Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: HI-FI

2017.05.22. 22:48

kapitany írta:Sziasztok!

Néhány hónapja a következő probléma jelentkezett rádió hallgatásnál, aminek a megoldásához a segítségetek kérném. A rádióm pontos típusát nem tudom, de mellékelek képet és specifikálom.
Képek
Az autómban egy facelift előtti (2000) 4:3-as navigációval szerelt, DSP erősítős, 6 cd táras, gyári telfonos HI-FI üzemel.

A problémám a következő: Rádió hallgatásnál, ha rossz úton közlekedek (és hát felénk ez nem ritka) akkor egy kisebb úthibától(kátyú, körforgalom előtt bordázott út) ami picit megüti az autót, a rádió elnémul. Továbbra is kiírja az adó nevét, tudok váltani az állomások közt de nem szól. Ha egy pillanatra átváltok CD-re majd vissza rögtön jó lesz a következő úthibáig.

Találkoztatok esetleg ilyen gonddal? Javaslataitokat előre is megköszönve, üdvözlettel,
Tamás


A rádió modulodban kell kicsit felfrissíteni a forrasztásokat, mert az út hibáktól és egyéb tényezők miatt eltörtek és kontakt hibás emiatt.
Én ez alapján csináltam magamnak és azóta (kb 1 éve) tökéletesen működik: https://www.youtube.com/watch?v=rhD1ykHTvBE

Üdv Gábor

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gavrose az itt látható tagok köszönték meg: kapitany
Értékelés: 4.76%

Re: HI-FI

2017.05.27. 09:27

Sziasztok!

Kérlek annyit segítsetek még, hogy hol találom a radio modult. A csomiban vagy a 4:3-as kijelzőt kell kivenni, és azon van?

Köszi,
Tamás

Gavrose írta:
kapitany írta:Sziasztok!

Néhány hónapja a következő probléma jelentkezett rádió hallgatásnál, aminek a megoldásához a segítségetek kérném. A rádióm pontos típusát nem tudom, de mellékelek képet és specifikálom.
Képek
Az autómban egy facelift előtti (2000) 4:3-as navigációval szerelt, DSP erősítős, 6 cd táras, gyári telfonos HI-FI üzemel.

A problémám a következő: Rádió hallgatásnál, ha rossz úton közlekedek (és hát felénk ez nem ritka) akkor egy kisebb úthibától(kátyú, körforgalom előtt bordázott út) ami picit megüti az autót, a rádió elnémul. Továbbra is kiírja az adó nevét, tudok váltani az állomások közt de nem szól. Ha egy pillanatra átváltok CD-re majd vissza rögtön jó lesz a következő úthibáig.

Találkoztatok esetleg ilyen gonddal? Javaslataitokat előre is megköszönve, üdvözlettel,
Tamás


A rádió modulodban kell kicsit felfrissíteni a forrasztásokat, mert az út hibáktól és egyéb tényezők miatt eltörtek és kontakt hibás emiatt.
Én ez alapján csináltam magamnak és azóta (kb 1 éve) tökéletesen működik: https://www.youtube.com/watch?v=rhD1ykHTvBE

Üdv Gábor

Re: HI-FI

2017.05.27. 11:58

kapitany írta:Sziasztok!

Kérlek annyit segítsetek még, hogy hol találom a radio modult. A csomiban vagy a 4:3-as kijelzőt kell kivenni, és azon van?

Köszi,
Tamás

Gavrose írta:
kapitany írta:Sziasztok!

Néhány hónapja a következő probléma jelentkezett rádió hallgatásnál, aminek a megoldásához a segítségetek kérném. A rádióm pontos típusát nem tudom, de mellékelek képet és specifikálom.
Képek
Az autómban egy facelift előtti (2000) 4:3-as navigációval szerelt, DSP erősítős, 6 cd táras, gyári telfonos HI-FI üzemel.

A problémám a következő: Rádió hallgatásnál, ha rossz úton közlekedek (és hát felénk ez nem ritka) akkor egy kisebb úthibától(kátyú, körforgalom előtt bordázott út) ami picit megüti az autót, a rádió elnémul. Továbbra is kiírja az adó nevét, tudok váltani az állomások közt de nem szól. Ha egy pillanatra átváltok CD-re majd vissza rögtön jó lesz a következő úthibáig.

