Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: TV- NAVI

2018.01.07. 13:08

morv írta:
NagySándor írta:Sziasztok,

csináltam egy videót erről a Resler féle cuccról, meg az applikációról. Itt pontosan megmutatok mindent, legalábbis amire eddig rájöttem. Talán így átláthatóbb a dolog.

https://www.youtube.com/watch?v=NlIoV01bUkE
Koszi, jo kis video. Az olajszint jeladod jo? Arrol veszi az olaj hofokot. INPA-ban nezve van olaj hofokod?
A pdc on ike szerintem az akadaly tavolsagat irja ki a muszerfalon cm-ben ha eppen van valami hatotavon belul.
A mileage on displaynel irja, hogy problemakat okozhat ha aktiv, gondolom feleslegesen terheli a busz savszelesseget, lehet par dolog mukodesebe bekever ha be van kapcsolva.


Megnézem majd a jeladót, köszi. Igen, valószínű a PDC-t nekem azért nem mutatja, mert nem kötöttem be a zöld szálat, mivel van tolatókamerám. Ennek a mileage-es cuccnak nincs is igazán
fontos szerepe, gondolom csak akkor, ha a kis kilométerszámláló nem működik... talán akkor.

Köszi, lassan-lassan összeáll a kép a programmal kapcsolatban.. :franko:

Re: TV- NAVI

2018.01.30. 12:53

a Light controllnál össze lehet állítani egy kis fényjátékot, és hozzá lehet rendelni a rádió egyik gombjához. elméletben.
gyakorlatban nem próbáltam, mivel augusztus óta lusta voltam azt a 3 vezetéket összeforrasztani, tegnap viszont megtettem. remélem a hétvégén lesz időm játszani vele kicsit. bent van.

a következő updattel pedig jön a brake force display amihez előreláthatólag 2001 v utáni műszeregység kell, és kódolni is kell hozzá kicsit.

a zöld kábel ahhoz kell, hogy ha nyitod a kocsit, már áramot kapjon a rádió, és így lehet "távirányítóról működő cominghome/leavinghome-ot csinálni és a kihajlós tükör is elöbb nyílik.

a Turnlight sztem a kanyarkövető funkció, ahhoz viszont kormányszögérzékelő kell..

Ezt a hozzászólást a szerzőnek ST1 az itt látható tagok köszönték meg: NagySándor
Értékelés: 4.76%

Re: TV- NAVI

2018.01.30. 18:31

ST1 írta:a Light controllnál össze lehet állítani egy kis fényjátékot, és hozzá lehet rendelni a rádió egyik gombjához. elméletben.
gyakorlatban nem próbáltam, mivel augusztus óta lusta voltam azt a 3 vezetéket összeforrasztani, tegnap viszont megtettem. remélem a hétvégén lesz időm játszani vele kicsit. bent van.

a következő updattel pedig jön a brake force display amihez előreláthatólag 2001 v utáni műszeregység kell, és kódolni is kell hozzá kicsit.

a zöld kábel ahhoz kell, hogy ha nyitod a kocsit, már áramot kapjon a rádió, és így lehet "távirányítóról működő cominghome/leavinghome-ot csinálni és a kihajlós tükör is elöbb nyílik.

a Turnlight sztem a kanyarkövető funkció, ahhoz viszont kormányszögérzékelő kell..


Na ezt nem is tudtam. Melyik szálra kell akkor ráköni a zöld szálat? De amúgy nem értem, mert maga a fejegység csak gyújtáskapcsolóra indul és akkor tölti be az applikációt csak természetesen. Szóval attól, hogy a zöld szál előbb kap áramot, mi történik? Ráadásul a pozitív szál az állandó +. Szóval így is állandó áram alatt az interface. :shock:

A turnlight csupán ködlámpát kapcsolja be irányjelzőre. Lehet külön állítani a komfortirányjelzőre is.

