Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Tolatóradar PDC

2017.06.06. 15:41

zeller1.0 írta:Üdv mindenkinek! Lapozgattam, olvasgattam de úgy döntöttem inkább megkérnék valakit hogy tanítson... Első pdc beépítése lenne a cél...hátsó az van, működik is...kérdés hogyan miképp kell hozzávarázsolni az elsőket? Gondolom hogy vezérlő csere kell hozzá... De hol a vezérlő? Olvastam hogy két csipogó van ilyenkor... Az első hol van helyileg? Valaki aki ráér leírhatná nekem mit és hogy kell tennem hogy ne rontsak el semmit...előre is köszönöm :) ja a kocsi...2000 évjárat e39 530d touring


Igen, más a pdc vezérlő, az cserés. Csomagtérben jobb oldalt lakik. Vélhetően kell hozzá első kábelköteg is. A csipogóra a gongot használja elöl ha jól tudom, így nem kell belőle másik. De lehet tévedek :) WDS sokat tudna segíteni!

Re: Tolatóradar PDC

2017.08.30. 11:03

Kedves Márka és Klubtársak!

Tolatóradarral felszerelt az autóm ami most nem működik.Hátramenetbe kapcsolva hosszan sípol. Megnéztem az "ujjas" módszerrel az egyes szenzorokat és mind a 4 szenzornál hallom a recegő hangot. Ebben az esetben mi lehet a probléma?

köszi

Re: Tolatóradar PDC

2017.08.30. 11:15

naphal írta:Kedves Márka és Klubtársak!

Tolatóradarral felszerelt az autóm ami most nem működik.Hátramenetbe kapcsolva hosszan sípol. Megnéztem az "ujjas" módszerrel az egyes szenzorokat és mind a 4 szenzornál hallom a recegő hangot. Ebben az esetben mi lehet a probléma?

köszi


Vezérlő? Kábelek? Diaggal nézted már, hogy mit ír rá?

Re: Tolatóradar PDC

2017.08.30. 11:33

leslie írta:
naphal írta:Kedves Márka és Klubtársak!

Tolatóradarral felszerelt az autóm ami most nem működik.Hátramenetbe kapcsolva hosszan sípol. Megnéztem az "ujjas" módszerrel az egyes szenzorokat és mind a 4 szenzornál hallom a recegő hangot. Ebben az esetben mi lehet a probléma?

köszi


Vezérlő? Kábelek? Diaggal nézted már, hogy mit ír rá?


Nem diaggal még nem néztem :) Illetve azt kérdezném még,ha vennék szenzort melyik kell egy 2000 évj 520i sedan-ba? A "pipa" alakú 3 pines vagy az "egyenes" kivitel?

köszi

Re: Tolatóradar PDC

2017.08.30. 11:58

naphal írta:Kedves Márka és Klubtársak!

Tolatóradarral felszerelt az autóm ami most nem működik.Hátramenetbe kapcsolva hosszan sípol. Megnéztem az "ujjas" módszerrel az egyes szenzorokat és mind a 4 szenzornál hallom a recegő hangot. Ebben az esetben mi lehet a probléma?

köszi


E60 nekem is ezt csinálja hátul annyi kivétellel, hogy ott egy szenzor megy. Kíváncsi lennék a megoldásra én is, mert diaggal sem jöttem rá, hogy mi a gond. :D

Re: Tolatóradar PDC

2017.08.30. 15:24

naphal írta:
leslie írta:
naphal írta:Kedves Márka és Klubtársak!

Tolatóradarral felszerelt az autóm ami most nem működik.Hátramenetbe kapcsolva hosszan sípol. Megnéztem az "ujjas" módszerrel az egyes szenzorokat és mind a 4 szenzornál hallom a recegő hangot. Ebben az esetben mi lehet a probléma?

köszi


Vezérlő? Kábelek? Diaggal nézted már, hogy mit ír rá?


Nem diaggal még nem néztem :) Illetve azt kérdezném még,ha vennék szenzort melyik kell egy 2000 évj 520i sedan-ba? A "pipa" alakú 3 pines vagy az "egyenes" kivitel?

köszi

sedánba hátul eredetileg egyenes van,pipa elől...
van pdc-m ha keresnél majd esetleg....

