* *
Pontos idő: 2024.04.18. 03:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1611 hozzászólás ]  Oldal ElÅ‘zÅ‘  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  KövetkezÅ‘
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.30. 21:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.11. 01:00
Hozzászólások: 9792
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 1677 alkalommal
Kapott köszik: 1262 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 204D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Qwerti írta:
Sziasztok!

Nektek fordult már elő olyan, hogy a klímavezérlőbe valamilyen üdítő löttyent? A hőmérsékletet és a ventilátort állító gombok beragadnak, de persze egy idő után (kb2-3 másodperc) visszaugranak. Úgy tudok csak hőmérsékletet állítani hogy egy párszor (kb 5X) megnyomom a lefelé és a felfelé gombokat és akkor valamennyire működnek. Ma szédszedtem a pohártartót mert ott is hasonló volt a helyzet, megpucoltam alkohollal azokat a részeket amik mozognak és most már működik rendesen. Csak az a baj hogy a klímavezérlőnek nem merek nekiállni úgy hogy nincs róla semmilyen információm. Az lenne a kérésem hogy ha valakivel fordult már ilyen elő, az leírná hogy hogyan kell orvosolni az ilyen problémát.

Előre is köszönöm a segítséget! Qwerti

Valahogy szétlehet szedni mert lehet külön gombokat is kapni és azt is bekel rakni valahogy.Kérdezd meg dcs73-at ő nemrég cserélt gombokat.

_________________
Kép
Kép


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Twitter Képtár Facebook  
 


 
Hozzászólás adatai
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.30. 23:32 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.09. 00:00
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Balatonboglár
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 2 alkalommal
Blog: Blog megtekintése (0)
admin írta:
Qwerti írta:
Sziasztok!

Nektek fordult már elő olyan, hogy a klímavezérlőbe valamilyen üdítő löttyent? A hőmérsékletet és a ventilátort állító gombok beragadnak, de persze egy idő után (kb2-3 másodperc) visszaugranak. Úgy tudok csak hőmérsékletet állítani hogy egy párszor (kb 5X) megnyomom a lefelé és a felfelé gombokat és akkor valamennyire működnek. Ma szédszedtem a pohártartót mert ott is hasonló volt a helyzet, megpucoltam alkohollal azokat a részeket amik mozognak és most már működik rendesen. Csak az a baj hogy a klímavezérlőnek nem merek nekiállni úgy hogy nincs róla semmilyen információm. Az lenne a kérésem hogy ha valakivel fordult már ilyen elő, az leírná hogy hogyan kell orvosolni az ilyen problémát.

Előre is köszönöm a segítséget! Qwerti

Valahogy szétlehet szedni mert lehet külön gombokat is kapni és azt is bekel rakni valahogy.Kérdezd meg dcs73-at ő nemrég cserélt gombokat.

Sziasztok!!! Valóbann cseréltem gombokat de ahoz nemkell szétszedni sem mert kijönnek , de ezzel nemoldódik meg a bajod mert alatta azok az érzékelök ,kapcsolók is ragadnak az biztos :!: A gombokat egyszerű kiszedni ,az ujadat alúlról aláteszed víz szintesen és nyomod felfelé közbenn bilented kifele és kifog fordulni ,nemkell erösen,visszafele elöször a tetejét belerakod a gombokon vanak pöckök azt beakasztod a hejére és az alját meg vissza patintod és ennyi :!: Remélem érthetö ahogy leírtam :oops: a komplet panelszétszedés az már kicsit érdekesebb,ha érdekel PÜ-ben elérsz és megbeszéljük :!:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kompresszor
HozzászólásElküldve: 2007.07.14. 22:00 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.25. 00:00
Hozzászólások: 9
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
leto írta:
Sziasztok!

Sajna bedöglött a klímakompresszorom. Egy 1996-os 523-m van. Ha valakinek van ötlete, hogy honnan tudnék elfogadható áron szerezni egyet, azt megköszönném.
[


Sziasztok!
Én a Duenen láttam eladó klímakompresszort , de nem tudom mejik Bömbibe való! Tudja valaki hogy a félautomata klímavezérlőt ki lehet e cserélni digitálisra nagyobb macera nélkül?


