Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Klíma!

2016.08.04. 21:16

Imco írta:
Csöpi írta:Sziasztok!Olyan gondom lenne hogy a klímavezérlő mögött folyamatosan hallani olyan ventillator hangot,amikor le van állítva a kocsi és a kulcs is kivéve akkor is.Ez gyári vagy valami nem okés?Honnan tudom ha a süni hibás?
Köszi

Gyári és nem "okés", ha hallod! Szedd szét, tisztítsd ki!
Ha a süni rossz akkor sok/valamilyen anomália van a hűtés-fűtés-ventilláció vonalon.



Köszönöm!

Re: Klíma!

2016.08.04. 21:27

Csöpi írta:
Imco írta:
Csöpi írta:Sziasztok!Olyan gondom lenne hogy a klímavezérlő mögött folyamatosan hallani olyan ventillator hangot,amikor le van állítva a kocsi és a kulcs is kivéve akkor is.Ez gyári vagy valami nem okés?Honnan tudom ha a süni hibás?
Köszi

Gyári és nem "okés", ha hallod! Szedd szét, tisztítsd ki!
Ha a süni rossz akkor sok/valamilyen anomália van a hűtés-fűtés-ventilláció vonalon.



Köszönöm!

A klímavezérlő ventilátora a leállás után 15 perc múlva leáll.

Re: Klíma!

2016.08.11. 10:00

Sziasztok!

Végre sikerült kideríteni, hogy a klímahűtőm a ludas.
Milyet és honnan érdemes beszerezni?

Gorcsev

Ezt a hozzászólást a szerzőnek gorcsev az itt látható tagok köszönték meg: notaridavid
Értékelés: 4.76%

Re: Klíma!

2016.08.11. 12:09

gorcsev írta:Sziasztok!

Végre sikerült kideríteni, hogy a klímahűtőm a ludas.
Milyet és honnan érdemes beszerezni?

Gorcsev


THERMOTEC van raktáron 25e Ft

Re: Klíma!

2016.08.12. 20:43

Sziasztok!
E39 530d 1999 kocsim van. Nemrég vettem az autót, a klíma valószínűleg hosszú ideje nem üzemelt - de most már működik (biztosíték csere, vezeték szigetelés, klíma ventilátor csere megvolt). A minap legerősebb fokozatban működtettem a klímát, és valami barnás vízszerű folyadékcseppeket köpködött az anyósülésre, összesen kb 4 cseppet. Mit csináljak vele? Ki tudom én ezt a klímarendszert házilag takarítani valahogy? Mit fújhat ki a klíma, sima kosz meg pára? Várom a jó tanácsokat. Köszönöm szépen előre is.
Levente Kecskemétről.

Re: Klíma!

2016.08.17. 13:34

BMWMuller írta:
gorcsev írta:Sziasztok!

Végre sikerült kideríteni, hogy a klímahűtőm a ludas.
Milyet és honnan érdemes beszerezni?

Gorcsev


THERMOTEC van raktáron 25e Ft


Köszi.
Elvileg érkezik már egy BEHR-HELLA.

Gorcsev

Re: Klíma!

2016.08.30. 20:41

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, nem igazodok ki a klímaventiken.. az enyém meg sem mukkan, így cserélném. Az autó 2001 5.havi 530d Touring, a ventilátor száma: 64546921397
Amazon.de kínálatából kéne lehetőleg egy, mert külföldön élek, és van egy kuponom amit be tudnék jól váltani.
Én ezeket a négyvezetékes darabokat találtam, de egyiket sem hozza hozzá, ezzel ellentétben másik egy másik weboldal kompatibilisnek mondja..
1 Hella
2 van wezel
3 hella2 ?
4 nissens
mind tdshez v benzineshez egyik sem fl 30dhez.
előre is köszönöm a segítséget.
Tibor

Re: Klíma!

2016.08.30. 20:48

ST1 írta:Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, nem igazodok ki a klímaventiken.. az enyém meg sem mukkan, így cserélném. Az autó 2001 5.havi 530d Touring, a ventilátor száma: 64546921397
Amazon.de kínálatából kéne lehetőleg egy, mert külföldön élek, és van egy kuponom amit be tudnék jól váltani.
Én ezeket a négyvezetékes darabokat találtam, de egyiket sem hozza hozzá, ezzel ellentétben másik egy másik weboldal kompatibilisnek mondja..
1 Hella
2 van wezel
3 hella2 ?
4 nissens
mind tdshez v benzineshez egyik sem fl 30dhez.
előre is köszönöm a segítséget.
Tibor

A tiéd valószínűleg három vezetékes, és ez kell hozzá: 64546921396

Re: Klíma!

