Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2006.11.30. 09:01

efer írta:
kbhont írta:
efer írta:
kbhont írta:Szia Hero!

Hány hangszoró van beépítve?
A fullos BMW hifi-ben 14+1 van!
Az alap az 6db.


ez hogy jön össze?
azt hittem az enyémben max számú van (nem igen tudnék elképzelni helyet, hová lehetne még hangszórót dugni) és így 11-et számoltam. a limóban 1-el több mélynyomó van, az 12. hová jön még 3?


Szia Efer!

A gyári gépkönyv 171 oldal.
Hifi-System DSP :drive

üdv Sándor


Szia!

Nálam ez a DSP történet a 205. oldalon van, de végül is ez mindegy. Ellenben akármeddig számolok, ott csak 12 hangszóró van. Lehet, hogy nem ugyanazt a képet nézzük? :wink:

Szia Efer!

Nekem csak 196 oldalból áll a könyv. :cry:

2006.11.30. 10:06

[quote="kbhont"]
Nekem csak 196 oldalból áll a könyv. :cry: [/quote]

Dehát nem ez a lényeg :wink:

A Te képeden tényleg 14+1 hangszóró van?
Mert az én gépkönyvemben (és a kocsiban is) a következő helyeken van:
első ajtó: 3 db
hátsó ajtó: 1 db
kalaptartó: 1 db + 1 db mélynyomó

ez testvérek közt is 6 db oldalanként, ha megszorozzuk kettővel, akkor 12. (touringban ez úgy módosul, hogy a kalaptartó helyett a plafonban van kettő, és mélynyomóból csak 1 van)

kiváncsi vagyok, hová tettek még 2+1-et.

2006.11.30. 10:25

efer írta:
kbhont írta:Nekem csak 196 oldalból áll a könyv. :cry:


Dehát nem ez a lényeg :wink:

A Te képeden tényleg 14+1 hangszóró van?
Mert az én gépkönyvemben (és a kocsiban is) a következő helyeken van:
első ajtó: 3 db
hátsó ajtó: 1 db
kalaptartó: 1 db + 1 db mélynyomó

ez testvérek közt is 6 db oldalanként, ha megszorozzuk kettővel, akkor 12. (touringban ez úgy módosul, hogy a kalaptartó helyett a plafonban van kettő, és mélynyomóból csak 1 van)

kiváncsi vagyok, hová tettek még 2+1-et.


Az én képemen a hátsó ajtóban 2db van a kalaptartóban is kettő, és én ugy értelmeztem, hogy +1 sub , ami a kalaptartó közepén van, bár ez nincs a képen, de az ETK ezt mutatja. :roll:

2006.11.30. 13:21

kbhont írta:Az én képemen a hátsó ajtóban 2db van a kalaptartóban is kettő, és én ugy értelmeztem, hogy +1 sub , ami a kalaptartó közepén van, bár ez nincs a képen, de az ETK ezt mutatja. :roll:


akkor tényleg nem ugyanazt a képet látjuk :D

szóval: az idők folyamán úgy látszik csökkentették a hátsó ajtókban lévő hangszórók számát... a kalaptartóban azért van 2*2, mert abból kettő a mélynyomó, kettő meg a normális hangszóró. Amit az ETK-ban találtál, az egy 20 (vagy 25?) cm-es mélynyomó, ami valóban középen van. Ellenben ezt kizárólag az M5-be szerelték, abba is csak a top-top hangrendszerrel (és ekkor a kalaptartóban 3 hangszóró van, nem öt). utólag be lehet tenni, és állítólag szépen is szól (meg gyári helye van), az ára sem a csillagos ég, de azt mondták (talán rhantos?), hogy eléggé belóg a csomagtartóba, úgyhogy nem nagyon érdemes - hacsak nem felesleges teherként cipeli valaki hátul a csomagtartót...

2006.11.30. 19:54

efer írta:
admin írta:
efer írta:
admin írta:16:9-es navinál hogy lehet belépni a rádió szerviz menüjébe ahol a sebeség függő hangerőt is lehet álitani?


ez pont az a téma, amit le akartam fordítani, mert ugyanezzel szívtam - most már biztos meglesz :D
azért egy gyors segítség:
1. rádió kikapcs
2. rádió bekapcs
3. a TP gombot legalább 10 mp-ig folyamatosan nyomni.

a kilépés meg a rádió kikapcsolásával lehetséges.
a "GAL" vagy "SVOL" menüpont lesz a tiéed.

röviden ennyi... :wink:


Efer a 16:9-en nincs is TP-gomb! Vagy csak az enyémről lopták le!! :(


Laci!

úgy néz ki van valami megoldás féle:
az előbbi leírás a 4:3-ra vonatkozik, a 16:9-en a SELECT gombot kell érteni a TP helyett. talán még annyi, hogy először rádió kijelzésre kell kapcsolni, aztán kikapcsolni utána meg vissza.
nem tudja valaki kipróbálni, hogy működik-e?


