Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Klíma!

2017.06.14. 07:54

echtelevy írta:Sziasztok.
Klíma vezérlő panel hőmérséklet állító gomb kupakjaim töröttek illetve a balos kék kupak ki is esett, de a kis kék nyíl sikeresen beesett. Ezt hogyan lehet kivenni?
Kupakokat lehet gyáriban rendelni?

Korábban én is keresgéltem magamnak, de nem vitt rá a lélek:
Kék gomb
Piros gomb
Komplett előlap - ez talán praktikusabb mint egy - a meglévőhőz hasonlóan 15-20 éves - bontott, elöregedett darab

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

2017.06.14. 10:33

PeterE39 írta:
echtelevy írta:Sziasztok.
Klíma vezérlő panel hőmérséklet állító gomb kupakjaim töröttek illetve a balos kék kupak ki is esett, de a kis kék nyíl sikeresen beesett. Ezt hogyan lehet kivenni?
Kupakokat lehet gyáriban rendelni?

Korábban én is keresgéltem magamnak, de nem vitt rá a lélek:
Kék gomb
Piros gomb
Komplett előlap - ez talán praktikusabb mint egy - a meglévőhőz hasonlóan 15-20 éves - bontott, elöregedett darab

Ilyen gombokat vettem, de teljesen rossz a fényáteresztése.

2017.06.14. 11:07

Afterdark írta:
Ilyen gombokat vettem, de teljesen rossz a fényáteresztése.

Sziasztok!

Én ettől az eBay felhasználótól vettem az "Auto" gombot és teljesen hasonló a gyárihoz, még a textúrája is. "markchwh"

http://www.ebay.com/itm/New-BMW-5-Series-X5-E39-E53-Heater-Climate-Control-A-C-Air-Con-Button-Air-AUTO-/302339874031?hash=item4664dc5cef

https://drive.google.com/file/d/0B3D67R ... sp=sharing

Üdv,

Peti

2017.06.15. 18:48

erikk93 írta:Üdv.

Kondenzvízcső tisztitása hogy ajánlott? Valószinűleg el lesznek rakódva kicsit. Folyni folyik mindkettőből de lehet egyikből nem annyira ez azzal jár, hogy hátsó fűtésboxban bugyog a víz hosszabb klímázás után.

Kompresszorral befújni? Drótól felnyomni, vagy vizet rányomni érzéssel kompresszorozás után??

Előre is köszönöm :)

Elég egy csavarhúzó is hozzá,azzal kitudod piszkálni ha eltömödött.
En nem fujnám meg kompresszorral,mert akkor a csöböl benyomja a koszt a boxba,mikor kiakar jönni,megint eltömi.
Egyébként ez nálam is volt,megpucoltam a csövet csavarhúzóval,utána okés lett.
Azért jó a csavarhúzo,mert azzal kifelé tudod piszkálni a redvát. :doglotlo:

2017.06.15. 21:06

Vader-1 írta:

Kondenzvízcső tisztitása hogy ajánlott? Valószinűleg el lesznek rakódva kicsit. Folyni folyik mindkettőből de lehet egyikből nem annyira ez azzal jár, hogy hátsó fűtésboxban bugyog a víz hosszabb klímázás után.

Kompresszorral befújni? Drótól felnyomni, vagy vizet rányomni érzéssel kompresszorozás után??

En nem fujnám meg kompresszorral,mert akkor a csöböl benyomja a koszt a boxba,mikor kiakar jönni,megint eltömi.

Haveromét kompresszorral fújtam meg, 1 éve jó.

2017.06.15. 22:05

NagyMatyas írta:
Vader-1 írta:

Én vízzel nyomattam meg visszafelé, mert a csavarhúzó nem nagyon ment fel a gumicsőbe applikált műanyag csigán. :D

2017.06.16. 19:50

Gallaca írta:
NagyMatyas írta:
Vader-1 írta:

Én vízzel nyomattam meg visszafelé, mert a csavarhúzó nem nagyon ment fel a gumicsőbe applikált műanyag csigán. :D

Természetesen mindkét megoldás okés :D

2017.06.24. 15:06

Hali!

