Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

2008.12.31. 16:38

Labi írta:Ő meleg, fűtött garázsban szundizik, nagy szeretetben és gondja nincs e világon! 8) :D


Ez a lényeg! Akkor meg mérgelődj,max a garázsajtó elött hagytad. :lol:

Kapunyitó hogy áll?

2008.12.31. 16:47

MChris írta:
Labi írta:Ő meleg, fűtött garázsban szundizik, nagy szeretetben és gondja nincs e világon! 8) :D


Ez a lényeg! Akkor meg mérgelődj,max a garázsajtó elött hagytad. :lol:

Kapunyitó hogy áll?


most is azt nézegetem. Atitdi-t szondáztatom az árról. olyan 80 dolcsi körül lehet kapni az íbéjen ...ha van itthon ennyiért, akkor nem fogok vele tökölni. ..és belevágok. praktikus kis szerkezet, csak a betanításától félek. (hogy sikerül e)

2008.12.31. 16:50

Labi írta:
MChris írta:
Labi írta:Ő meleg, fűtött garázsban szundizik, nagy szeretetben és gondja nincs e világon! 8) :D


Ez a lényeg! Akkor meg mérgelődj,max a garázsajtó elött hagytad. :lol:

Kapunyitó hogy áll?


most is azt nézegetem. Atitdi-t szondáztatom az árról. olyan 80 dolcsi körül lehet kapni az íbéjen ...ha van itthon ennyiért, akkor nem fogok vele tökölni. ..és belevágok. praktikus kis szerkezet, csak a betanításától félek. (hogy sikerül e)


Listán rajta a kapud? De ha nem hiszed menj be a Hörman-hoz és kérdezd meg,de a Homelink listán rajta van 2 oldalnyi Hörman kapu,más frekikkel.Azt kell tudni hogy a tied hány hertzes.

2008.12.31. 17:21

hát nem találom rajta! :cry:

a típusa: hörmann A460 50Hz

2008.12.31. 17:28

Labi írta:hát nem találom rajta! :cry:

a típusa: hörmann A460 50Hz


Én se,de szerintem a 40Hz-es rendszerbe belefér,megkérdezném a Hörmant azért.

2008.12.31. 17:43

MChris írta:
Labi írta:hát nem találom rajta! :cry:

a típusa: hörmann A460 50Hz


Én se,de szerintem a 40Hz-es rendszerbe belefér,megkérdezném a Hörmant azért.


rendicsek, felhívom őket, de mit kérdezzek pontosan? :oops:

2009.01.01. 14:41

Labi írta:
MChris írta:
Labi írta:Ő meleg, fűtött garázsban szundizik, nagy szeretetben és gondja nincs e világon! 8) :D


Ez a lényeg! Akkor meg mérgelődj,max a garázsajtó elött hagytad. :lol:

Kapunyitó hogy áll?


most is azt nézegetem. Atitdi-t szondáztatom az árról. olyan 80 dolcsi körül lehet kapni az íbéjen ...ha van itthon ennyiért, akkor nem fogok vele tökölni. ..és belevágok. praktikus kis szerkezet, csak a betanításától félek. (hogy sikerül e)


Labi!

Csak nem te is a Home Link-en gondolkozol?!
Én is néztem már többször is az Ebay-en csak sehol nem találok olyan kábelt ami a Home-link és az LCM összekötéséhez kellene!!!
A másik meg én is trassolok,hogy rá tudom-e okositani majd a kapunyitóra?! ráadásúl nekem 2 különböző márkáju van a társasházban... :oops: Mert egy a közös kapubejáró a másik meg a garázskapunyitóm!!!

Ha majd tudsz valami okosat akkor üzenj már rám... :wink:

2009.01.01. 15:18

strobi írta:
Labi írta:
MChris írta:
Labi írta:Ő meleg, fűtött garázsban szundizik, nagy szeretetben és gondja nincs e világon! 8) :D


Ez a lényeg! Akkor meg mérgelődj,max a garázsajtó elött hagytad. :lol:

Kapunyitó hogy áll?


most is azt nézegetem. Atitdi-t szondáztatom az árról. olyan 80 dolcsi körül lehet kapni az íbéjen ...ha van itthon ennyiért, akkor nem fogok vele tökölni. ..és belevágok. praktikus kis szerkezet, csak a betanításától félek. (hogy sikerül e)


Labi!

Csak nem te is a Home Link-en gondolkozol?!
Én is néztem már többször is az Ebay-en csak sehol nem találok olyan kábelt ami a Home-link és az LCM összekötéséhez kellene!!!
A másik meg én is trassolok,hogy rá tudom-e okositani majd a kapunyitóra?! ráadásúl nekem 2 különböző márkáju van a társasházban... :oops: Mert egy a közös kapubejáró a másik meg a garázskapunyitóm!!!