Ha csinálsz fényjátékot és elmented, mentésnél felajánl pár lehetőséget. Például ha kétszer meghúzod a fénykürtöt elindítja az általad szerkesztett játékot.

Ha erre a cominghome/leavinghome témára rájössz, szólj majd légyszi! :franko:

Re: TV- NAVI

2018.01.30. 21:21

Volt egy srác aki rosszul kötötte be, és az egész áramot átvezette a klimapanelon, majdnem kigyulladt a kocsija. :D
Szóval mindenki saját felelősségre tegye ha megteszi, és inkább 3x ellenőrizze, mert én semmilyen felőlésséget nem vállalok ezen kis útmutóra, ahogy a Wiki sem.

rádiót kell másik áramforrásra kötni, ami egyből kap áramot az autó nyitásával, és mikor csukod elveszi az áramot.
http://wiki.ibus-app.de/index.php?title ... _umklemmen
ha jól értem akkor

a klímavezérlő csatiját lehet megcsapolni, a narancspiros vezetéket, a toldást a rádió csatijába, rádióbetápnak. rádiostekkerből a pint(15?), kiszedni, és átforrasztani. viszont a canbus egység továbbra is az eredeti helyről kell kapja az áramot, különben le fogja szívni az akksit. gondolom akkor a ressler is a klimapanelről kell kapja, különben nem jut ki a jel.

a zöld szál úgy néz ki h fals info volt. egy videóban arról beszélt a tag, hogy azt csak akkor kell majd használni, de ezek szerint butaság volt. vagy egyszerüen félre értettem :D

és igazad volt, a turnlight egyelőre indexelésnél működik csak. majd ha megoldott lesz hogy deepobdvel kinyerjék az adatot a canbusról, akkor lesz lehetséges, hogy kormányállásfüggővé lehessen tenni.
Neked az app szerint mennyi a vízhőmérsékleted középállásban? nekem ma a városban 8-9 fokos levegőn 76-78 között volt, 1-2 hete mintha lassabban melegedne be a jobb idő ellenére, lehet, hogy cserés lesz a termosztát.

deepobd
https://www.ebay.de/itm/Bluetooth-WiFi- ... 3396194163
bc417es kell és a 7es8as pin összeforrasztását kell kérni és megcsinálja, mert szétszedéssel pl az egyik arc szétcseszte a BT egység egy részét benne. Rendelés végén van egy közlemény rublika, ott kell jelezni, vagy vásárlás után írni kell neki. vagy paypal fizetéskor is van üzenet hagyására lehetőség.
ez a progi kell hozzá Deep OBD für BMW and VAG (im Play Store).
ha egyszer végre le tudok csapni egyre.. mindig van kb 5 darab..

Re: TV- NAVI

2018.01.31. 12:04

ST1 írta:Volt egy srác aki rosszul kötötte be, és az egész áramot átvezette a klimapanelon, majdnem kigyulladt a kocsija. :D
Szóval mindenki saját felelősségre tegye ha megteszi, és inkább 3x ellenőrizze, mert én semmilyen felőlésséget nem vállalok ezen kis útmutóra, ahogy a Wiki sem.

rádiót kell másik áramforrásra kötni, ami egyből kap áramot az autó nyitásával, és mikor csukod elveszi az áramot.
http://wiki.ibus-app.de/index.php?title ... _umklemmen
ha jól értem akkor

a klímavezérlő csatiját lehet megcsapolni, a narancspiros vezetéket, a toldást a rádió csatijába, rádióbetápnak. rádiostekkerből a pint(15?), kiszedni, és átforrasztani. viszont a canbus egység továbbra is az eredeti helyről kell kapja az áramot, különben le fogja szívni az akksit. gondolom akkor a ressler is a klimapanelről kell kapja, különben nem jut ki a jel.

a zöld szál úgy néz ki h fals info volt. egy videóban arról beszélt a tag, hogy azt csak akkor kell majd használni, de ezek szerint butaság volt. vagy egyszerüen félre értettem :D

