Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

HI-FI

2006.03.30. 21:41

Sziasztok.
Van egy 525d touring-om 16:9-es, navis, de csak sima sztereó hangszórókkal. Ki szeretnék építeni valami jobb hi-fi-t de megakadtam. Az a célom hogy a gyári DSP-t is megveszem, de már szétburítottam az egészet és nem találom a csatlakozókat.
Ha valaki tudna segíteni ebben, hogy ha csak sztereo akkor nincs bekábelezve?
Köszi mindenkinek. 8O

Re: HI-FI

2006.03.30. 22:01

fotel írta:Sziasztok.
Van egy 525d touring-om 16:9-es, navis, de csak sima sztereó hangszórókkal. Ki szeretnék építeni valami jobb hi-fi-t de megakadtam. Az a célom hogy a gyári DSP-t is megveszem, de már szétburítottam az egészet és nem találom a csatlakozókat.
Ha valaki tudna segíteni ebben, hogy ha csak sztereo akkor nincs bekábelezve?
Köszi mindenkinek. 8O


Szia!

Én ugytudom hogy nincs semi bekábelezve előre.De mivel 16:9-es navidvan igy hátul van a rádió modul arra kell rca kimenetet csinálni.De ahogy én olvastam és halotam a gyár erősitő se valami nagyduranás.Joban jársz egy másik erősitővel szerintem.De vanak itt mágusok azok majd megmondják a frankót! :D

admin

2006.03.30. 22:08

Köszi. és úgy is jó hogy a két másik hangszórórol kapja a jelet?

Re: admin

2006.03.30. 22:15

fotel írta:Köszi. és úgy is jó hogy a két másik hangszórórol kapja a jelet?

Az erősitőre gondolsz?
azal az a baj,hogy a rádióval felerősittet zajokat is továb erősited és még zajosab lesz a jel.De végülis van itt olyan tag akinek igyvan majd az megmondja,hogy milyen.

2006.04.01. 18:40

Elvileg lehet RCA kivezetést csinálni a bm24-re, nekem ugyan nem sikerült valamiért, kicsit kusza is a feliratozás, de hátha neked segít:

nézd meg ezen a képen, meg ezen

Nekem most a rádióról szólnak a sima hangszórók, illetve az első kettőt kicseréltem jobb minőségűre, és a hátsó hangszórókról szedtem le jelet egy erősítőnek, ami egy nagy ládát hajt a csomagtartóban, nem szól rosszul, de lehetne jobb is... Azért ahogy admin is mondta, egy felerősített jelet visszagyengíteni, majd megint felerősíteni sajnos minőségromlással jár. Ha az elsőket is így akarod megoldani, tehát hangszóróról veszed le a nagy jelet, akkor elég zajos minőségre számíthatsz, mivel a sok szar kábel mindent összeszed :( egy korábbi autómba úgy volt, és fütyült, sípolt, zúgott, meg minden, nem nagyon, éppen csak zavaróan, két szám között, stb...

üdvagyé:)

2006.04.19. 23:48

Senki többet?
Elfogadok még jótanácsokat az üggyel kapcsolatban ha valaki hozzá tudna szólni!

2006.04.20. 07:22

fotel írta:Senki többet?
Elfogadok még jótanácsokat az üggyel kapcsolatban ha valaki hozzá tudna szólni!


hát azért én el tudnék indulni az alapján amit írtunk... mire vagy még kíváncsi? A sima sztereó alatt mit értesz? Úgy emlékszem, hogy 4 hangszóró alatt nem volt rendszer...

üdvagyé:)

cd-tár

2006.05.15. 16:46

Sziasztok! Cd-tár ügyben, kinek milyen mikor hol miért?? :idea:

2006.05.16. 17:22

Nekem a CD magazinommal volt gond,mindig beakadt a cd és használhatatlan volt a lejátszó,szervízben persze azt mondták,hogy az egészet cserélni kell,kb.150eft egy komplett hátsó tár+magazin,de szerencsére van egy 1000 mester szerelő,aki szétszedte és megjavította,csupán egy sín tud ezekben a tárakban kikopni/ez az egyetlen kopó alkatrész bennük,a többi fogaskerék/,ezt valahogy "feltuningolta" és azóta kiválóan működik :wink:

2006.05.16. 17:32

Itt érdemes márkáról beszélni, vagy mindenkinek gyári cd-tára van? Szerelhetőségben vannak különbségek? Árban és minőségben?

2006.05.16. 19:08

tshabba írta:Itt érdemes márkáról beszélni, vagy mindenkinek gyári cd-tára van? Szerelhetőségben vannak különbségek? Árban és minőségben?


Szerintem ezt az határoljabe,hogy a fejegységel melyik kompatibilis!A gyárin kivül.

2006.05.16. 19:11

Egy kérdés!

Kombiba hol a legegyszerüb hátrahuzni a kábeleket a fejegységtől?Középkonzolon keresztül vagy inkáb a küszöb irányába?

2006.05.16. 21:26

admin írta:Egy kérdés!

Kombiba hol a legegyszerüb hátrahuzni a kábeleket a fejegységtől?Középkonzolon keresztül vagy inkáb a küszöb irányába?


Szerintem küszöb. Talán kevesebbet kell szétbontani.
Sedanban legalábbis ott megy.

2006.05.16. 21:46

Sepi írta:
admin írta:Egy kérdés!

Kombiba hol a legegyszerüb hátrahuzni a kábeleket a fejegységtől?Középkonzolon keresztül vagy inkáb a küszöb irányába?


Szerintem küszöb. Talán kevesebbet kell szétbontani.
Sedanban legalábbis ott megy.

Jobb vagy bal?Vagy mindegy.

2006.05.16. 21:47

admin írta:
Sepi írta:
admin írta:Egy kérdés!

Kombiba hol a legegyszerüb hátrahuzni a kábeleket a fejegységtől?Középkonzolon keresztül vagy inkáb a küszöb irányába?


Szerintem küszöb. Talán kevesebbet kell szétbontani.
Sedanban legalábbis ott megy.

Jobb vagy bal?Vagy mindegy.


Nekem bal.

2006.06.04. 14:10

Tegnap beszereltem az erősitőt és a ládát és az első hangszórókat is róla hajtom.Csak egybaj van,hogy járómotornál benne van a generátor zaj.Milehet a hiba oka?
Várom a tippeket.

2006.06.06. 21:49

Admin!

Jutottál valamire a zajjal? Az indexen ajánlották a szürőt. Kipróbáltad? Vagy esetleg valami más?
Én megpróbáltam a gyári rádió csatlakozástól elvinni a tápot és a kapcsoló szálat is, gondolván hátha az gyárilag kapott valamilyen szürőt. De sajna, úgy is zúgott.

2006.06.06. 22:53

tbesze írta:Admin!

Jutottál valamire a zajjal? Az indexen ajánlották a szürőt. Kipróbáltad? Vagy esetleg valami más?
Én megpróbáltam a gyári rádió csatlakozástól elvinni a tápot és a kapcsoló szálat is, gondolván hátha az gyárilag kapott valamilyen szürőt. De sajna, úgy is zúgott.


Még nem csináltam vele semit.De azt kideritetem,hogy nem a táp miat jön a generátor hang.Ha kihuzom az erősitőből a bemenetet akkor kusba van.
Veszek majd jel átalakitót mert most a hangszóró jel megybe az erősitőbe a magas jel bemenetre.És szerintem itt a bibi.

zaj

2006.06.07. 09:24

nekem /off audimban off/ ugyanez volt a jelenség, az a baj, hogy ha a hangszórókivezetésről viszed a jelet az erősítő bemenetére, az (szerintem azért mert árnyékolatlan, de majd megmondja aki jobban tudja) minden szemetet összeszed, lévén túl közel van sok helyen a vashoz, márpedig az egész kocsi egy test, így abban minden ilyen zaj benne van.

a mostani autómban egyszerűen nem kötöttem rá az erőlködőre az első szettet, csak a mélyládát, így nem hallok semmi zajt, hiszen annál le vannak vágva ezek a magas hangok...

üdvagyé:)

Re: zaj

2006.06.07. 17:28

gye írta:nekem /off audimban off/ ugyanez volt a jelenség, az a baj, hogy ha a hangszórókivezetésről viszed a jelet az erősítő bemenetére, az (szerintem azért mert árnyékolatlan, de majd megmondja aki jobban tudja) minden szemetet összeszed, lévén túl közel van sok helyen a vashoz, márpedig az egész kocsi egy test, így abban minden ilyen zaj benne van.

a mostani autómban egyszerűen nem kötöttem rá az erőlködőre az első szettet, csak a mélyládát, így nem hallok semmi zajt, hiszen annál le vannak vágva ezek a magas hangok...

üdvagyé:)


Szia!

Beginek rávankötve az első szetis és neki sincs semi ilyen zaj.
Hozzászólás küldése

VigLink badge