Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: TV- NAVI

2017.08.05. 11:25

Fazer írta:Üdv,

Frissítést találok valahol, esetleg valakinél a navigációhoz? Asszem MK3.. az enyém

Minél frissebbet? Már ha MK 3 akkor egy ideje már nem frissítenek és nem is fognak.

Re: TV- NAVI

2017.08.05. 11:27

Imco írta:
Fazer írta:Üdv,

Frissítést találok valahol, esetleg valakinél a navigációhoz? Asszem MK3.. az enyém

Minél frissebbet? Már ha MK 3 akkor egy ideje már nem frissítenek és nem is fognak.
terkepre gondol sztem


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: TV- NAVI

2017.08.05. 19:00

Imco írta:
Fazer írta:Üdv,

Frissítést találok valahol, esetleg valakinél a navigációhoz? Asszem MK3.. az enyém

Minél frissebbet? Már ha MK 3 akkor egy ideje már nem frissítenek és nem is fognak.


Igen a térkép frissítésre gondoltam..
Az nem jó hír, még az egér utat sem ismeri fel ami nekem van... ez lenne az utolsó verzió?

Re: TV- NAVI

2017.08.05. 21:27

Valoszinutlen... 2014/15 volt az utolso es az eger ut mar joval elotte ott volt ahol van

Re: TV- NAVI

2017.08.05. 21:30

hell írta:Valoszinutlen... 2014/15 volt az utolso es az eger ut mar joval elotte ott volt ahol van
nekem ugy remlik h van 2016os is


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: TV- NAVI

2017.08.05. 21:33

https://www.bmwklub.sk/navody-a-manualy/high-2015-13cd-mk1-mk2-mk3-mk4-t48301.html
2015-os terkep, cd alapu



Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: TV- NAVI

2017.08.06. 19:24

Van ennél újabb FW? (MK4)

https://kephost.com/image/BSZc
https://kephost.com/image/BSZF
https://kephost.com/image/BSVQ
https://kephost.com/image/BSZA
https://kephost.com/image/BSZS

Re: TV- NAVI

2017.08.09. 13:57

dreizwanzig írta:https://www.bmwklub.sk/navody-a-manualy/high-2015-13cd-mk1-mk2-mk3-mk4-t48301.html
2015-os terkep, cd alapu



Gesendet von iPhone mit Tapatalk



ezzel csak annyi a baj hogy jelszót kér a letöltéhez...

Re: TV- NAVI

2017.08.09. 14:44

Urak,
lehet, hogy buta a kérdés, de ha 16:9-es egységet kikapjuk a műszerfalból, akkor az autó még használható?

(Javítani kell az egységet, de nem tudjuk letenni az autót sok napra.)
Bekapcsolás után megjelenik a főmenü, aztán nem reagál semmire, pontosabban a piros négyzetet tudom ide-oda vinni a jobb gombbal, de almenübe belépni már nem megy.
A felső 3 led közül a középső (piros) világít.
(A hiba eddig szórványos volt, de pár napja állandósult.
Ha hátul a CD tár magazint meg a DVD lemezt kiveszem, akkor is ez van, tehát a műszerfali fejegység lesz a szar.)

Előre is köszönöm!

Re: TV- NAVI

2017.08.09. 15:28

HG írta:Urak,
lehet, hogy buta a kérdés, de ha 16:9-es egységet kikapjuk a műszerfalból, akkor az autó még használható?

(Javítani kell az egységet, de nem tudjuk letenni az autót sok napra.)
Bekapcsolás után megjelenik a főmenü, aztán nem reagál semmire, pontosabban a piros négyzetet tudom ide-oda vinni a jobb gombbal, de almenübe belépni már nem megy.
A felső 3 led közül a középső (piros) világít.
(A hiba eddig szórványos volt, de pár napja állandósult.
Ha hátul a CD tár magazint meg a DVD lemezt kiveszem, akkor is ez van, tehát a műszerfali fejegység lesz a szar.)

