Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Tolatóradar PDC

2007.03.09. 22:57

Kicsit érdekesen "dolgozik" a radarom, és gondoltam megérdeklődöm a kollégáktól, mi lehet az oka...
Szal néha bekapcsol, néha nem, meg csak sípol hosszan, majd elhallgat, és nem vált a hangja. Kinyiffant?
Ja, és leírhatná valaki konkrétan, h hogyan használja, mert nekem mindenki mást mond, vagyis senki se ért hozzá.
Kell a PDS gombot nyomni, vagy automatán kapcsol a tolatólámpával?

Re: Tolatóradar

2007.03.09. 23:17

killerrobert írta:Kicsit érdekesen "dolgozik" a radarom, és gondoltam megérdeklődöm a kollégáktól, mi lehet az oka...
Szal néha bekapcsol, néha nem, meg csak sípol hosszan, majd elhallgat, és nem vált a hangja. Kinyiffant?
Ja, és leírhatná valaki konkrétan, h hogyan használja, mert nekem mindenki mást mond, vagyis senki se ért hozzá.
Kell a PDS gombot nyomni, vagy automatán kapcsol a tolatólámpával?



Szia
Hátramenetben automatán kapcsol be/első+hátsó/ viszont kikapcsolni kézzel kell,ha nem akarod hogy folyamatosan figyeljen.
bezo

2007.03.09. 23:22

Üdv!
Ha hátramenetben kapcsolok, egy bizonyos távolság után elkezd csipogni, ha tovább tolatok, sűrübben csipog, 15-20 centinél folyamatosan sípol, ha van mögöttem "tereptárgy". Röviden ennyi.
Oldboy!

Re: Tolatóradar

2007.03.10. 14:22

killerrobert írta:Kicsit érdekesen "dolgozik" a radarom, és gondoltam megérdeklődöm a kollégáktól, mi lehet az oka...
Szal néha bekapcsol, néha nem, meg csak sípol hosszan, majd elhallgat, és nem vált a hangja. Kinyiffant?
Ja, és leírhatná valaki konkrétan, h hogyan használja, mert nekem mindenki mást mond, vagyis senki se ért hozzá.
Kell a PDS gombot nyomni, vagy automatán kapcsol a tolatólámpával?


Akkor szokott ilyen tüneteket produkálni, ha valamelyik szenzor kezd tönkremenni vagy a szenzoron lévő csatlakozó kontakthibás. Ha hátramenetbe kapcsoláskor (vagy a PDC kapcsoló megnyomásakor ) hosszan sípol és utána semmi az azt jelenti, hogy a rendszer hibás és letiltotta önmagát. Ha jól emlékszem ebben az esetben a zöld led csak villog a kapcsolón. Ha műszerrre teszitek rögtön kiírja , hogy melyik szenzornál van a hiba, de ha szerzel egy jó szenzort Te is végigpróbálhatod, hogy ki a bűnös. A szenzor ára bontóban 7-10.000,-ft körül mozog az új 20.000,-ft körül, ha csak a csatlakozó hibás a gyári is csak pár száz forint.

2007.03.10. 15:15

Kössz, öreg!
Pont eltaláltad "a szarva közt a tőgyit :D", mert bekapcsol, majd sípol, és villog. Akkor lecsúszott valamelyik érzékelő úgy néz ki.
A sok "okos" meg aki 3D-ben körülvesz beszéli a sületlenséget........
Köszi szépen srácok!
u.i.
Ez a fórum KIRÁLY! Már nem először segítetek nekem.
Kössz Mindenkinek!

2007.03.13. 08:54

Hali!
Ha mégse állna rendelkezésre diagnosztikai berendezés, akkor te is le tudod csekkolni úgy, hogy ha egyenként mindegyik érzékelő felületére finoman rárakod az ujjad, és amelyiken nem érzel percegést ..... na azzal van a gond.

2007.03.15. 10:31

Na ezt mindjárt meg is próbálom...

2007.03.15. 18:35

Az egyik első szenzor nem müxik... :(
Kedves elvtársak! Hogyan lehet levenni a lökhárítót?
Vagy kijön a szenzor másképpen is?
Ja, és ha veszek újat, azt kell festeni?

2007.03.15. 23:02

killerrobert írta:Az egyik első szenzor nem müxik... :(
Kedves elvtársak! Hogyan lehet levenni a lökhárítót?
Vagy kijön a szenzor másképpen is?
Ja, és ha veszek újat, azt kell festeni?

Milyen szinű kell? Nekem van új és használt szenzorom is. Használt 7.000 Ft, új 9.000 Ft.

2007.03.15. 23:27

Titansilber-metallic.
Lökös levételről esetleg nem tudnál szólni pár kedves szót? :?:
Kissé tanácstalan vagyok... :oops:

2007.03.15. 23:54

killerrobert írta:Titansilber-metallic.
Lökös levételről esetleg nem tudnál szólni pár kedves szót? :?:
Kissé tanácstalan vagyok... :oops:

A lököst nem kell levenni, csak a díszlécet kipattintani és a szenzort hátrafelé kinyomni. Óvatosan kell eljárni, valamikor a szenzor nem akar mozdulni, erőltetni nem szabad.
Tükörlapot már szereztél?

