Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.08.24. 08:45

öreglala írta:Sziasztok! Nagyboard projekt folyamatban, de szívok, mint a torkos borz. Fl előtti műszercsoportot nem tudtuk felprogramozni az EWS-hez, fl utáni viszont nem kommunikál normálisan az fl előtti MID-del (eltűnt az idő, nincs a mid-en BC gomb megnyomásakor semmi, stb.) Akkor most fl utáni MID-et is keressek? Lassan oda jutok, hogy feladom... Van valakinek javaslata, ötlete? Köszönöm

Ha jól emléxem, akkor bus probléma van. Ezért van gáz a FL előtti és utáni között.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.08.24. 17:09

öreglala írta:Sziasztok! Nagyboard projekt folyamatban, de szívok, mint a torkos borz. Fl előtti műszercsoportot nem tudtuk felprogramozni az EWS-hez, fl utáni viszont nem kommunikál normálisan az fl előtti MID-del (eltűnt az idő, nincs a mid-en BC gomb megnyomásakor semmi, stb.) Akkor most fl utáni MID-et is keressek? Lassan oda jutok, hogy feladom... Van valakinek javaslata, ötlete? Köszönöm

A MID nem változott facelift-kor. Más baj lesz.

Tapatalk

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.09.26. 07:25

sziasztok
van egy 2002es 39em. fordulatszám mérő nem jó,meg van rajta pixel hiba is. ezért vettem bele egy hibátlant,de abban nagyon sok a km. azt hogy lehet vissza programozni? vagy ajánlani tudtok valakit aki meg tudja oldani (pest vagy szolnok környékén) .
köszi

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.09.26. 07:54

Üdv! Az óracsoport fel lett prgoramozva, de a check control gomb nem funkcionál, nem ír ki semmit (átlagfogyasztás, idő stb. megy), de ajtó vagy kézifékre semmi. Ez lehet LCM hiba? A k és i-busokat végig ellenőriztem, elméletileg minden a helyén van.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.09.26. 08:21

zsolti325i írta:sziasztok
van egy 2002es 39em. fordulatszám mérő nem jó,meg van rajta pixel hiba is. ezért vettem bele egy hibátlant,de abban nagyon sok a km. azt hogy lehet vissza programozni? vagy ajánlani tudtok valakit aki meg tudja oldani (pest vagy szolnok környékén) .
köszi

Vegyél kevesebb km-est.
Konkrétan bűncselekmény elkövetéséről beszélgetsz itt!
1 napos tagsággal! :facepalm:
Nem mintha az 1 éves tagságnak már bűnöznék! :lol:

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.09.26. 18:48

öreglala írta:Üdv! Az óracsoport fel lett prgoramozva, de a check control gomb nem funkcionál, nem ír ki semmit (átlagfogyasztás, idő stb. megy), de ajtó vagy kézifékre semmi. Ez lehet LCM hiba? A k és i-busokat végig ellenőriztem, elméletileg minden a helyén van.

Lcm recoding a megoldás, alvázszám szerint. Csak nem tudom az esetedben mit fog eredményezni az óracsere miatt mert talán abból veszi a dis a vin kódot. Ha az ews-ből, akkor nincs para. Viszont ha esetleg az ike és az ews vin kódja nem egyezik akkor hisztizni fog, talán meg sem kódolja.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.09.26. 20:01

Imco írta:
zsolti325i írta:sziasztok
van egy 2002es 39em. fordulatszám mérő nem jó,meg van rajta pixel hiba is. ezért vettem bele egy hibátlant,de abban nagyon sok a km. azt hogy lehet vissza programozni? vagy ajánlani tudtok valakit aki meg tudja oldani (pest vagy szolnok környékén) .
köszi

Vegyél kevesebb km-est.
Konkrétan bűncselekmény elkövetéséről beszélgetsz itt!
1 napos tagsággal! :facepalm:
Nem mintha az 1 éves tagságnak már bűnöznék! :lol:

elnézést ,igazad lehet bele sem gondoltam :kalapács akkor inkább ezt kellene megjavitani. :roll:

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.09.26. 22:42

Gallaca írta:
öreglala írta:Üdv! Az óracsoport fel lett prgoramozva, de a check control gomb nem funkcionál, nem ír ki semmit (átlagfogyasztás, idő stb. megy), de ajtó vagy kézifékre semmi. Ez lehet LCM hiba? A k és i-busokat végig ellenőriztem, elméletileg minden a helyén van.