Előre is köszönöm!

Minden további nélkül használható az autó. De tudnod kell, hogy az csak egy monitor. Saját képe, menüje nincs. Azt az egységet vedd ki próbából, amibe a DVD lemezt teszed. A naviegység, vagy a TV modul adja a menüt, képet. Húzd ki a telefont is ha módod van, piros amiatt világít. Nem tudom, hogy akksisaru le-fel volt-e!?

Re: TV- NAVI

2017.08.09. 23:31

Gallaca írta:Minden további nélkül használható az autó. De tudnod kell, hogy az csak egy monitor. Saját képe, menüje nincs. Azt az egységet vedd ki próbából, amibe a DVD lemezt teszed. A naviegység, vagy a TV modul adja a menüt, képet. Húzd ki a telefont is ha módod van, piros amiatt világít. Nem tudom, hogy akksisaru le-fel volt-e!?


Igazság szerint az volt az alap hiba, hogy a főmenü ott megragadt indításkor, ahol leállításkor hagytam, és ez nálam sokszor a navi térkép volt, ami szépen ment. Miközben a fejegység nem reagált semmire, ellenben a rádió szólt, és a multikormánnyal tudtam lépkedni a rádióadók közt.
Tehát az MK4 egység nem lehet rossz.
Végül is a BM54 se, mert különben hogy lépkednék az adók közt.

Ez az állapot romlott tovább 2 napja, és való igaz, hogy az akkusaru le-fel annyiban javított, hogy visszaállította a fenti állapotot. Ami persze nem megoldás, de legalább nincs csend :)
Mégis az az érzésem, hogy a "monitor" a hibás, mert a háttérben minden megy...

Re: TV- NAVI

2017.08.09. 23:48

HG írta:
Gallaca írta:Minden további nélkül használható az autó. De tudnod kell, hogy az csak egy monitor. Saját képe, menüje nincs. Azt az egységet vedd ki próbából, amibe a DVD lemezt teszed. A naviegység, vagy a TV modul adja a menüt, képet. Húzd ki a telefont is ha módod van, piros amiatt világít. Nem tudom, hogy akksisaru le-fel volt-e!?


Igazság szerint az volt az alap hiba, hogy a főmenü ott megragadt indításkor, ahol leállításkor hagytam, és ez nálam sokszor a navi térkép volt, ami szépen ment. Miközben a fejegység nem reagált semmire, ellenben a rádió szólt, és a multikormánnyal tudtam lépkedni a rádióadók közt.
Tehát az MK4 egység nem lehet rossz.
Végül is a BM54 se, mert különben hogy lépkednék az adók közt.

Ez az állapot romlott tovább 2 napja, és való igaz, hogy az akkusaru le-fel annyiban javított, hogy visszaállította a fenti állapotot. Ami persze nem megoldás, de legalább nincs csend :)
Mégis az az érzésem, hogy a "monitor" a hibás, mert a háttérben minden megy...

Értem. Próbára fel tudok ajánlani 1 kijelzőt ha gondolod, igaz küllemre E46-os, de ugyanaz. Van BM54, MK4 is.

Re: TV- NAVI

2017.08.12. 13:02

üdv! bm24 van a kocsimban és szereztem egy 16:9 es kijelzőt...a kérdés hogy a kettő képes e együtt működni normálisan...a zene szól, funkciógombok mindegyike üzemel, teszi a dolgát, de a kép maradt 4:3 ahogy a régi monitoron volt és ráadásul szalad a kép...ha a tv funkciót elindítom akkor a szaladás megáll, bár igaz hogy csak a hangyák nemi életét tudom rajta fogni dvbt tuner híján... :) vagy programozni kell valamit? vagy hibás a kijelző?

