Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: első lámpa hiba

2014.02.06. 18:23

Szia!

Köszi a választ. Bocsi a késői reakcióért, de az utóbbi időben nagyon el voltam havazva. Mint utóbb kiderült maga a lámpa esett szét és ezért mozgott a búra mögötti egész lámpatest. Ez szét lett szedve és újra összerakva, és így megoldódott a probléma.

Másik gikszer vizsga után:
Most hogy kivettem belőle az utólag beszerelt xenon-t, a "sima" égőkkel szinte semmit nem lehet látni éjszaka. Esetleg van valakinek ezzel tapasztalata, mi okozhatja ezt a nagyon gyenge fényerősséget? Lehet a lámpa kialakítása miatt lenne, hogy hagyományos égővel nem adja le azt a fényerősséget amit kellene? Nem hiszem hogy így gurult ki a kocsi a gyárból, hogy esti vezetéshez éjjellátó készüléket adtak volna hozzá...
A lámpa magassága be lett állítva, ezzel nem szabadna gondnak lennie, viszont hogy nagyon gyenge a fényszóróim erőssége az már nagyon nem tuti...

A xenon megoldás első körben nagyon jónak tűnt, de egy rövidebb beszélgetés a vizsgabiztossal, megtudtam hogy az utólagbeszerelet xenon-os autókat sorra küldik be műszaki vizsgáztatni a rend éber őrei... Így arra jutottam, amennyiben lehetséges valahogy javítani az eredeti felálláson, akkor azt próbálnám meg először, ha nem akkor pedig megy vissza bele a xenon.


Jerry írta:
superbutt írta:Sziasztok,

a héten viszem a kocsit KPM-re() műszakiztatni, természetesen most esett szét a lámpaburám. Valakinek esetleg valami tipp, hogy mit lehetne tenni azzal az első lámpával, amiben lötyög az égő foglalatostól? Utólag beszerelt xenon van benne, amit természetesen addig ki lehet venni, de az a baj h a lámpa fény szórási beállításánál egy centi híján nem tudja azt az értéken produkálni amit neki kellene. Valamit ki kellene gyorsan találjak, ami költséghatékony megoldás lenne és nem kerülne sok száz ezer forintba...(gondolok itt egy új lámpatest vásárlására)
Várok minden ötletet. Csütörtökig még van időm, mert akkor jön el a nagy nap. :)

superbutt

Én kicserélném a helyedben a törött fényszóróállító műanyag pöcköket.
Valami ilyesmi:
Kép

Re: első lámpa hiba

2014.02.06. 21:31

superbutt írta:Szia!

Köszi a választ. Bocsi a késői reakcióért, de az utóbbi időben nagyon el voltam havazva. Mint utóbb kiderült maga a lámpa esett szét és ezért mozgott a búra mögötti egész lámpatest. Ez szét lett szedve és újra összerakva, és így megoldódott a probléma.

Másik gikszer vizsga után:
Most hogy kivettem belőle az utólag beszerelt xenon-t, a "sima" égőkkel szinte semmit nem lehet látni éjszaka. Esetleg van valakinek ezzel tapasztalata, mi okozhatja ezt a nagyon gyenge fényerősséget? Lehet a lámpa kialakítása miatt lenne, hogy hagyományos égővel nem adja le azt a fényerősséget amit kellene? Nem hiszem hogy így gurult ki a kocsi a gyárból, hogy esti vezetéshez éjjellátó készüléket adtak volna hozzá...
A lámpa magassága be lett állítva, ezzel nem szabadna gondnak lennie, viszont hogy nagyon gyenge a fényszóróim erőssége az már nagyon nem tuti...

A xenon megoldás első körben nagyon jónak tűnt, de egy rövidebb beszélgetés a vizsgabiztossal, megtudtam hogy az utólagbeszerelet xenon-os autókat sorra küldik be műszaki vizsgáztatni a rend éber őrei... Így arra jutottam, amennyiben lehetséges valahogy javítani az eredeti felálláson, akkor azt próbálnám meg először, ha nem akkor pedig megy vissza bele a xenon.