Szia!

kipróbáltam de ez nem az legalábis nálam mert ez jötbe de itt semit nem lehet álitani!
Kép

2006.11.30. 20:16

Jó helyre kerültél szerintem. Itt lehet lépkedni a menüben, ha minden igaz a select gomb alatti csőrökkel, vagy valamelyik oldali tekerentyűvel.
a rádiót betetted már?

2006.11.30. 20:29

Navi titkos menü:
Fő menü->Beállítások->Majd legalább 10mp-ig nyomva tarva a MENU gomb míg bejön. Admin! El is felejtettem neked mondani hogy majd itt kell aktiválni a 3D-t telepítés után. Perspective->ON/OFF

2006.11.30. 20:39

Steven530d írta:Navi titkos menü:
Fő menü->Beállítások->Majd legalább 10mp-ig nyomva tarva a MENU gomb míg bejön. Admin! El is felejtettem neked mondani hogy majd itt kell aktiválni a 3D-t telepítés után. Perspective->ON/OFF

Kösz de ezt tudtam.nekem megy a 3D.ez a navi titkos menü mi a rádió menüt keresük ahol a sebeség függő hangerőt meg egyéb nyalánkságot lehet álitani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára admin 2006.11.30. 20:42-kor.

2006.11.30. 20:41

efer írta:Jó helyre kerültél szerintem. Itt lehet lépkedni a menüben, ha minden igaz a select gomb alatti csőrökkel, vagy valamelyik oldali tekerentyűvel.
a rádiót betetted már?

Próbáltam minden gombot de semit nem csinált! csak kilépet a kikapcsoló gombra.Persze bentvolt a rádió modul.

2006.11.30. 21:59

admin írta:
efer írta:Jó helyre kerültél szerintem. Itt lehet lépkedni a menüben, ha minden igaz a select gomb alatti csőrökkel, vagy valamelyik oldali tekerentyűvel.
a rádiót betetted már?

Próbáltam minden gombot de semit nem csinált! csak kilépet a kikapcsoló gombra.Persze bentvolt a rádió modul.


pedig tuti jó helyen vagy. itt egy leírás, amit találtam, és ott ugyanez a kép van:
http://www.auto-treff.com/bmw/vb/showthread.php?s=&threadid=66703

itt azt írják, hogy a jobbra-balra nyilakkal lehet mozgolódni a menüben.
igaz, hogy E46 vagyon írva a címbe, de azt írták máshol, hogy az E39-ben ugyanez a metódus. a kép is hasonlít... :wink:

2006.12.01. 21:52

efer írta:
admin írta:
efer írta:Jó helyre kerültél szerintem. Itt lehet lépkedni a menüben, ha minden igaz a select gomb alatti csőrökkel, vagy valamelyik oldali tekerentyűvel.
a rádiót betetted már?

Próbáltam minden gombot de semit nem csinált! csak kilépet a kikapcsoló gombra.Persze bentvolt a rádió modul.


pedig tuti jó helyen vagy. itt egy leírás, amit találtam, és ott ugyanez a kép van:
http://www.auto-treff.com/bmw/vb/showthread.php?s=&threadid=66703

itt azt írják, hogy a jobbra-balra nyilakkal lehet mozgolódni a menüben.
igaz, hogy E46 vagyon írva a címbe, de azt írták máshol, hogy az E39-ben ugyanez a metódus. a kép is hasonlít... :wink:


Tényleg ott volt a jobbra balra nyilal lehet lépegetni és a számokal lehet álitani. :lol:

2006.12.02. 16:35

admin írta:
efer írta:
admin írta:
efer írta:Jó helyre kerültél szerintem. Itt lehet lépkedni a menüben, ha minden igaz a select gomb alatti csőrökkel, vagy valamelyik oldali tekerentyűvel.
a rádiót betetted már?

Próbáltam minden gombot de semit nem csinált! csak kilépet a kikapcsoló gombra.Persze bentvolt a rádió modul.


pedig tuti jó helyen vagy. itt egy leírás, amit találtam, és ott ugyanez a kép van:
http://www.auto-treff.com/bmw/vb/showthread.php?s=&threadid=66703

itt azt írják, hogy a jobbra-balra nyilakkal lehet mozgolódni a menüben.
igaz, hogy E46 vagyon írva a címbe, de azt írták máshol, hogy az E39-ben ugyanez a metódus. a kép is hasonlít... :wink:


Tényleg ott volt a jobbra balra nyilal lehet lépegetni és a számokal lehet álitani. :lol:


Szia LACI520D
Ezt a menet közbeni hangerőállítási dolgot lépésről lépésre leírhatnád
még 1X a gyengébbek kedvéért (nekem) mert amit összeírtatok páran azt
próbáltam de ha 1 órán át nyomom a select gombot akkor se történik
semmi (ill annyi hogy azt írja "press OFF v press ON"
/16:9 navi/
Ha itt nem akarod a helyet erre "pocsékolni" akkor privibe légyszi.

2006.12.02. 23:25

qqriq-1 írta:Szia LACI520D
Ezt a menet közbeni hangerőállítási dolgot lépésről lépésre leírhatnád
még 1X a gyengébbek kedvéért (nekem) mert amit összeírtatok páran azt
próbáltam de ha 1 órán át nyomom a select gombot akkor se történik
semmi (ill annyi hogy azt írja "press OFF v press ON"
/16:9 navi/
Ha itt nem akarod a helyet erre "pocsékolni" akkor privibe légyszi.

Na akkor leírom de efer klubtársunk elméletileg készit egy leírást.

1.Navi szerviz menü

Belépsz a set menübe utána nyomod a menü gombot de ara figyelj hogy amikor megnyomod a menü gombot ne ugorjon vissza a menübe hanem a setbe maradjon.Igy bejutsz egy menübe itt elég sok mindent meg lehet nézegetni meg álitani például itt lehet aktiválni a 3D funkciót miután szoftvert frisitetél de csak mk4-en.

2.Rádió szerviz menü

Rádió módba a rádiót kikapcsolod bekapcsolod és a select gombot nyomva tartod és igy jutszbe a rádió szerviz menüjébe.A jobbra és balra nyilal tudsz lépegetni a menübe és a számjegyekel lehet álitani.kilépés rádió kikapcs.Itt lehet a hangerőt is álitani.

2006.12.03. 13:20

Köszi Laci
Akkor majd így próbálom meg.
Más: már akartam kérdezni: nem tudod hová tünt a kocsim képe a nevem
mellől levélírásnál???????? (én legalábbis nem töröltem.

2006.12.03. 17:10

kérdésem lenne :
van a kocsimbanegy kicsi 2 csatornás erősitő aminek sajna nincsen output kimenete ez már be van kötve szépen és 2 db kicsi woofert hajt meg de szeretnék betenni egy nagyobb ládát ezek mellé ,erősitővel ,kérdésem az lenne hogy nem lesz e abból probláma ha a 1500 wattos erősitőt kötöm be elösször és annak a kimenetére kötöm rá a kicsi erősitőt .
a nagy erősitő kondenzátoron keresztűl kapja az áramot csak az rca-t továbbitanám a kicsihez és a jeladó kábelt .

én ugy gondolom hogy a test egy lenne csak a pozitivnál lenne 2 biztositék közvetlen az akksiról erősitőnként 1

2006.12.03. 17:10

qqriq-1 írta:Köszi Laci
Akkor majd így próbálom meg.
Más: már akartam kérdezni: nem tudod hová tünt a kocsim képe a nevem
mellől levélírásnál???????? (én legalábbis nem töröltem.

Pedig valahogy kitörölheted!mert nem volt az adatbázisba.Beraktam egyet lehet nem ez volt .

2006.12.03. 17:15

pappkari írta:kérdésem lenne :
van a kocsimbanegy kicsi 2 csatornás erősitő aminek sajna nincsen output kimenete ez már be van kötve szépen és 2 db kicsi woofert hajt meg de szeretnék betenni egy nagyobb ládát ezek mellé ,erősitővel ,kérdésem az lenne hogy nem lesz e abból probláma ha a 1500 wattos erősitőt kötöm be elösször és annak a kimenetére kötöm rá a kicsi erősitőt .
a nagy erősitő kondenzátoron keresztűl kapja az áramot csak az rca-t továbbitanám a kicsihez és a jeladó kábelt .

én ugy gondolom hogy a test egy lenne csak a pozitivnál lenne 2 biztositék közvetlen az akksiról erősitőnként 1


Ezt nem értem a nagy erősitő kimenetét akarod bevini a kicsibe? Magyarul az erősitet jelet mert akkor anak bucsut inthetsz!

2006.12.03. 17:18

sorba szeretném kötni az rca kabeleket :
teát az előrröl jövő rca bemenne a nagy erősitő inputos rca részbe és azon van output-os rca ami meg továbbmenne a kis erősitő inputjába

csak az rca-kat sorolnám

2006.12.03. 18:01

pappkari írta:sorba szeretném kötni az rca kabeleket :
teát az előrröl jövő rca bemenne a nagy erősitő inputos rca részbe és azon van output-os rca ami meg továbbmenne a kis erősitő inputjába

csak az rca-kat sorolnám

Ja igy szerintem jó!

2006.12.03. 19:48

lehet olyan hátsó ajtó kárpitot kapni amelyikbe van hangszórónak hely??? mert nekem csak a cincogonak a helye van a hátsó ajtóba:D
Hozzászólás küldése

VigLink badge