Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: AC pumpa 530D

2016.04.21. 21:16

rockolo77 írta:
Laci20 írta:
bendegúz írta:
Laci20 írta:Sziasztok!

Nekem is előjött a probléma a gyári pierburg ac-val jelentősen megerősödött a hangja.Kicseréltem egy MEAT&DORIA hoffer ac-ra mert néhány szerelő azt mondta,hogy ez is tökéletesen megfelel.
Sajnos a beépítés után azt tapasztaltam,hogy az autó tökéletesen működik de ennek a ac-nak sokkal erősebb a hangja mint a pierburgnak. Azt szeretném kérdezni Tőletek,hogy ez az erős hang ez normális dolog-e ezeknél az olasz szivattyúknál,mert az eredeti sokkal csendesebb volt?Vagy esetleg valami más probléma lehet ami ezt az erősebb hangoz okozza? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Laci

Az új Pierburg sokkal csendesebb lenne. Az utángyártott is teszi a dolgát, csak azt eléggé hallani. :(


Neked is volt hasonló tapasztalatod?Vagy valaki járt már így az ismerősök közül?Nincs rá esély hogy esetleg valamivel halkabb lesz ha bekopnak a lapátok ? :(

Nem fog bekopni, sajnos az olcsó utángyártott szivattyúk általában hangosak.

Sajnos én sem Pierburgot tetem bele, de legközelebb az lesz! Nem nagyon halkul. :facepalm: :doglotlo:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: Laci20
Értékelés: 4.76%

Re: AC pumpa 530D

2016.04.21. 21:26

rockolo77 írta:
Laci20 írta:
bendegúz írta:
Laci20 írta:Sziasztok!

Nekem is előjött a probléma a gyári pierburg ac-val jelentősen megerősödött a hangja.Kicseréltem egy MEAT&DORIA hoffer ac-ra mert néhány szerelő azt mondta,hogy ez is tökéletesen megfelel.
Sajnos a beépítés után azt tapasztaltam,hogy az autó tökéletesen működik de ennek a ac-nak sokkal erősebb a hangja mint a pierburgnak. Azt szeretném kérdezni Tőletek,hogy ez az erős hang ez normális dolog-e ezeknél az olasz szivattyúknál,mert az eredeti sokkal csendesebb volt?Vagy esetleg valami más probléma lehet ami ezt az erősebb hangoz okozza? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Laci

Az új Pierburg sokkal csendesebb lenne. Az utángyártott is teszi a dolgát, csak azt eléggé hallani. :(


Neked is volt hasonló tapasztalatod?Vagy valaki járt már így az ismerősök közül?Nincs rá esély hogy esetleg valamivel halkabb lesz ha bekopnak a lapátok ? :(

Nem fog bekopni, sajnos az olcsó utángyártott szivattyúk általában hangosak.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!! :)

Re: AC pumpa 530D

2016.04.21. 21:27

Laci20 írta:
rockolo77 írta:
Laci20 írta:
bendegúz írta:
Laci20 írta:Sziasztok!

Nekem is előjött a probléma a gyári pierburg ac-val jelentősen megerősödött a hangja.Kicseréltem egy MEAT&DORIA hoffer ac-ra mert néhány szerelő azt mondta,hogy ez is tökéletesen megfelel.
Sajnos a beépítés után azt tapasztaltam,hogy az autó tökéletesen működik de ennek a ac-nak sokkal erősebb a hangja mint a pierburgnak. Azt szeretném kérdezni Tőletek,hogy ez az erős hang ez normális dolog-e ezeknél az olasz szivattyúknál,mert az eredeti sokkal csendesebb volt?Vagy esetleg valami más probléma lehet ami ezt az erősebb hangoz okozza? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Laci

Az új Pierburg sokkal csendesebb lenne. Az utángyártott is teszi a dolgát, csak azt eléggé hallani. :(


Neked is volt hasonló tapasztalatod?Vagy valaki járt már így az ismerősök közül?Nincs rá esély hogy esetleg valamivel halkabb lesz ha bekopnak a lapátok ? :(

Nem fog bekopni, sajnos az olcsó utángyártott szivattyúk általában hangosak.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!! :)

Ment privát üzenet!

