Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: első lámpa hiba

2017.05.22. 21:53

Eddy5589 írta:Sziasztok!

Segítséget kérek fényszóró ügyben!
Pre-facelift Hella, sárga indexel lámpa van az autóban. A baloldali nagyon párásodik, ezért vettem egy Depo utángyártottat.
Szép, de fura, hogy a magasságállítása nem működik, pedig megy benne a motor, hallani.
Egyébként meg ma ez is elkezdett párásodni. Csalódtam benne, duplán.

Szóval a kérdés az, hogy az eredeti lámpákat fel lehet-e úgy újítani, hogy ne párásodjon, beleértve az állító műanyagok cseréjét?
Mit kell hozzá venni?
Tudja-e valaki, hogy mi okozza a párásodást?
Mire való a levegőző cső, hogy kéne működnie?

Köszi:
Attila

Szevasz!
Persze,hogy fel lehet újitani.Olvass vissza a topicban,minden le van irva.A párásodást beázás okozza,rossz a tömitettség a lámpa körül.A belekerült viz "igy párolog el".Gondolj a fürdöszobaablakra ha zuhanyoztál 8)
A levegözö csö pont ezért van,hogy HA nem ázik be a lámpa,akkor szellöztet.Sok vizmennyiséggel azonban nem tud megküzdeni.
Nézd meg,hogy nem tömödött-e el a levegözö csö,por sár levél,pókbeszötte,stb 8)
Ha a levegözö csö tiszta,akkor beázik a lámpa.
Üdv 8)

Re: első lámpa hiba

2017.07.13. 19:49

Üdv

Tudja esetleg valaki bombolo Dani közvetlen elérhetőségét?

Re: első lámpa hiba

2017.07.13. 19:58

rockolo77 írta:Üdv

Tudja esetleg valaki bombolo Dani közvetlen elérhetőségét?

A honlapján (mobilgumi.hu) lévő mobilszám nem elég közvetlen?

Re: első lámpa hiba

2017.07.13. 20:31

PeterE39 írta:
rockolo77 írta:Üdv

Tudja esetleg valaki bombolo Dani közvetlen elérhetőségét?

A honlapján (mobilgumi.hu) lévő mobilszám nem elég közvetlen?

Nem nekem kell, ismerősöm hívta azt a számot, de nem tudtak neki segíteni lámpa javítással kapcsolatban.

Re: első lámpa hiba

2017.07.14. 17:58

rockolo77 írta:Üdv

Tudja esetleg valaki bombolo Dani közvetlen elérhetőségét?


Ezt a számot próbáld meg: 20/3215290

Ezt a hozzászólást a szerzőnek handgeschaltet az itt látható tagok köszönték meg: rockolo77
Értékelés: 4.76%

Re: első lámpa hiba

2017.07.24. 23:23

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy az autót úgy vettem törött állítókkal(mind két facelift lámpa) így érthető módon maga elé világít az autó.De annyira,hogy sz.rt se látok este. Ideiglenesen odáig fajultam,hogy kiékeltem a lámpatesteket alulról.elvileg felfelé világítanának de semmi. ugyan olyan rossz mint előtte. Maga elé világít és a fény valahogy szertefoszlik. Mi lehet a baj? Foncsor? Az izzók emelt fényű phillips H7-es izzók.

Re: első lámpa hiba

2017.07.27. 22:19

saphy írta:Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy az autót úgy vettem törött állítókkal(mind két facelift lámpa) így érthető módon maga elé világít az autó.De annyira,hogy sz.rt se látok este. Ideiglenesen odáig fajultam,hogy kiékeltem a lámpatesteket alulról.elvileg felfelé világítanának de semmi. ugyan olyan rossz mint előtte. Maga elé világít és a fény valahogy szertefoszlik. Mi lehet a baj? Foncsor? Az izzók emelt fényű phillips H7-es izzók.

Ha kívülről minden oké, akkor foncsor, általában az a bajuk.

Re: első lámpa hiba

2017.07.27. 22:23

Valaki tud ajánlani egy hozzáèrtő embert aki szèt tudja szedni? Esetleg foncsorozna is!?

