* *
Pontos idő: 2019.04.20. 02:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fék, ill. váltó
HozzászólásElküldve: 2019.01.30. 18:45 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 0
Kapott köszik: 6 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 525D
Évjárata: 2000
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
attila94 írta:
lackosor6 írta:
Imco írta:
lackosor6 írta:
Sziasztok!
Ma városban, kis utcában poroszkálás után nyomtam egy Y fordulót, mivel túlmentem az eredeti uticélon. Mire a ház elé érve arra lettem figyelmes, hogy nem tudtam benyomni a fékpedált, így gyakorlatilag fékhatás se nagyon volt. Leparkoltam, hagytam állni egy olyan 8-10 percet, utána visszajött. Mire hazaértem, újra érezhető volt. Aztán elmentem direkt egy próbakörre, városon kívül, ahol 60-ról, 80-ról majd 100-ról is nyomtam egy-egy "satut". Rásegítés van, de a pedál érezhetően fékezésről-fékezésre keményedik. Ok, van egy idő, mire visszaengedi a folyadékot a rendszer, de eddig ez nem tűnt ilyen soknak! Bebeszélem magamnak vagy tényleg b@szkódik valami? Ha haldoklik pl. a főfék munkahenger, az csinálhat ilyet?
Előre is köszönöm!

Nem áll vízben a szervódobod?
Bal pollenszűrő kivesz, majd alatta vizuálhatod az állapotot.
Ha már arra jársz, akkor tisztítsd ki a lefolyót is. Hátha... ;)

Szia!
Nem, direkt azzal kezdtem. Porszáraz minden, ill. a korábbi tulaj szintén felhívta rá a figyelmemet, hogy ezt figyeljem. Meg akkor rásegítés - tudtommal - egyáltalán nem lenne... A legújabb tippem, hogy vagy a csúszkák szorulnak, vagy magukat a féknyergeket kellene felújítani. Még vizsgálom...

Fékfolyadék mennyi idős?

Állítólag a tulaj előttem cserélte nemrég. Kicsit több, mint három éves, most tavasszal akartam cserélni. Javítsatok ki, de ha fel lenne "vizesedve" akkor nem keményednie kellene a féknek, hanem puhulni. Én ezért nem gondoltam rá, mint hibaforrásra.

Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére

Hozzászólás adatai
HozzászólásElküldve: 2019.01.30. 20:34 
Törzsvendég
Törzsvendég

Adott köszi: 75 alkalommal
Kapott köszik: 80 alkalommal
Motor tipusa: M52B28
Évjárata: 1996
Kivitele: Sedan
lackosor6 írta:
attila94 írta:
lackosor6 írta:
Imco írta:
lackosor6 írta:
Sziasztok!
Ma városban, kis utcában poroszkálás után nyomtam egy Y fordulót, mivel túlmentem az eredeti uticélon. Mire a ház elé érve arra lettem figyelmes, hogy nem tudtam benyomni a fékpedált, így gyakorlatilag fékhatás se nagyon volt. Leparkoltam, hagytam állni egy olyan 8-10 percet, utána visszajött. Mire hazaértem, újra érezhető volt. Aztán elmentem direkt egy próbakörre, városon kívül, ahol 60-ról, 80-ról majd 100-ról is nyomtam egy-egy "satut". Rásegítés van, de a pedál érezhetően fékezésről-fékezésre keményedik. Ok, van egy idő, mire visszaengedi a folyadékot a rendszer, de eddig ez nem tűnt ilyen soknak! Bebeszélem magamnak vagy tényleg b@szkódik valami? Ha haldoklik pl. a főfék munkahenger, az csinálhat ilyet?
Előre is köszönöm!

Nem áll vízben a szervódobod?
Bal pollenszűrő kivesz, majd alatta vizuálhatod az állapotot.
Ha már arra jársz, akkor tisztítsd ki a lefolyót is. Hátha... ;)

Szia!
Nem, direkt azzal kezdtem. Porszáraz minden, ill. a korábbi tulaj szintén felhívta rá a figyelmemet, hogy ezt figyeljem. Meg akkor rásegítés - tudtommal - egyáltalán nem lenne... A legújabb tippem, hogy vagy a csúszkák szorulnak, vagy magukat a féknyergeket kellene felújítani. Még vizsgálom...

Fékfolyadék mennyi idős?

Állítólag a tulaj előttem cserélte nemrég. Kicsit több, mint három éves, most tavasszal akartam cserélni. Javítsatok ki, de ha fel lenne "vizesedve" akkor nem keményednie kellene a féknek, hanem puhulni. Én ezért nem gondoltam rá, mint hibaforrásra.

Kicsit több mint 3 év alatt (előző tulaj szavára nem adunk semmiben), a felvizedesett fékfolyadék korrodálhatta a fék mozgó alkatrészeit, dugattyúk, stb...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.02.13. 20:16 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 3 alkalommal
Kapott köszik: 0
Széria kód: ?
Motor tipusa: ?
Évjárata: ?
Kivitele: ?
Sziasztok! Végre e39 tulaj lettem! :) 530d. Olyan gondom van, hogy a féket nyomva szép lassan bemegye tövig a pedál. Főfék munkahenger cserélve lett, a rendszer nem levegős. Mi okozhatja még a hibát? Köszönöm szépen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.04.12. 16:42 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Motor tipusa: 525da M57
Évjárata: 2003
Elsö fék csere elött állok. Cserélnem kell tárcsát is mert már jó kis válla van,és nagy sebességnél rázza a kormányt.
Tárcsának találtam pl. ATE majdnem 13 pénz/db.ez szerintem normál felhasználásra elég. de betétet nem tudom milyet vegyek.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak betét ügyben? Milyet tegyek alá?Úgy értem ami fog is,de mégsem koszol annyira.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.04.12. 19:52 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 20 alkalommal
Kapott köszik: 43 alkalommal
Motor tipusa: M57D30
Évjárata: 2002
Lyuggatott Zimmermann tárcsa és Textár betétek vannak jelenleg elöl (a sokaknál bevált kombót alkalmaztam én is), és elégedett vagyok egy dolgot leszámítva – iszonyúan porol. Már egy-két autópályás fékezéstől sötét a felnim a fékportól. Tud valaki esetleg olyan betétet ajánlani a következő cserére, ami tisztább egy kicsit? Változatlan egyéb feltételekkel – csikorgásmentesség, harapás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019.04.12. 20:23 
E39 FAN
E39 FAN

Adott köszi: 590 alkalommal
Kapott köszik: 367 alkalommal
Motor tipusa: M47
Évjárata: 2003
akela írta:
Elsö fék csere elött állok. Cserélnem kell tárcsát is mert már jó kis válla van,és nagy sebességnél rázza a kormányt.
Tárcsának találtam pl. ATE majdnem 13 pénz/db.ez szerintem normál felhasználásra elég. de betétet nem tudom milyet vegyek.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak betét ügyben? Milyet tegyek alá?Úgy értem ami fog is,de mégsem koszol annyira.

Írtam pü.-t

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]