Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: TV- NAVI

2017.06.18. 01:01

Oké te győztél. Aki megakarja érteni az megérti mit kérdeztem. De akkor kicsit szájbarágósan: A merevlemezen tárolt adatot lefrissíted az aktuálissal(mondjuk egy olyan usb-s penndrive amit akár a netről is rendelhetsz ) .... amin rajta van a friss térkép, de ha már rajta van a friss térkép akkor akár működhet meghajtóként is csak kell valami eszköz amivel az autó sima dvd olvasóként látja. Ennyi..... A kérdés tök pontosan az volt, hogy létezik-e ilyen eszköz.

Én nem akarlak vérigsérteni, de tényleg nem értem mit nem lehet ezen érteni.

Re: TV- NAVI

2017.06.19. 10:43

Sziasztok.

BM53, MK3 16:9 kijelző és zöldül be a TMC ez mitől lehet? 2 éve van nálam autó de eddig sose volt zöld csak szürke. Navi tökéletesen megy tegnap jöttem haza fele Soltvadkertről :)

Előre is köszönöm :)

Re: TV- NAVI

2017.06.19. 10:52

erikk93 írta:Sziasztok.

BM53, MK3 16:9 kijelző és zöldül be a TMC ez mitől lehet? 2 éve van nálam autó de eddig sose volt zöld csak szürke. Navi tökéletesen megy tegnap jöttem haza fele Soltvadkertről :)

Előre is köszönöm :)

mar nem emlekszem, hogy mit jelent a szurke, de amugy mindegy is, mert Magyarorszagon nincs TMC...

Re: TV- NAVI

2017.06.19. 10:55

Azt hittem kodolt magyarorszagon a TMC amihez az MKx ben nincs kulcs hogy dekodolja az adast a navi. Vagy lett valami kodolatlan TMC?

Sent from my Note7 - No flame

Re: TV- NAVI

2017.06.25. 23:38

dreizwanzig írta:
erikk93 írta:Sziasztok.

BM53, MK3 16:9 kijelző és zöldül be a TMC ez mitől lehet? 2 éve van nálam autó de eddig sose volt zöld csak szürke. Navi tökéletesen megy tegnap jöttem haza fele Soltvadkertről :)

Előre is köszönöm :)

mar nem emlekszem, hogy mit jelent a szurke, de amugy mindegy is, mert Magyarorszagon nincs TMC...

Azt hittem működik Magyarországon elvileg van TMC vagy az nem az "ingyenes"? Esetleg Szlovákián vagy Horvátországban?

Re: TV- NAVI

2017.06.26. 17:03

erikk93 írta:
dreizwanzig írta:
erikk93 írta:Sziasztok.

BM53, MK3 16:9 kijelző és zöldül be a TMC ez mitől lehet? 2 éve van nálam autó de eddig sose volt zöld csak szürke. Navi tökéletesen megy tegnap jöttem haza fele Soltvadkertről :)

Előre is köszönöm :)

mar nem emlekszem, hogy mit jelent a szurke, de amugy mindegy is, mert Magyarorszagon nincs TMC...

Azt hittem működik Magyarországon elvileg van TMC vagy az nem az "ingyenes"? Esetleg Szlovákián vagy Horvátországban?


Szia!

Ennyit lehet erről a szolgáltatásról tudni: ezen a linken

http://tmc.lap.hu/a_hazai_tmc-n_dolgoznak/23974538

Nekem teljesen jól működött Németországban és Ausztriában. Itthon még nem jelzett. Szóval a fene tudja mikor is lesz! Ez is olyan magyar módra,
van is meg nem is... :doglotlo:

Re: TV- NAVI

2017.06.26. 18:29

Pekka írta:
erikk93 írta:
dreizwanzig írta:
erikk93 írta:Sziasztok.

BM53, MK3 16:9 kijelző és zöldül be a TMC ez mitől lehet? 2 éve van nálam autó de eddig sose volt zöld csak szürke. Navi tökéletesen megy tegnap jöttem haza fele Soltvadkertről :)

Előre is köszönöm :)

mar nem emlekszem, hogy mit jelent a szurke, de amugy mindegy is, mert Magyarorszagon nincs TMC...

Azt hittem működik Magyarországon elvileg van TMC vagy az nem az "ingyenes"? Esetleg Szlovákián vagy Horvátországban?


Szia!