Lcm recoding a megoldás, alvázszám szerint. Csak nem tudom az esetedben mit fog eredményezni az óracsere miatt mert talán abból veszi a dis a vin kódot. Ha az ews-ből, akkor nincs para. Viszont ha esetleg az ike és az ews vin kódja nem egyezik akkor hisztizni fog, talán meg sem kódolja.

Érdemes az összes kódot módosítani, az EWS-ben is, és az óracsoportban is, elkerülve a későbbi kavarodásokat.
VIN, GM, SA, VN mind átírandó, az eredeti kódolás is módosulni fog. Plusz az LCM recode, vagy átírni hogy a nagyBC-s óracsoportra küldje az adatokat.
Öreglala, ha esetleg felém jársz szívesen segítek!

KissG.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.10.01. 16:59

zsolti325i írta:
Imco írta:
zsolti325i írta:sziasztok
van egy 2002es 39em. fordulatszám mérő nem jó,meg van rajta pixel hiba is. ezért vettem bele egy hibátlant,de abban nagyon sok a km. azt hogy lehet vissza programozni? vagy ajánlani tudtok valakit aki meg tudja oldani (pest vagy szolnok környékén) .
köszi

Vegyél kevesebb km-est.
Konkrétan bűncselekmény elkövetéséről beszélgetsz itt!
1 napos tagsággal! :facepalm:
Nem mintha az 1 éves tagságnak már bűnöznék!

elnézést ,igazad lehet bele sem gondoltam :kalapács akkor inkább ezt kellene megjavitani. :roll:

A pixelfix kft foglalkozik ilyesmivel.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.10.01. 20:33

morv írta:
zsolti325i írta:
Imco írta:
zsolti325i írta:sziasztok
van egy 2002es 39em. fordulatszám mérő nem jó,meg van rajta pixel hiba is. ezért vettem bele egy hibátlant,de abban nagyon sok a km. azt hogy lehet vissza programozni? vagy ajánlani tudtok valakit aki meg tudja oldani (pest vagy szolnok környékén) .
köszi

Vegyél kevesebb km-est.
Konkrétan bűncselekmény elkövetéséről beszélgetsz itt!
1 napos tagsággal! :facepalm:
Nem mintha az 1 éves tagságnak már bűnöznék!

elnézést ,igazad lehet bele sem gondoltam :kalapács akkor inkább ezt kellene megjavitani. :roll:

A pixelfix kft foglalkozik ilyesmivel.

Ezzel konkrétan nem!
DE ajánlanak valakit, ha szimpi vagy.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.10.02. 00:07

Javitast csinalnak, illegalis tevekenysegre nem buzditunk senkit ;)

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.10.02. 01:48

morv írta:Javitast csinalnak, illegalis tevekenysegre nem buzditunk senkit ;)

Azt igen. Óraállítást még nekünk sem csináltak, pedig elég sokat járunk oda. Egy utolsó évjáratos pixelhibamentes óracsoportot tettem a kocsiba, csak sok volt a kilométer benne, át akartam állíttatni a saját óraállásomra. Nem vállalták.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2016.10.27. 09:08

Sziasztok! Lenne egy nagyjából fapados 523i-m. Ajtónyitás érzékelő sincsen az órámon, viszont gyárilag CD-s IRIS rádióm van. Lehet ezeket esetleg úgy fejleszteni, hogy nem kábelezem újra teljesen az autót? Mondjuk kisboardos óra, vagy esetleg a MID-es rádió.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek mrbenedict az itt látható tagok köszönték meg: nyergesvontato
Értékelés: 4.76%

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2017.05.26. 12:27

Sziasztok!