Re: Tolatóradar PDC

2017.11.25. 16:02

sziasztok, lehetőségem lenne, egy elől hátul pdc-s/ezt hívják aktív pdc-nek?/ autóból kibontani a motyót, a kérdésem az lenne, hogy a ha csak a hátsót kötöm be először, lévén elég nagy cida előre bekötni, akkor működni fog? vagy hibaként érzékeli az első hiányát, és meg se fog mukkanni? köszönöm!

szerk.: vagy azért hívják aktívnak, mert be/kikapcsolható?

Re: Tolatóradar PDC

2017.11.25. 22:45

ST1 írta:sziasztok, lehetőségem lenne, egy elől hátul pdc-s/ezt hívják aktív pdc-nek?/ autóból kibontani a motyót, a kérdésem az lenne, hogy a ha csak a hátsót kötöm be először, lévén elég nagy cida előre bekötni, akkor működni fog? vagy hibaként érzékeli az első hiányát, és meg se fog mukkanni? köszönöm!

szerk.: vagy azért hívják aktívnak, mert be/kikapcsolható?

Csak az elsővel együtt működik! Megmukkanni meg fog, sípol hosszan, aztán elhallgat. :mrgreen: Azért aktív mert más rendszer mint a passzív. Passzív szenzor 2 vezetékes, aktív 3. Talán 97-ig volt passzív.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: ST1
Értékelés: 4.76%

Re: Tolatóradar PDC

2018.02.17. 10:30

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám a PDC-vel, mégpedig az hogy távolságtól függetlenül csipog két frekvencián. Elég fura. Diag szerint jók a szenzorok. Mi lehet a probléma?
Passzív PDC csak hátul

Előre is köszi a segítséget!

Üdv Tamás

Re: Tolatóradar PDC

2018.02.23. 10:14

Aktív PDC rendszernél az üzemszerű működés, ha a PDC kapcsoló aktiválva van a középkonzolon, akkor a kocsi lezárása után is csipog, ha hátulról megközelítem? Ugyanakkor elölről szimulálva tereptárgyat, nem hallottam a pittyegést, de lehet, hogy csak öregszem.

Ha a PDC gomb kikapcsolt állapotban van a kocsi lezárásakor, akkor nincs ilyen probléma.

Re: Tolatóradar PDC

2018.06.28. 19:26

Sziasztok! Rossz volt az egyik PDC szenzorom, amit folyamatos sípolás jelzett. Cseréltem (van kettő is, elvileg jók), de a következő lett a hibajelenség: a tolatóradar nem működik, csak abban az esetben, ha lehúzom és visszadugom az egyik szenzort, miközben az autó hátramenetben van és rajta van a gyújtás. Olyankor a gyújtás levételéig rendben van. Hibakódot nem látok (mikor lehúzom a szenzort, azt persze igen). A szenzor hiba előtt minden jó volt.

Folytatás: cseréltem a PDC vezérlőegységet, hátha az a hibás, de most sem jó. Most már egyáltalán nem sípol, egyik vezérlővel sem. Próbáltam kódolni gongra ill. speakerre (BMW Scanerrel), sehogy sem szól. Volt olyan, hogy halkan kattogott a csipogó, az romlott volna el? Nincs kedvem lebontani a kalaptartót. A szenzorok szépen kattognak, hibakód nincs. Viszont akkor sem ad ki hangot, ha hátramenetbe kapcsolok. Az lesz, hogy keresek valakit, aki ért is hozzá, mert nekem ez láthatóan nem megy. :) :doglotlo: Egyéb ötletek?

Re: Tolatóradar PDC

2018.06.28. 21:08

bfoto írta:Sziasztok! Rossz volt az egyik PDC szenzorom, amit folyamatos sípolás jelzett. Cseréltem (van kettő is, elvileg jók), de a következő lett a hibajelenség: a tolatóradar nem működik, csak abban az esetben, ha lehúzom és visszadugom az egyik szenzort, miközben az autó hátramenetben van és rajta van a gyújtás. Olyankor a gyújtás levételéig rendben van. Hibakódot nem látok (mikor lehúzom a szenzort, azt persze igen). A szenzor hiba előtt minden jó volt.

