Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.17. 10:26

atx808 írta:Nekem is abbahagyta a munkát, de csak a vizet nem nyomja hátul, az ablaktörlő működik rendesen.

Hol kezdjek neki?

Olvastam a topic-ot, de nem találtam választ Jakó kérdésére, mert nekem is becsepeg a víz a pótféklámpa mellett felülről (nagy esőben majdnem tenyérnyi foltot hagy). NT-ben csak nézegették, nem tudják.


Meg van a hiba oka: Ha felhajtod a hátsó üveget az alatt a kb 10cm széles fém rész alatt van egy műanyag fedél. Nos ez nekem annó eltört ezért gödrökben csattogot a kocsit. AlpinaFAN hozott gyári újat. A poén hogy a műanyag fedélbe egy fekete gumi szerű radasztó van a szélén körbe vezetve. Most amikor hátsó ajtó cserére kerül a sor leszedtük és csak immel-ámmal lett vissza rakva.
Ezért ázott be: A gumi csik védi, hogy a fedél közepén lévő nyilásokba befolyon a viz.

Tehát akinek viz folyik a féklámpából az nézze meg a REALOEM 7-es alkatrészt
Nem vacakoltam mivel már többször lenne felrakva ezért rendeltem mégy egyet alpinFAN-tól.

Jackson, aki megtalálta a hiba forrását

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.17. 12:10

jackson írta:
atx808 írta:Nekem is abbahagyta a munkát, de csak a vizet nem nyomja hátul, az ablaktörlő működik rendesen.

Hol kezdjek neki?

Olvastam a topic-ot, de nem találtam választ Jakó kérdésére, mert nekem is becsepeg a víz a pótféklámpa mellett felülről (nagy esőben majdnem tenyérnyi foltot hagy). NT-ben csak nézegették, nem tudják.


Meg van a hiba oka: Ha felhajtod a hátsó üveget az alatt a kb 10cm széles fém rész alatt van egy műanyag fedél. Nos ez nekem annó eltört ezért gödrökben csattogot a kocsit. AlpinaFAN hozott gyári újat. A poén hogy a műanyag fedélbe egy fekete gumi szerű radasztó van a szélén körbe vezetve. Most amikor hátsó ajtó cserére kerül a sor leszedtük és csak immel-ámmal lett vissza rakva.
Ezért ázott be: A gumi csik védi, hogy a fedél közepén lévő nyilásokba befolyon a viz.

Tehát akinek viz folyik a féklámpából az nézze meg a REALOEM 7-es alkatrészt
Nem vacakoltam mivel már többször lenne felrakva ezért rendeltem mégy egyet alpinFAN-tól.

Jackson, aki megtalálta a hiba forrását


Ez érdekes, mert én most egy pár hétig e nélkül a műanyag nélkül jártam, mert nekem üvegcsere volt. Én is vettem még előtte ebből újat, mert pár "tüske" le volt törve és nem volt teljesen stabil, de amíg nem került minden a helyére az ajtóban is, addig nem tettem fel, de semmi víz nem folyt be anélkül sem.
A többi részét én is alá tudom támasztani. A tüskéket beillesztve jól oda kel kocogtatni/nyomni, hogy a ragasztó is megerősítse.

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.17. 14:36

BMWFUN írta:
jackson írta:
atx808 írta:Nekem is abbahagyta a munkát, de csak a vizet nem nyomja hátul, az ablaktörlő működik rendesen.

Hol kezdjek neki?

Olvastam a topic-ot, de nem találtam választ Jakó kérdésére, mert nekem is becsepeg a víz a pótféklámpa mellett felülről (nagy esőben majdnem tenyérnyi foltot hagy). NT-ben csak nézegették, nem tudják.


Meg van a hiba oka: Ha felhajtod a hátsó üveget az alatt a kb 10cm széles fém rész alatt van egy műanyag fedél. Nos ez nekem annó eltört ezért gödrökben csattogot a kocsit. AlpinaFAN hozott gyári újat. A poén hogy a műanyag fedélbe egy fekete gumi szerű radasztó van a szélén körbe vezetve. Most amikor hátsó ajtó cserére kerül a sor leszedtük és csak immel-ámmal lett vissza rakva.
Ezért ázott be: A gumi csik védi, hogy a fedél közepén lévő nyilásokba befolyon a viz.

Tehát akinek viz folyik a féklámpából az nézze meg a REALOEM 7-es alkatrészt
Nem vacakoltam mivel már többször lenne felrakva ezért rendeltem mégy egyet alpinFAN-tól.

