Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Turbó

2006.08.05. 08:17

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek már volt hasonló problémája. Az utóbbi időben mintha hangosabb lenne a turbóm, sűvít mint atom, talán mintha gyengébb is lenne. Az autó '97-es 525 TDS.

2006.08.07. 11:12

Szia!

Sűvítés oka 2 lehet szerintem, először meg kell nézni a csöveket nincs e lyuk, hasadás valahol ahol elszökik a nyomás. Lyukas töltölevegőhűtő stb.

Vagy kopás. A turbók akkor szoktak hangosodni, vékony kis füttyből áttérni visításra majd bőgésre, mikor a lapátok és a ház között megnő a hézag. Ilyenkor a lapátok pereme kopik le, aminek egyértelmű oka a koszos levegő bejutása. Szóval légszűrő..... Ha homokos, poros levegő jut be rohamosan képes ledarálni a lapátokat.

2006.08.07. 12:56

Köszönöm! Akkor irány a szervíz. Az utóbbi időben egyre több nyest nyomot találtam a motortérben, elképzelhető hogy az rágott meg valamit?

2006.08.07. 18:56

zsolti írta:Köszönöm! Akkor irány a szervíz. Az utóbbi időben egyre több nyest nyomot találtam a motortérben, elképzelhető hogy az rágott meg valamit?


Lehet! Nekem egér rágot szét egy kábelem tavaj télen beköltözöt a motortérbe de elkaptam:-)

2006.08.07. 20:14

Szia

Szerintem is tuti légszűrő.., nekem amikor E36 volt, ugyanez a dolog volt tapasztalható.., légszűrőcsere és kész... ne agódj nincs nagy gáz!

Ed

2006.08.08. 09:19

admin írta:
zsolti írta:Köszönöm! Akkor irány a szervíz. Az utóbbi időben egyre több nyest nyomot találtam a motortérben, elképzelhető hogy az rágott meg valamit?


Lehet! Nekem egér rágot szét egy kábelem tavaj télen beköltözöt a motortérbe de elkaptam:-)


Nekem volt egy 20 centis patkányom még a mondeóban. A motorháztető burkolata alatt lakott hosszabb ideig. A szervízben vettük észre a nyomait, majd ahogy dolgoztak a fiúk a motortérben egyszercsak kidugta a fejét a szigetelés alól és körülnézett: Hé! Mi ez a lárma? :D
Ezerrel kellett kitolatnom nyitott gépháztetővel, hogy nehogy bent kiugorjon. Kint aztán távozásra bírtuk :P
Nehezen akarta otthagyni a vackát. Szerencsére nem rágott szét semmit. De amit a burkolat alatt találtunk...
Csontok, madártetem, kenyér, stb... :sírás:

Sepi

2006.08.09. 11:50

Ha erdő közelében laksz, akkor megnő a kockázata, hogy beköltözik valami állat a motortérbe. A szomszéd nőnek a 3 hónapos 307-esét télen szanaszét rágta egy nyest, nem kevesett költött rá, mire kicserélgették a vezetékeket!
Aztán van egy szomszéd srác, aki elutazott 3 hónapra, mire visszajött beköltözött egy egér család az A4-es csomagtartójába! Iszonyatos bűz lett tőle a kocsiban!

2006.08.09. 11:51

Szóval egérfogót és rágcsáló irtót minden autóba! :D

Milyen jól nézni ki a bőrkárpiton hátul egy egérfogó! :lol:

2006.08.09. 18:03

Gchamp írta:Szóval egérfogót és rágcsáló irtót minden autóba! :D

Milyen jól nézni ki a bőrkárpiton hátul egy egérfogó! :lol:

Ez nem vicc énis azzal fogtam meg a motortérbe!