Folytatás: cseréltem a PDC vezérlőegységet, hátha az a hibás, de most sem jó. Most már egyáltalán nem sípol, egyik vezérlővel sem. Próbáltam kódolni gongra ill. speakerre (BMW Scanerrel), sehogy sem szól. Volt olyan, hogy halkan kattogott a csipogó, az romlott volna el? Nincs kedvem lebontani a kalaptartót. A szenzorok szépen kattognak, hibakód nincs. Viszont akkor sem ad ki hangot, ha hátramenetbe kapcsolok. Az lesz, hogy keresek valakit, aki ért is hozzá, mert nekem ez láthatóan nem megy. :) :doglotlo: Egyéb ötletek?
A gongokat lehet tesztelni inpaval ha jol remlik.

Re: Tolatóradar PDC

2018.06.29. 11:00

morv írta:
bfoto írta:Sziasztok! Rossz volt az egyik PDC szenzorom, amit folyamatos sípolás jelzett. Cseréltem (van kettő is, elvileg jók), de a következő lett a hibajelenség: a tolatóradar nem működik, csak abban az esetben, ha lehúzom és visszadugom az egyik szenzort, miközben az autó hátramenetben van és rajta van a gyújtás. Olyankor a gyújtás levételéig rendben van. Hibakódot nem látok (mikor lehúzom a szenzort, azt persze igen). A szenzor hiba előtt minden jó volt.

Folytatás: cseréltem a PDC vezérlőegységet, hátha az a hibás, de most sem jó. Most már egyáltalán nem sípol, egyik vezérlővel sem. Próbáltam kódolni gongra ill. speakerre (BMW Scanerrel), sehogy sem szól. Volt olyan, hogy halkan kattogott a csipogó, az romlott volna el? Nincs kedvem lebontani a kalaptartót. A szenzorok szépen kattognak, hibakód nincs. Viszont akkor sem ad ki hangot, ha hátramenetbe kapcsolok. Az lesz, hogy keresek valakit, aki ért is hozzá, mert nekem ez láthatóan nem megy. :) :doglotlo: Egyéb ötletek?
A gongokat lehet tesztelni inpaval ha jol remlik.


Nem kell túlbonyolítani! Cseréld ki egy másik PDC szenzorra a cserélt szenzort. Amit be tettél, az nem százas. Tegyél bele egy harmadikat és utána jó lesz minden (valszeg).

Ezt a hozzászólást a szerzőnek leslie az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bandi1978, Schnitzer
Értékelés: 9.52%

Re: Tolatóradar PDC

2018.09.26. 23:41

Sziasztok márkatársak!
Hosszas olvasgatás után mégiscsak kérdezek..
2003 E39 530D Touring, elől hátul van radar, ami néha meghülyül.
Diag azt mondta a bal oldali első szenzor hibás.
Rendeltem 4 db-ot E-Bay-en. Kaptam tegnap 4 db egyenes verziójú szenzort
Németországból, Made In Germany szerepel rajta.. remélem jó hozzá, pipa alakúak voltak benne.
A lényeg, hiába cserélem ki, nem javul meg. Már mind a négy újat beletettük véletlen szerűen előre hátra.
Minden jeladó kattog érintésre érezhetően, és hallani is lehet.
De a radar hol működik, hol nem mikor milyen kedve van véletlen szerűen.
Általában a hátsó folyamatosan sípol, de van hogy váltva sípol elől hátul mintha zenélne :-)
A LED nem villog, folyamatosan világít mintha minden rendben lenne, ha egyet lehúzok akkor villog csak.
Mi lehet a baja, nézzem meg a vezérlőt, azt hiszem a hátsó ülés mögött van a jobb oldalon?
Vagy cseréljem ki az összes szenzort egyenesre, hogy egy fajta legyen? Már ha elfér hátul középen, elől mindenhova belefért.
Köszi a válaszokat!
Üdv: Henrik.