Ha majd tudsz valami okosat akkor üzenj már rám... :wink:


Az a kábel amit nem "találtok" az X1560 számu elvileg 3 erű,de a bekötés az kapunyitó függvénye. (2 féle nyitó van) Az egyik fajta kapunyitó simán csak tápot igényel (1 láb táp F21 5A és a 3-as láb testet) A másik fajta pedig tápon kivűl egy plusz tápot is (1 láb táp F21 5A,a 2-es A3 Light Modulba megy és a 3-as szintén testre megy)

Úgy lehet megismerni hogy az egyiknek a gombjaiban a számok simán "feketék" ennek a fajtának nem "világitanak a gombjai" a másik fajtának a gombokba fehér számok vannak és ezt lehet bekötni hogy "világítson" a sötétben. WDS-ben benne van mind a 2 bekötési rajz,de ha kell akkor átküldöm nektek. Ha nem sikerül kábelt beszerezni akkor segítek a megoldásban.

2009.01.01. 16:05

MChris írta:
strobi írta:
Labi írta:
MChris írta:
Labi írta:Ő meleg, fűtött garázsban szundizik, nagy szeretetben és gondja nincs e világon! 8) :D


Ez a lényeg! Akkor meg mérgelődj,max a garázsajtó elött hagytad. :lol:

Kapunyitó hogy áll?


most is azt nézegetem. Atitdi-t szondáztatom az árról. olyan 80 dolcsi körül lehet kapni az íbéjen ...ha van itthon ennyiért, akkor nem fogok vele tökölni. ..és belevágok. praktikus kis szerkezet, csak a betanításától félek. (hogy sikerül e)


Labi!

Csak nem te is a Home Link-en gondolkozol?!
Én is néztem már többször is az Ebay-en csak sehol nem találok olyan kábelt ami a Home-link és az LCM összekötéséhez kellene!!!
A másik meg én is trassolok,hogy rá tudom-e okositani majd a kapunyitóra?! ráadásúl nekem 2 különböző márkáju van a társasházban... :oops: Mert egy a közös kapubejáró a másik meg a garázskapunyitóm!!!

Ha majd tudsz valami okosat akkor üzenj már rám... :wink:


Az a kábel amit nem "találtok" az X1560 számu elvileg 3 erű,de a bekötés az kapunyitó függvénye. (2 féle nyitó van) Az egyik fajta kapunyitó simán csak tápot igényel (1 láb táp F21 5A és a 3-as láb testet) A másik fajta pedig tápon kivűl egy plusz tápot is (1 láb táp F21 5A,a 2-es A3 Light Modulba megy és a 3-as szintén testre megy)

Úgy lehet megismerni hogy az egyiknek a gombjaiban a számok simán "feketék" ennek a fajtának nem "világitanak a gombjai" a másik fajtának a gombokba fehér számok vannak és ezt lehet bekötni hogy "világítson" a sötétben. WDS-ben benne van mind a 2 bekötési rajz,de ha kell akkor átküldöm nektek. Ha nem sikerül kábelt beszerezni akkor segítek a megoldásban.

Egy ilyen kábelt gyerekjáték csinálni!

Ha csak a +12V,-12V,Dimmer szál kell neki akkor meg pofon egyszerű mert ez mind megtalálható ott ahova be kell építeni a nyitót.

2009.01.01. 17:39

a kábelezéstől én sem félek, mert mégiscsak egy kábel, nem hiszem hogy speckó lenne. amúgy Chris köszi hogy leírtad, hogy mi a különbség a fekete és fehér számsorú közt, mert azt hittem, hogy a feketéről simán lekopott a festék! :oops: :oops: :lol:
ha már vannak ott gombok, világítson már! :twisted:
hétfőn felhívom a hörmannt, mert kíváncsi vok, de mi a fenét kérdezzek? Chris? :oops:
Strobi! ha megtudok vmit, sípolok!

2009.01.01. 17:48

Labi írta:de mi a fenét kérdezzek? Chris? :oops:
Strobi! ha megtudok vmit, sípolok!


Például milyen frekvencián dolgoznak a kapuik!

2009.01.01. 17:49

Labi írta:a kábelezéstől én sem félek, mert mégiscsak egy kábel, nem hiszem hogy speckó lenne. amúgy Chris köszi hogy leírtad, hogy mi a különbség a fekete és fehér számsorú közt, mert azt hittem, hogy a feketéről simán lekopott a festék! :oops: :oops: :lol:
ha már vannak ott gombok, világítson már! :twisted:
hétfőn felhívom a hörmannt, mert kíváncsi vok, de mi a fenét kérdezzek? Chris? :oops:
Strobi! ha megtudok vmit, sípolok!