és igazad volt, a turnlight egyelőre indexelésnél működik csak. majd ha megoldott lesz hogy deepobdvel kinyerjék az adatot a canbusról, akkor lesz lehetséges, hogy kormányállásfüggővé lehessen tenni.
Neked az app szerint mennyi a vízhőmérsékleted középállásban? nekem ma a városban 8-9 fokos levegőn 76-78 között volt, 1-2 hete mintha lassabban melegedne be a jobb idő ellenére, lehet, hogy cserés lesz a termosztát.

deepobd
https://www.ebay.de/itm/Bluetooth-WiFi- ... 3396194163
bc417es kell és a 7es8as pin összeforrasztását kell kérni és megcsinálja, mert szétszedéssel pl az egyik arc szétcseszte a BT egység egy részét benne. Rendelés végén van egy közlemény rublika, ott kell jelezni, vagy vásárlás után írni kell neki. vagy paypal fizetéskor is van üzenet hagyására lehetőség.
ez a progi kell hozzá Deep OBD für BMW and VAG (im Play Store).
ha egyszer végre le tudok csapni egyre.. mindig van kb 5 darab..


Így érthetőbb igen, hogy a fejegységet kell átkötni. Ez jó is lehet, kivéve akkor, ha ez a bekötés a fejegységet teljesen áramtalanítja. Mert akkor minden bekapcsolásnál újra kell bootolnia, ami fél perc kb. Tehát az én fejegységem leállásnál készenlétbe teszi magát, mint amikor a mobilon lezárod a képernyőt. De ha teljesen kikapcsolod a telót, majd be, annak is idő kell, hogy felálljon a rendszer. Ez az autóban csak akkor fordul elő, ha leveszed az akksisarut. Szóval ha ez a bekapcsolás így értendő, akkor tényleg van értelme, azaz távirányítóra már "feloldja" magát a fejegység.

Nálam a vízhőfoknál ugyanazt mutatja mint az műszercsoport kijelzőjén is ha belemész a titkosmenübe. Pontos az applikáció. Nekem 85-88 fok körül általában.
Kezd fent az EGR termosztátnál, az olcsóbb és simán ki lehet cserélni otthon is. Bár párba ajánlják a termosztátcserét. :)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagySándor az itt látható tagok köszönték meg: ST1
Értékelés: 4.76%

Re: TV- NAVI

2018.02.11. 11:20

Van gyári Dvbt tv modul E39-hez. Ha egy ilyet beszerelnék az autóba, akkor tudnék tv-t is nézni, vagy csak az újabb kütyükkel működik?

Re: TV- NAVI

2018.02.11. 18:51

érdeklődnék , hogy mi lehet a touringnál a hátsó ülés mögött a padló alatt HW06/sw16AI01 30641 számú doboz és mellette van egy üres 54 lyukas csati téglalap alakú lehet erősitő ????

Re: TV- NAVI

2018.02.12. 20:32

ma kétszer is futott a kép a gyári 16:9 navin , elindulok a vassal és kb 30-40 perccel később fut a kép , remélem nem sebesség függő a navi szabályozása mint a hangerő a sámli-hifiben , mert akkor lassabban megyek , hogy eltudjam olvasni !!! navigációval nem próbáltam , de szerintem az meg 4D lenne mint a STAR WARS-ban. van valami ötlet a MILENEUM-FALCONRA ??? KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET ELŐRE IS , AZ ERŐ LEGYEN VELETEK MEG A TÜRELEM !!! :doglotlo: :bmwkiraly

Re: TV- NAVI

2018.02.12. 20:33

kovessyroli írta:Van gyári Dvbt tv modul E39-hez. Ha egy ilyet beszerelnék az autóba, akkor tudnék tv-t is nézni, vagy csak az újabb kütyükkel működik?