Ennyit lehet erről a szolgáltatásról tudni: ezen a linken

http://tmc.lap.hu/a_hazai_tmc-n_dolgoznak/23974538

Nekem teljesen jól működött Németországban és Ausztriában. Itthon még nem jelzett. Szóval a fene tudja mikor is lesz! Ez is olyan magyar módra,
van is meg nem is... :doglotlo:


No ezt találtam, kb. itt tart a magyar TMC, vagyis Traffic Message Channel közlekedési információk:

http://totalcar.hu/magazin/technika/201 ... _computer/

Re: TV- NAVI

2017.06.26. 22:40

Sajnos fogyóban a "Mentsünk öreg BMW-t" alap tőkéje, így csak később fog beleférni a nagy navi beszerzése.

Mennyire kretén ötlet, ha a mostani atomjaira szedett állapotban berakunk egy navi kábelköteget, hogy ne kelljen később bontani és arra csak ráakasztom később a modulokat..

Re: TV- NAVI

2017.06.26. 22:59

Afterdark írta:Sajnos fogyóban a "Mentsünk öreg BMW-t" alap tőkéje, így csak később fog beleférni a nagy navi beszerzése.

Mennyire kretén ötlet, ha a mostani atomjaira szedett állapotban berakunk egy navi kábelköteget, hogy ne kelljen később bontani és arra csak ráakasztom később a modulokat..

Nem az, sot elore lato. Huzd be a kabeleket az aktiv uleshez meg mindenhez ami meg nincs a kocsidban, sok idot megsporolhatsz a jovoben vele.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Re: TV- NAVI

2017.06.26. 23:49

morv írta:
Afterdark írta:Sajnos fogyóban a "Mentsünk öreg BMW-t" alap tőkéje, így csak később fog beleférni a nagy navi beszerzése.

Mennyire kretén ötlet, ha a mostani atomjaira szedett állapotban berakunk egy navi kábelköteget, hogy ne kelljen később bontani és arra csak ráakasztom később a modulokat..

Nem az, sot elore lato. Huzd be a kabeleket az aktiv uleshez meg mindenhez ami meg nincs a kocsidban, sok idot megsporolhatsz a jovoben vele.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Az állófűtés lesz még ilyen eltolt projekt, azt is szeretém most bekábeleztetni, a PDC-t és a hátsó rolót meg a hátsó ülésfűtést most be is fogjuk kötni és szerelni. Az aktív ülésen továbbra is vivódok.

Re: TV- NAVI

2017.07.16. 10:18

Üdv,

Ilyen a világ faszán nincs.... :facepalm: :kalapács
Valami szemét állat.... macska menyét V tudja a tököm leharapta a rádió antennám végét.... ráadásként a koszos lábainál össze vissza mászkálta az autót... szétb..sz az ideg.
Az a kérdés valahol tudtok-e másikat illetve ha már kérdezek lehet szükségem lenne egy térkép frissitésre, mert az egér úton elveszik a GPS..
Attis

Re: TV- NAVI

2017.07.20. 13:29

Sziasztok!

A tolatókamerám kábelei idővel eltörtek az átvezető
gumicsőben, ami nem nagy meglepetés, mert még merevebbek,
mint az ott lévő gyári kábelek. Azokat már kicseréltem szilikonos,
hajlékony kábelekre, de hamarjában nem találtam vékony, kettő vagy
négy eres hajlékony kábelt. Tud valaki esetleg forrást?

Köszönöm

odus

Re: TV- NAVI

2017.07.20. 14:54

odus írta:Sziasztok!

A tolatókamerám kábelei idővel eltörtek az átvezető
gumicsőben, ami nem nagy meglepetés, mert még merevebbek,
mint az ott lévő gyári kábelek. Azokat már kicseréltem szilikonos,
hajlékony kábelekre, de hamarjában nem találtam vékony, kettő vagy
négy eres hajlékony kábelt. Tud valaki esetleg forrást?

Köszönöm

odus

Szia Zoli!

ITT nézted?

Szerk.: 4 eres szilikon van itthon is, bár nem a legkisebb keresztmetszetben, viszont jóval olcsóbban: KATT IDE :wink:

Re: TV- NAVI

2017.07.24. 12:49

Kedves Klubtársak!

Akad köztünk olyan valaki, aki a mai nap során bármikor vagy szerdán 18 óra után át tudná nekem kódolni a TV-tunert/navit NTSC rendszerről PAL-ra? Tolatókamera és Car PC miatt lenne rá szükségem. Pesten bárhova elmegyek, agglomerációba is.