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.15. 16:20 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2006.08.24. 00:00
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron Győr
Adott köszi: 1
Kapott köszik: 1
Széria kód: E39
Évjárata: 2001
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Sziasztok márkatársak! Segítséget szeretnék kérni, nekem sem megy a ventilátor, nemigazán tudom hogy áljak neki kiszedni??! Ha valaki elárulná a trükköt,/ha van/hálás lennék! köszi!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kompresszor
HozzászólásElküldve: 2007.07.15. 20:32 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.15. 01:00
Hozzászólások: 1442
Tartózkodási hely: Brüsszel
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 3 alkalommal
Széria kód: E46
Motor tipusa: 25i
Évjárata: 2004
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (0)
Driver írta:

Tudja valaki hogy a félautomata klímavezérlőt ki lehet e cserélni digitálisra nagyobb macera nélkül?


egyszer mintha lett volna már erről szó, és az lett a konklúzió, hogy inkább vegyen az ember digitális klímásat (az e39-ek 95%-a úgyis az), mert utóbb kicserélni az, gigasz*p*s...


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.16. 12:39 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.11. 00:00
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Széria kód: E39
Motor tipusa: M52B25
Évjárata: 1996
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
party írta:
Sziasztok márkatársak! Segítséget szeretnék kérni, nekem sem megy a ventilátor, nemigazán tudom hogy áljak neki kiszedni??! Ha valaki elárulná a trükköt,/ha van/hálás lennék! köszi!


Melyik venti nem megy? Az utastéri, vagy a kiegészítő ventilátor, ami elöl van a motortérben?


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kompresszor
HozzászólásElküldve: 2007.07.16. 20:05 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.25. 00:00
Hozzászólások: 9
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Köszi a választ!
Én is csodálkoztam hogy egy jól felszerelt,gyönyörű fekete 530D kombiba hogyan nem digit klíma került,de így sem bírtam nem megvenni,hisz ez volt az álmom!Most tudnék egy vezérlőt 10-ér,ezért ötlött fel bennem a gondolat,de ha nem hát nem.

Tudja valaki hogy a félautomata klímavezérlőt ki lehet e cserélni digitálisra nagyobb macera nélkül?[/quote]

egyszer mintha lett volna már erről szó, és az lett a konklúzió, hogy inkább vegyen az ember digitális klímásat (az e39-ek 95%-a úgyis az), mert utóbb kicserélni az, gigasz*p*s...[/quote]


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kompresszor
HozzászólásElküldve: 2007.07.16. 23:28 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.15. 01:00
Hozzászólások: 1442
Tartózkodási hely: Brüsszel
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 3 alkalommal
Széria kód: E46
Motor tipusa: 25i
Évjárata: 2004
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (0)
Driver írta:
Köszi a választ!
Én is csodálkoztam hogy egy jól felszerelt,gyönyörű fekete 530D kombiba hogyan nem digit klíma került,de így sem bírtam nem megvenni,hisz ez volt az álmom!Most tudnék egy vezérlőt 10-ér,ezért ötlött fel bennem a gondolat,de ha nem hát nem.

Tudja valaki hogy a félautomata klímavezérlőt ki lehet e cserélni digitálisra nagyobb macera nélkül?


egyszer mintha lett volna már erről szó, és az lett a konklúzió, hogy inkább vegyen az ember digitális klímásat (az e39-ek 95%-a úgyis az), mert utóbb kicserélni az, gigasz*p*s...[/quote][/quote]

az a fő gáz, hogy a teljes klímaegységet (nem csak a panelt) ki kellene cserélni, ahhoz meg ki kell venni a műszerfalat. és az nem túl egyszerű...

egyébként a témakörben már láttunk csodákat: többen találkoztak már pl a 16:9 navi + manuál klíma kombóval :lol: ilyenkor csak arra lehet gondolni: a tulaj valamit csúnyán elnézett az autó megrendelésekor az extralistán...


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.18. 19:10 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.02. 01:00
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
sziasztok,

nekem azt mondták NT nél, hogy ha nem megy a kiegészítő klíma ventilátor, akkor azt csak egyben lehet cserélni, mert 98 után már vezérlővel van szerelve, így nem lehet megoldani egy ellenállás cserével.

szerintetek?