Szia, ha emlékem nem csal akkor hybrid tv modul néven gyártották és plug and play.
Borsos az ára.


A világ a Nők és a BMW körül forog

Re: TV- NAVI

2018.02.13. 02:21

Parduc írta:
kovessyroli írta:Van gyári Dvbt tv modul E39-hez. Ha egy ilyet beszerelnék az autóba, akkor tudnék tv-t is nézni, vagy csak az újabb kütyükkel működik?


Szia, ha emlékem nem csal akkor hybrid tv modul néven gyártották és plug and play.
Borsos az ára.


A világ a Nők és a BMW körül forog

Meg aztán az sem biztos, hogy Mpeg4, gyanítom, hogy 2.

Re: TV- NAVI

2018.02.15. 17:59

ha fut a kép az a tv modul végett van , valakinek volt ilyen problémája ????

Re: TV- NAVI

2018.03.02. 17:40

Sziasztok,
MK IV rechnert próbáltam frissíteni v32-re (a szóban forgó lemezzel többször sikerült már), kiírta, hogy frissíteni fog, aztán képernyő szépen bekékült, és úgy maradt. Az olvasó működött előtte, csak nem hagyta "elaludni" az autót. cd-t nem adja ki, és nem világít a power led. Van vkinek ötlete, mit rontottam el, és hogyan tudnám helyrehozni?
Előre is köszi!

Re: TV- NAVI

2018.03.03. 01:03

smn írta:Sziasztok,
MK IV rechnert próbáltam frissíteni v32-re (a szóban forgó lemezzel többször sikerült már), kiírta, hogy frissíteni fog, aztán képernyő szépen bekékült, és úgy maradt. Az olvasó működött előtte, csak nem hagyta "elaludni" az autót. cd-t nem adja ki, és nem világít a power led. Van vkinek ötlete, mit rontottam el, és hogyan tudnám helyrehozni?
Előre is köszi!


Semmit nem rontottál el 200-ból 1 ilyen van. Újra kell írni a flash-t, keresd Danit. mobilgumi.hu

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Qwerti az itt látható tagok köszönték meg: smn
Értékelés: 4.76%

Re: TV- NAVI

2018.03.03. 15:22

smn írta:Sziasztok,
MK IV rechnert próbáltam frissíteni v32-re (a szóban forgó lemezzel többször sikerült már), kiírta, hogy frissíteni fog, aztán képernyő szépen bekékült, és úgy maradt. Az olvasó működött előtte, csak nem hagyta "elaludni" az autót. cd-t nem adja ki, és nem világít a power led. Van vkinek ötlete, mit rontottam el, és hogyan tudnám helyrehozni?
Előre is köszi!

Nem tudott bebootolni a lemezrol es flash modeban maradt az eszkoz (swl) ilyenkor nem eg a power led. Megszunt az eszkoz video kimeneten a jel ezert lett kek a kepernyo.

Vagy ujrairatod a flasht a flashrom fizikai leforrasztasaval vagy megprobalhatod a lemezt kiszabaditani (vannak errol xoutposton jo fenykepes leirasok es csak 2 torx csavarhuzo kell hozza) es egy masik firmware lemezt gyartani ami uj es jo monosegu pl verbatimot ajanlom es lassan lett irva. Konnyen lehet hogy a masik korabban jo cd karcos lett vagy megserult es ezert nem bootolta be rola a szoftverfrissitest esetleg a laser is halodhat persz az sem lehetetlen hogy a flashban mar korabban megserult valamilyen lefagyas vagy aramszunet kapcsan a fajlrendszer es ez most utott vissza es akkor tenyleg nem segit mas mint a flash kiforrasztasa es ujrairasa de azert egy probat meger egy masik lemez mert az olcsobb gyorsabb :)

Sent from my Note7 FE - Flames Extinguished edition

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hell az itt látható tagok köszönték meg: smn
Értékelés: 4.76%

Re: TV- NAVI

2018.03.04. 17:10

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni SOS? 16:9-es kijelző van a kocsimban. E39 2003-as 30D! Lemerült az akkumulátorom. Most töltöm. Viszont ha gyújtásra teszem az autót akkor kódot kér a kocsi. Gondolom az indításhoz. Én soha nem használtam. A négy számjegy alatt kiírja, hogy várjak 10perecet, de a számláló meg sem mozdul. Mit tudok csinálni?