Re: AC pumpa 530D

2016.04.22. 09:46

itt most amúgy a vezetőülés alatti szivattyúról van szó? vagy ami a tanknál van?

Ezt a hozzászólást a szerzőnek dreizwanzig az itt látható tagok köszönték meg: Padre540
Értékelés: 4.76%

Re: AC pumpa 530D

2016.04.22. 14:40

dreizwanzig írta:itt most amúgy a vezetőülés alatti szivattyúról van szó? vagy ami a tanknál van?

Szerintem az ülés alattiról :oops: .
Én akárhogy füleltem, a nagynyomású AC-n kívül másnak nem hallottam a hangját, hátulról is maximum a rechner-t hallom ahogy olvassa a CD-t.
De lehet hogy tévedek, és a kedves fórumtársak a tank szivattyúra gondolnak :oops:

Re: AC pumpa 530D

2016.04.22. 20:35

dreizwanzig írta:itt most amúgy a vezetőülés alatti szivattyúról van szó? vagy ami a tanknál van?

Arról van szó, hogy ha a tankban lévő szivattyú vacakol, akkor Pierburg-ra kell cserélni, mer' az (a) jó. :D

Re: AC pumpa 530D

2016.04.22. 20:48

Zo78 írta:
dreizwanzig írta:itt most amúgy a vezetőülés alatti szivattyúról van szó? vagy ami a tanknál van?

Arról van szó, hogy ha a tankban lévő szivattyú vacakol, akkor Pierburg-ra kell cserélni, mer' az (a) jó. :D

Van valami tapasztalatod a Pierburgal, esetleg! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D

Re: AC pumpa 530D

2016.04.22. 20:53

bendegúz írta:
Zo78 írta:
dreizwanzig írta:itt most amúgy a vezetőülés alatti szivattyúról van szó? vagy ami a tanknál van?

Arról van szó, hogy ha a tankban lévő szivattyú vacakol, akkor Pierburg-ra kell cserélni, mer' az (a) jó. :D

Van valami tapasztalatod a Pierburgal, esetleg! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D

Még nincs, csak megelőlegeztem a bizalmat a kb 100 itteni hozzászólásnak, ahol csak erre márkára hivatkoztak. :roll: :)

Re: AC pumpa 530D

2016.04.22. 20:59

Zo78 írta:
bendegúz írta:
Zo78 írta:
dreizwanzig írta:itt most amúgy a vezetőülés alatti szivattyúról van szó? vagy ami a tanknál van?

Arról van szó, hogy ha a tankban lévő szivattyú vacakol, akkor Pierburg-ra kell cserélni, mer' az (a) jó. :D

Van valami tapasztalatod a Pierburgal, esetleg! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D

Még nincs, csak megelőlegeztem a bizalmat a kb 100 itteni hozzászólásnak, ahol csak erre márkára hivatkoztak. :roll: :)

És igazuk van! Én bolond, magamnak nem azt tettem, hát már bánom, mert egy kissé hangos lett. Illetve nem hangos, csak hallani. Előtte sosem hallottam a gyárit. :doglotlo:

Re: AC pumpa 530D

2016.04.23. 00:33

bendegúz írta:És igazuk van! Én bolond, magamnak nem azt tettem, hát már bánom, mert egy kissé hangos lett. Illetve nem hangos, csak hallani. Előtte sosem hallottam a gyárit. :doglotlo:

Sose bánd!
Így legalább már időben hallani fogod, ha döglődik. :mrgreen:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: AC pumpa 530D

2016.07.08. 20:35

Urak!

Lehet bagatel a kérdés, de most nem egyértelmű számomra, hogy a benzinesekben is 2 db üzemanyag szivattyú van (tankba és vezető ülés alatt) mint a dieselekbe, vagy benzinesbe csak egy van (tankba)??

Re: AC pumpa 530D

2016.07.08. 20:47

kok írta:Urak!