:lol: Én elsőre azt hogy Neked ilyen elektomos kapud van aminek ez a tipusszáma,és áttanitható a BMW-Homlink "cég" univerzális kapunyitójára,max faxod el a lista azon részét amin azok vannak (32-33 oldal) vagy küld át a file-t nekik. Milyen irányba megy el a beszélgetés azt nem tudom,ha akarnak akkor tudnak segíteni,ha nem akkor ugyis új kaput vetetnek majd veled. Pesten a klubbol vagy X5-ismerősők között nincs valakinek? Megkérni rátanitani a 2 vagy 3-as helyre és kiprobálni nálad,ha nem lesz érdemi infó a cégtől,de gondolom német cég vicces lenne ha a BMW rendszer nem tudná nyitni a német kaput.

2009.01.01. 17:51

Itt a két fajta.

Kép
Kép

2009.01.01. 17:54

admin írta:
Labi írta:de mi a fenét kérdezzek? Chris? :oops:
Strobi! ha megtudok vmit, sípolok!


Például milyen frekvencián dolgoznak a kapuik!


azt tegnap megnéztem. 50Hz-n működik, sajna a leírásban nem volt ez a típusú kapu, amit Chris átküldött, de van ráció abban amit most írt. remélem igaza lesz!
nem tudok róla, hogy vki akinek ilyen integrált nyitója lenne a közelemben lakna.

de lehet jelentkezni! aki Újpesten van, tolja már ide a talicskát! :lol: ..kíváncsi vok!

remélem sikerül, mert nagyon praktikus lenne ha működne!! :D

2009.01.01. 17:57

Labi írta:
admin írta:
Labi írta:de mi a fenét kérdezzek? Chris? :oops:
Strobi! ha megtudok vmit, sípolok!


Például milyen frekvencián dolgoznak a kapuik!


azt tegnap megnéztem. 50Hz-n működik, sajna a leírásban nem volt ez a típusú kapu, amit Chris átküldött, de van ráció abban amit most írt. remélem igaza lesz!
nem tudok róla, hogy vki akinek ilyen integrált nyitója lenne a közelemben lakna.

de lehet jelentkezni! aki Újpesten van, tolja már ide a talicskát! :lol: ..kíváncsi vok!

remélem sikerül, mert nagyon praktikus lenne ha működne!! :D


Asszem Muha Ati testvérének X5-ében van.

2009.01.01. 18:01

Laci! miért van egy külön kárpitkeretben a négy egység? (lámpák, nyitó, elektromos tetőablak és az a rácsos ..talán hangfelismerő? ..?) az összes egy külön panelben van. de miért?

2009.01.01. 18:04

MChris írta:
Asszem Muha Ati testvérének X5-ében van.


hát Őt nem ismerem, de meglehet, hogy végső elkeseredésemben elhívom. :lol: ...sztem a kapugyártó cég csak tud majd ebben segíteni!!

2009.01.01. 18:11

Labi írta:Laci! miért van egy külön kárpitkeretben a négy egység? (lámpák, nyitó, elektromos tetőablak és az a rácsos ..talán hangfelismerő? ..?) az összes egy külön panelben van. de miért?

Az egy lapba van beszerelve. a kapunyitó,tető ablak,mikrofon.

2009.01.01. 18:14

admin írta:
Labi írta:Laci! miért van egy külön kárpitkeretben a négy egység? (lámpák, nyitó, elektromos tetőablak és az a rácsos ..talán hangfelismerő? ..?) az összes egy külön panelben van. de miért?

Az egy lapba van beszerelve. a kapunyitó,tető ablak,mikrofon.


de gondolom simán berakhatom a nélkül a lap nélkül is csak a nyitót nem? csak kitudom vágni a kárpitot, hogy "beszoruljon!"?

2009.01.01. 18:16

Labi írta:
admin írta:
Labi írta:Laci! miért van egy külön kárpitkeretben a négy egység? (lámpák, nyitó, elektromos tetőablak és az a rácsos ..talán hangfelismerő? ..?) az összes egy külön panelben van. de miért?

Az egy lapba van beszerelve. a kapunyitó,tető ablak,mikrofon.


de gondolom simán berakhatom a nélkül a lap nélkül is csak a nyitót nem? csak kitudom vágni a kárpitot, hogy "beszoruljon!"?


Persze benne van az EBA doksiban amit küldtem a beépítés is
Hozzászólás küldése

VigLink badge