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.19. 09:20 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.11. 00:00
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Széria kód: E39
Motor tipusa: M52B25
Évjárata: 1996
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Az én tudomásom szerint is így van.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.19. 10:49 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.15. 01:00
Hozzászólások: 1442
Tartózkodási hely: Brüsszel
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 3 alkalommal
Széria kód: E46
Motor tipusa: 25i
Évjárata: 2004
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (0)
Doki írta:
sziasztok,

nekem azt mondták NT nél, hogy ha nem megy a kiegészítő klíma ventilátor, akkor azt csak egyben lehet cserélni, mert 98 után már vezérlővel van szerelve, így nem lehet megoldani egy ellenállás cserével.

szerintetek?


nekem is ezt mondták ugyanitt, és máshol is megerősítették.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.19. 13:58 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.02. 01:00
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Köszönöm az infót, így már nyugodtan fizetem ki a 200 euro-t + a munkadíjat.

jó autózást mindenkinek!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.20. 13:05 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.11. 00:00
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Kecskemét
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Széria kód: E92
Motor tipusa: 325i
Évjárata: 2007
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (0)
Ãœdv mindenkinek!

1996-os BMW E39 523i-hez keresek klímakompresszort!

A mellékelt linkre tettem fel képet a kiszerelt kompresszorról, tipusleírással együtt.
Ha valaki tud segíteni azt előre is megköszönöm!

E39 RULES 8)

http://moore.atw.hu/klima.jpg


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.02. 15:27 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.28. 00:00
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Románia
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Nekem is gondom volt a klimával, éspedig már tavaly óta nem ment a legerőssebb fokozaton, idén pedig kikapcsolt teljesen néha-néha 1-2 napra. Gondolhatjátok milyen jól esett ez ebben a kánikulában a fekete szinü vasban :D . Elmentem egy "szerelőhöz" mire ő: "ez a klimaventillátor lesz, 340 euro, plussz 20 a csere ".Szerencsére még érdeklődtem egy kicsit, megnéztem én is és láttam ,hogy a ventillátor működik csak bent nem fúj. Igy mentem el egy profi szervizbe (Debrecen , Mavisz Kft ) ahol 30 perc alatt megcsinálták 24000 Ft-ért ( kb 95 euro ). A hiba abban a szenzorban van amit sündisznónak is becéznek.
Ha valakinek ilyen gondja akadt nyugodtan irjon , ha tudok adhatok még részletesebb hiba vagy javitás leirást.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: klima beszereles
HozzászólásElküldve: 2007.08.02. 15:57 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.20. 00:00
Hozzászólások: 13
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Udv, az a szegyen esett meg az autommal, hogy nincs benne klima. Ez nem is volt gond, mig csak Angliaban hasznaltam, de mostanaban itt Mo-on elegge meleg van:) Kerdesem az lenne, hogy tudtok-e vkit, aki klimabeszerelessel foglalkozik e39-esbe. Gondolkodom erosen, hogy megerne-e. A szerelom azt mondta, hogy megvan a helye a motorterben, meg a bemenet is az utazterbe, o is csak nezett, hogy akkor miert nincs benne a klima. '97 nov-i az auto.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: klima beszereles
HozzászólásElküldve: 2007.08.02. 23:41 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.15. 01:00
Hozzászólások: 1442
Tartózkodási hely: Brüsszel
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 3 alkalommal
Széria kód: E46
Motor tipusa: 25i
Évjárata: 2004
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (0)
steve525tds írta:
Udv, az a szegyen esett meg az autommal, hogy nincs benne klima. Ez nem is volt gond, mig csak Angliaban hasznaltam, de mostanaban itt Mo-on elegge meleg van:) Kerdesem az lenne, hogy tudtok-e vkit, aki klimabeszerelessel foglalkozik e39-esbe. Gondolkodom erosen, hogy megerne-e. A szerelom azt mondta, hogy megvan a helye a motorterben, meg a bemenet is az utazterbe, o is csak nezett, hogy akkor miert nincs benne a klima. '97 nov-i az auto.


szerintem keresd meg rhantost, ő szereti az ilyen építsükátafélautót típusú kihívásokat :lol:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.03. 14:43 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.10. 00:00
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 1
Kapott köszik: 0
Széria kód: E60
Motor tipusa: 530d
Évjárata: 2004
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
SZIASZTOK!