Lehet bagatel a kérdés, de most nem egyértelmű számomra, hogy a benzinesekben is 2 db üzemanyag szivattyú van (tankba és vezető ülés alatt) mint a dieselekbe, vagy benzinesbe csak egy van (tankba)??

Utóbbi.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: kok
Értékelés: 4.76%

Re: AC pumpa 530D

2016.10.05. 10:26

Sziasztok,
Tegnap utolért engem is a tankban lévő üzemanyag pumpa elhalálozása Trailer lett a vége, hál istennek nem messze történt. Tesztelgettem , de csak az első pumpa megy, éppen csak csordogál a gázolaj, a csövet lehúzva a szűrő előtt.
A kérdésem, az lenne milyenre érdemes cserélni?
Ez a Schmiedmann 16e ?

http://www.schmiedmann.hu/mutasd-mint-e ... 83178.aspx

Köszi

Dávid E39 530da

Re: AC pumpa 530D

2017.06.07. 19:21

Most cserélünk szerelömmel éppen üzemanyagszivattyút :doglotlo:

Re: AC pumpa 530D

2017.06.07. 19:28

327-nél ájult be,de rendes volt,vészüzemmódba hazahozott :franko:
Diag egyértelmüen mutatta,hogy az üzemanyagszivattyú,valamint a figyelö rendszer,Fehler.
A régit levette,most hajlitunk hozzá egy új csövet,mert rozsdás,uj gumicsatlakozás,bilincsek.

Re: AC pumpa 530D

2017.06.07. 19:39

bocs,átmenten online-ba teljesen :D
A régi levett pumpa Pierburg,ilyet teszünk be helyette,az eredeti elment 17 évet,hát meglátjuk ez mennyit fog.
Ami érdekes,hogy levéve az elektromos csatlakozást,ez a pumpa nem müködött.
Az auto nem állt le,vészüzemmödban,de hazahozott.
Mindjárt bennt az új pumpa.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vader-1 2017.06.07. 19:56-kor.

Re: AC pumpa 530D

2017.06.07. 19:51

Bennt van az új üzemanyagszivattyú :mrgreen: vagyis pumpa 8)
Tanulságok:gyújtás, izzitás ráadásnál van egy kellemes halk hang a lábnál,jó pumpa esetén.
Abszolút hallásuak elönyben :D
A régi pumpa teljesen néma volt,annyit viszont átengedett,hogy vészüzemben hazahozott.
Gyújtás állásban 60-80 sec-ig dolgozik a pumpa hallhatóan,utána megáll,hogy kimélje a rendszert.
Mindjárt végzünk,próbaútnak is megirom elfogulatlan véleményem 8)

Re: AC pumpa 530D

2017.06.07. 19:54

Tankba:Wdo szivattyú,elöre Pierburg.
Borsos ára van az elsönek sajna,meg a hátsónak is.
DE erre vannak a barátok.

Re: AC pumpa 530D

2017.06.07. 20:11

Akkor konkluzió :franko:
Gyújtás ráadásnál egészséges pumpa hang.Finom kellemes hang az utastérben.-csak vájtfülüeknek!
(Tudom hülye vagyok,de én hallom,amikor a pumpa még rossz volt volt csodálkoztam miért megy ez a kramanc??)
Motor kifinomultabban,csendesebben jár.
Pöccintés a gázra-minden leszakad :franko:
Bocs az online tudósitásért,a segiteniakarás miatt irtam,klassz lett a kocsi :lol:

Re: AC pumpa 530D

2017.06.22. 01:28

Sziasztok! Ma dél előtt a 25D csak nehezen indult. A motortér (olyan mint ha a magnóból) felől nyüszítős hangot hallok ami idővel gyengül, a tank felől pedig halk kattogás hallatszik gyújtás ráadásakor. Letudná írni valaki, hogy hány szivattyú működteti az üzemanyag rendszert, illetve hol találom őket. Illetve szívesen fogadok tippeket, hogy ki szerint mi adja be a kulcsot :roll:
Hozzászólás küldése

VigLink badge