* *
Pontos idő: 2024.03.29. 12:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 556 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 00:11 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.05. 00:00
Hozzászólások: 38
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
admin írta:
Hát nem valami fényes!Mi az hogy az eurotax nem ismer navit meg ilyeneket?


Megadod a modellt, évet, motort stb. és ehhez feljönnek a gyári tartozékok. Ez minden kocsinál így van. Na már most hiába BMW és hiába felsőkategória, ezek nem alaptartozékok..

Ha pl. van egy Opeled és nem gyári tartozék a légkondi vagy légzsák és te szétbombázod a gépet, akkor azt nem fizetik ki neked. Sőt, még arra is figyelni kell, hogy avult értéken számítanak-e az esetlegesen pluszba fizetett 'extrák', mert egy 5-6 éves kocsinál megfejtik, hogy az már csak mondjuk az 4-ét éri.. és ha közben szereltél be vmit vagy pl. raktál rá speckó felnit, akkor meg számlával kell igazolnod megkötéskor, hogy az mikor történt, különben jön az avult érték.. Aranyosak :oops:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 


 
Hozzászólás adatai
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 00:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.11. 01:00
Hozzászólások: 9792
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 1677 alkalommal
Kapott köszik: 1262 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 204D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
sonofspeed írta:
admin írta:
Hát nem valami fényes!Mi az hogy az eurotax nem ismer navit meg ilyeneket?


Megadod a modellt, évet, motort stb. és ehhez feljönnek a gyári tartozékok. Ez minden kocsinál így van. Na már most hiába BMW és hiába felsőkategória, ezek nem alaptartozékok..

Ha pl. van egy Opeled és nem gyári tartozék a légkondi vagy légzsák és te szétbombázod a gépet, akkor azt nem fizetik ki neked. Sőt, még arra is figyelni kell, hogy avult értéken számítanak-e az esetlegesen pluszba fizetett 'extrák', mert egy 5-6 éves kocsinál megfejtik, hogy az már csak mondjuk az 4-ét éri.. és ha közben szereltél be vmit vagy pl. raktál rá speckó felnit, akkor meg számlával kell igazolnod megkötéskor, hogy az mikor történt, különben jön az avult érték.. Aranyosak :oops:

Hát mindig is tudtuk hogy a biztositók egy genyládák!És még sirnak hogy veszteségesek és emelni kel az árakat!

_________________
Kép
Kép


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Twitter Képtár Facebook  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 00:29 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.14. 01:00
Hozzászólások: 906
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Széria kód: E61
Motor tipusa: 3.0D
Évjárata: 2008
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
emelik az árakat???? nézd meg a www.netrisk.hu-t mennyivel alacsonyabb lesz jövöre a biztositásod nekem kipergett a szemem hogy egy kocsin 40000 et sporolok ha biztositót váltok ,az 4 autonál már igen szép summa !!!!!!!!!!!

_________________
Az egyetlen út,amit a BMW-t vezetők lerövidítenek: a fékút.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 00:54 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.29. 01:00
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: Barcs
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Széria kód: E39
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Üdv!

Azt hirdetik,hogy mennyi kedvezmény van,meg adnak is kedvezményeket,csak kár esetén meg jól becsapják az embert :( Meg a 4millás autóból jó ha kifizetnek 2,5millát.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 07:39 
Offline
Törzsvendég
Törzsvendég
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.09. 00:00
Hozzászólások: 786
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 1
Széria kód: E38
Évjárata: 1994
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Szemétládák a biztosítók, az már szent!
Amikor nekünk a Boxer oldalát megnyomta egy Bravás tavaly télen, enyhén benyomódott az oldalfal és krcaos lett a díszléc. De alig látszik. Elmentünk a biztosítóhoz és elküldtek azzal a szöveggel, hogy teherautó, meg úgysem csináltatjuk meg, meg nem is látszik szinte semmit. Az tény, hogy tényleg pár mm-t ment be az oldalfal, de ha meg akartuk volna javíttatni, akkor fényezéssel együtt alsó hangon egy százas lett volna.
Eddig gondolkoztam a Cascon, de most már nem kötöm meg. Látva pórul járt kollégánk esetét, fölöslegesnek tartom. Nem elég hogy kár éri az embert, de még a biztosító is elkezdi lehúzni az autót, csak hogy kevesebbet fizessen. Tisztára mint a cigányok az állatvásáron. :twisted: :twisted: 8)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 09:53 
Offline
Újonc
Újonc