Szorgalmasan olvasgatom a hozzászólásaitokat,és most lenne pár kérdésem.
1.a klímaventillátor elkezdett hülyéskedni.Forog párat,majd leáll,aztán a másik irányba ugyanez.Minden szerelő cseréltetné,de egyik sem biztos benne.
2.Honnan tudom megállapítani,hogy az M-es alufelni eredeti vagy replika-e?
3.A hátsó kerekeim belső felülete jobban kopik,mint a többi része,ráadásul minél több futóművessel nézetem meg,annál több "okosságot" hallok.De ugyanezt láttam pár hónapos e60-on,vagy új Passat kombin.Még 1 észrevétel:mindegyiken ugyanolyan Dunlop gumi volt.

ha nem jó topicba írtam bocsi,de ezt a számítógépészkedést még tanulni kell


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.23. 10:22 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2007.12.08. 01:00
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: 1188.bp
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
tom írta:
SZIASZTOK!

Szorgalmasan olvasgatom a hozzászólásaitokat,és most lenne pár kérdésem.
1.a klímaventillátor elkezdett hülyéskedni.Forog párat,majd leáll,aztán a másik irányba ugyanez.Minden szerelő cseréltetné,de egyik sem biztos benne.
2.Honnan tudom megállapítani,hogy az M-es alufelni eredeti vagy replika-e?
3.A hátsó kerekeim belső felülete jobban kopik,mint a többi része,ráadásul minél több futóművessel nézetem meg,annál több "okosságot" hallok.De ugyanezt láttam pár hónapos e60-on,vagy új Passat kombin.Még 1 észrevétel:mindegyiken ugyanolyan Dunlop gumi volt.

ha nem jó topicba írtam bocsi,de ezt a számítógépészkedést még tanulni kell
Én szerintem a hatso kerekek terpesztenek és igy a belsö rész jobban érintkezik a azfaltal.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.23. 14:44 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.18. 00:00
Hozzászólások: 1034
Tartózkodási hely: XIX.
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 3 alkalommal
Blog: Blog megtekintése (0)
Hát igen az összetartás/dőlés elég vicces némelyik BMW-n. Láttam már olyat amelyik alatt 45fokban álltak a kerekek :lol: Az egy dolog, hogy 20ezret bír úgy egy gumi, de amikor az autó kajak megdő,l a kerék akkor egyenesedik fel ergo maximális a tapadás. Piszkosul lehet azokkal csapatni, csakhát kinek éri meg...

_________________
ViSoR


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.23. 16:09 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.05. 01:00
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Ukrajna
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Az a vicces, mikor a kocsma előtt odajön egy atyámfia, és kissé spiccesen a vállamra támaszkodik, és megkérdi, hogy: "oszt a tiéden mér ilyen szarul állnak a gumik?... Me én tudom, hogy minden béemvé dibdáb ólábú"...
És akkor lehet neki magyarázni, hogy ez autó, és nem rottweiler... :)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1611 hozzászólás ]  Oldal ElÅ‘zÅ‘  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  KövetkezÅ‘

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Booking.com

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

Az E39.hu egy privát rajongói oldal ami nincs semilyen kapcsolatba a BMW AG-val és leányvállalataival. A BMW név, jelzés, M csíkos logó és a kerek logó mind az X3, X5 és X6 megjelölés amit a honlapon használunk a BMW AG tulajdona.

© 2009 E39.hu. All rights reserved. E39.HU is a private enthusiast site not associated with BMW AG. The BMW name, marks, M stripe logo, and Roundel logo as well as X3, X5 and X6 designations used in the pages of this Web Site are the property of BMW AG. This web site is not sponsored or affiliated in any way with BMW AG or any of its subsidiaries.

Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek. A hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 2006-2014 E39 Klub.




VigLink badge
Free xml sitemap generator