A klímaventilátornál mindegy hogy benzines e vagy dízel, csak az számít hogy 3 vagy 4 vezetékes?
A 4 vezetékest át lehet alakítani vhogy 3-ra, vagy más az egész rendszer nem csak több sebesség verzió van a 4 vezetékesen?
Köszi

2017.06.24. 18:02

WASPZotya írta:Hali!

A klímaventilátornál mindegy hogy benzines e vagy dízel, csak az számít hogy 3 vagy 4 vezetékes?
A 4 vezetékest át lehet alakítani vhogy 3-ra, vagy más az egész rendszer nem csak több sebesség verzió van a 4 vezetékesen?
Köszi

A 3 és a négy vezetékes teljesen más, de a te évjáratodnál a tds és a benziné ugyan az:64548380780

2017.06.25. 13:49

Hello kedves márkatársak!

Egy kisebb problémával küzdök. Már 3x csinálta az autó, hogy beindítom és nem reagál ha állítani akarom a hőfokot.. ha fel ha le ha légkondi be légkondi ki semmi csak akkor ha leveszem aksiról majd vissza, utána tökéletesen működik. Esetleg van valami ötlet hogy mi lehet a probléma vagy mi okozza? Visszatérő hiba nem egyenlő időközönként. Előre is köszi a válaszokat! (E39 2000 évj.)

Update: most nem vettem le a saruról csak bezártam az autót pár órát állt lementem és most jó volt.. nem kellett le venni.. szóval most már abszolút nem értem mi lehet a probléma :D

2017.12.05. 17:43

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy ez mit jelent pontosan?
Mit kell kicserélnem, hogy eltűnjön a hibakód?

Köszi!

Kép

2017.12.05. 19:39

Bandi1978 írta:Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy ez mit jelent pontosan?
Mit kell kicserélnem, hogy eltűnjön a hibakód?

Köszi!

Kép

A fűtéscsapon a szivattyú.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

2017.12.07. 03:32

Sziasztok!
Egy E39 530d (1999 184LE) gazdája vagyok. 2 év alatt 3. klímaventillátort kellene cseréljem. Az egyik rossz klímaventillátort elvittem egy műszerészhez, azt mondja a benne lévő dióda/ellenállás olyan nagy méretezésű, amit kereskedelmi forgalomban nem lehet kapni. Tud ebben valaki segíteni? Jelenleg ami a kocsiban van az megint csak nem forog, de érdekes módon a rendszer működik, így városon kívül elvileg óvatosan lehet használni (szerintem ezt azonnal meg kell csinálni, nem maradhat így). Kecskeméti vagyok, ha tudtok közelben valakit javasolni, aki rendbe tenné a dolgokat, vagy műszaki tanáccsal el tudtok látni, nagyon megköszönném.

2017.12.07. 22:25

3305518 írta:Sziasztok!
Egy E39 530d (1999 184LE) gazdája vagyok. 2 év alatt 3. klímaventillátort kellene cseréljem. Az egyik rossz klímaventillátort elvittem egy műszerészhez, azt mondja a benne lévő dióda/ellenállás olyan nagy méretezésű, amit kereskedelmi forgalomban nem lehet kapni. Tud ebben valaki segíteni? Jelenleg ami a kocsiban van az megint csak nem forog, de érdekes módon a rendszer működik, így városon kívül elvileg óvatosan lehet használni (szerintem ezt azonnal meg kell csinálni, nem maradhat így). Kecskeméti vagyok, ha tudtok közelben valakit javasolni, aki rendbe tenné a dolgokat, vagy műszaki tanáccsal el tudtok látni, nagyon megköszönném.

Keresd nagysparco klubtársat!

2018.08.26. 09:25

Sziasztok . A baj az lenne hogy a klíma bekapcskor, hallom hogy a kompresszor kapcsol, alapjárat 1 pillanatra meggajdul( szokásos utánna vissza áll a rendes kerékvágásba minden) igen ám de a ventilátor meg se moccan.Hol keressem a hibat, valami érzékelők esetleg ellenállások ,passzolom .Előre is köszönet üdv .Ez az első Bmw-m (1997 535i) További szép napot.
Hozzászólás küldése

VigLink badge