Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Fék, ill. váltó

2016.12.30. 14:12

bzsoltie írta:
nzoli2 írta:Szia, nézd meg ezeket is:
ITT
ÉS_ITT

De hát ezek nem is jók nekem méretben.

Ha hozzáadod a postaköltséget, plussz az izgalmat, hogy ide ér-e, akkor ennyiért én is tudok.
:franko:

A futár ekkora tételnél már ingyen van. Kéne izgulnom? Eddig nekem minden megjött tőlük. Egyszer kifelejtettek a csomagból valamit, de jeleztem és utána elküldték külön...

Szóval valakinek akár pozitív, akár negatív tapasztalata akár az olcsóbb, akár a drágább fékkel kapcsolatban...?


Sokat olvasgattam külföldi fórumokat, és én Zimmermann féktárcsát és fékbetétet vettem előre egy éve, és azóta is igen nagy megelégedéssel használom. Bár az enyém 324-es, nem lehet a márkával mellélőni.

Re: Fék, ill. váltó

2016.12.30. 17:11

Én néhány napja láttam - igaz csak képen - BMW dobozos fékbetétet, amiben Jurid nevű gyártótól származó betétek voltak gyári cikkszámmal.

Re: Fék, ill. váltó

2016.12.30. 17:22

A Compactomra hátra Textar tárcsák szintén Textar betét kombinációt tettünk.
Hát mit mondjak.............nem vagyok tőle elájulva.
Ha erősen megfékezem, akkor kis surrogó hangot is ad.

E39-en volt ATE tárcsa - ATE betét kombináció, nekem az sem tetszett, sokkal tompább volt, mint a gyári tárcsa - gyári betét kombináció. Az ATE-n 10ekm alatt semmi kopás nem volt, még a betéten sem :shock: , valószínűleg valami brutál kopásálló anyagból volt, de hiányoltam az adagolhatóságot - finomságot belőle.

De az is lehet, hogy ez is csak olyan fétisem, mint az E39 ülés, amiben nekem a komfortülés az, ami tökéletes. :wink:

Re: Fék, ill. váltó

2016.12.30. 19:36

Ha erősen megfékezem, akkor kis surrogó hangot is ad.


Ezt én is észrevettem most nemrég, hogy durva féknél megállás előtt valamilyen ütemes (sosem folyamatos) surrogó-huppogó hangot ad. Nem vagyok biztos benne hogy a fék adja, lehet az erős kasztnidőlés miatt beleér valami valamibe. A hang forrását nem tudom beazonosítani, én inkább középről hallom, de jöhet bárhonnan. Semmi egyéb tünet nincs, csak ez a buzi hang. Sima féknél semmi. Nemrég volt hardy meg kardáncsapágy cserém, nem tudom lehet e köze ehhez. A tárcsa is meg a betét is túl van élete delén , de teljesen jól fog. Van valakinek ilyennel tapasztalata? Üdv

Re: Fék, ill. váltó

2016.12.30. 20:51

bzsoltie írta:
nzoli2 írta:Szia, nézd meg ezeket is:
ITT
ÉS_ITT

De hát ezek nem is jók nekem méretben.

Ha hozzáadod a postaköltséget, plussz az izgalmat, hogy ide ér-e, akkor ennyiért én is tudok.
:franko:

A futár ekkora tételnél már ingyen van. Kéne izgulnom? Eddig nekem minden megjött tőlük. Egyszer kifelejtettek a csomagból valamit, de jeleztem és utána elküldték külön...

Szóval valakinek akár pozitív, akár negatív tapasztalata akár az olcsóbb, akár a drágább fékkel kapcsolatban...?

Kb. egy hónapja raktam fel a Zimmermann Sportot, Zimmermann betétekkel, mint a satu. :franko:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: atesz155
Értékelés: 4.76%

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 07:28

Sziasztok! Van egy 530d touringom ami elvileg meg van chippelve, de így vettem Németben tehát adatokat nem tudok. Viszont a féket mindíg is gyengének éreztem, de most elérkezett a csere ideje! Van valami tippetek hogyan vagy mivel tudnék javítani a fék erején? Előre is köszi

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 08:30

morgulfz írta:Sziasztok! Van egy 530d touringom ami elvileg meg van chippelve, de így vettem Németben tehát adatokat nem tudok. Viszont a féket mindíg is gyengének éreztem, de most elérkezett a csere ideje! Van valami tippetek hogyan vagy mivel tudnék javítani a fék erején? Előre is köszi


Szia.
Egy fékfolyadék csere szerintem nem árthat neki.

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 11:51

morgulfz írta:Sziasztok! Van egy 530d touringom ami elvileg meg van chippelve, de így vettem Németben tehát adatokat nem tudok. Viszont a féket mindíg is gyengének éreztem, de most elérkezett a csere ideje! Van valami tippetek hogyan vagy mivel tudnék javítani a fék erején? Előre is köszi

Nézd át az autó vákum rendszerét, a motortartó bakoktól a turbón át az EGR-ig, ha valahol szökik a nyomás az sokat gyengít a fék rásegítésen.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek rockolo77 az itt látható tagok köszönték meg: morgulfz
Értékelés: 4.76%

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 12:12

Köszi nektek ezeket megnézem majd. De nem lehet nagyobb tárcsákat betétekkel felrakni?