előre is köszönöm a segítséget

Re: TV- NAVI

2017.08.12. 13:04

zeller1.0 írta:üdv! bm24 van a kocsimban és szereztem egy 16:9 es kijelzőt...a kérdés hogy a kettő képes e együtt működni normálisan...a zene szól, funkciógombok mindegyike üzemel, teszi a dolgát, de a kép maradt 4:3 ahogy a régi monitoron volt és ráadásul szalad a kép...ha a tv funkciót elindítom akkor a szaladás megáll, bár igaz hogy csak a hangyák nemi életét tudom rajta fogni dvbt tuner híján... :) vagy programozni kell valamit? vagy hibás a kijelző?

előre is köszönöm a segítséget
at kell programozni a navi olvasot 16:9-re


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: TV- NAVI

2017.08.12. 13:14

dreizwanzig írta:
zeller1.0 írta:üdv! bm24 van a kocsimban és szereztem egy 16:9 es kijelzőt...a kérdés hogy a kettő képes e együtt működni normálisan...a zene szól, funkciógombok mindegyike üzemel, teszi a dolgát, de a kép maradt 4:3 ahogy a régi monitoron volt és ráadásul szalad a kép...ha a tv funkciót elindítom akkor a szaladás megáll, bár igaz hogy csak a hangyák nemi életét tudom rajta fogni dvbt tuner híján... :) vagy programozni kell valamit? vagy hibás a kijelző?

előre is köszönöm a segítséget
at kell programozni a navi olvasot 16:9-re


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


mk2 őt is lehet? ha igen hogyan?

Re: TV- NAVI

2017.08.12. 13:19

zeller1.0 írta:
dreizwanzig írta:
zeller1.0 írta:üdv! bm24 van a kocsimban és szereztem egy 16:9 es kijelzőt...a kérdés hogy a kettő képes e együtt működni normálisan...a zene szól, funkciógombok mindegyike üzemel, teszi a dolgát, de a kép maradt 4:3 ahogy a régi monitoron volt és ráadásul szalad a kép...ha a tv funkciót elindítom akkor a szaladás megáll, bár igaz hogy csak a hangyák nemi életét tudom rajta fogni dvbt tuner híján... :) vagy programozni kell valamit? vagy hibás a kijelző?

előre is köszönöm a segítséget
at kell programozni a navi olvasot 16:9-re


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


mk2 őt is lehet? ha igen hogyan?
ja, hogy mk2... tudtommal ott a videomodul adja a jelet, szoval vagy veszel egy mk3 vagy mk4 olvasot vagy egy olyan videomodult, ami tudja a 16:9-et. De azert ebben nem vagyok 100%ig biztos, csak ez remlik. Marmint abban h videomodul csere megoldja. Az biztos, hogy a jelenlegi rendszereddel nem fogsz tudni 16:9-et kodolni.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: TV- NAVI

2017.08.12. 14:46

dreizwanzig írta:
zeller1.0 írta:
dreizwanzig írta:
zeller1.0 írta:üdv! bm24 van a kocsimban és szereztem egy 16:9 es kijelzőt...a kérdés hogy a kettő képes e együtt működni normálisan...a zene szól, funkciógombok mindegyike üzemel, teszi a dolgát, de a kép maradt 4:3 ahogy a régi monitoron volt és ráadásul szalad a kép...ha a tv funkciót elindítom akkor a szaladás megáll, bár igaz hogy csak a hangyák nemi életét tudom rajta fogni dvbt tuner híján... :) vagy programozni kell valamit? vagy hibás a kijelző?

előre is köszönöm a segítséget
at kell programozni a navi olvasot 16:9-re


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


mk2 őt is lehet? ha igen hogyan?
ja, hogy mk2... tudtommal ott a videomodul adja a jelet, szoval vagy veszel egy mk3 vagy mk4 olvasot vagy egy olyan videomodult, ami tudja a 16:9-et. De azert ebben nem vagyok 100%ig biztos, csak ez remlik. Marmint abban h videomodul csere megoldja. Az biztos, hogy a jelenlegi rendszereddel nem fogsz tudni 16:9-et kodolni.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

16:9 TV modul kell.

