Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2007.08.30. 20:41

a fényszórók gyűrűsek már ezen a modellen.
akkor tuti, hogy nem lehet szétszedni?
van valamilyen megoldás a komplett fényszórócserén kívül?

2007.08.30. 20:46

kovessyroli írta:a fényszórók gyűrűsek már ezen a modellen.
akkor tuti, hogy nem lehet szétszedni?
van valamilyen megoldás a komplett fényszórócserén kívül?

Ha ezt beválalod akkor szétszedheted!

http://bmw.e39.hu/lampaszetszedes.htm


Keresd meg bömbölőt Ő nagy lámpa szakértő biztos van valami ötlete!

Régi lámpa

2007.10.03. 18:30

Szevasztok!

Egy 97 novemberi 525 tds-em van fehér indexes első lámpákkal, se xenon, se angel eyes, nem projektoros üveggel. Lámpát kellene cserélnem de csak sárgaindexes volt bontottban, azt mondták a plexit könnyen kicserélem. Tudja valaki hogyan?

Sürgős lenne, előre is köszi!

Buci

Re: Régi lámpa

2007.10.03. 19:54

Buci írta:Szevasztok!

Egy 97 novemberi 525 tds-em van fehér indexes első lámpákkal, se xenon, se angel eyes, nem projektoros üveggel. Lámpát kellene cserélnem de csak sárgaindexes volt bontottban, azt mondták a plexit könnyen kicserélem. Tudja valaki hogyan?

Sürgős lenne, előre is köszi!

Buci


Helló!
Én mostanában cseréltem le a plexit a lámpámban.Asszaem 6 fül tartotta, egyszerűen le lehet pattintani.Csak vigyázz, a szerelő is "lepattintott" 2 fület,végleg. :lovoldozos :pisztolyos :taps: :sírás: :mereg:
Szóval nagyon törékeny, vigyázz.Egyébként könnyű a szétszedés/összerakás.
Bár hallottam, van olyan lámpa,ami nem gumicsíkkal van összerakva,hanem ragasztva van.
Na ahhoz jó SÜTÉST kívánok! :twisted:
Ja!Az u.gyártott plexit kzoli819 cartárstól vettem,occcsóért!(százalékot várom a számlámra.. :wink: :wink: )

Re: Régi lámpa

2007.10.03. 22:18

Buci írta:Szevasztok!
Egy 97 novemberi 525 tds-em van fehér indexes első lámpákkal, se xenon, se angel eyes, nem projektoros üveggel. Lámpát kellene cserélnem de csak sárgaindexes volt bontottban, azt mondták a plexit könnyen kicserélem. Tudja valaki hogyan?
Sürgős lenne, előre is köszi!
Buci

Szia!
Nekem van utángyártott fehér indexes búrám, új. 26eFt/pár üvegekkel.
Bár a hozzászólásodból nem derül ki számomra, hogy a régi plexit akarod áttenni egy új lámpára, vagy fordítva.
Mi a baja a jelenlegi lámpának?
üdv
Bömbölö

Re: Régi lámpa

2007.10.04. 07:25

Bombolo írta:
Buci írta:Szevasztok!
Egy 97 novemberi 525 tds-em van fehér indexes első lámpákkal, se xenon, se angel eyes, nem projektoros üveggel. Lámpát kellene cserélnem de csak sárgaindexes volt bontottban, azt mondták a plexit könnyen kicserélem. Tudja valaki hogyan?
Sürgős lenne, előre is köszi!
Buci

Szia!
Nekem van utángyártott fehér indexes búrám, új. 26eFt/pár üvegekkel.
Bár a hozzászólásodból nem derül ki számomra, hogy a régi plexit akarod áttenni egy új lámpára, vagy fordítva.
Mi a baja a jelenlegi lámpának?
üdv
Bömbölö



Köszönöm a gyors válaszokat! szóval a régi lámpám eltört :( Most bontóban kaptam sárga indexbúrás komplett lámpát, ennek a plexiét kéne kicserélnem fehérindexesre. Fehérindexes volt a régi lámpa. De nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezen nincsenek fülek, csavarhúzóval is próbáltam mozgatni, ez semmit nem mozdul, szóval szerintem ragasztva van. A sütős módszert meg lehet nem vállalom be.