Találkoztatok esetleg ilyen gonddal? Javaslataitokat előre is megköszönve, üdvözlettel,
Tamás


A rádió modulodban kell kicsit felfrissíteni a forrasztásokat, mert az út hibáktól és egyéb tényezők miatt eltörtek és kontakt hibás emiatt.
Én ez alapján csináltam magamnak és azóta (kb 1 éve) tökéletesen működik: https://www.youtube.com/watch?v=rhD1ykHTvBE

Üdv Gábor


A csomagtartó bal oldalán, a lehajtható kárpit mögött keresztben, a kocsi végéhez közelebb.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek odus az itt látható tagok köszönték meg: kapitany
Értékelés: 4.76%

Re: HI-FI

2017.05.29. 08:54

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Dension Gateway Lite 17 PIN-hez.
99 FL előtti e39. (Navi + CD tár)
Cd tárat kiszereltem és a rádió modulról lehúztam a gyári csatlakozót.
A 17 pin csatlakozót összekötöttem a gyárival, majd a Dension-t a rádiómodulra úgy, hogy a képen látható fehér tűs csatlakozó ment a CD tár kábele helyére.

Következő a problémám:

2 féle képpen is rá tudom dugni a fehér csatlakozót a cd tár helyére( vezetékek jobbra esnek, vagy balra - képen látható lentebb), sehogy sem akar megszólalni a a pendrive-ról a zene, mikor átváltok a CD tárra. A pendrive FAT32-re formázott, CD1 nevezetű mappában csak MP3 file-ok vannak. Valami történik, mert ha gépre teszem "használat" utána a pendrive-ot, akkor 3db BIN kiterjesztésű file megjelenik a gyökérben. Mi a helyes bekötés?

Másik dolog ami kérdést vet fel bennem, hogy a CD tár helyére menő fehér tűs csatlakozóból kijön egy fekete vezeték, ami csak úgy el van vágva. Az mi lehet? - párját nem láttam.

Fórumtárstól vettem pár hónapja, és most jutottam el odáig, hogy bekössem.
Állítása szerint hibátlanul működött.

Csatolom a képeket:

Dension 1
Dension 2
Dension 3

Köszönöm szépen!
Üdv


!!!!!MEGOLDVA!!!!!

A fehér csatlakozón a szabadon lógó fekete kábel, test kábel.
Kapott egy hosszabbítást, sarut, rákötöttem a hátsó lámpa egyik csavarjára.
Pendrive is cserélve lett, újraformázva, CD1 mappába mp3 bemásolva és szépen elkezdte játszani a zenéket az autó a Gatewayről.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Cxgrav 2017.06.04. 16:59-kor.

Re: HI-FI

2017.05.30. 19:25

Nekem is bevált a forrasztás. Köszönöm szépen a tanácsokat! :)

odus írta:
kapitany írta:Sziasztok!

Kérlek annyit segítsetek még, hogy hol találom a radio modult. A csomiban vagy a 4:3-as kijelzőt kell kivenni, és azon van?

Köszi,
Tamás

Gavrose írta:
kapitany írta:Sziasztok!

Néhány hónapja a következő probléma jelentkezett rádió hallgatásnál, aminek a megoldásához a segítségetek kérném. A rádióm pontos típusát nem tudom, de mellékelek képet és specifikálom.
Képek
Az autómban egy facelift előtti (2000) 4:3-as navigációval szerelt, DSP erősítős, 6 cd táras, gyári telfonos HI-FI üzemel.

A problémám a következő: Rádió hallgatásnál, ha rossz úton közlekedek (és hát felénk ez nem ritka) akkor egy kisebb úthibától(kátyú, körforgalom előtt bordázott út) ami picit megüti az autót, a rádió elnémul. Továbbra is kiírja az adó nevét, tudok váltani az állomások közt de nem szól. Ha egy pillanatra átváltok CD-re majd vissza rögtön jó lesz a következő úthibáig.

Találkoztatok esetleg ilyen gonddal? Javaslataitokat előre is megköszönve, üdvözlettel,
Tamás


A rádió modulodban kell kicsit felfrissíteni a forrasztásokat, mert az út hibáktól és egyéb tényezők miatt eltörtek és kontakt hibás emiatt.
Én ez alapján csináltam magamnak és azóta (kb 1 éve) tökéletesen működik: https://www.youtube.com/watch?v=rhD1ykHTvBE

Üdv Gábor


A csomagtartó bal oldalán, a lehajtható kárpit mögött keresztben, a kocsi végéhez közelebb.

Re: HI-FI

2017.06.04. 23:04

Hangzásban van eltérés a Hifi system és a DSP között?

Sajnos a Dension nem illeszthető DSP-hez, emiatt gondolkodom, hogy melyiket fejlesszem.

Re: HI-FI

2017.06.04. 23:08

Afterdark írta:Hangzásban van eltérés a Hifi system és a DSP között?

Sajnos a Dension nem illeszthető DSP-hez, emiatt gondolkodom, hogy melyiket fejlesszem.