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 12:36

morgulfz írta:Köszi nektek ezeket megnézem majd. De nem lehet nagyobb tárcsákat betétekkel felrakni?

A kocsdon alapból nagyobb fék van, lehet még növelni, - de szerintem máshol lesz a gond.

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 13:11

rockolo77 írta:
morgulfz írta:Köszi nektek ezeket megnézem majd. De nem lehet nagyobb tárcsákat betétekkel felrakni?

A kocsdon alapból nagyobb fék van, lehet még növelni, - de szerintem máshol lesz a gond.


És értelmes anyagi keretek között, hogyan tudom növelni? Illetve milyen tárcsa + betét szettet ajánlotok? Az e36 on brembo tárcsát használtam ate betéttel!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 13:29

morgulfz írta:
rockolo77 írta:
morgulfz írta:Köszi nektek ezeket megnézem majd. De nem lehet nagyobb tárcsákat betétekkel felrakni?

A kocsdon alapból nagyobb fék van, lehet még növelni, - de szerintem máshol lesz a gond.


És értelmes anyagi keretek között, hogyan tudom növelni? Illetve milyen tárcsa + betét szettet ajánlotok? Az e36 on brembo tárcsát használtam ate betéttel!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ment pü.!

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 15:13

morgulfz írta:
rockolo77 írta:
morgulfz írta:Köszi nektek ezeket megnézem majd. De nem lehet nagyobb tárcsákat betétekkel felrakni?

A kocsdon alapból nagyobb fék van, lehet még növelni, - de szerintem máshol lesz a gond.


És értelmes anyagi keretek között, hogyan tudom növelni? Illetve milyen tárcsa + betét szettet ajánlotok? Az e36 on brembo tárcsát használtam ate betéttel!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Én ATE tárcsát javaslok, ATE betéttel, bendegúznál jó áron van!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek rockolo77 az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 15:23

rockolo77 írta:
morgulfz írta:
rockolo77 írta:
morgulfz írta:Köszi nektek ezeket megnézem majd. De nem lehet nagyobb tárcsákat betétekkel felrakni?

A kocsdon alapból nagyobb fék van, lehet még növelni, - de szerintem máshol lesz a gond.


És értelmes anyagi keretek között, hogyan tudom növelni? Illetve milyen tárcsa + betét szettet ajánlotok? Az e36 on brembo tárcsát használtam ate betéttel!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Én ATE tárcsát javaslok, ATE betéttel, bendegúznál jó áron van!


Előre én is, hátra viszont mehet a Zimmermann tárcsa + Textar betét páros.

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 15:25

NagyMatyas írta:
rockolo77 írta:
morgulfz írta:
rockolo77 írta:
morgulfz írta:Köszi nektek ezeket megnézem majd. De nem lehet nagyobb tárcsákat betétekkel felrakni?

A kocsdon alapból nagyobb fék van, lehet még növelni, - de szerintem máshol lesz a gond.


És értelmes anyagi keretek között, hogyan tudom növelni? Illetve milyen tárcsa + betét szettet ajánlotok? Az e36 on brembo tárcsát használtam ate betéttel!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Én ATE tárcsát javaslok, ATE betéttel, bendegúznál jó áron van!


Előre én is, hátra viszont mehet a Zimmermann tárcsa + Textar betét páros.


Február második felében lesz aktuális addig akkor lehet spórolni akkor! Miket szoktak ilyenkor cserélni egyébként? Tárcsák, beteték, folyadék, jeladókat kell?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 18:10

Jeladót nem, ha jó. Folyadékot nem árt.

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 18:19

bendegúz írta:Jeladót nem, ha jó. Folyadékot nem árt.

Ha nem jelez semmi hibàt a műszerfalon akkor gondolom jó!

Bendegúz tőled csak tárcsát tudok vagy minden más is ami a fékhez kell?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 19:06

morgulfz írta:
bendegúz írta:Jeladót nem, ha jó. Folyadékot nem árt.

Ha nem jelez semmi hibàt a műszerfalon akkor gondolom jó!

Bendegúz tőled csak tárcsát tudok vagy minden más is ami a fékhez kell?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mindent, de a többit privátban. :D

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 19:15

bendegúz írta:
morgulfz írta:
bendegúz írta:Jeladót nem, ha jó. Folyadékot nem árt.

Ha nem jelez semmi hibàt a műszerfalon akkor gondolom jó!

Bendegúz tőled csak tárcsát tudok vagy minden más is ami a fékhez kell?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mindent, de a többit privátban. :D

Szállítás térítésmentesen -ezúttal is- megoldható :hangos: :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek SvidronyA az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Fék, ill. váltó

2017.02.04. 19:35

SvidronyA írta:
bendegúz írta:
morgulfz írta:
bendegúz írta:Jeladót nem, ha jó. Folyadékot nem árt.

Ha nem jelez semmi hibàt a műszerfalon akkor gondolom jó!

Bendegúz tőled csak tárcsát tudok vagy minden más is ami a fékhez kell?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mindent, de a többit privátban. :D

Szállítás térítésmentesen -ezúttal is- megoldható :hangos: :wink:

Attól függ! Heteket nem tud várni mindenki! :mrgreen: :mrgreen: :nyelves:
Köszi azért! :franko:
Hozzászólás küldése

VigLink badge