Azért kösz!

Buci

Re: Régi lámpa

2007.10.04. 08:30

Buci írta:Köszönöm a gyors válaszokat! szóval a régi lámpám eltört :( Most bontóban kaptam sárga indexbúrás komplett lámpát, ennek a plexiét kéne kicserélnem fehérindexesre. Fehérindexes volt a régi lámpa. De nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezen nincsenek fülek, csavarhúzóval is próbáltam mozgatni, ez semmit nem mozdul, szóval szerintem ragasztva van. A sütős módszert meg lehet nem vállalom be.
Azért kösz!
Buci

Ha nem angel eyes a lámpa, akkor jobban nézd meg, mert 100%, hogy a plexi leszedhető. Semmi sütögetés, 7 fül tartja össze.
Szerintem nem jó helyen keresed, a plexi egyben van a fekete belső résszel és együtt jön le a lámpáról. Íme, bejelöltem neked a füleket, mindkét oldalt és alul is vannak:
Kép
Bömbölö

Re: Régi lámpa

2007.10.04. 14:51

Ha nem angel eyes a lámpa, akkor jobban nézd meg, mert 100%, hogy a plexi leszedhető. Semmi sütögetés, 7 fül tartja össze.
Szerintem nem jó helyen keresed, a plexi egyben van a fekete belső résszel és együtt jön le a lámpáról. Íme, bejelöltem neked a füleket, mindkét oldalt és alul is vannak:
Kép
Bömbölö[/quote]

Igen igen, lejött a fekete műanyaggal együtt, benne az üvegek, nincs hiba, de amit ajánlottak plexit a boltban azon a képen nem volt semmi fekete műanyag csak a puszta átlátszó plexi. És azt is mondta a srác, hogy ezen semmi nincs csak a natúr plexi. A műanyagba meg úgy van ragasztva a plexi. Ez a bibi. Lehet, hogy sütőben ki lehet olvasztani belőle, de még soha nem próbáltam, ha elrontom, buktam. Most utángyártott komplett lámpán gondolkodom.

Buci

2007.10.04. 14:53

kbhont írta:Szedd szét, és takarítsd ki egy puha ronggyal!
Kívülről, meg pasztázd fel!
Tök jó lesz!


Milyen pasztát használsz? Külföldi fórumokban valami PlastiX nevű kencéről írnak, de nem tudom az itthon kapható-e. Neked mi vált be?

2007.10.04. 19:00

ytse írta:
kbhont írta:Szedd szét, és takarítsd ki egy puha ronggyal!
Kívülről, meg pasztázd fel!
Tök jó lesz!


Milyen pasztát használsz? Külföldi fórumokban valami PlastiX nevű kencéről írnak, de nem tudom az itthon kapható-e. Neked mi vált be?


Szerintem bármilyen 1600 mikronnál nagyobb szemcsenagyságú polirpaszta jó hozzá!
Ha nincs, akkor fogkrém! :D

Re: Régi lámpa

2007.10.04. 23:55

Buci írta:Igen igen, lejött a fekete műanyaggal együtt, benne az üvegek, nincs hiba, de amit ajánlottak plexit a boltban azon a képen nem volt semmi fekete műanyag csak a puszta átlátszó plexi. És azt is mondta a srác, hogy ezen semmi nincs csak a natúr plexi. A műanyagba meg úgy van ragasztva a plexi. Ez a bibi. Lehet, hogy sütőben ki lehet olvasztani belőle, de még soha nem próbáltam, ha elrontom, buktam. Most utángyártott komplett lámpán gondolkodom.
Buci

Buci!
nem tudom mit ajánlottak a boltban, de ne menj oda többet. Felejtsd el légyszíves a sütögetést, a tied facelift előtti, nincs szükség sütésre. A tiedhez való utángyártott plexi ugyanolyan, mint a gyári, benne van a fekete rész és az index is. Ilyen:
Kép
Nem kell komplett utángyártott lámpát venned.