Jerry írta:
superbutt írta:Sziasztok,

a héten viszem a kocsit KPM-re() műszakiztatni, természetesen most esett szét a lámpaburám. Valakinek esetleg valami tipp, hogy mit lehetne tenni azzal az első lámpával, amiben lötyög az égő foglalatostól? Utólag beszerelt xenon van benne, amit természetesen addig ki lehet venni, de az a baj h a lámpa fény szórási beállításánál egy centi híján nem tudja azt az értéken produkálni amit neki kellene. Valamit ki kellene gyorsan találjak, ami költséghatékony megoldás lenne és nem kerülne sok száz ezer forintba...(gondolok itt egy új lámpatest vásárlására)
Várok minden ötletet. Csütörtökig még van időm, mert akkor jön el a nagy nap. :)

superbutt

Én kicserélném a helyedben a törött fényszóróállító műanyag pöcköket.
Valami ilyesmi:
Kép

Búra polírozás, és foncsorozás segíthet.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Re: első lámpa hiba

2014.02.11. 10:55

PeterE39 írta:Búra polírozás, és foncsorozás segíthet.

Mind a kettő megvolt és semmit nem javított a lámpa fényerősségén, csak a pozícionálásában....

Re: első lámpa hiba

2014.02.11. 18:50

superbutt írta:
PeterE39 írta:Búra polírozás, és foncsorozás segíthet.

Mind a kettő megvolt és semmit nem javított a lámpa fényerősségén, csak a pozícionálásában....


Akkor nincs más hátra mint előre... :lol:

Kép

Re: első lámpa hiba

2014.02.11. 21:02

superbutt írta:
PeterE39 írta:Búra polírozás, és foncsorozás segíthet.

Mind a kettő megvolt és semmit nem javított a lámpa fényerősségén, csak a pozícionálásában....


Én is megcsináltattam, nálam komoly javulást hozott,
nem lehet, hogy az izzó használódott el?

Re: első lámpa hiba

2014.02.15. 01:25

Épp darabokban vannak az első lámpáim (fl előtti halogének), várom a fényszóróállító pöcköket. Ha már így szétszedtem őket mi az, amit még esetleg érdemes megcsinálni rajtuk? Miért jön hülye zúgó hang a motortérből, ha kiszerelt fényszóróval adom rá a gyújtást?

Re: első lámpa hiba

2014.02.15. 17:58

odus írta:
superbutt írta:
PeterE39 írta:Búra polírozás, és foncsorozás segíthet.

Mind a kettő megvolt és semmit nem javított a lámpa fényerősségén, csak a pozícionálásában....


Én is megcsináltattam, nálam komoly javulást hozott,
nem lehet, hogy az izzó használódott el?

Nemtom hogy egy izzó elhasználódhat-e vagy nem, de max kicserélem őket.
Érdekes a dolog mert amikor kiveszem az izzót és úgy nézem meg a fényét erősnek tűnik, viszont mikor beteszem, akkor már kevésbé. És a búra nincs bemattulva sem vészesen összekarcolódva....

Re: első lámpa hiba

2014.02.15. 22:14

superbutt írta:
odus írta:
superbutt írta:
PeterE39 írta:Búra polírozás, és foncsorozás segíthet.

Mind a kettő megvolt és semmit nem javított a lámpa fényerősségén, csak a pozícionálásában....


Én is megcsináltattam, nálam komoly javulást hozott,
nem lehet, hogy az izzó használódott el?
Nemtom hogy egy izzó elhasználódhat-e vagy nem, de max kicserélem őket.
Érdekes a dolog mert amikor kiveszem az izzót és úgy nézem meg a fényét erősnek tűnik, viszont mikor beteszem, akkor már kevésbé. És a búra nincs bemattulva sem vészesen összekarcolódva....

És a tükröt megfoncsoroztattad?

Re: első lámpa hiba

2014.02.15. 22:21

Gallaca írta:És a tükröt megfoncsoroztattad?

Jó kérdés, a műanyag foncsorokat(kettőt lámpánként) elvileg kicserélték. Ezek a foncsorok nem csak a lámpa állításáért felelősek?

 ! Jerry írta:
Próbáld meg a hozzászólásaidat az idézett szöveg alá és ne felé írni, csakúgy mint a többi fórumtárs! Köszi! 8)

Re: első lámpa hiba

2014.02.15. 22:26

superbutt írta:Jó kérdés, a műanyag foncsorokat(kettőt lámpánként) elvileg kicserélték. Ezek a foncsorok nem csak a lámpa állításáért felelősek?

Nem! A parabolatükröket kell megfoncsoroztatni, a lámpában, ha bemattulnak. A foncsorozás a fényszóró tükrének, tükröző réteggel történő bevonása. Ha bemattul a tükör, nem jön ki a fény a lámpából. Ezért nem látsz.
http://www.foncsorozas.hu/

Re: első lámpa hiba

2014.02.16. 11:40

Köszi az infót. Már csak egy embert kell keressek, aki majd szétszedi a lámpámat... :)

Gallaca írta:
superbutt írta:Jó kérdés, a műanyag foncsorokat(kettőt lámpánként) elvileg kicserélték. Ezek a foncsorok nem csak a lámpa állításáért felelősek?