Ég és föld.

Re: HI-FI

2017.06.04. 23:20

Gallaca írta:
Afterdark írta:Hangzásban van eltérés a Hifi system és a DSP között?

Sajnos a Dension nem illeszthető DSP-hez, emiatt gondolkodom, hogy melyiket fejlesszem.

Ég és föld.


Azt hittem hogy csak a standard és hifi között van ekkora eltérés.

Re: HI-FI

2017.06.05. 00:41

Afterdark írta:
Gallaca írta:
Afterdark írta:Hangzásban van eltérés a Hifi system és a DSP között?

Sajnos a Dension nem illeszthető DSP-hez, emiatt gondolkodom, hogy melyiket fejlesszem.

Ég és föld.


Azt hittem hogy csak a standard és hifi között van ekkora eltérés.

Sedanban a hifinél nincs mélysugárzó, hangban pedig annyi az eltérés mint a standard és a hifi között. Ha a hifisbe teszel mélyet, csökken a különbség, a hangszórókat pedig könnyebb fejleszteni 4 ohmos mivoltuk miatt. Viszont ebben az esetben a sima standard stereo a legjobb alap szerintem.

Re: HI-FI

2017.06.05. 21:09

Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy a hátsó hangszórók "szépen" szólnak, viszont az első ajtókban lévők csak "cincognak", épphogy valami megszólal belőlük.
Megnéztem a beállításokat, minden középértéken van. Ha csak az elsőkre állítom a beállításokat szinte alig szólnak valamit.
Ez mitől lehet? :/
BM24 kezdi megadni magát?

Info:
'99
4:3 navi
Alap hangrendszer

Köszönöm

Re: HI-FI

2017.06.17. 19:12

Sziasztok!

Az alábbi, vagy hasonló fejegység beszerzésén gondolkodom. Link Ha beszerelésre kerülne, ez tudná kezelni a DSP-t? Továbbá egy ilyen, vagy hasonló minőségű fejegységtől mit várhatok, ha esetleg nem tudja kezelni a DSP-t? Rosszabb lesz a zene minősége, mint a mostani gyári rendszeremnek? (DPS, 6-os CDtár, 4:3, BM24)

Válaszaitokat megköszönve, üdvözlettel,
Tamás

Re: HI-FI

2017.06.17. 21:52

kapitany írta:Sziasztok!

Az alábbi, vagy hasonló fejegység beszerzésén gondolkodom. Link Ha beszerelésre kerülne, ez tudná kezelni a DSP-t? Továbbá egy ilyen, vagy hasonló minőségű fejegységtől mit várhatok, ha esetleg nem tudja kezelni a DSP-t? Rosszabb lesz a zene minősége, mint a mostani gyári rendszeremnek? (DPS, 6-os CDtár, 4:3, BM24)

Válaszaitokat megköszönve, üdvözlettel,
Tamás

Nem tudja kezelni, be sem tudod simán szerelni navis autóba. Kell hozzá egy sima rádiós köteg, be kell húzni a navis köteg helyére, mellé, DSP kuka. Hangszórókat ebben az esetben 4 ohmosra kell cserélni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: kapitany
Értékelés: 4.76%

Re: HI-FI

2017.06.17. 23:16

Köszönöm a választ. Sajnálom, hogy nem egyszerű, mindenképp csak olyan átalakítást végeznék, ami után egyszerűen vissza állítható a gyári állapot. De akkor itt DSP miatt elég kötött vagyok:/



Gallaca írta:
kapitany írta:Sziasztok!

Az alábbi, vagy hasonló fejegység beszerzésén gondolkodom. Link Ha beszerelésre kerülne, ez tudná kezelni a DSP-t? Továbbá egy ilyen, vagy hasonló minőségű fejegységtől mit várhatok, ha esetleg nem tudja kezelni a DSP-t? Rosszabb lesz a zene minősége, mint a mostani gyári rendszeremnek? (DPS, 6-os CDtár, 4:3, BM24)

Válaszaitokat megköszönve, üdvözlettel,
Tamás

Nem tudja kezelni, be sem tudod simán szerelni navis autóba. Kell hozzá egy sima rádiós köteg, be kell húzni a navis köteg helyére, mellé, DSP kuka. Hangszórókat ebben az esetben 4 ohmosra kell cserélni.

Re: HI-FI

2017.07.13. 11:21

Sziasztok! Tudjátok hogy kell kivenni a kalaptartóból a hangszórokat? Le vettem a rácsot és hangszóró vmi szivacsban van benne.Feltépni nem akarom,de csavarokat nem látok. Próbáltam visszakeresni,de nem találtam.