2016.09.02. 02:18

ST1 írta:Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, nem igazodok ki a klímaventiken.. az enyém meg sem mukkan, így cserélném. Az autó 2001 5.havi 530d Touring, a ventilátor száma: 64546921397
Amazon.de kínálatából kéne lehetőleg egy, mert külföldön élek, és van egy kuponom amit be tudnék jól váltani.
Én ezeket a négyvezetékes darabokat találtam, de egyiket sem hozza hozzá, ezzel ellentétben másik egy másik weboldal kompatibilisnek mondja..
1 Hella
2 van wezel
3 hella2 ?
4 nissens
mind tdshez v benzineshez egyik sem fl 30dhez.
előre is köszönöm a segítséget.
Tibor

Ha van fekete siemens feliratu doboz a jobb elso lampad mogott a sarvedo iven, akkor 4 vezetekes, ha nincs akkor 3. Maga a venti csatika lathato a jobb elso lampa huto feloli reszen, ha felnyitod a motorhaztetot. Itt meg tudod szamolni a vezetekeket ha szerencsed van.

Re: Klíma!

2016.09.03. 13:43

igen, 4 vezetékes. más benzinesen és dizelen? 4 vezetékest rendeljem azt csókolom? mindegy mit ír a kompatibilitási listán?! :facepalm:
"BMW 5 Touring (E39)
!Achtung! bis Baujahr: 09.1998 bei :
Typ: 520 i, KBA-Nr. 0005 602, 01/97 - 09/00, touring, 110KW, 150PS
Typ: 523 i, KBA-Nr. 0005 604, 01/97 - 09/00, touring, 125KW, 170PS
Typ: 540 i, KBA-Nr. 0005 606, 01/97 - 05/04, touring, 210KW, 286PS
Typ: 528 i, KBA-Nr. 0005 605, 01/97 - 09/00, touring, 142KW, 193PS
Typ: 525 tds, KBA-Nr. 0005 607, 03/97 - 05/04, touring, 105KW, 143PS "

szerk.: a hella rá nézésre ugyan olyan.
szerk2.:
az autoteiledirekt.de a gyári számhoz hozza a nissens 85421-et, amazonon meg az első hella alatt ott van h felcserélhető ezzel a nissensel. úgyhogy akkor ez talán meg is oldódott. legfeljebb vissza küldöm :)

Re: Klíma!

2016.09.03. 19:11

3305518 írta:Sziasztok!
E39 530d 1999 kocsim van. Nemrég vettem az autót, a klíma valószínűleg hosszú ideje nem üzemelt - de most már működik (biztosíték csere, vezeték szigetelés, klíma ventilátor csere megvolt). A minap legerősebb fokozatban működtettem a klímát, és valami barnás vízszerű folyadékcseppeket köpködött az anyósülésre, összesen kb 4 cseppet. Mit csináljak vele? Ki tudom én ezt a klímarendszert házilag takarítani valahogy? Mit fújhat ki a klíma, sima kosz meg pára? Várom a jó tanácsokat. Köszönöm szépen előre is.
Levente Kecskemétről.


Szega.
En kb 3 havonta kipucolom a pollenszüröket porszivóval,kiszedem a komplett pollenszürö házat,nem ördöngös dolog,ha van egy kis technikai érzéked,rájössz,hogy kell kiszedni.A pollenszürö házaknál van 1-1 "kar" ami a tüzfalba csatlakozva viszi a levegöt,ezt is ki lehet
venni,de itt vigyázni kell.Ha levetted róla a komplett pollenszürö dobozt,akkor a karokat a motor irányába kell elforgatni egy félfordulattal
igy jön ki a helyéböl.Erre vigyázni kell,mert ha kivetted akkor látni fogod,hogy fogakkal kapcsolódik a helyére,és egy félfordulattal kerül vissza a helyére.Ha erölteted eltörnek a fogak!Mossál át mindent mosószeres vizzel.jól száritsd ki aztán mehet vissza.
A pollenszürö házánal a sarokban van egy kis gumicsö,ez a viz elvezetésére szolgál,arra is figyelj,tele szokott lenni kosszal,falevél
maradvánnyal.
Végülis ha kinyitod a pollenszürö tetejét,és az nem volt kipucolva,tele lesz sárral,meg falevéllel.Valószinüleg innen szippantott be a rendszer valamit amit neked kiköpött.
Jó szerelést 8)

Re: Klíma!

