Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2007.09.29. 15:12

Sziasztok! valaki mondja meg hogy kéne működnie ennek a kütyünek?! Az enyémben van elöl és hátul is,de mindig csak sipol hol erősebben ,hol gyengébben fügetlenül attól hogy közel vok-e vmihez.Hogy lehet kideriteni melyik senzor jó,melyik nem?

2007.09.29. 16:00

Utólag mennyibe kerül berakni a tolatóradart? És honnan lehet szerezni?

2007.09.29. 18:59

sxoe írta:Utólag mennyibe kerül berakni a tolatóradart? És honnan lehet szerezni?



Hi!


Az attól függ hogy gyárit vagy után gyártottat csipogósat ,vagy kijelzőset szeretnél berakatni! 8-120 eft

radar

2007.10.01. 11:21

sxoe írta:Utólag mennyibe kerül berakni a tolatóradart? És honnan lehet szerezni?


Szia Sxoe!

Én bontóból szereztem az enyémet kompletten(2 kábel, csipogó, elektronika+tartója, illetve a szenzorok meg a 3 díszléc)). Eredetileg 35-ért akarta adni a gyerek, de vmi oknál fogva sikerült közös ismerőst találni, így nagyon jutányosan jutottam hozzá! :wink: :P
Nekem a sima csipogós van! A célra mondjuk ez is megfelel! :wink:

2007.10.01. 12:49

Köszi az infót!

Bömbölönél nézegettem, hogy milyen árban vannak! Úgy érzem ha meglesz a kocsi, otthagyok nála egy rakat pénzt mert több minden érdekel! :D (pl. tolatóradar (ez mindenképpen sürgősen), angel eyes-os lámpa, olaj, meg lehet, hogy ha sok pénzem lesz, akkor a nagynavit is megkapja!) 8)

:)

2007.10.01. 12:54

sxoe írta:Köszi az infót!

Bömbölönél nézegettem, hogy milyen árban vannak! Úgy érzem ha meglesz a kocsi, otthagyok nála egy rakat pénzt mert több minden érdekel! :D (pl. tolatóradar (ez mindenképpen sürgősen), angel eyes-os lámpa, olaj, meg lehet, hogy ha sok pénzem lesz, akkor a nagynavit is megkapja!) 8)


Nincs mit! A nagy navin én is gondolkodtam, de szerintem hagyom,naon drága nekem,s szerintem nem ér annyit! Meg különben is, a következőt majd úgy veszem! :lol:

2007.10.02. 09:19

Hello. A PDC-nek az autó 4 belső sarkából kéne csipognia vagy csak elől-hátul?

PDC

2007.10.02. 10:16

ViSoR írta:Hello. A PDC-nek az autó 4 belső sarkából kéne csipognia vagy csak elől-hátul?


Szia ViSoR!

Nekem csak hátsóm van! Ennek hátul a kalaptartó alatt van a csipogója. Amint hátramenetbe kapcsolok bekapcsol, és mihelyt látómezőbe került vmi elkezd csipogni. De csak hátulról a csipogóból! :D

2007.10.09. 07:43

Megvizsgálom a sajátomat, mert hol megy hol nem. Az egyik első kontaktos vagy haldoklik. Van valami módszer a műanyag csík (M-pakett) kipattintására amiben a szenzor van, hogy ne görbüljön/sérüljön?

2007.10.09. 09:02

ViSoR írta:Megvizsgálom a sajátomat, mert hol megy hol nem. Az egyik első kontaktos vagy haldoklik. Van valami módszer a műanyag csík (M-pakett) kipattintására amiben a szenzor van, hogy ne görbüljön/sérüljön?

Nem a négy sarokból csipog, csak előlről vagy hátulról. A díszlécet egy beszigszalagozott csavarhúzóval ki tudod billenteni, majd óvatosan ki kell mozgatni a többi fület is. Ha megdöglött egy szenzor, tudok segíteni, keress meg pü-ben.