Csatlakozott: 2007.06.17. 00:00
Hozzászólások: 21
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Úgy tudom ami nem alapfelszereltség, azt külön meg kell adni (árral) a casconál, így azokat külön biztosítják, aztán arra is fizet. Elivleg ugye...


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 11:01 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.05. 00:00
Hozzászólások: 38
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
admin írta:
Hát mindig is tudtuk hogy a biztositók egy genyládák!És még sirnak hogy veszteségesek és emelni kel az árakat!


mint a bankok...

off: megmaradt a 4gyári felnim téligumival, ha vkit érdekel, gumis topikban megtalálja!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 12:20 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.14. 01:00
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Pécs
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Lopásról jut eszembe, én rakok a kocsiba gps-es rendszert, ha valakit érdekel még akkor esetleg írjatok üzenetet, nagyon jó áron tudok, 24órás ügyelettel, meg elvileg lehet kérni elektronikus menetlevél szolgáltatást is, így vezetődik automatikusan hogy hol jár az autó (nyilván ez vállalkozásoknál, flottában érdekesebb).

Üdv


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 14:07 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.28. 01:00
Hozzászólások: 904
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 1
Blog: Blog megtekintése (0)
RZsolti írta:
Lopásról jut eszembe, én rakok a kocsiba gps-es rendszert, ha valakit érdekel még akkor esetleg írjatok üzenetet, nagyon jó áron tudok, 24órás ügyelettel, meg elvileg lehet kérni elektronikus menetlevél szolgáltatást is, így vezetődik automatikusan hogy hol jár az autó (nyilván ez vállalkozásoknál, flottában érdekesebb).

Üdv


szerintem ne fáradj vele, nagyon szűk bűnözői csoport ellen nyújt védelmet ma már......szerintem.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 14:14 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.14. 01:00
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Pécs
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Azon szűk bűnözői rétegnek akik autót lopnak. Mivel 24 órán át ügyelet figyeli az autó mozdulását, és ha nem én kezdem el "mozgatni" az autót rögtön értesítenek és intézkednek így nem hiszem hogy van lehetőség rá hogy szabotálják a rendszert. Egyébként azért is megéri fáradnom ezzel, mert amennyibe ez havonta kerül annál valamivel nagyobb a kedvezmény általában casco-ra. Így nem fizetek többet, és védve is van a kocsi.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 14:37 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.18. 00:00
Hozzászólások: 1034
Tartózkodási hely: XIX.
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 3 alkalommal
Blog: Blog megtekintése (0)
GPS-be túl nagy zsetont ne feccölj jóbarát, mert volt olyan céges autóm amiben volt, hogy dikázza a főnök, merre járok. Kitalálták, hogy fémbögre, meg alufólia meg minden az adója fölé... lószart! Elég volt a kis antennáját elfordítani, hogy ne felfelé nézzen, hanem lefelé és annyi is volt! Kesztyűtartó kivétellel ez max 5 perc volt nekem, aki autót előtte csak könyvben láttam! Szóval bármilyen GPS egy szakinak nem lehet akadály... Arra jó csak, hogy ha lámpánál kiszaggatnak, akkor utána leállíttathatod. Ha rákészülnek, akkor marad a casco. De szerintem egy profi riasztó ami nem 40-50ezer hanem komoly és egy rejtett kapcsoló, az a leginkább váratlan nekik.

_________________
ViSoR


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 17:26 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.06. 00:00
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Budapest XIV
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
RZsolti írta:
Azon szűk bűnözői rétegnek akik autót lopnak. Mivel 24 órán át ügyelet figyeli az autó mozdulását, és ha nem én kezdem el "mozgatni" az autót rögtön értesítenek és intézkednek így nem hiszem hogy van lehetőség rá hogy szabotálják a rendszert. Egyébként azért is megéri fáradnom ezzel, mert amennyibe ez havonta kerül annál valamivel nagyobb a kedvezmény általában casco-ra. Így nem


fizetek többet, és védve is van a kocsi.



Dobj egy PÜ-t köszi!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 17:47 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.05. 00:00
Hozzászólások: 38
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
ViSoR írta:
GPS-be túl nagy zsetont ne feccölj jóbarát, mert volt olyan céges autóm amiben volt, hogy dikázza a főnök, merre járok. Kitalálták, hogy fémbögre, meg alufólia meg minden az adója fölé... lószart! Elég volt a kis antennáját elfordítani, hogy ne felfelé nézzen, hanem lefelé és annyi is volt! Kesztyűtartó kivétellel ez max 5 perc volt nekem, aki autót előtte csak könyvben láttam! Szóval bármilyen GPS egy szakinak nem lehet akadály... Arra jó csak, hogy ha lámpánál kiszaggatnak, akkor utána leállíttathatod. Ha rákészülnek, akkor marad a casco. De szerintem egy profi riasztó ami nem 40-50ezer hanem komoly és egy rejtett kapcsoló, az a leginkább váratlan nekik.


Így van, ha pont a Te kocsid kell, akkor felejtsd el!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 17:54 
Offline
Törzsvendég
Törzsvendég
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.05. 00:00
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Göd
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 6 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57D25
Évjárata: 2002
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
RZsolti írta:
Azon szűk bűnözői rétegnek akik autót lopnak. Mivel 24 órán át ügyelet figyeli az autó mozdulását, és ha nem én kezdem el "mozgatni" az autót rögtön értesítenek és intézkednek így nem hiszem hogy van lehetőség rá hogy szabotálják a rendszert. Egyébként azért is megéri fáradnom ezzel, mert amennyibe ez havonta kerül annál valamivel nagyobb a kedvezmény általában casco-ra. Így nem fizetek többet, és védve is van a kocsi.


Mivel a megfigyeléshez kétirányú kapcsoat kell ezét az autó veszi a GPS jelet így tudja, hogy hol van. A másik irány pedig mikor el akarja mondani, hogy mivan vele az pedig GSM rendszeren keresztül megy. Namost a GPS az folyamatos de a GSM nem mivel ha az lenne akkor a teló számla csillagász lenne. Tehét a kocsi csak akkor csörög be a központba, ha valamit tudatni akara ha minden rendben van akkor kussol.
Tegyük fel parkol az autó ninden rendben van így nem is ad, odamegy a tolvaj zsebébenEZZEL ami blokkolja a GSM forgalmat. Felnyomja az autót mire az elkezd sikitozni, de ez már nem jut el a közbonta mivel nincs meg a kétirányú kapcsolat. A központ pedig nem kap semmi jelzést ez ugye alap esetben az jeleni minden rendben. Szerintem ennyit ér a GPS rendszer...

PMiki


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 18:08 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.28. 01:00
Hozzászólások: 904
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 1
Blog: Blog megtekintése (0)
RZsolti írta:
Azon szűk bűnözői rétegnek akik autót lopnak. Mivel 24 órán át ügyelet figyeli az autó mozdulását, és ha nem én kezdem el "mozgatni" az autót rögtön értesítenek és intézkednek így nem hiszem hogy van lehetőség rá hogy szabotálják a rendszert. Egyébként azért is megéri fáradnom ezzel, mert amennyibe ez havonta kerül annál valamivel nagyobb a kedvezmény általában casco-ra. Így nem fizetek többet, és védve is van a kocsi.


Hát én igazából úgy értettem, hogy azon széles rétegeknek egy szűk szelete ellen véd akik kocsit lopnak.
Sajnos az a helyzet, hogy egy ilyet 40 mp alatt (ld,. Visor, vagy még sok egyéb más módszer..én spec ennyi idő alatt levágnám róla a tápot és kivenném belőle a két tölthető elemet) lehet véglegesen hatástalanítani és a több éves tapasztalatom szerint ennyi idő alatt egyszerűen le sem fütyülnek a 0-24ig monitoring cégnél (hosszabb idő alatt sem, mert az "azonnal értesítjük" annyit jelent, hogy cirka 3-5 pecet állsz a visító szirénás kocsi mellett mire megcsördül a mobilod - jobb esetben. A motortiltás meg ezután csak percekkel később jöhet, ha megggyőzödtek arról, hogy a stop nem fog tömegszerencsétlenséget okozni az M7-es belső sávjában).
A casco-ban egyébként teljesen igazad van, abban az esetben ha a kocsira amibe kerül megéri ilyen feltételekkel bíró cascot kötni.
A legnagyobb gond emellett a GPS-el az, hogy néha (vagy gyakran) állatira idegesítő tud lenni, hogy hivogatnak telefonon felesleges esetekben is (persze ez a Te költséged, akkor is ha nem sok). Ha pl hóban vagy sárban elakadsz és indítgatod a kocsit akkor teljes halál a dolog, van elég gondod amúgy is, nemhogy a telódat felkapkodni olyankor.

Szóval kb ezért írtam, hogy szerintem nem buli.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 19:29 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.28. 01:00
Hozzászólások: 904
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 1
Blog: Blog megtekintése (0)
PMiki írta:
RZsolti írta:
Azon szűk bűnözői rétegnek akik autót lopnak. Mivel 24 órán át ügyelet figyeli az autó mozdulását, és ha nem én kezdem el "mozgatni" az autót rögtön értesítenek és intézkednek így nem hiszem hogy van lehetőség rá hogy szabotálják a rendszert. Egyébként azért is megéri fáradnom ezzel, mert amennyibe ez havonta kerül annál valamivel nagyobb a kedvezmény általában casco-ra. Így nem fizetek többet, és védve is van a kocsi.


Mivel a megfigyeléshez kétirányú kapcsoat kell ezét az autó veszi a GPS jelet így tudja, hogy hol van. A másik irány pedig mikor el akarja mondani, hogy mivan vele az pedig GSM rendszeren keresztül megy. Namost a GPS az folyamatos de a GSM nem mivel ha az lenne akkor a teló számla csillagász lenne. Tehét a kocsi csak akkor csörög be a központba, ha valamit tudatni akara ha minden rendben van akkor kussol.
Tegyük fel parkol az autó ninden rendben van így nem is ad, odamegy a tolvaj zsebébenEZZEL ami blokkolja a GSM forgalmat. Felnyomja az autót mire az elkezd sikitozni, de ez már nem jut el a közbonta mivel nincs meg a kétirányú kapcsolat. A központ pedig nem kap semmi jelzést ez ugye alap esetben az jeleni minden rendben. Szerintem ennyit ér a GPS rendszer...

PMiki


Igen, ezért jár a pont! :franko:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 22:36 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.14. 01:00
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Pécs
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Diabolica írta:
PMiki írta:
RZsolti írta:
Azon szűk bűnözői rétegnek akik autót lopnak. Mivel 24 órán át ügyelet figyeli az autó mozdulását, és ha nem én kezdem el "mozgatni" az autót rögtön értesítenek és intézkednek így nem hiszem hogy van lehetőség rá hogy szabotálják a rendszert. Egyébként azért is megéri fáradnom ezzel, mert amennyibe ez havonta kerül annál valamivel nagyobb a kedvezmény általában casco-ra. Így nem fizetek többet, és védve is van a kocsi.


Mivel a megfigyeléshez kétirányú kapcsoat kell ezét az autó veszi a GPS jelet így tudja, hogy hol van. A másik irány pedig mikor el akarja mondani, hogy mivan vele az pedig GSM rendszeren keresztül megy. Namost a GPS az folyamatos de a GSM nem mivel ha az lenne akkor a teló számla csillagász lenne. Tehét a kocsi csak akkor csörög be a központba, ha valamit tudatni akara ha minden rendben van akkor kussol.
Tegyük fel parkol az autó ninden rendben van így nem is ad, odamegy a tolvaj zsebébenEZZEL ami blokkolja a GSM forgalmat. Felnyomja az autót mire az elkezd sikitozni, de ez már nem jut el a közbonta mivel nincs meg a kétirányú kapcsolat. A központ pedig nem kap semmi jelzést ez ugye alap esetben az jeleni minden rendben. Szerintem ennyit ér a GPS rendszer...

PMiki


Igen, ezért jár a pont! :franko:



Ezért tényleg járhatna a pont, de: a rendszer kiegészül egy közelítőkártyás rablásgátló készülékkel. Ez lehetővé teszi, hogy a gépjármű csak abban az esetben legyen elindítható, amennyiben a rablásgátlóhoz adott kártya a gépjármű közvetlen közelében, tehát az üzemeltetőnél található. Ellenkező esetben nemcsak a gépjármű indítása válik lehetetlenné, de az eszköz riasztásjelzést is küld a távfelügyeletre, és értesítik az ügyfelet.
Nem mondom hogy ez tuti megoldás, de nekem ennyit megér. És még mindig nem kerül annyiba a komplett cucc mint egy méregdrága riasztóberendezés.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.21. 23:32 
Offline
Újonc
Újonc

Csatlakozott: 2006.03.01. 01:00
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 2 alkalommal
Széria kód: E83
Motor tipusa: 20d M47N2
Évjárata: 2006
Kivitele: SAV
Blog: Blog megtekintése (0)
RZsolti írta:
.... az eszköz riasztásjelzést is küld a távfelügyeletre, és értesítik az ügyfelet.....


Látom nem érted. Az eszköz nem tud riasztást küldeni, mert blokkolják a GSM forgalmat 5-10m-es körzetben egy 2 gyufáskatulyányi eszközzel. Olyannyira, hogy ők (tolvajok) sem tudnak mobilon kommunikálni. A megoldás a "heartbeat" jel lenne, mondjuk percenként. Ha nem jön jel a központba, az gyanús, olyankor hívni kellene a tulajt. Persze ez is idegesítő lehet normál körülmények között, ha mindig felhívnak, amikor kimarad egy heartbeat jel.
Sajnos az autóm ellopása óta tudtam meg pár dolgot, szerintem az egyedi módszerek a jók, minden általános védelmi rendszer ellen van vagy lesz tolvajmódszer. Hatékonyabb rendőrség, polgári összefogás kellene. A biztosítók hozzáállása felháborító, azt hinné az ember, hogy nekik érdekük az autók megtalálása, hiszen így a nem kell fizetni, ehelyett valami főokos közgazdász kiszámolta, hogy a kockázat és a rossz lopási/megtalálási statisztika hány új casco ügyfelet generál és ezért nem támogatják a megszállottságból dolgozó lopott autó keresőket és a rendőrséget sem.

Bömbölö


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.22. 01:41 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.14. 01:00
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Pécs
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Blog: Blog megtekintése (0)
Bombolo írta:
RZsolti írta:
.... az eszköz riasztásjelzést is küld a távfelügyeletre, és értesítik az ügyfelet.....


Látom nem érted. Az eszköz nem tud riasztást küldeni, mert blokkolják a GSM forgalmat 5-10m-es körzetben egy 2 gyufáskatulyányi eszközzel. Olyannyira, hogy ők (tolvajok) sem tudnak mobilon kommunikálni. A megoldás a "heartbeat" jel lenne, mondjuk percenként. Ha nem jön jel a központba, az gyanús, olyankor hívni kellene a tulajt. Persze ez is idegesítő lehet normál körülmények között, ha mindig felhívnak, amikor kimarad egy heartbeat jel.
Sajnos az autóm ellopása óta tudtam meg pár dolgot, szerintem az egyedi módszerek a jók, minden általános védelmi rendszer ellen van vagy lesz tolvajmódszer. Hatékonyabb rendőrség, polgári összefogás kellene. A biztosítók hozzáállása felháborító, azt hinné az ember, hogy nekik érdekük az autók megtalálása, hiszen így a nem kell fizetni, ehelyett valami főokos közgazdász kiszámolta, hogy a kockázat és a rossz lopási/megtalálási statisztika hány új casco ügyfelet generál és ezért nem támogatják a megszállottságból dolgozó lopott autó keresőket és a rendőrséget sem.

Bömbölö


Értem, természetesen ez lehetséges. Viszont addig kell ezt alkalmazniuk a tolvajoknak, amíg kiszerelik a motyót a kocsiból. Nyilván ehhez megfelelő helyre kell szállítani, viszont addigra már hiányozni fog a jel amit addig küldött volna az autó és keresni kezdik. Nyilván ha ügyesek, akkor már bottal lehet ütni a kocsi nyomát. Igazából semmi sem szabotálhatatlan, egy zár sem feltörhetetlen, max megnehezíti a banda dolgát.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.22. 09:59 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.18. 00:00
Hozzászólások: 1034
Tartózkodási hely: XIX.
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 3 alkalommal
Blog: Blog megtekintése (0)
" És még mindig nem kerül annyiba a komplett cucc mint egy méregdrága riasztóberendezés."
Azt kétlem, hogy egy komoly riasztó ára alatt ami mondjuk 3 ponton bont és a kedvedért még GSM-en is hívógat, ha gríz van - legyen 100eFT - megúszod a GPS-t! Ha legalább 3 évig megatrtod a kocsit, akkor biztosan nem.
Nekem egy haverom riasztos, olyan áron dolgozik idegennek, hogy bekönnyezel, de még soha nem lopták el "autóját". Profi, drága, itthon ritka riasztókkal dolgozik, (ő a hivatalos importőre) amikből csak szürke kábel jön, több táppal és az egészet visszabandázsolja a gyári kábelkötegbe. Nincs ember aki szabotálja. Egyszer a volt Passatját 2 hétig bontották és aztán felhívták, hogy hol van benne maga a riasztó, mert nem találják!

Egy ilyen kocsit akkor lehet ellopni, ha hatástalanítják az immobilisert, adnak tápot az AC-re, a computerre, az injektorral, blokkolják a GSM-et és a riasztó kürtjét meg szétverik. Szóval... :lol:

_________________
ViSoR


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 556 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Booking.com

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

Az E39.hu egy privát rajongói oldal ami nincs semilyen kapcsolatba a BMW AG-val és leányvállalataival. A BMW név, jelzés, M csíkos logó és a kerek logó mind az X3, X5 és X6 megjelölés amit a honlapon használunk a BMW AG tulajdona.

© 2009 E39.hu. All rights reserved. E39.HU is a private enthusiast site not associated with BMW AG. The BMW name, marks, M stripe logo, and Roundel logo as well as X3, X5 and X6 designations used in the pages of this Web Site are the property of BMW AG. This web site is not sponsored or affiliated in any way with BMW AG or any of its subsidiaries.

Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek. A hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 2006-2014 E39 Klub.




VigLink badge
Free xml sitemap generator