Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: első lámpa hiba

2016.04.30. 21:12

Hello!van egy olyan problemam hogy ha felkapcsolom a lampat akkor folyamatosan vilagit a fenyszoro hiaba huzom a kart akkor mikor meghuzom elalszik de elengedem vilagit tovabb azt egyszer csak magatol valamikor kikapcsol de valamikor magatol is bekapcsol!olvastam hogy ez az lcm modul szokott lenni. Ez az auto 2002 es akkor lcm III modul kell hozza?es ha veszek egyet akkor azt fol kell programozni az autora vagy eleg csak osszedugni a csatikat azt kesz?

Re: első lámpa hiba

2016.04.30. 22:04

Adam88 írta:Hello!van egy olyan problemam hogy ha felkapcsolom a lampat akkor folyamatosan vilagit a fenyszoro hiaba huzom a kart akkor mikor meghuzom elalszik de elengedem vilagit tovabb azt egyszer csak magatol valamikor kikapcsol de valamikor magatol is bekapcsol!olvastam hogy ez az lcm modul szokott lenni. Ez az auto 2002 es akkor lcm III modul kell hozza?es ha veszek egyet akkor azt fol kell programozni az autora vagy eleg csak osszedugni a csatikat azt kesz?

Irányjelző kapcsolót vegyél, az döglött meg jó eséllyel. De diaggal tutira ki lehet szűrni.

Re: első lámpa hiba

2016.05.10. 14:45

Sziasztok!

Tud valaki csongrád-szolnok-békés megyében olyan céget, aki megbízhatóan újít fel gyári xenonos fényszórókat? Szét kellene szedni, felpolírozni és lehet foncsorozni is. Pest sem gon, csak kérdéses, hogy mikor kerül vissza, mert ha sokáig tart, akkor a kasznis lehet magára veszi, hogy más miatt várakozik nála az autóm…Előre is köszönöm!

Re: első lámpa hiba

2016.05.10. 15:08

lackosor6 írta:Sziasztok!

Tud valaki csongrád-szolnok-békés megyében olyan céget, aki megbízhatóan újít fel gyári xenonos fényszórókat? Szét kellene szedni, felpolírozni és lehet foncsorozni is. Pest sem gon, csak kérdéses, hogy mikor kerül vissza, mert ha sokáig tart, akkor a kasznis lehet magára veszi, hogy más miatt várakozik nála az autóm…Előre is köszönöm!

bömbölő Dani

Re: első lámpa hiba

2016.05.10. 15:21

PeterE39 írta:
lackosor6 írta:Sziasztok!

Tud valaki csongrád-szolnok-békés megyében olyan céget, aki megbízhatóan újít fel gyári xenonos fényszórókat? Szét kellene szedni, felpolírozni és lehet foncsorozni is. Pest sem gon, csak kérdéses, hogy mikor kerül vissza, mert ha sokáig tart, akkor a kasznis lehet magára veszi, hogy más miatt várakozik nála az autóm…Előre is köszönöm!

bömbölő Dani


Valami elérhetősége van? :) Köszi!

Re: első lámpa hiba

2016.05.10. 15:24

lackosor6 írta:
PeterE39 írta:
lackosor6 írta:Sziasztok!

Tud valaki csongrád-szolnok-békés megyében olyan céget, aki megbízhatóan újít fel gyári xenonos fényszórókat? Szét kellene szedni, felpolírozni és lehet foncsorozni is. Pest sem gon, csak kérdéses, hogy mikor kerül vissza, mert ha sokáig tart, akkor a kasznis lehet magára veszi, hogy más miatt várakozik nála az autóm…Előre is köszönöm!

bömbölő Dani


Valami elérhetősége van? :) Köszi!

Az ott lévő telefonszám és/vagy email cím nem elég?

Re: első lámpa hiba

2016.05.10. 20:05

PeterE39 írta:
lackosor6 írta:
PeterE39 írta:
lackosor6 írta:Sziasztok!

Tud valaki csongrád-szolnok-békés megyében olyan céget, aki megbízhatóan újít fel gyári xenonos fényszórókat? Szét kellene szedni, felpolírozni és lehet foncsorozni is. Pest sem gon, csak kérdéses, hogy mikor kerül vissza, mert ha sokáig tart, akkor a kasznis lehet magára veszi, hogy más miatt várakozik nála az autóm…Előre is köszönöm!

bömbölő Dani


Valami elérhetősége van? :) Köszi!

Az ott lévő telefonszám és/vagy email cím nem elég?


Elnézést, nem vettem észre, hogy ez egy link. Köszi a segítséget!

