19:33

Celtic írta:Ha ismered a srácot, szóljál! Előbb-Utóbb az enyim is ilyen lesz.


Nem találkoztam vele, max a rendszáma talán látszik a fotókon. :(
AdminLacival se találkoztam.

2009.04.08. 19:34

Akkor a kérdés továbbra is áll! :roll:

2009.04.08. 19:37

Celtic írta:Akkor a kérdés továbbra is áll! :roll:


Megnéztem a képet, megvan a rendszám, valaki, asszem talán Lepke ügyezett, hogy lelehet kérdezni kié :?: 8O
Rendszáma: KWK-800

2009.04.08. 19:39

Lepke kollega, figyelsz?

2009.04.08. 19:49

Celtic írta:Lepke kollega, figyelsz?

Van még itt pár korrupt maffiózó is aki tudna segíteni...

2009.04.08. 20:30

LeviM5 írta:
Celtic írta:Ha ismered a srácot, szóljál! Előbb-Utóbb az enyim is ilyen lesz.


Nem találkoztam vele, max a rendszáma talán látszik a fotókon. :(
AdminLacival se találkoztam.

Pedig 3-4klubtagal bandáztunk :!:

Ma nem jártál a Szerémi és Kondorosi úton kora délután?

2009.04.08. 20:32

admin írta:
LeviM5 írta:
Celtic írta:Ha ismered a srácot, szóljál! Előbb-Utóbb az enyim is ilyen lesz.


Nem találkoztam vele, max a rendszáma talán látszik a fotókon. :(
AdminLacival se találkoztam.

Pedig 3-4klubtagal bandáztunk :!:

Ma nem jártál a Szerémi és Kondorosi úton kora délután?

nem! miért a kocsim ott volt? lemegyek megnézem vazze! :)
Hozzászólás küldése

VigLink badge