Bömbölö

2007.10.05. 08:52

kbhont írta:
ytse írta:
kbhont írta:Szedd szét, és takarítsd ki egy puha ronggyal!
Kívülről, meg pasztázd fel!
Tök jó lesz!


Milyen pasztát használsz? Külföldi fórumokban valami PlastiX nevű kencéről írnak, de nem tudom az itthon kapható-e. Neked mi vált be?


Szerintem bármilyen 1600 mikronnál nagyobb szemcsenagyságú polirpaszta jó hozzá!
Ha nincs, akkor fogkrém! :D



Sziasztok
Milyen pasztázásról beszéltek?
A lámpaüvegről kívülről vagy belül van szó?
Az én projectoros xenonom is olyan koszosnak, porosnak látszik. De hát belülről nem lehet hozzáférni.
Ha kivül lehet rajt segíteni az jó lenne.
kösz

2007.10.05. 10:56

Ez a polir dolog engem is érdekelne, mert sajnos kicsit kövesek a lámpáim :S
Hogyan lehet csilli villivé tenni? :)

2007.10.05. 11:58

kbhont írta:Szerintem bármilyen 1600 mikronnál nagyobb szemcsenagyságú polirpaszta jó hozzá!
Ha nincs, akkor fogkrém! :D


és utána gépi polír vagy rongy + izom? :)

2007.10.05. 13:30

bekog írta:Sziasztok
Milyen pasztázásról beszéltek?
A lámpaüvegről kívülről vagy belül van szó?
Az én projectoros xenonom is olyan koszosnak, porosnak látszik. De hát belülről nem lehet hozzáférni.
Ha kivül lehet rajt segíteni az jó lenne.
kösz

Belülről is hozzá lehet férni, ha szerencséd van.
A külső polírozás önmagában nem elég, az ütésálló vékony réteg hamar eltűnik a polírozáskor, az alatta lévő plexi (valójában polikarbonát) nagyon érzékeny, egy portörlő rongy összekarcolja a védő réteg hiányában. Polír + lakk a megoldás, az eredmény gyönyörű. Ha belülről is kipucolja az ember, akkor olyan, mint az új!
Én próbáltam mobiltelefon kijelző polírozó szerrel (Displex), de azzal is könnyen eltűnik az ütésálló réteg.

Bömbölö

2007.10.06. 15:25

Bombolo írta:Belülről is hozzá lehet férni, ha szerencséd van.
A külső polírozás önmagában nem elég, az ütésálló vékony réteg hamar eltűnik a polírozáskor, az alatta lévő plexi (valójában polikarbonát) nagyon érzékeny, egy portörlő rongy összekarcolja a védő réteg hiányában. Polír + lakk a megoldás, az eredmény gyönyörű. Ha belülről is kipucolja az ember, akkor olyan, mint az új!
Én próbáltam mobiltelefon kijelző polírozó szerrel (Displex), de azzal is könnyen eltűnik az ütésálló réteg.

Bömbölö


kézzel políroztad?

2007.10.07. 17:06

ytse írta:kézzel políroztad?

Igen, kézzel, legalábbis a Displexes esetben. Ahogy tűnt el a karc, úgy látszott, hogy egy matt "felhő" keletkezett a plexin.
Ezért jobb, ha fényező csinálja, csiszpapírral, majd polírozza géppel, végül lelakkozza.

Bömbölö

2007.10.20. 22:28

Itt is megköszönöm Bömbölőnek a segítséget izzó ügyben, sőt "off" de a müszerfal karikák gyönyörűek lettek!!!!!!!!

Attila

2007.10.21. 11:56

Bömbölő boltja merre van? Hogy lehet elérni (pl. telefonszám)? Előre is kösz a felvilágosítást.
Üdv. Zoli

2007.10.21. 12:51

VZoltan írta:Bömbölő boltja merre van? Hogy lehet elérni (pl. telefonszám)? Előre is kösz a felvilágosítást.
Üdv. Zoli


20/9461 955

info@mobilgumi.hu

www.mobilgumi.hu
Hozzászólás küldése

VigLink badge