Köszi előre is,

Peti

Re: TV- NAVI

2017.07.27. 09:04

odus írta:
odus írta:Nagy nehezen megtaláltam Ezt. Mit gondoltok?

Beszéltem a Pixelfix-es csapattal, ők már nem cserélnek fejet, mert nincs megbízható forrásuk.
Én bepróbálkozom ezzel, aztán megosztom a tapasztalatokat.


Jutottál ezzel valamire?

Re: TV- NAVI

2017.07.27. 11:58

wrie írta:
odus írta:
odus írta:Nagy nehezen megtaláltam Ezt. Mit gondoltok?

Beszéltem a Pixelfix-es csapattal, ők már nem cserélnek fejet, mert nincs megbízható forrásuk.
Én bepróbálkozom ezzel, aztán megosztom a tapasztalatokat.


Jutottál ezzel valamire?
Még nem csináltam meg, de hamarosan kicserélem, mert a mostani már nagyon nem működik.

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről

Re: TV- NAVI

2017.07.29. 19:46

üdv mindenkinek! próbálom beleásni magam a témába de nem tiszta minden...mk2 van a kocsimban...tudom hogy nem a legjobb de ez van...nem találok hozzá térkép cd t...pedig szeretném kipróbálni a rendszert...valakinek valami javaslata esetleg hogy honnan lehetne letölteni vagy valami? köszönöm előre is

Re: TV- NAVI

2017.08.03. 11:15

Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni. 1999-es 520i-m van, még a kazettás egységgel. Szeretnék bele Navit, de elbizonytalanított a sok típus, amiket pl. ebay-en néztem. Olvastam, hogy nem mindegyik egység jó mindenhova. tudtok segíteni, hogy esetleg az enyémbe mi jó, illetve mi nem?
Ezzel szemeztem, itt le is írják, hogy mire kell figyelni. Ezek alapján csak ki kell szednem a kazettás egységet gondolom, és megnézni a csatlakozásokat.

http://www.ebay.com/itm/USB-DVR-7-ANDRO ... SwEupZgcKY

Köszi előre is.

Re: TV- NAVI

2017.08.04. 21:12

Gyuszmo írta:Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni. 1999-es 520i-m van, még a kazettás egységgel. Szeretnék bele Navit, de elbizonytalanított a sok típus, amiket pl. ebay-en néztem. Olvastam, hogy nem mindegyik egység jó mindenhova. tudtok segíteni, hogy esetleg az enyémbe mi jó, illetve mi nem?
Ezzel szemeztem, itt le is írják, hogy mire kell figyelni. Ezek alapján csak ki kell szednem a kazettás egységet gondolom, és megnézni a csatlakozásokat.

http://www.ebay.com/itm/USB-DVR-7-ANDRO ... SwEupZgcKY

Köszi előre is.

Ez árban nem tűnik brutálisnak, akár még egy próbának is jó lehet, ugyanis az aftermarket piacon a jónak titulált 2-3 gyártó 2-3 termékéért cca. 500.-EUR körüli összegeket kértek a közelmúltban. Általában ezek a holmik plug n' play-nek vannak hirdetve, ámbár ezt csak akkor tudod meg, amikor bekötöd.

Ez egy elég rögös út, nehéz dönteni a jó megoldást illetően. Ha csak a navi a cél, akkor egy jó -akár online, akár offline- alkalmazással felvértezett okostelefon (egy normális tartóval) is jó, sőt jobb lehet, amely ugye nagyjából mindenkinek adott.

Ha már a hanggal szemben is vannak (többlet)elvárásaid, az jócskán túlmutat pusztán a fejegység cseréjén.

Még egy szubjektív vélemény, ha megengeded: amikor anno jómagam is gondolkodtam ezen, azt konstatáltam, hogy a beépítés helye nem túl szerencsés, mivel, ha nézed is a navit, az óhatatlanul elvonja -még ha csak pillanatokra is- a figyelmed, mert még a periférikus látómezőből is kiesik. Semmi esetre sem lebeszélni akarlak róla, de mielőtt csalódnál, mérlegelj! :wink:

Re: TV- NAVI

2017.08.05. 10:39

Üdv,

Frissítést találok valahol, esetleg valakinél a navigációhoz? Asszem MK3.. az enyém
Hozzászólás küldése

VigLink badge