Re: TV- NAVI

2017.08.15. 00:05

odus írta:
wrie írta:
odus írta:
odus írta:Nagy nehezen megtaláltam Ezt. Mit gondoltok?

Beszéltem a Pixelfix-es csapattal, ők már nem cserélnek fejet, mert nincs megbízható forrásuk.
Én bepróbálkozom ezzel, aztán megosztom a tapasztalatokat.


Jutottál ezzel valamire?
Még nem csináltam meg, de hamarosan kicserélem, mert a mostani már nagyon nem működik.

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről


én a komplett DVD egységet cseréltem MK4be; jóval drágább de nem kell a fejjel bajlódni és a mechanikával se lesz jó sok évig gond 8) .
MK4-et meg akartam tartani mert a board funkciókat, állófűtés beállítást, gyári kinézetet nem akartam az utólagos 16:9 navival elveszíteni, ami min. 2x ennyibe fájt volna.

cikkszám:65839273194
BMWnél vettem idén februárban, ára 40k volt
Kicserélni nagyon egyszerű, pár perc alatt megvolt: 4csavar és 2 csatlakozó, ennyi. Plusz kiszedni majd vissza a csomagtartóba.

A másik cikkszám 65839273195 ami szintén OK MK4-be.
Ezzel 2015ig szereltek BMW Miniket --> jó darabig remélem lesz még DVD high térkép :lol:

Ez a 2 cikkszám elvileg "replacement part" és a régi mechanikát vissza kellene küldeni (speciális "visszazárható" csomagolásban érkezett). Ráadásul még olcsóbb is lenne de nem nálunk Magyarországon, itt nincs ilyen "akció" a drága visszaszállítás miatt... :facepalm:

Re: TV- NAVI

2017.08.15. 00:22

mstudio írta:
odus írta:
wrie írta:
odus írta:
odus írta:Nagy nehezen megtaláltam Ezt. Mit gondoltok?

Beszéltem a Pixelfix-es csapattal, ők már nem cserélnek fejet, mert nincs megbízható forrásuk.
Én bepróbálkozom ezzel, aztán megosztom a tapasztalatokat.


Jutottál ezzel valamire?
Még nem csináltam meg, de hamarosan kicserélem, mert a mostani már nagyon nem működik.

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről


én a komplett DVD egységet cseréltem MK4be; jóval drágább de nem kell a fejjel bajlódni és a mechanikával se lesz jó sok évig gond 8) .
MK4-et meg akartam tartani mert a board funkciókat, állófűtés beállítást, gyári kinézetet nem akartam az utólagos 16:9 navival elveszíteni, ami min. 2x ennyibe fájt volna.

cikkszám:65839273194
BMWnél vettem idén februárban, ára 40k volt
Kicserélni nagyon egyszerű, pár perc alatt megvolt: 4csavar és 2 csatlakozó, ennyi. Plusz kiszedni majd vissza a csomagtartóba.

A másik cikkszám 65839273195 ami szintén OK MK4-be.
Ezzel 2015ig szereltek BMW Miniket --> jó darabig remélem lesz még DVD high térkép :lol:

Ez a 2 cikkszám elvileg "replacement part" és a régi mechanikát vissza kellene küldeni (speciális "visszazárható" csomagolásban érkezett). Ráadásul még olcsóbb is lenne de nem nálunk Magyarországon, itt nincs ilyen "akció" a drága visszaszállítás miatt... :facepalm:

Azt szabad tudni, hogy hol, melyik BMW-nél vetted?

Re: TV- NAVI

2017.08.15. 00:31

Gallaca írta:Azt szabad tudni, hogy hol, melyik BMW-nél vetted?

bajorbolt.hu-n 29.300 az ara.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek dreizwanzig az itt látható tagok köszönték meg: PeterE39
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge