Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.29. 06:37

NagyMatyas írta:
Huhh, te jól vagy? Nem kis erőhatások kellenek ahhoz, hogy így nézzen ki egy E39. Szabad tudni, hogy mi történt?



Átlagos eset. Álltam a piros lámpás sor végén. Nézem a tükröt, jön, jön, jön, fék, feszít, bummm.
Nő, egy új Astra kombival. Nem figyelt. Szerintem 60-70 km/h, fék nélkül.
Nála 1,5 év körüli gyerek hátul, 7 hónap körüli terhes. Szerencsére, senkinek semmi baja.

Az ijesztő az egészben, hogy vagy 100 méteren keresztül tehetetlenül kellett figyelnem, hogy belém csapódik. :(

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.29. 06:47

Imco írta:
Átlagos eset. Álltam a piros lámpás sor végén. Nézem a tükröt, jön, jön, jön, fék, feszít, bummm.


R.I.P.
.

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.29. 08:23

[quote="NagyMatyas"][quote="Imco"]Hi!

Fájó szívvel tudatom, hogy ~9 év szolgálat után LEE tábornok feladta a küzdelmet, elesett. :sírás:
Végső búcsúztatása, a biztosítóval történő egyezkedés után lesz.

Sajnálom! Tudom mit érzel. Nehéz lesz elengedni (legalábbis nekem az volt).

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.29. 11:05

Imco írta:Hi!

Fájó szívvel tudatom, hogy ~9 év szolgálat után LEE tábornok feladta a küzdelmet, elesett.

Szar ugy, erzem a fajdalmadat. A lenyeg, hogy senkinek semmi baja!

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.30. 12:43

Sziasztok
Kérdésem lenne a 530d-m küszöb cserére szorult
aki tud BP-n megbízható lakatost az írjon.Előre is köszönöm. :taps:

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.31. 15:33

Imco írta:Fájó szívvel tudatom, hogy ~9 év szolgálat után LEE tábornok feladta a küzdelmet, elesett.

Részvétem!

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.31. 15:54

Sziasztok Urak!

Volt aki rakott E38 és egyéb extrákat utólag a kocsiba?

Gondolok ilyenekre:

- Hátsó ülés fűtés
- Csomagtérajtó szervó
- Gyári világítós kilincsek
- Dupla üvegezett ajtókba tudok betenni rolót?
és minden ilyesmi ami csak eszetekbe jut :)

Továbbá érdekelne:

- Guminyomás ellenőrző rendszert resetelni/kalibrálni (hogyan?)
- Ha 1db PDC szenzor rossz elöl akkor a hátsó is iktatódik? (télen besz@rt és csak sípol egyet és villog a gomb)
- Tetőablak gombjának világítása vibrál mintha érintkezési hiba lenne

Ha megmondjátok melyik fórumban keressem a választ nekem az is jó.

Esetleg érdekelne egy gyári extralista E39-hez

Előre is köszönöm a segítséget

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.31. 19:26

Aspi írta:Sziasztok Urak!

Volt aki rakott E38 és egyéb extrákat utólag a kocsiba?

Gondolok ilyenekre:

- Hátsó ülés fűtés
- Csomagtérajtó szervó
- Gyári világítós kilincsek
- Dupla üvegezett ajtókba tudok betenni rolót?
és minden ilyesmi ami csak eszetekbe jut :)

Továbbá érdekelne:

- Guminyomás ellenőrző rendszert resetelni/kalibrálni (hogyan?)
- Ha 1db PDC szenzor rossz elöl akkor a hátsó is iktatódik? (télen besz@rt és csak sípol egyet és villog a gomb)
- Tetőablak gombjának világítása vibrál mintha érintkezési hiba lenne

Ha megmondjátok melyik fórumban keressem a választ nekem az is jó.

Esetleg érdekelne egy gyári extralista E39-hez

Előre is köszönöm a segítséget


Afterdark, aki többek közt mindent beépített.

Korabeli katalógusok.

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.05.31. 20:51

Imco írta:
NagyMatyas írta:
Huhh, te jól vagy? Nem kis erőhatások kellenek ahhoz, hogy így nézzen ki egy E39. Szabad tudni, hogy mi történt?



Átlagos eset. Álltam a piros lámpás sor végén. Nézem a tükröt, jön, jön, jön, fék, feszít, bummm.
Nő, egy új Astra kombival. Nem figyelt. Szerintem 60-70 km/h, fék nélkül.
Nála 1,5 év körüli gyerek hátul, 7 hónap körüli terhes. Szerencsére, senkinek semmi baja.

Az ijesztő az egészben, hogy vagy 100 méteren keresztül tehetetlenül kellett figyelnem, hogy belém csapódik. :(

:(
A technika javítható, cserélhető. Az emberi élet nehezebben.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: 2 muhaati, NagyMatyas
Értékelés: 9.52%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.01. 11:18

Sziasztok!

Évekig folyamatosan szűrtem a netet ritka BMW alkatrészek után, emaitt tucatnyi facebookos BMW csoportban voltam tag. Rettenetes volt a sötétség, irigység, ostobaság, pár hónapja kiléptem mindből és Kanyó Bencével közösen létrehoztuk a BMW Rotary Club-ot.
A cél az volt, hogy CSAK BMW kedvelő értelmes, írástudó tagot tömörítsünk. Néhányan már erről a fórumról is tagok a csoportban. Azért választottuk a facebook-ot mert a tartalommegosztás és a hozzászólások is könnyebben kezelhetőek. A csoport moderált és hülyéktől mentes, örülnék neki ha az itteni szakértők beszállnának a tagok közé.

A facebook keresőben BMW Rotary Club néven megtaláljátok.

Ha csoport szabályt sértene a bejegyzés kérlek moderáljátok.

Üdv
Afterdark

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Afterdark az itt látható tagok köszönték meg: 3 attila94, Bandi1978, morv
Értékelés: 14.29%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.01. 18:11

Afterdark írta:Sziasztok!

Évekig folyamatosan szűrtem a netet ritka BMW alkatrészek után, emaitt tucatnyi facebookos BMW csoportban voltam tag. Rettenetes volt a sötétség, irigység, ostobaság, pár hónapja kiléptem mindből és Kanyó Bencével közösen létrehoztuk a BMW Rotary Club-ot.
A cél az volt, hogy CSAK BMW kedvelő értelmes, írástudó tagot tömörítsünk. Néhányan már erről a fórumról is tagok a csoportban. Azért választottuk a facebook-ot mert a tartalommegosztás és a hozzászólások is könnyebben kezelhetőek. A csoport moderált és hülyéktől mentes, örülnék neki ha az itteni szakértők beszállnának a tagok közé.

A facebook keresőben BMW Rotary Club néven megtaláljátok.

Ha csoport szabályt sértene a bejegyzés kérlek moderáljátok.

Üdv
Afterdark

Jöhetek?

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.01. 21:01

bendegúz írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

Évekig folyamatosan szűrtem a netet ritka BMW alkatrészek után, emaitt tucatnyi facebookos BMW csoportban voltam tag. Rettenetes volt a sötétség, irigység, ostobaság, pár hónapja kiléptem mindből és Kanyó Bencével közösen létrehoztuk a BMW Rotary Club-ot.
A cél az volt, hogy CSAK BMW kedvelő értelmes, írástudó tagot tömörítsünk. Néhányan már erről a fórumról is tagok a csoportban. Azért választottuk a facebook-ot mert a tartalommegosztás és a hozzászólások is könnyebben kezelhetőek. A csoport moderált és hülyéktől mentes, örülnék neki ha az itteni szakértők beszállnának a tagok közé.

A facebook keresőben BMW Rotary Club néven megtaláljátok.

Ha csoport szabályt sértene a bejegyzés kérlek moderáljátok.

Üdv
Afterdark

Jöhetek?

Jöttem! :D :facepalm:

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.01. 23:11

bendegúz írta:
bendegúz írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

Évekig folyamatosan szűrtem a netet ritka BMW alkatrészek után, emaitt tucatnyi facebookos BMW csoportban voltam tag. Rettenetes volt a sötétség, irigység, ostobaság, pár hónapja kiléptem mindből és Kanyó Bencével közösen létrehoztuk a BMW Rotary Club-ot.
A cél az volt, hogy CSAK BMW kedvelő értelmes, írástudó tagot tömörítsünk. Néhányan már erről a fórumról is tagok a csoportban. Azért választottuk a facebook-ot mert a tartalommegosztás és a hozzászólások is könnyebben kezelhetőek. A csoport moderált és hülyéktől mentes, örülnék neki ha az itteni szakértők beszállnának a tagok közé.

A facebook keresőben BMW Rotary Club néven megtaláljátok.

Ha csoport szabályt sértene a bejegyzés kérlek moderáljátok.

Üdv
Afterdark

Jöhetek?

Jöttem! :D :facepalm:

Khhhm, nem látlak feliratkozva! :roll:

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.03. 18:31

INA feszítő és vezetőgörgő vállalható minőségű?

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.03. 23:11

ST1 írta:INA feszítő és vezetőgörgő vállalható minőségű?

Eddig nem volt panasz rá, tehát igen.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: ST1
Értékelés: 4.76%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.08. 12:07

Sziasztok,

eltörtem az olajszűrő sapkáját tegnap olajcseréléskor basszus. A francba tudták így ráhúzni... meg hát ja, béna voltam. Nincs véletlen valakinek elfekvőbe egy? M57 525D 2003. :facepalm:

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.10. 18:29

Üdv Urak!

Budpesten vagy környékén igényes, nem összecsapva dolgozó, gyári színnel dolgozó kárpitost, bőrfelújítót keresek.
Bozza-ra érdemes csak menni, vagy találni azért Pest környékén is? Átbújtam az összes cég oldalát, képeken mind szép, de esetleg ha van valakinek pozitív(negatív=ide ne) tapasztalata, kérem ossza meg velem. Nem agyon használt ülésekről lenne szó, hátsókat nem is kéne bánatni, ezért is fontos a szín. Láttam már ezt azt..
Előre is köszönöm!

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.11. 11:29

Szabi8 írta:Üdv Urak!

Budpesten vagy környékén igényes, nem összecsapva dolgozó, gyári színnel dolgozó kárpitost, bőrfelújítót keresek.
Bozza-ra érdemes csak menni, vagy találni azért Pest környékén is? Átbújtam az összes cég oldalát, képeken mind szép, de esetleg ha van valakinek pozitív(negatív=ide ne) tapasztalata, kérem ossza meg velem. Nem agyon használt ülésekről lenne szó, hátsókat nem is kéne bánatni, ezért is fontos a szín. Láttam már ezt azt..
Előre is köszönöm!


Hali!
Imco kolléga ajánlott múltkorában valakit. Az inkább bp. környéke volt. Írj neki pü-t.

Szerk.: visszakerestem Neked:
- Imco ezt ajánlotta: nyereg.hu
- másik opció: "Így van,vitya a mágus. http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015 ... er_festes/
Elvileg még ez a száma,a 16. kerületben rendel:30/5407820"

Van olyan, hogy kormány bőrözés topik. Több infót ott találsz, ha visszaolvasol.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek leslie az itt látható tagok köszönték meg: Szabi8
Értékelés: 4.76%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.11. 23:43

Szabi8 írta:Üdv Urak!

Budpesten vagy környékén igényes, nem összecsapva dolgozó, gyári színnel dolgozó kárpitost, bőrfelújítót keresek.
Bozza-ra érdemes csak menni, vagy találni azért Pest környékén is? Átbújtam az összes cég oldalát, képeken mind szép, de esetleg ha van valakinek pozitív(negatív=ide ne) tapasztalata, kérem ossza meg velem. Nem agyon használt ülésekről lenne szó, hátsókat nem is kéne bánatni, ezért is fontos a szín. Láttam már ezt azt..
Előre is köszönöm!

Ahogy javasolta Leslie. nyereg.hu > kapcsolat, és az ifjabbat hívd. Fullon vannak mindig melóval, de gyönyörű, panaszmentes a munkájuk!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Imco az itt látható tagok köszönték meg: 2 Papi, Szabi8
Értékelés: 9.52%

Re: Minden, amit mondani akarsz...

2018.06.13. 22:25

Üdv!

A rail cső csatlakozó- és olajcsere óta (a napi 240 km és a + hétvége miatt) 3.000 km-t tettem meg az autóval, ezalatt olajfogyasztás 0 és még mindig átlátszó az olaj. Hibakód nincs, minden tankolás OMV kúton, mindig nyakig tankolva, így számítva a fogyasztás: 5.23 liter, gép szerint 5,3. Tehát elégedett vagyok az autóval.
Viszont ismét rángat a motor: alapjáraton, álló helyzetben nagyon kicsiket, nem is zavaró, néha egyet-egyet ránt. Viszont lassuláskor (sebességben, gáz felengedve, vagy kuplung benyomva, vagy kivéve üresbe, az mindegy), megállás előtti pár (kb 20) méteren folyamatosan rángatózik a motor. Amint az autó megáll, ismét csak néha ránt egyet-egyet, vagy azt sem.
Menet közben csak addig érezni egy-két rángatást, még üzemmeleg nem lesz, utána egyáltalán nem.
Folyamatos menet közben, normál gyorsításkor, vagy váltáskor egyáltalán nem füstöl, viszont néha (naponta egyszer, vagy 2 naponta egyszer) előfordul padlógázas gyorsítás, ilyenkor kb 4-5000-es fordulat fölött, nagy füstöt ereget. Nem korom feketét, hogy látni sem lehet mögötte, hanem nagy mennyiségűt, de úgymond ritka füstöt (lehet látni a mögöttem jövőket, de mindkét sávot beteríti). Inkább sötét barnás-szürkés, mint sem a gőzmozdony szerű koromfekete. Mint írtam, hibakód nincs, diagnosztikai értékek jók, porlasztók nemrég lettek tisztítva, majd teljes tesztelésen estek át és mind a 6 minden eredménye zöld pipás, megfelelő.
Találkozott már valaki ilyennel, valakinek van ötlete, mi lehet a baj?
Hozzászólás küldése

VigLink badge