Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2013.12.04. 15:06

Lehet van kicsit meg nagyon hengerfejes is :roker: Ha hosszú távra tervezel, akkor elképzelhető, hogy egy alapból olcsó autónál érdemes ezt megcsinálni, de nem olcsó mulatság. Ahogy én nézem mindennel együtt 120-150 ezer forint környékére jönne ki, de lehet, hogy keveset mondok.

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2013.12.04. 15:29

kiskoko93 írta:Sziasztok! Remélem jó helyre írok.
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy egy 528i-nél egy ,ha "hengerfejes" lesz az autó, mennyibe kerülhet egy ilyen javítás, felújítás?
Vásárlás előtt állok (nagyjából) és több ilyen "kezdődő hengerfejes"-t találtam, ezért lennék kíváncsi erre.
Előre is köszönöm a válaszokat.


Egy bontott motor kb 140e pénz plusz a csere. Én ebben gondolkodnék, ha ilyen történne. Persze itt is meg kell nézni kitől veszed.
A felújítás piszok drága dolog szerintem.

Gorcsev

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2013.12.04. 17:29

gorcsev írta:
kiskoko93 írta:Sziasztok! Remélem jó helyre írok.
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy egy 528i-nél egy ,ha "hengerfejes" lesz az autó, mennyibe kerülhet egy ilyen javítás, felújítás?
Vásárlás előtt állok (nagyjából) és több ilyen "kezdődő hengerfejes"-t találtam, ezért lennék kíváncsi erre.
Előre is köszönöm a válaszokat.


Egy bontott motor kb 140e pénz plusz a csere. Én ebben gondolkodnék, ha ilyen történne. Persze itt is meg kell nézni kitől veszed.
A felújítás piszok drága dolog szerintem.

Gorcsev


Ilyen kezdődő hengerfejesekkel ne is foglalkozz! Bármilyet veszel is, kalkulálj rá még min. 100 ezret a javításokra, nem azért mert bűvös szám, hanem akkor nem fog érni meglepetés! Ugyanis a megvásárolandó autód gazdája is egy drága, értékes magyar honfitársad volt... Mifelénk egy bontott 2 vanosos 28i motor 100e, de a helyéről kiszedve, szóval előtte hallhattad, ahogy ketyeg. Ezt biztosan tudom, mert tegnapi történet és én is sokkal jobban jártam volna vele mint nekiállni felújítgatni. Sok szívás és ideg, nem javaslom!

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2013.12.04. 18:17

greeen54 írta:
kiskoko93 írta:Sziasztok! Remélem jó helyre írok.
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy egy 528i-nél egy ,ha "hengerfejes" lesz az autó, mennyibe kerülhet egy ilyen javítás, felújítás?
Vásárlás előtt állok (nagyjából) és több ilyen "kezdődő hengerfejes"-t találtam, ezért lennék kíváncsi erre.
Előre is köszönöm a válaszokat.


Szia! Mi a jele a ,,kezdődő hengerfejességnek"?


Nem tudom. Még nem volt időm telefonálni, hogy mit jelenthet.. http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/528 ... os-7450444
Ebben a hírdetésben írja, hogy "Sajnos hengerfej gyanús, de teljesen üzemképes." És gondoltam, ha csak ennyiért árulja biztos vagy 400k lehet a javítása.
És én is úgy számoltam, hogy ha veszek egy autót akkor minimum 100k-t félre teszek majd az átnézetésre stb..

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2013.12.04. 19:55

kiskoko93 írta:" És gondoltam, ha csak ennyiért árulja biztos vagy 400k lehet a javítása.

2006-ba 125.000-ből oldottam meg a hengerfejproblémát.Úgy hogy vezérműtengelyeket is cseréltem,csapágyakat,hidrotőkéket csészével együtt.(bontott)A síkolást,szelepfészek illesztést,és a szelepvezetők,szelepszárszimmeringek cseréjét szakál-metál kft.-re bíztam.Amúgy magam csináltam.400.000-ért ha szerencséd van veszel 2db. jó bontott motort.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Johny540 az itt látható tagok köszönték meg: greeen54
Értékelés: 4.76%

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2013.12.04. 23:00

Johny540 írta:
kiskoko93 írta:" És gondoltam, ha csak ennyiért árulja biztos vagy 400k lehet a javítása.

2006-ba 125.000-ből oldottam meg a hengerfejproblémát.Úgy hogy vezérműtengelyeket is cseréltem,csapágyakat,hidrotőkéket csészével együtt.(bontott)A síkolást,szelepfészek illesztést,és a szelepvezetők,szelepszárszimmeringek cseréjét szakál-metál kft.-re bíztam.Amúgy magam csináltam.400.000-ért ha szerencséd van veszel 2db. jó bontott motort.

Akkor még elgondolkodok ezen a felújítás dolgon. Köszönöm szépen a segítőkészségeteket! :)

Re: Segitség! SOS!

2014.02.07. 22:38

Sziasztok. Most vásároltam egy e39 tourung 528i-t. Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a baj ha álló helyzetből kicsi gázra a kocsi közepe alol fémes csörgés hallatszik de már fordulatra elhalgat, utánna ha elengedem a gázt akkor is csörög de mind ez csak kis sebességnél. ha nagyobb a sebesség vagy folyamatos akkor nem csinálja. remélem érthető volt amit össze írogattam.
köszönöm előre a segítséget.

Re: Segitség! SOS!

2014.02.07. 22:53

Zoy írta:Sziasztok. Most vásároltam egy e39 tourung 528i-t. Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a baj ha álló helyzetből kicsi gázra a kocsi közepe alol fémes csörgés hallatszik de már fordulatra elhalgat, utánna ha elengedem a gázt akkor is csörög de mind ez csak kis sebességnél. ha nagyobb a sebesség vagy folyamatos akkor nem csinálja. remélem érthető volt amit össze írogattam.
köszönöm előre a segítséget.

:e39
Kardánkereszt gyanús!

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2014.02.07. 23:08

Jerry írta:
Zoy írta:Sziasztok. Most vásároltam egy e39 tourung 528i-t. Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a baj ha álló helyzetből kicsi gázra a kocsi közepe alol fémes csörgés hallatszik de már fordulatra elhalgat, utánna ha elengedem a gázt akkor is csörög de mind ez csak kis sebességnél. ha nagyobb a sebesség vagy folyamatos akkor nem csinálja. remélem érthető volt amit össze írogattam.
köszönöm előre a segítséget.

:e39
Kardánkereszt gyanús!

Nekem az elso kardan gumipogacsa (hardy?) csinalt ilyen hangot.

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2014.02.07. 23:26

Zoy írta:Sziasztok. Most vásároltam egy e39 tourung 528i-t. Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a baj ha álló helyzetből kicsi gázra a kocsi közepe alol fémes csörgés hallatszik de már fordulatra elhalgat, utánna ha elengedem a gázt akkor is csörög de mind ez csak kis sebességnél. ha nagyobb a sebesség vagy folyamatos akkor nem csinálja. remélem érthető volt amit össze írogattam.
köszönöm előre a segítséget.


Középen szét kell húzni a kardánt, megzsírozni, összerakni és elhallgat.

Tapatalk

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2014.02.07. 23:47

Ezek a dolgok nem tűnnek olyan életveszélyesnek. kicsit megijedtem elsö bmw, elsö hátsó kerék igy már váltótol a kettös tömegüig minden megfordult a fejemben.

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.02.11. 16:24

Hali minden klubtársnak!
Szeretnék venni egy benzines 528i sedan gépsárkányt!Természetesen vannak alap kritériumok fekete és minél magasabb felszereltség M es változat lenne a legmegfelelőbb de ha jó állapotban van akkor lehet még rajta ezt azt átalakítani.Kérdés egy vannos két vannos különbségek közöttük ha utólag belegondoltok melyiket érné jobban megvenni.Fogyasztás különbség és szervizköltségek.Automatát szeretnék nem azért mert lusta vagyok de a párom egyszerűen nem ért a váltáshoz! :)
Köszönöm előre is a válaszokat.

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.02.11. 17:44

cichlidszsolt írta:Hali minden klubtársnak!
Szeretnék venni egy benzines 528i sedan gépsárkányt!Természetesen vannak alap kritériumok fekete és minél magasabb felszereltség M es változat lenne a legmegfelelőbb de ha jó állapotban van akkor lehet még rajta ezt azt átalakítani.Kérdés egy vannos két vannos különbségek közöttük ha utólag belegondoltok melyiket érné jobban megvenni.Fogyasztás különbség és szervizköltségek.Automatát szeretnék nem azért mert lusta vagyok de a párom egyszerűen nem ért a váltáshoz! :)
Köszönöm előre is a válaszokat.