Re: első lámpa hiba

2016.05.23. 23:42

Sziasztok e53 esetén első generációs lámpánál létezik, hogy a lámpát nem lehet szétszedni a foncsorozáshoz? Esetleg csere fényszóró van ésszerű áron 2002/10 havi az autóm. Köszönöm a segítséget előre is.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: első lámpa hiba

2016.05.24. 12:50

zoloka80 írta:Sziasztok e53 esetén első generációs lámpánál létezik, hogy a lámpát nem lehet szétszedni a foncsorozáshoz? Esetleg csere fényszóró van ésszerű áron 2002/10 havi az autóm. Köszönöm a segítséget előre is.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

ment a pü :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Schnitzer az itt látható tagok köszönték meg: zoloka80
Értékelés: 4.76%

Re: első lámpa hiba

2016.05.25. 00:18

Schnitzer írta:
zoloka80 írta:Sziasztok e53 esetén első generációs lámpánál létezik, hogy a lámpát nem lehet szétszedni a foncsorozáshoz? Esetleg csere fényszóró van ésszerű áron 2002/10 havi az autóm. Köszönöm a segítséget előre is.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

ment a pü :wink:
Még mindig keresem a megoldást!


"V8 a pokolban is V8"

Re: első lámpa hiba

2016.06.06. 20:19

Sziasztok!

Voltam Daninál aki felújította az első lámpáimat. Most minden állító működik. :) Viszont azóta baromira beázik a jobb oldali lámpám. Ma szétszedtem és kiöntöttem belőle vagy egy fél deci vizet, meg kitörölgettem és éjjel itt pihen az asztalon hogy kiszáradjon. Leszedtem róla egy "valamit", ami olyan mint egy tömítés de a tényleges tömítő résznek csak emléke maradt. A gumi szegély egyszerűen lemállott. Már csak a végén marad pár centi. Lehet ilyet külön kapni? Lehet hogy valóban ettől folyik be a víz, vagy keresgéljek másfelé is?

Itt vannak róla a képek: http://www.kephost.com/rimayt/albums

Gorcsev

Re: első lámpa hiba

2016.06.06. 21:10

gorcsev írta:Sziasztok!

Voltam Daninál aki felújította az első lámpáimat. Most minden állító működik. :) Viszont azóta baromira beázik a jobb oldali lámpám. Ma szétszedtem és kiöntöttem belőle vagy egy fél deci vizet, meg kitörölgettem és éjjel itt pihen az asztalon hogy kiszáradjon. Leszedtem róla egy "valamit", ami olyan mint egy tömítés de a tényleges tömítő résznek csak emléke maradt. A gumi szegély egyszerűen lemállott. Már csak a végén marad pár centi. Lehet ilyet külön kapni? Lehet hogy valóban ettől folyik be a víz, vagy keresgéljek másfelé is?

Itt vannak róla a képek: http://www.kephost.com/rimayt/albums

Gorcsev

Ettől nem ázhat be, ez a géptető és a lámpa közötti rést tömíti. Nekem a fl előtti lámpám az index fölött ázott, a tömítés elvált a műanyagtól. Öntöttem oda színtelen lakkot, attól megállt. Mielőtt megkérded, hogyan derítettem ki: az izzók helyét, szellőzőket ledugóztam, benyomtam a medencébe, az egyik szellőzőjén pedig fújtam. :D

Re: első lámpa hiba

2016.06.07. 09:34

Gallaca írta:
gorcsev írta:Sziasztok!

Voltam Daninál aki felújította az első lámpáimat. Most minden állító működik. :) Viszont azóta baromira beázik a jobb oldali lámpám. Ma szétszedtem és kiöntöttem belőle vagy egy fél deci vizet, meg kitörölgettem és éjjel itt pihen az asztalon hogy kiszáradjon. Leszedtem róla egy "valamit", ami olyan mint egy tömítés de a tényleges tömítő résznek csak emléke maradt. A gumi szegély egyszerűen lemállott. Már csak a végén marad pár centi. Lehet ilyet külön kapni? Lehet hogy valóban ettől folyik be a víz, vagy keresgéljek másfelé is?

Itt vannak róla a képek: http://www.kephost.com/rimayt/albums

Gorcsev

Ettől nem ázhat be, ez a géptető és a lámpa közötti rést tömíti. Nekem a fl előtti lámpám az index fölött ázott, a tömítés elvált a műanyagtól. Öntöttem oda színtelen lakkot, attól megállt. Mielőtt megkérded, hogyan derítettem ki: az izzók helyét, szellőzőket ledugóztam, benyomtam a medencébe, az egyik szellőzőjén pedig fújtam. :D


Nálunk még nincs felállítva a medence. Mehetek hozzád próbálni? :P
Na majd este megpróbálom a kádban. Egy próbát megér.

Re: első lámpa hiba

2016.11.27. 22:50

Sziasztok!

Kezd az agyamra menni a jobb első lámpán! 2001-es xenon. Vagy világít, vagy nem. Kb. 2 hónapja kezdte, azt hittem meghalt az 1 éves izzóm, de nem, mert másnap már világított. Gondoltam, biztos valami érintkezési zavar. Megvizsgáltam a foglalatot, picit égett volt, ezért vettem zsír új kínait :facepalm: . Persze ezeken a kínai szarokon mindenféle csati van, csak olyan nem, amilyen kellene, ezért sorkapoccsal összekötöttem a vezetékeket. Nem világított! Megvizsgáltam az izzót, az érintkezési pontnál égett volt, megcsiszoltam, és lám, világított. Másnap elölről kezdte a sztorit. Már drót daraboktól kezdve az alufólián át mindennel kitömtem, de ideig óráig tartott. Most olyan megoldást találtam ki, hogy oldalról megfúrtam a foglalatot az érintkezőnél, és betekertem egy kis csavart, hogy odafeszítse az izzó falának az érintkezőt. Nem jó, vagy világít, vagy nem. Kérdésem, tuti, hogy meghalt a trafóm, vagy akad még olyan megoldás, amit kipróbáljak? Előre is köszi!