Re: HI-FI

2017.07.13. 12:15

Hauzer írta:Sziasztok! Tudjátok hogy kell kivenni a kalaptartóból a hangszórokat? Le vettem a rácsot és hangszóró vmi szivacsban van benne.Feltépni nem akarom,de csavarokat nem látok. Próbáltam visszakeresni,de nem találtam.

Rácsot nem kellett volna kivenni.
Ülés ki, kalaptartó komplett ki, és alatta megtalálod a hangszórókat műanyag dobozba szerelve.
A szivacs a hangszóró és a doboza közötti tömítés.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kovessyroli az itt látható tagok köszönték meg: Hauzer
Értékelés: 4.76%

Re: HI-FI

2017.07.13. 20:58

kovessyroli írta:
Hauzer írta:Sziasztok! Tudjátok hogy kell kivenni a kalaptartóból a hangszórokat? Le vettem a rácsot és hangszóró vmi szivacsban van benne.Feltépni nem akarom,de csavarokat nem látok. Próbáltam visszakeresni,de nem találtam.

Rácsot nem kellett volna kivenni.
Ülés ki, kalaptartó komplett ki, és alatta megtalálod a hangszórókat műanyag dobozba szerelve.
A szivacs a hangszóró és a doboza közötti tömítés.



Az igen! :shock: Azt hittem egy picit lájtosabb meló. Köszi!

Re: HI-FI

2017.08.21. 22:46

Sziasztok!

Hangszóró csere esetén mi az ajánlott márka ? Nem audifil minőséget várok, de minőségi cuccot keresek.

Re: HI-FI

2017.08.22. 00:01

Afterdark írta:Sziasztok!

Hangszóró csere esetén mi az ajánlott márka ? Nem audifil minőséget várok, de minőségi cuccot keresek.

Focal, MB quart, DLS. Minőségi, audiophile. A teljesség igénye nélkül, ezekben még nem csalódtam. Ne add lejjebb! :szerintem

Re: HI-FI

2017.08.22. 09:32

kapitany írta:Sziasztok!

Az alábbi, vagy hasonló fejegység beszerzésén gondolkodom. Link Ha beszerelésre kerülne, ez tudná kezelni a DSP-t? Továbbá egy ilyen, vagy hasonló minőségű fejegységtől mit várhatok, ha esetleg nem tudja kezelni a DSP-t? Rosszabb lesz a zene minősége, mint a mostani gyári rendszeremnek? (DPS, 6-os CDtár, 4:3, BM24)

Válaszaitokat megköszönve, üdvözlettel,
Tamás


Szia! vegyél egy Octa Core androidos cuccot pl az XTRONStol tudsz hozzá venni DSP liszencet és menni fog. több infót http://ibus.speedy-pics.de/ itt találsz vagy a programozó srác fb csoportjában. én most fogom beforrasztani a resler chipet, így android alól vezérelhető lesz az állófűtés és sok más dolog.
arra kell figyelni h mikor az app működéséhez veszed a regisztrációt, akkor DSP liszencet is venni, kell, kb 15 euróval több.
Nekem most touringba gyári alap zenével olyat szól, hogy még azon is elgondolkodtam, hogy nem kötöm be a bose pótkerékmélynyomót.

Re: HI-FI

2017.08.22. 11:01

ST1 írta:
kapitany írta:Sziasztok!

Az alábbi, vagy hasonló fejegység beszerzésén gondolkodom. Link Ha beszerelésre kerülne, ez tudná kezelni a DSP-t? Továbbá egy ilyen, vagy hasonló minőségű fejegységtől mit várhatok, ha esetleg nem tudja kezelni a DSP-t? Rosszabb lesz a zene minősége, mint a mostani gyári rendszeremnek? (DPS, 6-os CDtár, 4:3, BM24)

Válaszaitokat megköszönve, üdvözlettel,
Tamás


Szia! vegyél egy Octa Core androidos cuccot pl az XTRONStol tudsz hozzá venni DSP liszencet és menni fog. több infót http://ibus.speedy-pics.de/ itt találsz vagy a programozó srác fb csoportjában. én most fogom beforrasztani a resler chipet, így android alól vezérelhető lesz az állófűtés és sok más dolog.
arra kell figyelni h mikor az app működéséhez veszed a regisztrációt, akkor DSP liszencet is venni, kell, kb 15 euróval több.
Nekem most touringba gyári alap zenével olyat szól, hogy még azon is elgondolkodtam, hogy nem kötöm be a bose pótkerékmélynyomót.
Ha kesz vagy, akkor egy kis bemutatot osszedobhatnal! Beszel angolul is ez a cucc?
Hozzászólás küldése

VigLink badge