28-at már hagyd ki, ha teheted. Inkább 30. Kb ua. a pénzért kapsz sokkal fiatalabbat.
Ebből ered, hogy 2 vanos.
Szerviz, üa. költségben nincs jelentős típus differencia.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Imco az itt látható tagok köszönték meg: cichlidszsolt
Értékelés: 4.76%

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.03.05. 16:20

Sziasztok! Olyan probléma lenne, hogy (528i) a hűtővíz eltűnik, csövek jók, a hűtő is. Nem csepeg vagy szivárog sehol, motor szépen jár, nem füstöl, igaz kicsit erőtlen de nem mindig, van hogy gondol egyet és nem akar rendesen menni, de néha jó. Szerintetek? Hengerfejes lehet?

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.03.05. 17:13

Pannonos írta:Sziasztok! Olyan probléma lenne, hogy (528i) a hűtővíz eltűnik, csövek jók, a hűtő is. Nem csepeg vagy szivárog sehol, motor szépen jár, nem füstöl, igaz kicsit erőtlen de nem mindig, van hogy gondol egyet és nem akar rendesen menni, de néha jó. Szerintetek? Hengerfejes lehet?

Ha nincs vizuális jel, jöhet a nyomásveszteség-mérés. Mielőtt szétborít(tat)od.
Szerk.: vagy endoszkóp. Nem orvosi :mrgreen: :facepalm:

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.03.05. 18:41

SvidronyA írta:
Pannonos írta:Sziasztok! Olyan probléma lenne, hogy (528i) a hűtővíz eltűnik, csövek jók, a hűtő is. Nem csepeg vagy szivárog sehol, motor szépen jár, nem füstöl, igaz kicsit erőtlen de nem mindig, van hogy gondol egyet és nem akar rendesen menni, de néha jó. Szerintetek? Hengerfejes lehet?

Ha nincs vizuális jel, jöhet a nyomásveszteség-mérés. Mielőtt szétborít(tat)od.
Szerk.: vagy endoszkóp. Nem orvosi :mrgreen: :facepalm:



Jövő hét péntekra kaptam időpontot diagra meg kompresszió mérésre, remélem nem hengerfejes, már ha ezekből kiderül.

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.03.13. 18:37

Jónagyot!
Jól sejtem, ha leveszem az olajbeöntő sapkáját és egyenletes marad az alapjárat akkor az olajszeparátor megnyekkent? körbefújkáltuk a szívósort, de egyéb tömitetlenséget nem találtunk. Lehet még valami rossz ilyenkor a szeparátoron kívül?

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.03.16. 20:59

Pannonos írta:
SvidronyA írta:
Pannonos írta:Sziasztok! Olyan probléma lenne, hogy (528i) a hűtővíz eltűnik, csövek jók, a hűtő is. Nem csepeg vagy szivárog sehol, motor szépen jár, nem füstöl, igaz kicsit erőtlen de nem mindig, van hogy gondol egyet és nem akar rendesen menni, de néha jó. Szerintetek? Hengerfejes lehet?

Ha nincs vizuális jel, jöhet a nyomásveszteség-mérés. Mielőtt szétborít(tat)od.
Szerk.: vagy endoszkóp. Nem orvosi :mrgreen: :facepalm:



Jövő hét péntekra kaptam időpontot diagra meg kompresszió mérésre, remélem nem hengerfejes, már ha ezekből kiderül.


Nézd meg az utastérben, nem tocsog e elől valamelyik szőnyeg. Akkor úgy jártál mint én és fűtésbox csere lesz.

Re: 528i (A) tulajok ide!!!

2016.03.16. 21:12

gorcsev írta:
Pannonos írta:
SvidronyA írta:
Pannonos írta:Sziasztok! Olyan probléma lenne, hogy (528i) a hűtővíz eltűnik, csövek jók, a hűtő is. Nem csepeg vagy szivárog sehol, motor szépen jár, nem füstöl, igaz kicsit erőtlen de nem mindig, van hogy gondol egyet és nem akar rendesen menni, de néha jó. Szerintetek? Hengerfejes lehet?

Ha nincs vizuális jel, jöhet a nyomásveszteség-mérés. Mielőtt szétborít(tat)od.
Szerk.: vagy endoszkóp. Nem orvosi :mrgreen: :facepalm:



Jövő hét péntekra kaptam időpontot diagra meg kompresszió mérésre, remélem nem hengerfejes, már ha ezekből kiderül.


Nézd meg az utastérben, nem tocsog e elől valamelyik szőnyeg. Akkor úgy jártál mint én és fűtésbox csere lesz.

a vízcső bilincseket +termosztátházt is megpróbálnám meghúzni,lehet hogy szemmel nem látni szivárgást,de menet közben lehet hogy a forró csőről egyből elpárolog,és azért nem látni hogy vizes.a hol jól megy hol nem, inkább lehet jeladó vagy légtömegmérő hiba.
Hozzászólás küldése

VigLink badge