Jackson, aki megtalálta a hiba forrását


Ez érdekes, mert én most egy pár hétig e nélkül a műanyag nélkül jártam, mert nekem üvegcsere volt. Én is vettem még előtte ebből újat, mert pár "tüske" le volt törve és nem volt teljesen stabil, de amíg nem került minden a helyére az ajtóban is, addig nem tettem fel, de semmi víz nem folyt be anélkül sem.
A többi részét én is alá tudom támasztani. A tüskéket beillesztve jól oda kel kocogtatni/nyomni, hogy a ragasztó is megerősítse.


Nekem is csak valamelyik nagy esőben jött elő a hiba. Talán több minden kell hozzá haladási sebesség + eső mennyisége stb. Gondolom amikor állsz egyhelyben az esőben nem fog felfelé folyni a viz. És feltételezem a kocsi eleje felöl lehet gond a hátra felé befolyik. Bár a hátsó üvegnél a kialakuló örvény miatt is lehet gond.

Jackson, aki egyszer ázott be de akkor nagyon

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.17. 18:33

jackson írta:
BMWFUN írta:
jackson írta:
atx808 írta:Nekem is abbahagyta a munkát, de csak a vizet nem nyomja hátul, az ablaktörlő működik rendesen.

Hol kezdjek neki?

Olvastam a topic-ot, de nem találtam választ Jakó kérdésére, mert nekem is becsepeg a víz a pótféklámpa mellett felülről (nagy esőben majdnem tenyérnyi foltot hagy). NT-ben csak nézegették, nem tudják.


Meg van a hiba oka: Ha felhajtod a hátsó üveget az alatt a kb 10cm széles fém rész alatt van egy műanyag fedél. Nos ez nekem annó eltört ezért gödrökben csattogot a kocsit. AlpinaFAN hozott gyári újat. A poén hogy a műanyag fedélbe egy fekete gumi szerű radasztó van a szélén körbe vezetve. Most amikor hátsó ajtó cserére kerül a sor leszedtük és csak immel-ámmal lett vissza rakva.
Ezért ázott be: A gumi csik védi, hogy a fedél közepén lévő nyilásokba befolyon a viz.

Tehát akinek viz folyik a féklámpából az nézze meg a REALOEM 7-es alkatrészt
Nem vacakoltam mivel már többször lenne felrakva ezért rendeltem mégy egyet alpinFAN-tól.

Jackson, aki megtalálta a hiba forrását


Ez érdekes, mert én most egy pár hétig e nélkül a műanyag nélkül jártam, mert nekem üvegcsere volt. Én is vettem még előtte ebből újat, mert pár "tüske" le volt törve és nem volt teljesen stabil, de amíg nem került minden a helyére az ajtóban is, addig nem tettem fel, de semmi víz nem folyt be anélkül sem.
A többi részét én is alá tudom támasztani. A tüskéket beillesztve jól oda kel kocogtatni/nyomni, hogy a ragasztó is megerősítse.


Nekem is csak valamelyik nagy esőben jött elő a hiba. Talán több minden kell hozzá haladási sebesség + eső mennyisége stb. Gondolom amikor állsz egyhelyben az esőben nem fog felfelé folyni a viz. És feltételezem a kocsi eleje felöl lehet gond a hátra felé befolyik. Bár a hátsó üvegnél a kialakuló örvény miatt is lehet gond.

Jackson, aki egyszer ázott be de akkor nagyon



Így is folyamatosan használtam az autót esőben, hóban, fagyban, persze nem feltétlen 540Jackson tempóban, de így nem volt gond. Ha jó a kéder, szinte tökmindegy, honnan jön az örvénylés.
Lényeg, hogy úgy néz ki, nálad megoldódott és maradjon is így! ;)

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.20. 12:10

Nem tudom, hogy volt e már fent, mindenesetre teszek fel két képet annak, aki most ugrik neki a hátsó ablaktörlő szétszedésének, hogy nagyjából mit, hogyan kezdjen el.
Kép
Kép
B.

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.20. 14:54

Berkut írta:Nem tudom, hogy volt e már fent, mindenesetre teszek fel két képet annak, aki most ugrik neki a hátsó ablaktörlő szétszedésének, hogy nagyjából mit, hogyan kezdjen el.
Kép
Kép
B.


Vaj is kell hozza??? :)

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.20. 15:13

BMWFUN írta:Ez érdekes, mert én most egy pár hétig e nélkül a műanyag nélkül jártam, mert nekem üvegcsere volt. Én is vettem még előtte ebből újat, mert pár "tüske" le volt törve és nem volt teljesen stabil, de amíg nem került minden a helyére az ajtóban is, addig nem tettem fel, de semmi víz nem folyt be anélkül sem.
A többi részét én is alá tudom támasztani. A tüskéket beillesztve jól oda kel kocogtatni/nyomni, hogy a ragasztó is megerősítse.


Mennyibe kerül ez a műanyag takaró cucc btw?

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.21. 00:44

PapaBoss írta:
BMWFUN írta:Ez érdekes, mert én most egy pár hétig e nélkül a műanyag nélkül jártam, mert nekem üvegcsere volt. Én is vettem még előtte ebből újat, mert pár "tüske" le volt törve és nem volt teljesen stabil, de amíg nem került minden a helyére az ajtóban is, addig nem tettem fel, de semmi víz nem folyt be anélkül sem.
A többi részét én is alá tudom támasztani. A tüskéket beillesztve jól oda kel kocogtatni/nyomni, hogy a ragasztó is megerősítse.


Mennyibe kerül ez a műanyag takaró cucc btw?


Kb 5000Huf.

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.21. 00:46

Berkut írta:Nem tudom, hogy volt e már fent, mindenesetre teszek fel két képet annak, aki most ugrik neki a hátsó ablaktörlő szétszedésének, hogy nagyjából mit, hogyan kezdjen el.
Kép
Kép
B.


Egy jó darabig nem szeretném bántani. :)

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.21. 12:16

leslie írta:
Berkut írta:Nem tudom, hogy volt e már fent, mindenesetre teszek fel két képet annak, aki most ugrik neki a hátsó ablaktörlő szétszedésének, hogy nagyjából mit, hogyan kezdjen el.
Kép
Kép
B.


Vaj is kell hozza??? :)


Jól van! Látom figyeltek! :)
B.

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.21. 12:33

Berkut írta:
leslie írta:
Berkut írta:Nem tudom, hogy volt e már fent, mindenesetre teszek fel két képet annak, aki most ugrik neki a hátsó ablaktörlő szétszedésének, hogy nagyjából mit, hogyan kezdjen el.
Kép
Kép
B.


Vaj is kell hozza??? :)


Jól van! Látom figyeltek! :)
B.


Igen, de nem válaszoltál :!: Öntsem nyakon vajjal ? És utána? Tejszínhabot tegyek rá? :lol:
Eddig nem is tudtam, hogy ezeket a vasakat a konyhában kell javítani :D A fényszórókat kisütjük, a hátsó ablaktörlőt vajazzuk ...

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.21. 21:58

Szervusztok. Most cseréltem ki a teljes hátsó ablaktörlőt (tengelytől a lapátig). Már a "Bootlid open" felirat a múlté, beállítottam mindent rendesen szépen záródik a hátsó ablak, a tengely könnyen fordul. De se víz, se forgás :facepalm: . Nem tudom, hogy hol kezdjem bajuszkapcsoló, szivattyú, átvezető kábel.....?
A motor remélem jó, bár nem tudom biztosan mert úgy került hozzám az autó, hogy csak le volt dugózva hátul. Nem tudom mi a feltételrendszere annak, hogy elinduljon a motor.... Lehet, hogy tiltva van és diag lenne a legegyszerűbb?

Előre is köszönöm....

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.23. 15:11

kabega írta:Szervusztok. Most cseréltem ki a teljes hátsó ablaktörlőt (tengelytől a lapátig). Már a "Bootlid open" felirat a múlté, beállítottam mindent rendesen szépen záródik a hátsó ablak, a tengely könnyen fordul. De se víz, se forgás :facepalm: . Nem tudom, hogy hol kezdjem bajuszkapcsoló, szivattyú, átvezető kábel.....?
A motor remélem jó, bár nem tudom biztosan mert úgy került hozzám az autó, hogy csak le volt dugózva hátul. Nem tudom mi a feltételrendszere annak, hogy elinduljon a motor.... Lehet, hogy tiltva van és diag lenne a legegyszerűbb?

Előre is köszönöm....


Zárka kell lennie az ajtónak. Mind a nagy ajtó zárja csukva legyen 100%-ra és mind az üveg is csukva legyen. A üvegnél sikerült ilyet bénázni nem ment be teljesen az a csap. Bezárni már bezárt az ajtó de nem ment a törlés. Amikor rájöttem (fejemre csapva) akkor kijebb tekertem a menetet benyomta végre a kapcsolót és utánna már ment az ablaktörlő is.

Az kérdés mi alapján gondold zárva, mert én megnézem diagban a GM státusz ablakában milyen jelet kap. A hátsó ajtót még látod a piros/fehér lámpáról de az üveg ablaknak nincs ilyen vissza jelzése.