Re:

2018.10.21. 17:50

efer írta:
Morello írta:Mibe fájna utólag betenni a tolatóradart? Csak a gyári a jó, vagy van más lehetőség is?
Üdv


utólag csak hátra érdemes, az elsőhöz túl sok mindent kellene cserélni (és ott egyébként sem hiányzik annyira). a hátsóhoz létezik nachrüstset is, ami kb 120k. ettől valamivel olcsóbban is össze lehet szedni bontott alkatrészekből, nekem kb 70-80k lett a vége.
szerintem csak a gyári jó: mindennek megvan a helye, meg a vezérlő kommunikál az lcm-el is (ezért fontos pl, hogy a bontott vezérlő hasonló autóból származzon, különben fel kell programozni).
ha valakit érdekel, össze tudom szedni, mi kell egy utólagos beépítéshez.



Üdv !

Első pdc-hez tudnál segítséget írni? Esetleg konkrét listát adni arról hogy miket kell beszereznem hozzá? Gyári dologban gondolkodom mindenképp.

Re: Re:

2018.10.22. 08:00

santadaniel90 írta:
efer írta:
Morello írta:Mibe fájna utólag betenni a tolatóradart? Csak a gyári a jó, vagy van más lehetőség is?
Üdv


utólag csak hátra érdemes, az elsőhöz túl sok mindent kellene cserélni (és ott egyébként sem hiányzik annyira). a hátsóhoz létezik nachrüstset is, ami kb 120k. ettől valamivel olcsóbban is össze lehet szedni bontott alkatrészekből, nekem kb 70-80k lett a vége.
szerintem csak a gyári jó: mindennek megvan a helye, meg a vezérlő kommunikál az lcm-el is (ezért fontos pl, hogy a bontott vezérlő hasonló autóból származzon, különben fel kell programozni).
ha valakit érdekel, össze tudom szedni, mi kell egy utólagos beépítéshez.



Üdv !

Első pdc-hez tudnál segítséget írni? Esetleg konkrét listát adni arról hogy miket kell beszereznem hozzá? Gyári dologban gondolkodom mindenképp.

Keresd Kiss Gábort itt a fórumon,ő tud segíteni a bekötésben szerintem.Én meg tudok adni hozzá alkatrészeket ami kellene majd hozzá ha gondolod.

Re: Tolatóradar PDC

2018.10.30. 07:13

Jó reggelt touringnál a középső hátso pdc szenzorok csak a lökös leszedésével cserélhetők

Re: Tolatóradar PDC

2018.10.30. 11:11

FreaKKush írta:Jó reggelt touringnál a középső hátso pdc szenzorok csak a lökös leszedésével cserélhetők


Kösz az infót!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagySándor az itt látható tagok köszönték meg: 3 Bandi1978, bendegúz, Gallaca
Értékelés: 14.29%

Re: Tolatóradar PDC

2019.01.02. 17:18

Sziasztok!
Nekem a következő a problémám a pdc vel.
R be kapcsolva sípol és a led zölden villog. Szenzorokat meg néztem, egyik sem ad ki semmilyen hangot, vagy egyebet. Lehetséges hogy a vezérlés halot, vagy van valami tippetek esetleg? A vezérlést lehet resetelni valahogy?
A touring hátsó lökhárító közepén lévő 2 szenzort hogy lehet ki szedni?
Ötleteket, tippeket köszönöm szépen!

Re: Tolatóradar PDC

2019.01.03. 00:47

LorandP írta:Sziasztok!
Nekem a következő a problémám a pdc vel.
R be kapcsolva sípol és a led zölden villog. Szenzorokat meg néztem, egyik sem ad ki semmilyen hangot, vagy egyebet. Lehetséges hogy a vezérlés halot, vagy van valami tippetek esetleg? A vezérlést lehet resetelni valahogy?
A touring hátsó lökhárító közepén lévő 2 szenzort hogy lehet ki szedni?
Ötleteket, tippeket köszönöm szépen!

Tippem a következő: töltsd ki az adatlapod, hogy lássuk miről van szó!

Amúgy: :diag anélkül minden lehetséges!
Hozzászólás küldése

VigLink badge