Bömbölö

2007.10.10. 07:35

Jobb első szenzorom nem cicereg. Hétvégén megpróbálom kiszedni, hátha kontaktos csak. Ha nem, akkor kereslek!

2007.10.10. 08:23

ViSoR írta:Jobb első szenzorom nem cicereg. Hétvégén megpróbálom kiszedni, hátha kontaktos csak. Ha nem, akkor kereslek!

Sokszor csak a csati csúszik le (ha rosszul dugták rá), de néha előfordul, hogy megadja magát a szenzor.

Bömbölö

Köszi a segítséget!

2007.10.11. 11:45

Köszi a tippeket, nekem is ugyanez a probléma. Amint lesz időm szétszedem!
Szuper a fórum!

Peti

Tolatókamera

2007.10.27. 15:22

Sziasztok!

Tolatókamera beépítésén gondolkozom. Csinált már valaki ilyet? Az ebay-en találtam E39-hez gyári tolatókamerát, kompletten, szerelési útmutatóval: EUR1000. Ezt inkább kihagynám :) de egy kamera EUR30-40 és utána már csak a PDC-re, ill. az AV bemenetre kell rákötni. Viszont az intelligens megoldás az lenne, ha a PDC gomb megnyomásával azonnal bejönne a képe a navin. Valami ötlet, hogy hogy kellenne bekötni?

Üdv,
szpbmw

Re: Tolatókamera

2007.10.27. 16:49

szpbmw írta:Sziasztok!

Tolatókamera beépítésén gondolkozom. Csinált már valaki ilyet? Az ebay-en találtam E39-hez gyári tolatókamerát, kompletten, szerelési útmutatóval: EUR1000. Ezt inkább kihagynám :) de egy kamera EUR30-40 és utána már csak a PDC-re, ill. az AV bemenetre kell rákötni. Viszont az intelligens megoldás az lenne, ha a PDC gomb megnyomásával azonnal bejönne a képe a navin. Valami ötlet, hogy hogy kellenne bekötni?

Üdv,
szpbmw

Alpinafan tud neked adni azt hiszem 110körül van és gyári szett!
De a TV modulnak megvan a kamera bemenete és amikor hátramenetet kapcsolsz automatikusan a 16:9 a kamera képére vált.Nem kell külön kapcsolgatni!

2007.10.27. 16:50

Ja és szerintem megis mutatja müködés közben ha veszel!

2007.11.09. 22:37

Van olyan verziójú e39 tolatóradar, ami "besegít" a tempomatnak, és nem engedi hogy ráfusson az autó az előtte haladóra?

2007.11.10. 02:58

Stephanus_Rex írta:Van olyan verziójú e39 tolatóradar, ami "besegít" a tempomatnak, és nem engedi hogy ráfusson az autó az előtte haladóra?


Véleményem szerint gyári tuti nincs, de meglepődnék ha valamilyen utángyártott lenne. A mai autókban is ritka mint a fehér holló és bizony még mindig messze állnak a jól működő kategóriától is ( lasd. különböző autós tesztek ). Valamint gyanítom hogy biztonságtechnikai szempontból is legalább 3x-osan túl vannak biztosítva, és az E39 vezérlő elektronikája szerintem a kellő számítási kapacitásnak csak a töredékével rendelkezne.

2007.11.10. 13:46

Stephanus_Rex írta:Van olyan verziójú e39 tolatóradar, ami "besegít" a tempomatnak, és nem engedi hogy ráfusson az autó az előtte haladóra?


Mivelhogy a PDC kb 1.5méterre van belőve, ha pályán utolérsz valakit és 1.5méterről meg tudja állítani az autót, akkor annak akár neki is mehetsz :lol:

2007.11.10. 15:22

Ez igaz, csak nekem valamikor úgy mondták, hogy van két kontaktos és háromkontaktos érzékelő, és a háromkontaktos állítólag tud messzebb is "radarozni" :)
Nem tartottam valószínűnek, de mundam mán ha erre gyüttem, akko megkírdem :)
Hozzászólás küldése

VigLink badge