2006.08.09. 19:15

Öcsém ilyen dolgok is vannak?Ez nagyon kemény nem is hallottam még ilyenről, egérrágás az még elmegy de nyest hát ez kész, most hogy mondjátok énis belenézek a kocsiba, lehet a kis szivattyúmat nekem is egy egér rágta le :D
Akkor a csaj mindig vitte magával a nyestet?És ha hozzáért valami meleghez nem pusztult be?Kemény állat lehet a kicsike :lol:

2006.08.11. 09:17

Hát azt azért ne úgy képzeld el. Sajnos nekem nincs garázsom, ezért az autó a szabad ég alatt alszik. Este leállítom a kocsit, a még meleg motortér a nyesteknek maga a paradicsom. Ja és reggelre az egész kocsi csupa lábnyom. Pedig lehet kapni kb.4000 forintért egy kis ketyerét ami elriasztja őket. Nekem az előző kocsimnál bevált, csak sajnos akkor sikerült beszereznem miután már több ezer forintnyi kárt csináltak. De egy jó kutya is aranyat ér.

2007.02.05. 21:57

Sziasztok!
Az egyik talin láttam mármint a képeken h van egy 530-as bmw és biturbo van benne na ezt h csinálta a tulaj? kérem írja meg, köszönöm!

2007.02.06. 00:04

530d_ írta:Sziasztok!
Az egyik talin láttam mármint a képeken h van egy 530-as bmw és biturbo van benne na ezt h csinálta a tulaj? kérem írja meg, köszönöm!

Ugyhogy az egy D10 ALPINA!!(gondolom tudod mitjelent)

2007.02.06. 00:41

8O 8O yaya:D:D az igen
Am olvastad már a chip tunigos részleten remélem, de ha nem itt is elnézést kérek oké?
Bocsi többet nem lesz ilyen ígérem 8)

2007.02.06. 00:44

Megmondom őszintén erről a szekérről nem sok mindent tudok és ez elég szégyen tudom:):)
De konkrétabban az 535d előde?

2007.02.06. 10:58

530d_ írta:8O 8O yaya:D:D az igen
Am olvastad már a chip tunigos részleten remélem, de ha nem itt is elnézést kérek oké?
Bocsi többet nem lesz ilyen ígérem 8)

Nincs semmi gond!

2007.02.06. 11:04

530d_ írta:Megmondom őszintén erről a szekérről nem sok mindent tudok és ez elég szégyen tudom:):)
De konkrétabban az 535d előde?

Majd ha erre jár Alpinafan barátunk ő elmondja a francot!!
De nem az 535d elődje!
Az ALPINA-k egy sorszámozot darabszámba készültek ha jól megnézed ez az 55-ös.

2007.02.06. 16:03

Oké
Hát vmit tudok az alpinakról vagyis annyit hallottam róluk h eszméletlen ütősek de azt nem tudtam h van diesel is
de köszi a választ, mostmár tudom:)

2007.02.06. 19:41

A D10 alpina és az 535d között annyi a hasonlóság hogy mindkettő 530d-ből származik, és 2 turbo van rajta.
Az Alpina még a kezdeti időszakból származó 184lovas blokkbol származik, még a 88-as furatubol. 2 db turbo van rajta DE 3 hengerenként hajt egyet-egyet, és párhuzamosan fúj bele a szívócsőbe. mindkét turbo elektromos léptetőmotoros geometria állítással rendelkezik. Legalábbis amennyit láttam Alpinafan autójából a talin ennyit szürtem le.
Az 535d meg az ujabb 90-es furatu 218-231lovas blokkbol készült, egy kisebb és egy nagyobb turbo SORBAkötésével, hagyományos wastegate vezérléssel. működését kifejteném szívesen csak nem lenne elég itt a hely :-D
Számomra még kérdés milyen váltót akasztottak az Alpinára. De nyomozom már. Sőt a chip tartalma is megvan, és memóriatérképe is, szóval bele is tudok nyúlni rendesen :-) 535d-hez szintén, annak a 300Ló meg se kottyan, azszem külföldiában is huzzák annyira.

Ennyi röviden....

2007.02.06. 22:27

530d_ írta:Megmondom őszintén erről a szekérről nem sok mindent tudok és ez elég szégyen tudom:):)
De konkrétabban az 535d előde?


Sok mindent már nem kell elmondanom, admin és BMW_Power megtette. :)
Hozzászólás küldése

VigLink badge