Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.07. 20:21

Malcolm írta:Valaki vett már külön ellenálást 4 vezetékes ventihez dieselbe? A program csak a benzinesekhez hozza a gyári repair kit-et 67328371873 cikkszámmal,dieselnél nem ajánlja ezt fel igaz a siemens dobozt sem. Szóval a lényeg jó e hozzá a benzineseké,vagy tudja e valaki a két ellenálás értékét ,hogy legyen rá alternatíva conrad stb. :?:

Nincs ráirva? Szinkódos?
Vagy semmi sincs rajta? :mrgreen:

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.07. 21:36

Vader-1 írta:
Malcolm írta:Valaki vett már külön ellenálást 4 vezetékes ventihez dieselbe? A program csak a benzinesekhez hozza a gyári repair kit-et 67328371873 cikkszámmal,dieselnél nem ajánlja ezt fel igaz a siemens dobozt sem. Szóval a lényeg jó e hozzá a benzineseké,vagy tudja e valaki a két ellenálás értékét ,hogy legyen rá alternatíva conrad stb. :?:

Nincs ráirva? Szinkódos?
Vagy semmi sincs rajta? :mrgreen:


Nem szedtem még szét, jó lenne úgy, hogy már kezemben a cseredarab..

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.08. 00:02

Malcolm írta:
Vader-1 írta:
Malcolm írta:Valaki vett már külön ellenálást 4 vezetékes ventihez dieselbe? A program csak a benzinesekhez hozza a gyári repair kit-et 67328371873 cikkszámmal,dieselnél nem ajánlja ezt fel igaz a siemens dobozt sem. Szóval a lényeg jó e hozzá a benzineseké,vagy tudja e valaki a két ellenálás értékét ,hogy legyen rá alternatíva conrad stb. :?:

Nincs ráirva? Szinkódos?
Vagy semmi sincs rajta? :mrgreen:


Nem szedtem még szét, jó lenne úgy, hogy már kezemben a cseredarab..

szed szét :mrgreen:

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.15. 18:49

Vader-1 írta:
Malcolm írta:
Vader-1 írta:
Malcolm írta:Valaki vett már külön ellenálást 4 vezetékes ventihez dieselbe? A program csak a benzinesekhez hozza a gyári repair kit-et 67328371873 cikkszámmal,dieselnél nem ajánlja ezt fel igaz a siemens dobozt sem. Szóval a lényeg jó e hozzá a benzineseké,vagy tudja e valaki a két ellenálás értékét ,hogy legyen rá alternatíva conrad stb. :?:

Nincs ráirva? Szinkódos?
Vagy semmi sincs rajta? :mrgreen:


Nem szedtem még szét, jó lenne úgy, hogy már kezemben a cseredarab..

szed szét :mrgreen:


0,2 ohm-80w a másik 0,5 ohm 85w, ez van rajta, viszont nekem kiderült maga a motor rossz ,szóval elküldtem az egészet nagysparconak ma.

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.16. 19:53

Malcolm írta:
Vader-1 írta:
Malcolm írta:
Vader-1 írta:
Malcolm írta:Valaki vett már külön ellenálást 4 vezetékes ventihez dieselbe? A program csak a benzinesekhez hozza a gyári repair kit-et 67328371873 cikkszámmal,dieselnél nem ajánlja ezt fel igaz a siemens dobozt sem. Szóval a lényeg jó e hozzá a benzineseké,vagy tudja e valaki a két ellenálás értékét ,hogy legyen rá alternatíva conrad stb. :?:

Nincs ráirva? Szinkódos?
Vagy semmi sincs rajta? :mrgreen:


Nem szedtem még szét, jó lenne úgy, hogy már kezemben a cseredarab..

szed szét :mrgreen:


0,2 ohm-80w a másik 0,5 ohm 85w, ez van rajta, viszont nekem kiderült maga a motor rossz ,szóval elküldtem az egészet nagysparconak ma.


Majd ird le mi volt a gond,gondolom ujra kell tekercselni a motort.

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.20. 20:30

Nem szedtem még szét, jó lenne úgy, hogy már kezemben a cseredarab..[/quote]
szed szét :mrgreen:[/quote]

0,2 ohm-80w a másik 0,5 ohm 85w, ez van rajta, viszont nekem kiderült maga a motor rossz ,szóval elküldtem az egészet nagysparconak ma.[/quote]

Majd ird le mi volt a gond,gondolom ujra kell tekercselni a motort.[/quote]

Nem tudom mit csinált vele pontosan,meglett bontva a motor az tuti,kicseréltem, jön a hideg ,megy a venti, öröm, boldogság. Amúgy utálom a klímát csak zavar ha valami nem működik:))))

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.21. 01:28

Malcolm írta:Nem tudom mit csinált vele pontosan,meglett bontva a motor az tuti,kicseréltem, jön a hideg ,megy a venti, öröm, boldogság. Amúgy utálom a klímát csak zavar ha valami nem működik:))))

Én pont hétvégén csináltam az Asszony kocsijában, azt hittem ellenállásbeteg, de csak be volt ragadva az egyik szénkefe, nem érte el a kommutátort. (4 vezetékes) Szétütöttem a motort, kitakarítottam, azóta forog.
3 vezetékes már nem ilyen egyszerű.