2016.09.03. 21:18

ST1 írta:igen, 4 vezetékes. más benzinesen és dizelen? 4 vezetékest rendeljem azt csókolom? mindegy mit ír a kompatibilitási listán?! :facepalm:
"BMW 5 Touring (E39)
!Achtung! bis Baujahr: 09.1998 bei :
Typ: 520 i, KBA-Nr. 0005 602, 01/97 - 09/00, touring, 110KW, 150PS
Typ: 523 i, KBA-Nr. 0005 604, 01/97 - 09/00, touring, 125KW, 170PS
Typ: 540 i, KBA-Nr. 0005 606, 01/97 - 05/04, touring, 210KW, 286PS
Typ: 528 i, KBA-Nr. 0005 605, 01/97 - 09/00, touring, 142KW, 193PS
Typ: 525 tds, KBA-Nr. 0005 607, 03/97 - 05/04, touring, 105KW, 143PS "

szerk.: a hella rá nézésre ugyan olyan.
szerk2.:
az autoteiledirekt.de a gyári számhoz hozza a nissens 85421-et, amazonon meg az első hella alatt ott van h felcserélhető ezzel a nissensel. úgyhogy akkor ez talán meg is oldódott. legfeljebb vissza küldöm :)

A benzin dizel kerdest nem tudom. Nekem negy vezetekes volt, de megpusztult a siemens vezerlom es 3 vezetekes hutot tettem be. Hoztam a bontobol egy 3 vezetekes kabeldarabot, meg egy csatlakozot,ami passzolt a vezerloreeno kabel csatijaba, a cegnel egy iz.os pakaval megforrasztotta a szerelo, aztan mar porgott is a ventilator.

Re: Klíma!

2016.09.04. 01:38

morv írta:
ST1 írta:igen, 4 vezetékes. más benzinesen és dizelen? 4 vezetékest rendeljem azt csókolom? mindegy mit ír a kompatibilitási listán?! :facepalm:
"BMW 5 Touring (E39)
!Achtung! bis Baujahr: 09.1998 bei :
Typ: 520 i, KBA-Nr. 0005 602, 01/97 - 09/00, touring, 110KW, 150PS
Typ: 523 i, KBA-Nr. 0005 604, 01/97 - 09/00, touring, 125KW, 170PS
Typ: 540 i, KBA-Nr. 0005 606, 01/97 - 05/04, touring, 210KW, 286PS
Typ: 528 i, KBA-Nr. 0005 605, 01/97 - 09/00, touring, 142KW, 193PS
Typ: 525 tds, KBA-Nr. 0005 607, 03/97 - 05/04, touring, 105KW, 143PS "

szerk.: a hella rá nézésre ugyan olyan.
szerk2.:
az autoteiledirekt.de a gyári számhoz hozza a nissens 85421-et, amazonon meg az első hella alatt ott van h felcserélhető ezzel a nissensel. úgyhogy akkor ez talán meg is oldódott. legfeljebb vissza küldöm :)

A benzin dizel kerdest nem tudom. Nekem negy vezetekes volt, de megpusztult a siemens vezerlom es 3 vezetekes hutot tettem be. Hoztam a bontobol egy 3 vezetekes kabeldarabot, meg egy csatlakozot,ami passzolt a vezerloreeno kabel csatijaba, a cegnel egy iz.os pakaval megforrasztotta a szerelo, aztan mar porgott is a ventilator.


Kár ennek ekkora feneket keríteni, kell egy VIN kód és pár másodperc alatt kiderül mi kell hozzá.

Re: Klíma!

2016.09.15. 14:21

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy 523i-nek 1999.6. havi. A vásárláskor nem működött a klíma, ez is alkualap volt. A klíma automata típusú. Klímás jött megnézte, volt benne nyomás, után töltötte. A gond az hogy a kompresszor és a hűtő ventilátor nem kap áramot / nem kattan. Ha a kompresszorra rákötünk 12V-ot a bikázó pontról (ilyenkor kattan is szépen) akkor hűt szépen a klíma.
A kérdés az hogy miért nem, biztosítékok rendben. A felvetés az volt hogy a relé nem ad áramot, Autodata azt írja hogy a kesztyűtartó mögött kellene lennie, szétszedtem nincs ott. Ha jól gondolom
ilyet kell keresnem.

Vélemény? Tanács?

Előre is köszönet.

Re: Klíma!

2016.09.15. 18:51

bootforce írta:Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy 523i-nek 1999.6. havi. A vásárláskor nem működött a klíma, ez is alkualap volt. A klíma automata típusú. Klímás jött megnézte, volt benne nyomás, után töltötte. A gond az hogy a kompresszor és a hűtő ventilátor nem kap áramot / nem kattan. Ha a kompresszorra rákötünk 12V-ot a bikázó pontról (ilyenkor kattan is szépen) akkor hűt szépen a klíma.
A kérdés az hogy miért nem, biztosítékok rendben. A felvetés az volt hogy a relé nem ad áramot, Autodata azt írja hogy a kesztyűtartó mögött kellene lennie, szétszedtem nincs ott. Ha jól gondolom
ilyet kell keresnem.