Re: első lámpa hiba

2017.07.27. 22:34

saphy írta:Valaki tud ajánlani egy hozzáèrtő embert aki szèt tudja szedni? Esetleg foncsorozna is!?

www.mobilgumi.hu , https://www.karosszeriaautofoliazas.hu/ ... ap-design/

Re: első lámpa hiba

2017.12.16. 01:16

Sziasztok!
2003-as 520i touring bal első helyzetjelzője nem világít.
Izzóhiba? De ha izzó akkor komputernek jeleznie kellene tudtommal?
Mi lehet? És mi lehet a megoldás?
Segitségtek előre is köszönöm! :)

Re: első lámpa hiba

2017.12.17. 19:54

Hunnia írta:Sziasztok!
2003-as 520i touring bal első helyzetjelzője nem világít.
Izzóhiba? De ha izzó akkor komputernek jeleznie kellene tudtommal?
Mi lehet? És mi lehet a megoldás?
Segitségtek előre is köszönöm! :)

Pl. utólagos a xenon és le lett tiltva, hogy jelezze a hibát.
De akármi is lehet.
Így első nekifutásra cseréld ki a B-J izzókat.
Ha a jobb nem világit utána, akkor akár izzó hiba is lehet! ;) :)
Ha továbbra is a bal a rossz akkor trafó, KH, akármi.
Gyújtás és lámpa nélkül operálj, mert agyon ver a sok-sok voltocska! :)

Re: első lámpa hiba

2017.12.20. 10:45

Imco írta:
Hunnia írta:Sziasztok!
2003-as 520i touring bal első helyzetjelzője nem világít.
Izzóhiba? De ha izzó akkor komputernek jeleznie kellene tudtommal?
Mi lehet? És mi lehet a megoldás?
Segitségtek előre is köszönöm! :)

Pl. utólagos a xenon és le lett tiltva, hogy jelezze a hibát.
De akármi is lehet.
Így első nekifutásra cseréld ki a B-J izzókat.
Ha a jobb nem világit utána, akkor akár izzó hiba is lehet! ;) :)
Ha továbbra is a bal a rossz akkor trafó, KH, akármi.
Gyújtás és lámpa nélkül operálj, mert agyon ver a sok-sok voltocska! :)

Köszi Imi a hozzászólást, ezt eltesszük máskorra. :mrgreen:
Viszont annyiban igaza van Iminek, hogy cseréld meg a két helyzetjelző izzót és kiderül, hogy izzzó hiba-e.

Re: első lámpa hiba

2017.12.29. 20:31

Szevasztok!

http://tuninglampak.unas.hu/spd/whc-39- ... er-indexes

Erről van valakinek véleménye? Most rendeltem egy párt, elég csábító áruk van. Egy facelift előtti projektoros xenonra kerül fel.

Re: első lámpa hiba

2017.12.29. 21:18

tomi520 írta:Szevasztok!

Erről van valakinek véleménye? Most rendeltem egy párat, elég csábító áruk van. Egy facelift előtti projektoros xenonra kerül fel.


Konkrétan nekem pont erről nincs, de a beépítésnél készülj fel, hogy itt-ott sorjázni kell, rosszabb esetben faragni picit.
Fényszóróházra rögzítő füleket is lehet be kell kicsit faragni, hogy rámenjen és ne törjön a feszüléstől, de nem biztos.
A másik fontos, hogy egy gyári búratömítés lehet nem ártana neki, mert egyébként 95%, hogy a csere után párásodni fog.

Végül pedig, ha valóban szép és igényes megjelenést akarsz, az összes izzó színhőmérsékletét egységesítsd, mert nagyon gagyin tud kinézni a fehér (6000K) kör helyzetjelző, fehéres (4200K) xenon tompított és a sárgás (2700K) távolsági.
Itt az utcákon van egy pár ilyen, hát egyáltalán nem vagány, ahogy a tulaj szeretné, bár ez nekik lehet nem esik le az "embléma" mögül.
:szerintem

Re: első lámpa hiba

2017.12.30. 02:12

tomi520 írta:Szevasztok!

http://tuninglampak.unas.hu/spd/whc-39- ... er-indexes

Erről van valakinek véleménye? Most rendeltem egy párt, elég csábító áruk van. Egy facelift előtti projektoros xenonra kerül fel.