Re: első lámpa hiba

2016.11.27. 23:05

Csongi írta:Sziasztok!

Kezd az agyamra menni a jobb első lámpán! 2001-es xenon. Vagy világít, vagy nem. Kb. 2 hónapja kezdte, azt hittem meghalt az 1 éves izzóm, de nem, mert másnap már világított. Gondoltam, biztos valami érintkezési zavar. Megvizsgáltam a foglalatot, picit égett volt, ezért vettem zsír új kínait :facepalm: . Persze ezeken a kínai szarokon mindenféle csati van, csak olyan nem, amilyen kellene, ezért sorkapoccsal összekötöttem a vezetékeket. Nem világított! Megvizsgáltam az izzót, az érintkezési pontnál égett volt, megcsiszoltam, és lám, világított. Másnap elölről kezdte a sztorit. Már drót daraboktól kezdve az alufólián át mindennel kitömtem, de ideig óráig tartott. Most olyan megoldást találtam ki, hogy oldalról megfúrtam a foglalatot az érintkezőnél, és betekertem egy kis csavart, hogy odafeszítse az izzó falának az érintkezőt. Nem jó, vagy világít, vagy nem. Kérdésem, tuti, hogy meghalt a trafóm, vagy akad még olyan megoldás, amit kipróbáljak? Előre is köszi!


Cseréld fel a trafókat. Ha a hiba marad a jobb oldalon akkor nem a trafó a hibás.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek 491523 az itt látható tagok köszönték meg: Csongi
Értékelés: 4.76%

Re: első lámpa hiba

2017.04.29. 00:35

Üdv!

A múlt hétvégén kinőgyógyászkodtam a szintező műanyagokat, ez eddig rendben is lenne, de valami korábbi beavatkozás során megnyúlt, illetve elvált a magasságállító fogaskerék belseje a tengelytől, ezáltal mozog kissé.
Járt már valaki így?
Próbáltam megmelegítani, de nem lett elég erős a kötés. Még egy megoldásként kétkomponensű műgyantás cuccal lehet, hogy megpróbálom visszaerősíteni...

Re: első lámpa hiba

2017.04.29. 13:04

Sziasztok! Valaki tud segíteni, ki foglalkozik E39 FL lámpa búra leszedéssel, Kecskemét és környéke, vagy Pest déli részén? Minden megvan a lámpához amit cserélni akarok benne, csak hőlégfúvóval nem bírom szét szedni, nem engedi a ragasztó... Előre is köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

Re: első lámpa hiba

2017.04.29. 14:23

masterwolf001 írta:Sziasztok! Valaki tud segíteni, ki foglalkozik E39 FL lámpa búra leszedéssel, Kecskemét és környéke, vagy Pest déli részén? Minden megvan a lámpához amit cserélni akarok benne, csak hőlégfúvóval nem bírom szét szedni, nem engedi a ragasztó... Előre is köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Nem lehet, hogy 2002. 06. utáni?
Egyébként: mobilgumi.hu Dani segít.

Re: első lámpa hiba

2017.05.04. 13:54

BMWFUN írta:
masterwolf001 írta:Sziasztok! Valaki tud segíteni, ki foglalkozik E39 FL lámpa búra leszedéssel, Kecskemét és környéke, vagy Pest déli részén? Minden megvan a lámpához amit cserélni akarok benne, csak hőlégfúvóval nem bírom szét szedni, nem engedi a ragasztó... Előre is köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Nem lehet, hogy 2002. 06. utáni?
Egyébként: mobilgumi.hu Dani segít.

Szia, köszönöm szépen a segítséget, de sikerült megoldanom! Most már tökéletes ;)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

Re: első lámpa hiba

2017.05.22. 21:15

Sziasztok!

Segítséget kérek fényszóró ügyben!
Pre-facelift Hella, sárga indexel lámpa van az autóban. A baloldali nagyon párásodik, ezért vettem egy Depo utángyártottat.
Szép, de fura, hogy a magasságállítása nem működik, pedig megy benne a motor, hallani.
Egyébként meg ma ez is elkezdett párásodni. Csalódtam benne, duplán.

Szóval a kérdés az, hogy az eredeti lámpákat fel lehet-e úgy újítani, hogy ne párásodjon, beleértve az állító műanyagok cseréjét?
Mit kell hozzá venni?
Tudja-e valaki, hogy mi okozza a párásodást?
Mire való a levegőző cső, hogy kéne működnie?

Köszi:
Attila
Hozzászólás küldése

VigLink badge