Vélemény? Tanács?

Előre is köszönet.



Nos meglett a megoldás.
elöljáróban: nem írtam le elég precízen a szituációt, ugyanis a külső levegő hőmérséklet -40°C-t mutatott, ezt hibakóddal is mutatta.A klíma szempontjából nem tartottam relevánsnak, ezért figyelmen kívül hagytam.

Megoldás: A szenzor egyik lábánál a vezeték el volt szakadva. Meg kellett forrasztani, ezután még mindig -40°C-t mutatott.
Akkumulátorról negatív saru le, vár pár percet, visszarak. Ezután már a normális hőmérsékleti értéket mutatta.
Ezután hajlandó volt elindulni a klíma kompresszora, ventillátora.
Még szoknom kell hogy ez ilyen okos autó :)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bootforce az itt látható tagok köszönték meg: 2 Jerry, yoda
Értékelés: 9.52%

Re: Klíma!

2016.10.17. 21:36

Néha kalapáló hangot hallok a klímakompresszor környékéről. Ha lekapcsolom a klímát elmúlik és a visszakapcsolása után nem is jön rögtön vissza. Leginkább akkor lehet hallani, ha nagyon meleg van kint és megállok lámpánál. A kompresszor szét lett szedve, javítva, összerakva (előtte hangos volt, kicsit lötyögtek a dugattyúk 'gömbcsuklói' a vezérlő tárcsa fészkeiben, ezeket préselték meg - annak egyébként másabb hangja volt, 'magasabb frekvencián' zörgött, azóta elmúlt). A szíjak-görgők-feszítők cserélve lettek, illetve a klíma szíjfeszítője nem (arra azt mondták semmi baja - most arra gondolok, hátha azt rángatja meg a kompresszor, mikor nagyobb a nyomás, de ez nem az a kerregő műanyagos hang, amit a generátor szíjának feszítője adott ki - az is bekapcsolt klímánál zörgött, csere után elhallgatott). Most mióta hidegebb van nem csinálja (vagy csak nagyon ritkán pár másodpercig), tavaszig elnapoltam a dolgot. Esetleg addig ötletek?

Re: Klíma!

2016.10.31. 16:31

Üdv!
Olyan kérdésem volna - konkrét választ nem találtam rá,de lehet csak figyelmetlen voltam - hogy az úgy nevezett "utóklimatizálás" létezik E39-nél? Arra gondolok,hogy nyáron klímázás után megérkezek valahova,leállítom az autót és megnyomok egy gombot a klíma panelon,hogy fújja le a párát a klíma rendszerről a bebüdösödés ellen. BMW előtt Opel Omegám volt,annál motor leállítás után az AUTO gombot kellett megnyomni és tovább fújta be a levegőt az utastérbe,míg tudta tartani a beállított hőmérsékletet,majd kikapcsolt magától. BMW-nél van ilyen funkció? Köszönöm a választ előre is!

Re: Klíma!

2016.10.31. 17:07

gabec26 írta:Üdv!
Olyan kérdésem volna - konkrét választ nem találtam rá,de lehet csak figyelmetlen voltam - hogy az úgy nevezett "utóklimatizálás" létezik E39-nél? Arra gondolok,hogy nyáron klímázás után megérkezek valahova,leállítom az autót és megnyomok egy gombot a klíma panelon,hogy fújja le a párát a klíma rendszerről a bebüdösödés ellen. BMW előtt Opel Omegám volt,annál motor leállítás után az AUTO gombot kellett megnyomni és tovább fújta be a levegőt az utastérbe,míg tudta tartani a beállított hőmérsékletet,majd kikapcsolt magától. BMW-nél van ilyen funkció? Köszönöm a választ előre is!

A MAX/REST gomb csinal ilyesmit futesnel, nyaron meg nem probaltam, hogy klimazasnal is bekapcsolva tartja-e a ventilatort.

Re: Klíma!

2016.10.31. 20:37

KépHali,
a minap szétszedtem a klímavezérlő panelt,mert a ventilátornak volt egy kis hangja.
Azóta nem jön levegő az arcomba, akárhogy állíthatom és hátulra is csak hideget fúj.
Mit rontottam el?

Re: Klíma!

2016.11.07. 12:33

devotee írta:Mit rontottam el?

A klímavezérlő panelt. :mrgreen:
Minden csatit visszadugtál? Mert amúgy nem egy érzékeny jószág.
Kijelzőn látod, hogy gombnyomásra reagál?
Hozzászólás küldése

VigLink badge