Ettől közelebbi témát a kérdésemhez nem találtam. Egyik e39 műszerfalát, ha átteszem a másikba, felléphet valami probléma? Tehát egyikből ki, másikba be. Ugyanolyan a kettő. Előre is köszi

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2017.05.26. 13:21

Csongi írta:Sziasztok!

Ettől közelebbi témát a kérdésemhez nem találtam. Egyik e39 műszerfalát, ha átteszem a másikba, felléphet valami probléma? Tehát egyikből ki, másikba be. Ugyanolyan a kettő. Előre is köszi

Elvileg nem, de ha nincs abban az órában valami komponens felprogramozva, esetleg nem jól fog működni, vagy ha fel van ami nincs a te kocsidban, akkor hibát jelez rá. De működni szokott.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2017.05.26. 13:49

Gallaca írta:
Csongi írta:Sziasztok!

Ettől közelebbi témát a kérdésemhez nem találtam. Egyik e39 műszerfalát, ha átteszem a másikba, felléphet valami probléma? Tehát egyikből ki, másikba be. Ugyanolyan a kettő. Előre is köszi

Elvileg nem, de ha nincs abban az órában valami komponens felprogramozva, esetleg nem jól fog működni, vagy ha fel van ami nincs a te kocsidban, akkor hibát jelez rá. De működni szokott.


Értem, köszönöm. És az adatok, km állás, alvázszám stb...? Ezekkel mi a helyzet?

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2017.05.26. 23:00

Csongi írta:
Gallaca írta:
Csongi írta:Sziasztok!

Ettől közelebbi témát a kérdésemhez nem találtam. Egyik e39 műszerfalát, ha átteszem a másikba, felléphet valami probléma? Tehát egyikből ki, másikba be. Ugyanolyan a kettő. Előre is köszi

Elvileg nem, de ha nincs abban az órában valami komponens felprogramozva, esetleg nem jól fog működni, vagy ha fel van ami nincs a te kocsidban, akkor hibát jelez rá. De működni szokott.


Értem, köszönöm. És az adatok, km állás, alvázszám stb...? Ezekkel mi a helyzet?

Az lesz ami az órában benne van. Vin kódot át lehet, kell írni, mert mostanában többször előfordult, hogy megnézték. Igaz, csak eredetvizsgán és honosításnál. Km állást pedig csak hozzáértő tudja átállítani megfelelő felszereléssel.

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2017.11.01. 23:21

Sziasztok!
Szerintetek a sebességmérőt lehet kalibrálni?
(gondolok itt egy pl trimmer potira, vagy kondira...)
Számlap cserén gondolkodok...!

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2017.11.11. 21:36

zsolti325i írta:sziasztok
van egy 2002es 39em. fordulatszám mérő nem jó,meg van rajta pixel hiba is. ezért vettem bele egy hibátlant,de abban nagyon sok a km. azt hogy lehet vissza programozni? vagy ajánlani tudtok valakit aki meg tudja oldani (pest vagy szolnok környékén) .
köszi



Írj rám priviben, segítek neked :)
Én is ezzel küszködtem hetekig, de sikerült megoldanom.
MELLESLEG. Akinek szüksége lenne km óra, LCM programozásra, hibakód olvasásra törlésre Nyíregyháza környékén az forduljon hozzám nyugodtan. Egy energiaital az ára :nyelves:

Re: Óra csoport cseréje kis BC-ről nagyra!

2018.01.19. 00:23

Nakéremszépen!
Bent van az M5 óracsoport a sárkányban!
Olajhőfok kivételével minden működik!
Egyenlőre a háttér világítása kivételével tetszik!
Azt meg cserélni fogom... :lol:
Hozzászólás küldése

VigLink badge