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.21. 10:27

Gallaca írta:
Malcolm írta:Nem tudom mit csinált vele pontosan,meglett bontva a motor az tuti,kicseréltem, jön a hideg ,megy a venti, öröm, boldogság. Amúgy utálom a klímát csak zavar ha valami nem működik:))))

Én pont hétvégén csináltam az Asszony kocsijában, azt hittem ellenállásbeteg, de csak be volt ragadva az egyik szénkefe, nem érte el a kommutátort. (4 vezetékes) Szétütöttem a motort, kitakarítottam, azóta forog.
3 vezetékes már nem ilyen egyszerű.

Ilyesmi gond lehet nálam is. Van hogy elindul, van hogy nem. Ha nem, és rásegítek kézzel akkor beindul. És olyan hangja van, mint egy repülőnek, ami fel akar szállni.

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.06.26. 10:20

Sziasztok,

Keresek Budapesten, leginkább bontott(de jó áron új is szóba jöhet) 4 vezetékes klima ventillátort, illetve klíma radiátort.

2001 E39 530dA sedan
GX56594

Segítséget előre is köszönöm!

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.07.22. 19:41

Sikerült szereznem egy egy vadiúj klimaventit féláron.Bontott égen földön nincs.
Ami a jellemzöje,ennek is repülögép hangja van.Természetesen ezek is mind utángyártott darabok.
3 vezetékes.A vezérlöelektronikája egy külön dobozban van elhelyezve,hatalmas hütöbordán a venti mellett.
A régit próbálom szétszedni jelenleg.A motor védöburkolatát leszedve látható,hogy az eredeti gyárinál,egybe épitették a kommutátort
a vezérlöelektronikával.Fantasztikus munka eredeti Siemens gyártmány.
Kibirt 17 évet.
A lapát csavarját egyszerüen nem tudom levenni,gondolom bal menetes,mert van rajta egy rovátka,igy nem tudom teljesen szétszedni,hogy lássam mi a baj.
Hiába áztatom,sem jobbra sem ballra nem megy 8)
Akkor is legyözöm mert kiváncsi vagyok a hiba okára.
Ismét szembesül az ember a dologgal,hogy a 17 éves leszedett állapotú müanyag keret koszos,de hibátlanul massziv.
Az utángyártott meg a nyomába sem ér 8)

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.07.22. 19:49

Spidee írta:Sziasztok,

Keresek Budapesten, leginkább bontott(de jó áron új is szóba jöhet) 4 vezetékes klima ventillátort, illetve klíma radiátort.

2001 E39 530dA sedan
GX56594

Segítséget előre is köszönöm!

Akkor egy kis reklám a kollégáknak :D
Gallaca,Jlaci,Schnitzer.
Képben vannak,irj nekik,Üdv!

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.07.22. 20:37

Vader-1 írta:
Spidee írta:Sziasztok,

Keresek Budapesten, leginkább bontott(de jó áron új is szóba jöhet) 4 vezetékes klima ventillátort, illetve klíma radiátort.

2001 E39 530dA sedan
GX56594

Segítséget előre is köszönöm!

Akkor egy kis reklám a kollégáknak :D
Gallaca,Jlaci,Schnitzer.
Képben vannak,irj nekik,Üdv!

Köszi! Már túl vagyunk rajta. :D

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.07.22. 21:04

Vader-1 írta:Sikerült szereznem egy egy vadiúj klimaventit féláron.Bontott égen földön nincs.
Ami a jellemzöje,ennek is repülögép hangja van.Természetesen ezek is mind utángyártott darabok.
3 vezetékes.A vezérlöelektronikája egy külön dobozban van elhelyezve,hatalmas hütöbordán a venti mellett.
A régit próbálom szétszedni jelenleg.A motor védöburkolatát leszedve látható,hogy az eredeti gyárinál,egybe épitették a kommutátort
a vezérlöelektronikával.Fantasztikus munka eredeti Siemens gyártmány.
Kibirt 17 évet.
A lapát csavarját egyszerüen nem tudom levenni,gondolom bal menetes,mert van rajta egy rovátka,igy nem tudom teljesen szétszedni,hogy lássam mi a baj.
Hiába áztatom,sem jobbra sem ballra nem megy 8)
Akkor is legyözöm mert kiváncsi vagyok a hiba okára.
Ismét szembesül az ember a dologgal,hogy a 17 éves leszedett állapotú müanyag keret koszos,de hibátlanul massziv.
Az utángyártott meg a nyomába sem ér 8)