Jackson, aki javasolja azt megnézni

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.23. 15:13

Berkut írta:Nem tudom, hogy volt e már fent, mindenesetre teszek fel két képet annak, aki most ugrik neki a hátsó ablaktörlő szétszedésének, hogy nagyjából mit, hogyan kezdjen el.
Kép
B.


Meg jött a képen 10-es rajzszámú kerek fedél csak még nem volt időm bele rakni.

Jackson, aki reméli jó lesz oda és többet nem rohad be

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.29. 14:45

Szép napot Uraim!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hátsó ablaktörlő karja, a tengelyen lévő "talpból" kijön, vagy nem? Vagyis a rajzon szereplő 1-es alkatrész az szétszedhető.

Köszi Ádám

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.29. 14:47

schadi írta:Szép napot Uraim!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hátsó ablaktörlő karja, a tengelyen lévő "talpból" kijön, vagy nem? Vagyis a rajzon szereplő 1-es alkatrész az szétszedhető.

Köszi Ádám


Tehát, szétszedhető?? 8)

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.29. 14:55

schadi írta:
schadi írta:Szép napot Uraim!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hátsó ablaktörlő karja, a tengelyen lévő "talpból" kijön, vagy nem? Vagyis a rajzon szereplő 1-es alkatrész az szétszedhető.

Köszi Ádám


Tehát, szétszedhető?? 8)


Az 1,2,3,4. az a hátsó ajtóban lakik, az 5-től 10-ig pedig az üvegben. Az 5.-ösből kivehető a tengely, ha ez volt az eredeti kérdés.

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.31. 10:44

muhaati írta:
schadi írta:
schadi írta:Szép napot Uraim!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hátsó ablaktörlő karja, a tengelyen lévő "talpból" kijön, vagy nem? Vagyis a rajzon szereplő 1-es alkatrész az szétszedhető.

Köszi Ádám


Tehát, szétszedhető?? 8)


Az 1,2,3,4. az a hátsó ajtóban lakik, az 5-től 10-ig pedig az üvegben. Az 5.-ösből kivehető a tengely, ha ez volt az eredeti kérdés.


Bocsánat, pontatlan voltam. A másik rajzon az 1-es tétel, az ablaktörlő kar. Tehát a kar kiszedhető a tengelyen lévő végéből? Csak mert nekem hiányzott a kar, kaptam egyet, és nem tudom belepattintani a nutjába.

Touring hátsó ablaktörlő

2012.01.31. 12:21

schadi írta:
muhaati írta:
schadi írta:
schadi írta:Szép napot Uraim!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hátsó ablaktörlő karja, a tengelyen lévő "talpból" kijön, vagy nem? Vagyis a rajzon szereplő 1-es alkatrész az szétszedhető.

Köszi Ádám


Tehát, szétszedhető?? 8)


Az 1,2,3,4. az a hátsó ajtóban lakik, az 5-től 10-ig pedig az üvegben. Az 5.-ösből kivehető a tengely, ha ez volt az eredeti kérdés.


Bocsánat, pontatlan voltam. A másik rajzon az 1-es tétel, az ablaktörlő kar. Tehát a kar kiszedhető a tengelyen lévő végéből? Csak mert nekem hiányzott a kar, kaptam egyet, és nem tudom belepattintani a nutjába.

A kar cserélhető leveszed a műanyag kupakot amit egy pici torx csavar fog utána 13 kulcsal le az anya és lejön a kar.


iPhone Tapatalk

Re: Touring hátsó ablaktörlő

2012.02.02. 10:23

jackson írta:
Berkut írta:Nem tudom, hogy volt e már fent, mindenesetre teszek fel két képet annak, aki most ugrik neki a hátsó ablaktörlő szétszedésének, hogy nagyjából mit, hogyan kezdjen el.
Kép
B.


Meg jött a képen 10-es rajzszámú kerek fedél csak még nem volt időm bele rakni.

Jackson, aki reméli jó lesz oda és többet nem rohad be


Na tegnap beszerelti muhaati bácsi (csak neki volt a hozzá való kb torx 5-ös csavarhúzója). És tökéletesen passzol bele.
Minden Touring tulajdosnak javasolom nézze meg a hátsó ablaktörlőt. Ha felülről nézzük a lapát tengelyét nem szabdlátni a résen a csavarját csak ezt a fekete műanyag fedelet. Ha nincs vegyetek és rakjátok bele.
Gyári száma:61627113603 onlineteile kemény 847Ft+áfa-ra irja. AlpinaFAN nem tudom mennyibe hozta mivel még nem adta ide a listát.

Jackson, akinek már zárt és BMW logós a hátsó ajtaja
Hozzászólás küldése

VigLink badge