Nem! A parabolatükröket kell megfoncsoroztatni, a lámpában, ha bemattulnak. A foncsorozás a fényszóró tükrének, tükröző réteggel történő bevonása. Ha bemattul a tükör, nem jön ki a fény a lámpából. Ezért nem látsz.
http://www.foncsorozas.hu/

első lámpa hiba

2014.02.16. 12:24

http://www.mobilgumi.hu ő megoldja neked az egészet. Szétszedés foncsorozás összerakás.


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: superbutt
Értékelés: 4.76%

Re: első lámpa hiba

2014.02.17. 14:25

Ha a foncsor még viszonylag szép, csak van rajta néhány folt (beázott és rászáradtak a vízcseppek), akkor van valamilyen módszer amivel le lehet törölni őket úgy, hogy nem sértem meg a felületet?

Re: első lámpa hiba

2014.02.17. 22:58

bfoto írta:Ha a foncsor még viszonylag szép, csak van rajta néhány folt (beázott és rászáradtak a vízcseppek), akkor van valamilyen módszer amivel le lehet törölni őket úgy, hogy nem sértem meg a felületet?

Ha nincs beborítva cseppekkel, szerintem ne érj hozzá, mert egyből meglátszik rajta. Ha nagyon hozzá akarsz nyúlni, vileda mikroszálas kendővel tedd, de azzal is nagyon gyengéd legyél, mert megbánod.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: bfoto
Értékelés: 4.76%

Re: első lámpa hiba

2014.02.22. 18:38

Mi a tapasztalat, facelift előtti fényszóróknál mikor rakom össze mennyira tanácsos betekerni a fényszóróállítókat? Utána gondolom kell még rajtuk igazítani, csak mégis kb. milyen magasan legyenek a motoros állítóhoz viszonyítva kiindulásként?

Re: első lámpa hiba

2014.02.25. 20:05

Hahó! A fényszóró műanyag házából, hogyan tudom kivenni azt a két ,,tekerőt" menetes szárastól, amivel a vetítést tudom beállítania lámpa hátulján?

Re: első lámpa hiba

2014.05.11. 22:25

Urak, kezdő révén gondolom láma kérdés touring csomagtér ajtóban a baloldali ledes egység nem világít. Javítható vagy komplett csere kell?

Re: első lámpa hiba

2014.05.11. 22:30

zoloka80 írta:Urak, kezdő révén gondolom láma kérdés touring csomagtér ajtóban a baloldali ledes egység nem világít. Javítható vagy komplett csere kell?

Kérdés hogy a lámpa rosz vagy a vezeték szakadt az ajtó pántnál?

Tapatalk-kal küldve az én SM-T210-el

Re: első lámpa hiba

2014.05.11. 22:47

admin írta:
zoloka80 írta:Urak, kezdő révén gondolom láma kérdés touring csomagtér ajtóban a baloldali ledes egység nem világít. Javítható vagy komplett csere kell?

Kérdés hogy a lámpa rosz vagy a vezeték szakadt az ajtó pántnál?

Tapatalk-kal küldve az én SM-T210-el

Nem tudtam, hogy a csomagtérajtóban lehet "első lámpa hiba"! :mrgreen:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 2 admin, zoloka80
Értékelés: 9.52%

Re: első lámpa hiba

2014.05.11. 22:55

Gallaca írta:
admin írta:
zoloka80 írta:Urak, kezdő révén gondolom láma kérdés touring csomagtér ajtóban a baloldali ledes egység nem világít. Javítható vagy komplett csere kell?

Kérdés hogy a lámpa rosz vagy a vezeték szakadt az ajtó pántnál?

Tapatalk-kal küldve az én SM-T210-el

Nem tudtam, hogy a csomagtérajtóban lehet "első lámpa hiba"! :mrgreen:

Manapság minden megtörténhet! Kolléga a szabályt se olvasta mert akkor legalább azt tudná hogy nem írjuk be több helyre a kérdést!!

Tapatalk-kal küldve az én SM-T210-el

Ezt a hozzászólást a szerzőnek admin az itt látható tagok köszönték meg: 2 Gallaca, zoloka80
Értékelés: 9.52%
Hozzászólás küldése

VigLink badge