Ha már megrendelted, akkor mi a kérdés?
Ha figyelmesen olvasgattál itt, feltűnhetett, hogy itt a klubban nem nagyon szeretjük az efféle "tuning" cuccokat. Meghagyjuk a fészbúk aljának. Amúgy készülj fel, hogy összesen kb. 15 órát fognak világítani az éndzsölájszok, aztán egyesével kezdenek kihunyni benne a ledek. Eddig még mindenki köpködött tőle aki jött gyári lámpáért.

Re: első lámpa hiba

2017.12.30. 12:10

Gallaca írta:
tomi520 írta:Szevasztok!

http://tuninglampak.unas.hu/spd/whc-39- ... er-indexes

Erről van valakinek véleménye? Most rendeltem egy párt, elég csábító áruk van. Egy facelift előtti projektoros xenonra kerül fel.

Ha már megrendelted, akkor mi a kérdés?
Ha figyelmesen olvasgattál itt, feltűnhetett, hogy itt a klubban nem nagyon szeretjük az efféle "tuning" cuccokat. Meghagyjuk a fészbúk aljának. Amúgy készülj fel, hogy összesen kb. 15 órát fognak világítani az éndzsölájszok, aztán egyesével kezdenek kihunyni benne a ledek. Eddig még mindenki köpködött tőle aki jött gyári lámpáért.


Ha addig nem találkozik valami jóérzésű emberrel, aki az elvakításért cserébe kiszáll az első közös pirosnál és töri össze fényszóróstól az egész sz*rt. :roll:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: első lámpa hiba

2018.01.12. 22:54

Tud valaki ajánlani helyet, ahol jól és tartósan foncsoroznak?
Vettem a www.mobilgumi.hu-ról két felújított foncsort méregdrágán ( :facepalm: ), ami akkor frankó is volt, de bő egy év után megint úgy látok vele, mintha két halovány gyertya pislákolna elöl. :sírás:
Nem szeretném évente ezt játszani, van valakinek jó tapasztalata másik hellyel? :help2

Re: első lámpa hiba

2018.01.12. 23:37

bzsoltie írta:Tud valaki ajánlani helyet, ahol jól és tartósan foncsoroznak?
Vettem a http://www.mobilgumi.hu-ról két felújított foncsort méregdrágán ( :facepalm: ), ami akkor frankó is volt, de bő egy év után megint úgy látok vele, mintha két halovány gyertya pislákolna elöl. :sírás:
Nem szeretném évente ezt játszani, van valakinek jó tapasztalata másik hellyel? :help2

Én a garancia autólámpa boltban csináltattam, http://www.garancia2000.hu/ 3 év után még jó. 3500/db volt. Mindamellett, hogy az Asszony kocsijában kb 1,5-2 éve van Danitól származó foncsorú lámpa, és még az is tökéletes.

Re: első lámpa hiba

2018.04.26. 09:39

Sziasztok!
2001-es evjaratu E39-be kiégett az AngelEye izzom(nem xenon-os). Nem tudja valaki milyen típusú égő kellene bele? Sajnos a Bardi autonal nem tudtak segíteni a tipus meghatarozasanal... Ahogy lattam a neten nemsokkal drágább ha "pipával" együtt megveszem, mert elég problémás kivenni az égőt a foglalatából.

Előre is köszönöm.

üdv.:
superbutt

Re: első lámpa hiba

2018.04.26. 11:07

Sziasztok, kicsit érdek szagú a dolog, hogy hónapok után most mutatkoztam be két perccel ezelőtt a bemutatkozó topicban, és már agresszívan tolom a kérdéseket, ezért előre exkuzálom magam! :-)

Segítséget szeretnék kérni, az lenne a kérdésem, hogy facelift utáni komplett első lámpa csereszabatos a facelift előtti front lámpatesttel?
Eredeti használt Hella lámpatestekről lenne szó.


Köszönöm előre a válaszokat

Üdv:

Balazs
Hozzászólás küldése

VigLink badge