Előre is köszi a segítséget

Re: TV- NAVI

2018.03.05. 21:06

Robert74 írta:Sziasztok!

Valaki tudna segíteni SOS? 16:9-es kijelző van a kocsimban. E39 2003-as 30D! Lemerült az akkumulátorom. Most töltöm. Viszont ha gyújtásra teszem az autót akkor kódot kér a kocsi. Gondolom az indításhoz. Én soha nem használtam. A négy számjegy alatt kiírja, hogy várjak 10perecet, de a számláló meg sem mozdul. Mit tudok csinálni?

Előre is köszi a segítséget

Barbárkodás nélkül csak diagos tudja megcsinálni.
2x szívtam meg random az elején. Utána 7 éve semmi. :)

Re: TV- NAVI

2018.03.05. 23:13

Imco írta:
Robert74 írta:Sziasztok!

Valaki tudna segíteni SOS? 16:9-es kijelző van a kocsimban. E39 2003-as 30D! Lemerült az akkumulátorom. Most töltöm. Viszont ha gyújtásra teszem az autót akkor kódot kér a kocsi. Gondolom az indításhoz. Én soha nem használtam. A négy számjegy alatt kiírja, hogy várjak 10perecet, de a számláló meg sem mozdul. Mit tudok csinálni?

Előre is köszi a segítséget

Barbárkodás nélkül csak diagos tudja megcsinálni.
2x szívtam meg random az elején. Utána 7 éve semmi. :)


Köszi! Már megoldódott. 2767 a kód amit be kell írni. Forrás: YouTube

Re: TV- NAVI

2018.03.29. 18:19

Hű de rég voltam itt.
Sajnos nekem is rakoncátlankodik a navigáció.
Nézegetem az eonon 8201 egységet , tudunk olyas valakit aki beszereli ? Győr vagy környéke vagy valahol itt nyugaton ?

Re: TV- NAVI

2018.03.30. 10:54

zsolti780 írta:Hű de rég voltam itt.
Sajnos nekem is rakoncátlankodik a navigáció.
Nézegetem az eonon 8201 egységet , tudunk olyas valakit aki beszereli ? Győr vagy környéke vagy valahol itt nyugaton ?


Az eonon GA 8201 A -t nézegesd inkább! Csak 30 dodóval drágább, de frisseb, gyorsabb modell! Bár nekem a GA7201A van bent, ma már 8201A -t vennék tuti.
Amúgy nem nehéz telepíteni, kis kézügyességgel fél nap, csak sajnos én délen vagyok.

Re: TV- NAVI

2018.03.30. 13:24

NagySándor írta:
zsolti780 írta:Hű de rég voltam itt.
Sajnos nekem is rakoncátlankodik a navigáció.
Nézegetem az eonon 8201 egységet , tudunk olyas valakit aki beszereli ? Győr vagy környéke vagy valahol itt nyugaton ?


Az eonon GA 8201 A -t nézegesd inkább! Csak 30 dodóval drágább, de frisseb, gyorsabb modell! Bár nekem a GA7201A van bent, ma már 8201A -t vennék tuti.
Amúgy nem nehéz telepíteni, kis kézügyességgel fél nap, csak sajnos én délen vagyok.

Gyári navisba egy kicsit nehézkes, vagy köteget kell cserélni, vagy hátulról előre vezetékelni. Egyik sem 1 órás munka.
Hozzászólás küldése

VigLink badge