Bömbölö

2007.03.16. 10:11

Ha hátranyomom a szenzort, akkor hová megy ki? Amúgy mindjárt megnézem. Azért is érdekelne, hogyan rögzül a lökhárító, mert van egy olyan kb 1cm-es mozgása előre-hátra, amit csak a tegnap vettem észre. Ezt is szeretném fixálni.
Tükörlap meg volt a másodunokatesómnak, aztán én nem is tudtam róla, mikor színben-rangban megegyezik az enyémmel, a régivel :D
Olcsón hozzájutottam - mert nekem adta.

2007.03.18. 12:31

Na waze, valami M5-ös vagy milyen irtó hülye ritka szenzorom van...
Alig lehet kapni.

2007.03.21. 08:47

killerrobert írta:Ha hátranyomom a szenzort, akkor hová megy ki? Amúgy mindjárt megnézem. Azért is érdekelne, hogyan rögzül a lökhárító, mert van egy olyan kb 1cm-es mozgása előre-hátra, amit csak a tegnap vettem észre. Ezt is szeretném fixálni.
Tükörlap meg volt a másodunokatesómnak, aztán én nem is tudtam róla, mikor színben-rangban megegyezik az enyémmel, a régivel :D
Olcsón hozzájutottam - mert nekem adta.

Kiszeded a ködlámpa melletti rácsokat ami műanyag bolhával van rögzítve (először a műanyag bolha közepét kihúzod pl egy oldalcsípő fogóval.. de ne csípd le a fejét :) ) aztán ha allulról bekukkantasz már látod is a lökhárító rögzítő torx fejű csavart. na azt kell varószínüleg meghúzni. De ha minden áron le akarod szedni a lököst akkor még a kerékdobnál ki kell szedni azokat a csavarokat amik még a lökhárítóhoz vannak rögzítve (8as fejű), és elvileg símán le lehet húzni. Finoman a kábelok nem engedik túl sokáig! Célszerü ha nem egyedül húzod le mert lehet több mint két kéz kell hozzá mert a csatikat is le kell kötni a szenzorozkról meg a ködlámpákról.
Ja és festettünk már szenzort ezüst spray-vel (nem kályha ezüstel :lol: ) és teljesen király lett.

2007.03.21. 18:44

Kössz, már túlvagyok rajta. Nem kell levenni, mert a jobb oldali csavar volt kilazulva, és azt húztam után. A szenzor viszont elszállt, ha minden igaz, akkor ma hoztak újat.

2007.03.22. 17:12

Milyen szinű kell? Nekem van új és használt szenzorom is. Használt 7.000 Ft, új 9.000 Ft.[/quote]

Akkor én 28 ért drágán vettem? Bassz.. m......!!!!!! :cry:
Nem baj, pénz nem számít!!!!! :D :D :D

2007.03.23. 08:38

Szerintem a 28 az már kicsit sok! Mert a hivatalos ára ha jól emléxem 15 és 20 között van, de már régen rendeltem újat.
A 7használt meg a 9 új az nagyon frankó ár érte!

2007.03.23. 09:07

Mibe fájna utólag betenni a tolatóradart? Csak a gyári a jó, vagy van más lehetőség is?
Üdv

2007.03.23. 10:16

Morello írta:Mibe fájna utólag betenni a tolatóradart? Csak a gyári a jó, vagy van más lehetőség is?
Üdv


utólag csak hátra érdemes, az elsőhöz túl sok mindent kellene cserélni (és ott egyébként sem hiányzik annyira). a hátsóhoz létezik nachrüstset is, ami kb 120k. ettől valamivel olcsóbban is össze lehet szedni bontott alkatrészekből, nekem kb 70-80k lett a vége.
szerintem csak a gyári jó: mindennek megvan a helye, meg a vezérlő kommunikál az lcm-el is (ezért fontos pl, hogy a bontott vezérlő hasonló autóból származzon, különben fel kell programozni).
ha valakit érdekel, össze tudom szedni, mi kell egy utólagos beépítéshez.

2007.03.23. 16:23

efer írta:
Morello írta:Mibe fájna utólag betenni a tolatóradart? Csak a gyári a jó, vagy van más lehetőség is?
Üdv


utólag csak hátra érdemes, az elsőhöz túl sok mindent kellene cserélni (és ott egyébként sem hiányzik annyira). a hátsóhoz létezik nachrüstset is, ami kb 120k. ettől valamivel olcsóbban is össze lehet szedni bontott alkatrészekből, nekem kb 70-80k lett a vége.
szerintem csak a gyári jó: mindennek megvan a helye, meg a vezérlő kommunikál az lcm-el is (ezért fontos pl, hogy a bontott vezérlő hasonló autóból származzon, különben fel kell programozni).
ha valakit érdekel, össze tudom szedni, mi kell egy utólagos beépítéshez.


Köszönöm a gyors választ, ha lesz lélekerőm, lehet, hogy belevágok :wink:
Hozzászólás küldése

VigLink badge