ÖÖöööö, nincs benne kommutátor. :wink: Az csak a 4 vezetékesben van. Az elektronika/tekercs áll, egy állandómágnes pedig a forgórész. Olyan mint egy dinamó. Viszont ha így akarod leszedni a lapátcsavart, sokáig fogod áztatni. Egy szál menet sincs benne, sajtolva van, le kell húzni. De elárulom, hogy ahhoz, hogy az elektronikához hozzáférj, ezt nem kell levenni. Nézd meg jobban! Az elektronika lehúzható a tekercsről. A régi fajta motor leginkább attól megy tönkre, hogy a tengely végén van egy fordulatszám jeladó hall elem előtt forgó ferritmágnes gyűrű ami hajlamos szétrepülni, így nincs fordulatjel. Láttam már kipukkant elkót is a panelon, meg szétrohadt zománchuzal tekercset. Nagyjából ennyi. Az újabb motorban mágnesgyűrű már nincs.

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.07.22. 22:59

Gallaca írta:
Vader-1 írta:Sikerült szereznem egy egy vadiúj klimaventit féláron.Bontott égen földön nincs.
Ami a jellemzöje,ennek is repülögép hangja van.Természetesen ezek is mind utángyártott darabok.
3 vezetékes.A vezérlöelektronikája egy külön dobozban van elhelyezve,hatalmas hütöbordán a venti mellett.
A régit próbálom szétszedni jelenleg.A motor védöburkolatát leszedve látható,hogy az eredeti gyárinál,egybe épitették a kommutátort
a vezérlöelektronikával.Fantasztikus munka eredeti Siemens gyártmány.
Kibirt 17 évet.
A lapát csavarját egyszerüen nem tudom levenni,gondolom bal menetes,mert van rajta egy rovátka,igy nem tudom teljesen szétszedni,hogy lássam mi a baj.
Hiába áztatom,sem jobbra sem ballra nem megy 8)
Akkor is legyözöm mert kiváncsi vagyok a hiba okára.
Ismét szembesül az ember a dologgal,hogy a 17 éves leszedett állapotú müanyag keret koszos,de hibátlanul massziv.
Az utángyártott meg a nyomába sem ér 8)

ÖÖöööö, nincs benne kommutátor. :wink: Az csak a 4 vezetékesben van. Az elektronika/tekercs áll, egy állandómágnes pedig a forgórész. Olyan mint egy dinamó. Viszont ha így akarod leszedni a lapátcsavart, sokáig fogod áztatni. Egy szál menet sincs benne, sajtolva van, le kell húzni. De elárulom, hogy ahhoz, hogy az elektronikához hozzáférj, ezt nem kell levenni. Nézd meg jobban! Az elektronika lehúzható a tekercsről. A régi fajta motor leginkább attól megy tönkre, hogy a tengely végén van egy fordulatszám jeladó hall elem előtt forgó ferritmágnes gyűrű ami hajlamos szétrepülni, így nincs fordulatjel. Láttam már kipukkant elkót is a panelon, meg szétrohadt zománchuzal tekercset. Nagyjából ennyi. Az újabb motorban mágnesgyűrű már nincs.

Oké :franko:
Légyszi ird le ,hogy levenni :hangos:
A zománhuzal rohadása kizárva,igy van egy kondi megadta magát,csere,üzemel.Legalább van egy tartalék cucc :franko:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vader-1 2017.07.22. 23:25-kor.

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.07.22. 23:05

Nincs menet csak le kell huzni.OK
Segithetnél, mivel lehet?

Re: 530 dA klímaventillátor

2017.07.22. 23:13

Gallaca írta:
Vader-1 írta:
Spidee írta:Sziasztok,

Keresek Budapesten, leginkább bontott(de jó áron új is szóba jöhet) 4 vezetékes klima ventillátort, illetve klíma radiátort.

2001 E39 530dA sedan
GX56594

Segítséget előre is köszönöm!

Akkor egy kis reklám a kollégáknak :D
Gallaca,Jlaci,Schnitzer.
Képben vannak,irj nekik,Üdv!

Köszi! Már túl vagyunk rajta. :D

En legalább reagáltam 8)
Hozzászólás küldése

VigLink badge